קבלו את הגיבור החדש של מחאת הצדק החברתי! - עמוד 18 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

קבלו את הגיבור החדש של מחאת הצדק החברתי!

radioactive

Recommended Posts

• תגובות 317
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

המחאה החברתית, חבורה של סוציאליסטים בלי שום בסיס.

עדיין לא הבנתי על מה המחאה?

ביבי לא לקח כסף מאף אחד, כל הכספים שהוא לוקח הם בגלל ממשלת אולמרט/שרון שלא טיפלו בבעיות הכלכליות אז, אז ביבי מטל בהם כי הם לא.

ובכללי אתם כולכם מגעילים אותי, לדבר ככה אל ראש ממשלה שבזמן שאתם ישנים 9 שעות הוא כל היום עסוק בלחצים מטורפים ואתם עוד מדברים עליו ככה.

אתם חרא של עם, אני מקווה שדפני ליף תהיה ראש ממשלה ואז תבינו למה הכנסתם את עצמכם, או יותר מצחיק שלי יחימוביץ תהיה ראש ממשלה (תתכוננו למשבר כלכלי בארץ).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז כולם צריכים לעקוב אחרי המנהיג בלי שום ביקורת?

מה פתאום צריכה להיות ביקורת אבל ביקורת צריכה לבוא בצורה שהיא לא מגעילה, הנה כמה כותרות של ביקורות:

ביבי גנב

כנופיית ביבי ושטייניץ

למה אנשים ממשיכים להצביע לאנשים שפוגעים בהם?

כמובן שכולם באים מאתר חיזבאללה הידוע בשם Ynet.

והקטע המצחיק שלכל כותרת כאן אין בסיס.

כולם אומרים ביבי גונב, עד היום אף אחד מהסוצישמאלנים שדיברתי איתם לא הסביר לי מה הוא בדיוק גונב, כולם אומרים שהוא גונב אבל אין להם שמץ את מה.

הדור הזה עצלן ובמקום לצאת לעבוד או להבין שאין לו עתיד הוא מאשים אנשים אחרים וזה פשוט מצחיק!

כותרת בYnet עוד חודש:

ביבי אשם באסון התאומים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא חסרים כלכלנים שלא מסכימים עם קרוגמן, כולל חתני פרס נובל. הכלכלן הבכיר בארץ, פישר, כמעט חטף שבץ כשביבי דיבר על הגדלה של עוד חצי אחוז בגרעון.

מתחילת המשבר, האמריקאים שפכו לפחות 1.5 טריליון דולר על ניסיונות לאושש את הכלכלה, בדיוק מה שקרוגמן מציע. התוצאה? הכלכלה להם עדיין מדשדשת, רק שעכשיו הם חייבים לעולם עוד 1.5 טריליון. גם באירופה שפכו הרבה כסף מתחילת המיתון ועכשיו חצי מהיבשת על סף קריסה ואפילו גרמניה, הכלכלה החזקה ביותר באיחוד, מתחילה לחרוק. בארץ באותו זמן, אולמרט ובראון שמרו על ריסון תקציבי ויחסית לשאר העולם, המצב שלנו בכלל לא רע.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לכאורה, יש בתוכנית של קרוגמן פגם אחד מכריע: כבר ניסו אותה והיא לא עבדה. כך לפחות טוענים המבקרים שלו. אובמה הרי העביר בתחילת הקדנציה שלו תוכנית תמריצים בהיקף של מאות מיליארדי דולרים, והתוכנית הזאת לא סיפקה את הסחורה - עובדה, המצב גרוע. זה טיעון שקרוגמן לא מקבל, כמובן, והוא מציע סדרה של חישובים זריזים: כמעט מחצית מתוכנית התמריצים של אובמה היתה מורכבת מקיצוצי מסים. חלק ניכר מהכסף הופנה לסעיפים כמו דמי אבטלה וסיוע לרשויות המקומיות, ורק שיעור קטן ממנה הוקדש לפרויקטים של עבודות ציבוריות, שעליהן בדרך כלל חושבים הכלכלנים כשהם מדברים על תמריצים. ולכך מוסיף קרוגמן את הנתון הבא: תוכנית תמריצים של 787 מיליארד דולר אולי נראית גדולה במבט ראשון, אבל לא נראית כל כך מאסיבית כשזוכרים שגודל הכלכלה האמריקאית הוא 15 טריליון דולר.

כל זה עשוי להישמע כחוכמה בדיעבד במקרה הטוב וכאוסף תירוצים במקרה הרע. אלא שקרוגמן התריע על כך שתוכנית התמריצים אינה מספקת בזמן אמת, עוד בשעה שהממשל גיבש את התוכנית. עוד בינואר 2009 הוא הציע את הניתוח הנבואי הבא: "הממשל מגבש תוכנית תמריצים חלשה כדי לזכות בקולות של הרפובליקנים בקונגרס. התוכנית אמנם תצמצם את העלייה באבטלה, אבל המצב עדיין יהיה גרוע, עם בערך 9% אבטלה בשיא, שיירדו רק באטיות. ואז מיץ' מקונל (מנהיג הרפובליקנים בסנאט) יגיד: 'אתם רואים, הוצאה ממשלתית לא עובדת'. בוא נקווה שאני טועה". אגב, קרוגמן, שלא טעה, לא היה לבד. גם ג'וזף שטיגליץ, עוד חתן פרס נובל, התריע בזמן אמת ש"תוכנית התמריצים מתוכננת באופן גרוע, ואינה גדולה מספיק".

