טירוף של מיסים משבוע הבא? - עמוד 5 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

טירוף של מיסים משבוע הבא?

Milford Cubicle

Recommended Posts

• תגובות 100
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

זליכה הוא בכלל רואה-חשבון לפי מיטב ידיעתי, אני לא יודע אם הוא בכלל למד כלכלה כמקצוע.

Scorn - שוב, אני זוכר שאיסתרא בזמנו הראה נתונים שדווקא ירידת מס החברות הובילה לתקבולים גבוהים יותר, כפי שאמרתי זה לא קשור רק למס' החברות עליהן המס חל, אלא גם על כמות תכנוני המס שהן מבצעות למשל. אני מעדיף להמתין לאיסתרא או/ו לOmrij בשביל לפסוק בנושא בינתיים, במטותא ממך :)

דן - ייתכן שלא לכל החברות יש הסדר מס, אך לגדולות בהן יש (אינטל, טבע וכד') - אני אגב לא מעביר על כך שיפוט בנושא הכלכלי, ייתכן מאוד שפטורים כאלה ואחרים על חבר'ה א' הם יותר טובים למשק ולקופת המדינה מאשר מס "שטוח". קטונתי.

לגבי הכתבה על - טרם קראתי, תודה.

עריכה: כתוב שם שאינטל עד עכשיו קיבלה מענקים של 1.4 מיליארד דולר, ושלגבי פעולה ספציפית תשלם 600 מיליון דולר - מה עם שאר השנים בהן היא פועלת פה? האם מופעל עליה מיסוי שנתי או רק בפעולות מעין אלה?

ירון זליכה הוא רו"ח ודוקטור לכלכלה...

רוב רו"ח הם בעלי תואר בכלכלה (לפחות אלו שלומדים באוניברסיטה)

הגרף המפורסם של עליית תקבולי המסים עם ירידת המס הוא תיאוריה -עקומת לאפר

http://he.wikipedia.org/wiki/%D7%A2%D7%A7%D7%95%D7%9E%D7%AA_%D7%9C%D7%90%D7%A4%D7%A8#.D7.9B.D7.99.D7.9E.D7.95.D7.AA_.D7.95.D7.A0.D7.AA.D7.95.D7.A0.D7.99.D7.9D_.D7.90.D7.9E.D7.A4.D7.99.D7.A8.D7.99.D7.99.D7.9D

תיאוריות הן נחמדות עד שהמציאות מוכיחה אחרת...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ברור. שאני מתסכל על הליכוד אני רואה חדלי אישים בעלי מדיניות גרועה, כשאני מסתכל על האלטרנטיבות אני רואה עוד יותר חדלי אישים(או לא) בעלי מדיניות הרבה יותר גרועה - למה לי להצביע לאלטרנטיבה? כי היא "שונה"? כמו שאיסתרא כתב כאן פעם בדיון על פרוייקט ונוס:

"אתה חושב ככה: המצב עכשיו לא טוב. צריך לעשות משהו! מה צריך לעשות? משהו! עכשיו!" ואם יש מדורה והמשהו שאתה מציע לעשות זה לשפוך בנזין? ממש שינוי לטובה.

ברצינות, מה האלטרנטיבה? כל הצרות עכשיו, כמו שאני רואה את זה, הן עקב מימוש של מדיניות סוציאל-דמוקרטית עלק מופקרת. אווו חינוך חינם, איזה כיף! מי היה מאמין שזה לא חינם? מה עדיף, שלי יחימוביץ' שבחלומותיה אנחנו משק אוטרקי סגור ליבוא, שמבחינתה "לא כל מונופול הוא רע, ותחרות לא בהכרח מורידה מחירים"?! ברצינות?!

אז כן, הבחירה היא בין Douche לTurd, ובמקום לבחור ב"טוב ביותר", אני בוחר ב"הכי פחות גרוע", נראה לי לגיטימי.

