קבלו את הגיבור החדש של מחאת הצדק החברתי! - עמוד 16 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

קבלו את הגיבור החדש של מחאת הצדק החברתי!

radioactive

Recommended Posts

זאת סך הכל מחאה ציבורית.

כל מה שהיא יכולה לעשות זה להפעיל לחץ על הממשלה, ולהעלות על סדר היום את הבעיות ודרכי הפעולה.

היא תגרום לשינוי האג'נדה הפוליטית של כל המפלגות.

ואולי תקטין את כוחן של מפלגות שלא ישכילו להתאים עצמם לרחשי הציבור.

באמת שלא רואה בעיה עם ריבוי קולות ועירבוב נושאים במחאה.

מה שיבלוט זה בעיקר הדברים החשובים שיש עליהם הסכמה רחבה.

זה לא האביב הערבי שמפילים שלטון דיקטטורי שבמקומו תעלה לשלטון הקרן החדשה. :nixweiss:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 317
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

האשמה היא חלק בלתי נמנע מתהליך מחאתי.

אבל היא לא עיקרו ומהותו.

ולא חסר אשמים לחלק להם פרסים.

זה רק טבעי שעיקר הלחץ יהיה מופנה לאותם אלו שנמצאים בעמדות ראשיות לעשות משהו בעניין.

בין אם הם אשמים במצב או "סתם" הגיעו לתפקיד "וירשו" את המצב.

אולי אם ביבי ושטייניץ ירגישו קצת לחץ הם יעשו יותר פעולות להראות לציבור שהם פועלים לטובתו ולא לרעתו.

העם לא ירוץ להצביע למפלגות שמאל שרוצות למכור את המדינה לערבים.

הרבה לפני שזה יקרה יקומו מפלגות "מרכז" חדשות, וכל המפלגות והפוליטיקאים ישירו זמירות שינעמו לרחשי הציבור הגואים.

אני לא חושב שיש מצב שמחאה חברתית על אש גבוהה תהרוס את האיזון הביטחוני המיפלגתי.

העם מפוכח מאשליות.

והפוליטיקאים יודעים להעריך לאן רוחות נושבות ולכוון את מפרשי הספינה.

מה שחשוב זה שתחושות הציבור יצאו החוצה ויהוו קטליזטור לשינוי בנושאים כלכליים חברתיים שנסחפו הרחק מחוף המבטחים.

איך בדיוק זה יקרה ללא הלחץ המתאים?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

והמחאה מנסה לגשר את הפער הקוגנטיבי הזה.

קודם כל ע"י ביקורת נגד כל מה שלא בסדר ואינו צריך להיות כך.

אחר כך ע"י הטלת האשמה על מי שאחראי לכך ישירות ובעקיפין.

קודם כל לא סובל את המושג "העם" שהזכרת בהודעתך האחרונה. מזכיר לי משטרים אפלים, כולם בחרו במושג הזה, ותמיד היה מדובר במפלגה פופוליסטית "מפלגת העם", שבסופו של דבר דרשה גם דם: "העם דורש דם". כבר יש כאלו במחאה שדורשים זאת גלויות.

מה זה העם? האם גם אני חלק מ"העם"? מדוע הם ואתה מדברים בשמי?

דבר שני, נכון, זה דבר חשוב מאוד להטיל אשמה :kopfpatsch:

ואח"כ, ירימו גיליוטינות ברחובות.

אני כבר מתחיל לתהות אם מקסימיליאן רובספייר הישראלי כבר כאן ביננו, בין אנשי המחאה המהפכה. (יש כבר קריאות גם לזה)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לביטוח לאומי יש תקרה, מעל הסכום הזה לא משלמים כלום. בכל חברה ציבורית בארץ יש מספיק אנשים שמרוויחים סכום גבוה מזה, בטח כשמחשבים גם בונוס שנתי.

גם עצמאים משלמים ביטוח לאומי, בעל חברה שהוא לא שכיר לא משלם אבל ממוסה על הדיבידנד.