לא אומר שזוהי התגלמות האמת.. םשוט יש קטע שעונה על הטיעון שלך..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה תמיד התירוץ של מי שהתאוריות שלו מתנגדות עם המציאות: המציאות שגויה... סבא שלך לא התמיד באכילת גזר.

קרוגמן שוכח שלפני הסטימילוס פאק הזו היתה סטימולוס פאק קודמת ושתיהן ביחד הסתכמו בכ- 1.5 טריליון דולר או עשרה אחוז מהתל"ג. זה סכום אדיר, איך שלא מסתכלים עליו. הוא גם שוכח שהתאוריה שלו היתה שלא משנה מה עושים עם הכסף, העיקר שמכניסים אותו למחזור (הוא דיבר למשל על להוציא את הכסף להכנות להתקפה חייזרית). הוא גם שוכח שבעקבות החבילות האלו ושאר הגרעונות שאובמה מייצר בקצר שגדול עוד יותר מאשר בוש, הביאו את החוב של ממשלת ארה"ב לרמת שיא של כ- 14 טריליון דולר - כמעט בגובה התל"ג כולו!

מה שקרוגמן עושה זה לספק את התירוץ לכישלון שלו מראש. כך, אם השיטה שלו עבדה - הוא צדק. אם היא נכשלה - הוא גם צדק, כי הוא אמר מראש שזה לא יעבוד...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא אמרתי שום דבר על שחור-לבן. למה אתה מתעקש לקרוא דווקא דברים שאני לא כותב?

לארה"ב יש חוב עצום, אדיר, ענק. אני לא רואה אותם משלמים אותו בלי איזה מהלך דרסטי. מזלם הוא שהחוב בדולרים והמדפסת בשליטתם, כך שאפשר לצאת מזה בפיחות משמעותי של המטבע. לשפוך המון כסף לשוק בזמן מיתון זה פתרון פופולרי מאוד בקרב כלכלנים ועוד יותר בקרב פוליטיקאים. האם זה עובד? כנראה שכן. האם זה הפתרון הטוב ביותר? לא ידוע. יש כלכלנים שטוענים שכן ויש כאלו שלהיפך. אבל ברור שקל יותר לשפוך המון כסף כשהחוב שלך קטן (או כשאתה בכלל בעודף) מאשר כשהחוב שלך גדול. גם הנזק האפשרי אם הסיפור נכשל - והוא באבו-אבוה נכשל בארה"ב - קטן יותר.

יוון במיתון חמור מאוד. המשק היווני לא גדל לאט יותר מהגידול באוכלוסיה - הוא מתכווץ! אז למה ממשלת יוון לא שופכת מיליארדים? כי אין להם גרוש על התחת ואף אחד לא מוכן להלוות להם כי כולם יודעים שאפילו עם סיוע מאוד משמעותי מהשוק האירופי, הסיכוי שהם יצליחו להחזיר את הכסף זעום. לו הם היו נכנסים למשבר עם חוב קטן, הם היו יכולים ללכת על הפתרון הקיינסיאני.

למה פישר מתנגד להגדלת הגרעון ל- 3% בשנה הבאה? משתי סיבות. הראשונה היא שפוליטיקאים מתאהבים בגרעון, שמאפשר להם להמשיך להיטיב עם העם גם בתקופה שבה אין כסף, על חשבון העתיד. הסיבה השניה היא בדיוק מה שתיארתי לפני שתי פסקאות: אנחנו עדיין לא במיתון, קצב הצמיחה מואט אבל המשק עדיין צומח. לפתוח עכשיו את הימ"חים זה רעיון רע, מה נעשה כשהסורים יהיו על הגדרות, כלומר כשבאמת יהיה מיתון? אז אם נרצה לשפוך הרבה כסף על המשק, יכול להיות שלא יהיה לנו ממי ללוות, או שההלוואות יהיו הרבה יותר יקרות.

אבל אחרי כל זה, אני בהחלט מפקפק שהדרך לצאת מהמיתון בארה"ב היא להכניס הרבה כסף לשוק. הרי המשבר התחיל בגלל שנכנס הרבה כסף זול לשוק, אז הפתרון הוא לחזור על אותה טעות? בפינה שלי יש כמה שמות לא פחות "כבדים" מקרוגמן.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה לא צריך לכתוב משהו בצורה מפורשת בשביל שיבינו למה אתה מתכוון

בסופו של יום, אתה טוען שהוא מדבר שטויות

אין לך הבנה כלכלית להגיד דבר כזה, אבל זה לא מפריע לך לכתוב דברים בלי ביסוס.

(מוטיב חוזר אצלך)

אתה לא רואה את ארה"ב משלמים את החוב בלי מהלך דרסטי?

הרי המצב שלהם טוב עשרות מונים ממדינות אחרות

http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_countries_by_external_debt

בנוגע לפיחות, הרי הוא מדבר על סביבת ריבית מסויימת

ברגע שהריבית כ"כ קרובה לאפס אפשר להתמודד עם אינפלציה.

עצם ההשוואה של יוון לארה"ב היא דמגוגיה צרופה, ארה"ב עדיין הכלכלה החזקה בעולם

לגייס חוב היא תמיד תוכל וגם להעלות את הקתבולים במקרה הצורך בעתיד תוכל בלי בעיה.

כנ"ל לגבי הטקטיקה של ההפחדה ("מה נעשה כשהסורים יהיו על הגדרות") הלקוחה מבית מדרשו של שטייניץ (ספרד/יוון בכל משפטי שני)

כי גם לה אין שום אחיזה במציאות, אם וכאשר נצטרך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...