אתה מודה בעצמך שהמצב בישראל לא טוב (יש מדורה שמכלה עוד ועוד מכל הטוב שהיה פה בעבר) ואינך מוכן לנקוף אצבע למרות שאתה יודע שהכבאים חסרי חוט שדרה. האם אינך מבין שלא מדובר במצב של שחור או לבן, ימין או שמאל, להיות או לחדול אלא בעניין מורכב שיכול להתבטא בממשלה של ליכוד + עבודה + מפלגה חילונית וללא חרדים וערבים.

אני בהחלט רוצה שינוי. אני גם יכול להגיד לך איזה:

הורדת מיסים עקיפים (מע"מ, בלו, מס קניה) והעלאת מיסים ישירים במתווה פרוגרסיבי

טיפול יעיל בריכוזיות במשק

ייעול גדול מאוד של צה"ל, וקיצוץ של לפחות 10% בתקציב הביטחון (כן כן, לשחוט את הפרה הקדושה מכל. אפשר להוריד עם הכסף הזה הרבה מאוד מיסים....)

לא יקרה לעולם, אבל אנחנו על מה הייתי רוצה, לא מה מציאותי שיקרה- פעולה חזקה לשילוב החרדים במעגל העבודה.

לא מעניין אותי גיוס חרדים כי זה יעלה למדינה כסף שאין לנו. מצד שני, חרדים עובדים יכניסו למדינה כסף. זה אולי גם יפתח את המגזר הזה

קצת מהקופסאות הסגורות שהם חיים בהן, יערה אותם בחברה, ויוריד מהקיצוניות שלהם. (אם תצא לטיול בשבת במספר שכונות בירושלים ותנסה לשלוף מצלמה, תהיה מוכן לברוח מהר. אם תעשה אותו דבר בשכונות החרדיות בברוקלין, וישמעו שאתה תייר מישראל, מיד ינחתו עליך הזמנות לארוחת שבת. המקור שלי לזה- חבר שטס לארה"ב לחודשיים ביוני 2011, וזה בדיוק מה שקרה)

בוא נגיד שקיצוץ בתקציב משרד הביטחון+ייעול של צה"ל+עירוי המגזרים הלא עובדים בחברה (לא רק חרדים) יפנו לקופת המדינה מעל 10 מיליארד דולר בשנה. בפועל לפי ההערכות השונות מדובר בסכום גדול מזה בלא מעט, אבל בוא נמעיט.

רוצה להתחיל לחשוב מה אפשר לעשות עם הסכום הזה?

ברגע שמישהו יחרוט על דגל מפלגתו את הדברים שכתבתי פה, אבחר בו. אבל עד אז, כולם שקרנים ללא יוצא מהכלל, והדבר הכי הגיוני שאני יכול לחשוב לעשות זה לבחור במי שאני מכיר את השקרים שלו, יודע מה צפוי לי, ויכול להפיק את הכי הרבה תועלת מהבחירה למרות כל ההשלכות השליליות הנלוות.

כתבת הרבה דברים נכונים אבל איך בדיוק אתה רוצה שזה יקרה אם הליכוד מעדיף לשמר את הסטטוס קוו שהרי הם יודעים שאתה תצביע להם לא משנה מה יקרה. אתה לא חייב לבחור במפלגה אחרת אך מחובתך להראות את אי שביעות רצונך כדי שיידעו שאתה לא לקוח שבוי, גם אם זה אומר להצטרף לאחת המחאות שקיימות עכשיו או ליצור מחאה של אנשי ימין במעמד הביניים שרוצים מפלגה ימנית בשלטון אך דורשים שינוי בסדר העדיפויות של ממשלת .

ובקצרה, אינך חייב לפרק את מערכת היחסים הנוכחית שלך אך רצוי מאוד לקיים דיון ולמחות כנגד עוולות שגורם לך הצד השני באותה מערכת יחסים, וזאת מתוך רצון לשפר את המצב הקיים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש פשוט חשיבה כלכלית מטומטמת שם למעלה שיותר מס=יותר כסף למדינה

אבל זה חשיבה מטומטמת כי אנשים צורכים פחות (בגלל המחירים) יותר אנשים וחברות מעלימים מס (בגלל גובה המס)

והיצור מיתיקר אז יש פחות יצוא לחול

גם יש פחות תירות בגלל המחירים

כנראה שביבי וכל הפקידים באוצר לא עברו קורס בסיסי בכלכלה...