זה גם קצת בעייתי

מי שיש לו פנסיה של 20K בחודש מקבל מביטוח לאומי אותו דבר כמו מישהו שיש לו פנסיה של 5K

אני יודע שאני קצת מעלה דיון מהאוב, אבל חבר אמר שביטלו(יותר נכון הרימו) את תקרת התשלומים לביטוח לאומי, והתקבולים לא רק שלא עלו אלא אף ירדו.

הנה איזשהו מקור לעניין, למרות שזה מאמר ואני לא לגמרי בטוח אם זו משאלת לב או תיאור המציאות:

http://www.globes.co.il/news/article.aspx?did=1000456080

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

התקבולים כל הזמן עולים בגלל שהציבור והמשק גדלים

בעקבות הורדת מס החברות באמת נוצר מצב שבו כדאי להקים חברה משכר מסויים ולעבוד עם חשבונית.

בכתבה חסר פרט אחד חשוב

הכסף בחברה הוא לא שלך (גם כשאתה הבעלים)

תשתמש בו לשימוש פרטי? מס הכנסה ימסה אותך על ההוצאות כפרט (ידרוש שווי על ההוצאות)

תמשוך אותו? מס הכנסה ימסה את הדיבידנד ב25% נוספים ל25% של מס החברות

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כלומר, אם מס החברות היה נגיד 40%, והמס של ביטוח לאומי היה 30%, לא היינו רואים את עניין "פתיחת החברות" פשוט כי מדובר באפיק עוד פחות משתלם להשמת כספים בשביל לשלם פחות מיסים? האם לא הגיוני אגב שבהיעדר אפיק זה, היו מוצאים אפיק אחר?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני סוטה חזרה לנושא המקורי, משה סילמן ואקט ההצתה.

לפי מה שפורסם במקורות שונים, זה בערך התרחש כך:

1. חבריו של סילמן העידו שידעו שהוא עומד לעשות משהו.

2. סילמן עצמו הדפיס עשרות עותקים של מישנתו, והפיץ אותם במקום לפני שהצית עצמו.

3. הוא היה סביב אנשים. ניתן להניח שכמה ראו שהוא שופך דלק על עצמו, ובמקום לנסות עצור בעדו, הוציאו מצלמות.

אני לא יודע אם זה מה שהתרחש, לא הייתי שם. אולי זה קרה אחרת. אבל המינימום זה חקירת משטרה, שלא ראיתי בשום מקום שבכלל נפתחה, ובטח לא את תוצאותיה.

איפה העיתונות, או בגלל שזה "נגד המחאה" זה טאבו ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ובהמשך לנושא-

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4257405,00.html

ואני שואל- איך.

1,175,000 שקלים. זה סכום פשוט אסטרונומי.

בואו נעשה מתמטיקה:

משכורת רעב בישראל שאפשר למצוא בכל חור, אפילו בעבודה במשרה לא מלאה בתחנת דלק- 4000 ש"ח בחודש. בואו נגזים ונגיד שזה מה שהיא הרוויחה במצב שלפני ההתחלה של שקיעה לחוב.

בואו נגזים עוד יותר, ונגיד שהיא חיה בהפסד עצום קבוע של 5000 ש"ח לחודש.

יקח בקצב המטורף הזה 235 חודשים, שהם קצת מעל 19.5 שנים.

אתם מבינים? 20 שנים בהפסד של 5000 ש"ח לחודש בלי לעשות שום דבר בעניין.

או זה, או ההתנהלות הכלכלית הגרועה ביותר שראיתי מעודי. כל הכתבה הזו היא פשוט התעמרות באנשים עשירים או אנשים עם כסף.

למה כל מי שלא מצליח להתנהל עם כסף בכלל במדינה הזו מאשים את מי שכן יש לו כסף כאילו הוא אחראי לכל הצרות שלו?

*אני מודע לריבית הגבוהה מאוד של ההוצאה לפועל (9.5%), אבל עדיין, גם אם לוקחים את זה בחשבון+הוצאות משפטיות ושכר עו"ד, זה עדיין מסתכם במשהו כמו 12 שנה (שוב, בהגזמה)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...