ואיך היצור מתייקר כתוצאה מהעלאת המעמ ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אכן במרבית המקרים ניתן לקזז את המע"מ אבל יש מקרים שבהם לא אפשרי כמו פעילות של עוסקים פטורים, תשומות שקשורות להוצאות לא מוכרות ועלויות של גופים פיננסים כמו בנקים שלא יכולים לקזז ואז מגלגלים את היקור לצרכן.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא יודע מאיפה שלפת את ההכרזה הזו- אפס יכולת לקבל החלטות? ביבי הוא ראש הממשלה הראשון כבר הרבה זמן שמעז לקבל החלטות- וזה בדיוק למה הוא סופג ביקורת. (אל תתתבלבל- אני לא אומר שאני מסכים עם כל ההחלטות שהוא מקבל או מגבה אותו בכל מצב, אבל עובדות לחוד ודעה אישית לחוד)

תנסה אתה לתמרן בין החרדים שדורשים א', לשמאל שדורשים ב', לימין החילוני שדורש ג' בלי שכל יומיים מישהו יאיים להפיל לך את הממשלה. זה למה הרבה אנשים שמחו על המהלך של ממשלת אחדות והרחבת הממשלה- זה נותן לראש הממשלה יותר מרווח תמרון ופחות צורך להיכנע לגחמות של כל מפלגה מחוסר ברירה. רק שמופז הוא אפס מאופס ועשה את הצעד הזה רק בשביל לגרום לליכוד להיראות רע, אז לא באמת הייתה ממשלת אחדות וכל הסיפור הוא פיאסקו אחד גדול.

זה בדיוק האדם שצריך להיות ראש ממשלה, כי הוא מקבל החלטות, וגם לפעמים את ההחלטות הקשות שצריך לקבל, אבל לא ראש ממשלה בממשלה הנוכחחית, אלא באחת עם מפלגת שלטון דומיננטית רחבה יותר, וקואליציה עם קצת יותר מרווח תמרון.

לגבי המחאה, המחירים בסופרים בהחלט השתנו, רק שזה קרה בשושו, טיפין טיפין ובלי כיסוי תקשורתי נרחב, ככה שאתה לא שומע על זה. 70% מהמטרות של הקיץ שעבר לא הושגו וה 30% הנותרות עוותו בצורה כזו או אחרת. אני לא אגיד שכולם לא הושג, אבל גם מה שכן, לא בדרך שרצו שיתממש.

המחאה השנה שמה למטרה את הפלת הממשלה נטו, אבל אין במטרה הזו שום תועלת.

ריבוי מערכות בחירות זה ביזבוז קטסטרופלי של כספי ציבור (כמה מאות מליוני שקלים לכל מערכת בחירות), גורם לתהליכים מדיניים שנמצאים בעיצומם להיקטע ולא לעבור באופן מסודר לממשלה הבאה, אלו עוד תהליכים וכספים שפשוט נזרקים לפח, והממשלה החדשה לא מוצאת את עצמה במצב מסודר שצריך להמשיך מנקודה מסוימת, אלא צריכה להתעסק בלאסוף שברים ואז להתחיל לתפקד. רוצה לנחש למה זה גורם?

עוד בזבוז כספי ציבור.

להחליט החלטות לגבי תקציב זה לא נקרא לקבל החלטות.

זה הבסיס של המדינה וזה יקרה גם כמעט אוטומטית ללא התערבות שרים ח"כ וראש ממשלה.

מקסימום ינווט כסף (לרוב לכיוון החרדים).

אני מדבר על החלטות חשובות כמו הסיבה לצרוף קדימה למען שינוי ההפליה המתמשכת ל הרוב במדינה הזו.

ברגע האמת ביבי התקפל עם הזנב בין הרגליים והחליט בעצם לא להחליט.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...