דברים שכל אחד צריך לדעת - עמוד 2 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

דברים שכל אחד צריך לדעת

benor

Recommended Posts

• תגובות 100
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

...

שחכת להוסיף:

- פיזיקה גרעינית

- דקדוק אנגלי על כל כלליו השונים

- ללמוד בעל-פה את כל הכרכים של אנציקלופדית בריטניקה.

- לדעת מעל 100,000 מילים באנגלית.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שחכת להוסיף:

- פיזיקה גרעינית

- דקדוק אנגלי על כל כלליו השונים

- ללמוד בעל-פה את כל הכרכים של אנציקלופדית בריטניקה.

- לדעת מעל 100,000 מילים באנגלית.

LIKE

צריך שיוסיפו לפורומים את המאפיין המסוים הזה של .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

Ben0r ואחרים,

נתחיל מזה שהפוסט הראשון שלך היה מבלבל בעיני ("לא מוגדר היטב", נחש מה ההכשרה האקדמית שלי :) שאלת לדוגמאות לידע בסיסי בעיני אחרים, הרשימה שכתבתי (וכבר אתייחס אליה) היא ידע בסיסי בעיני.

לגבי "דברים כאלו ואחרים שעשויים להיות שימושיים בחיי היום-יום שלנו": רוב האנשים מתנהלים בחיי היומיום שלהם ללא צורך בידע נוסף לתפקוד

רגיל, אחרת כבר היו רוכשים אותו. הדוגמא שלך של ספרות רומיות גם היא לא ברורה שכן זהו לא בדיוק ידע שיכול לעזור בחיי היומיום שלנו.

לגבי הרשימה שלי.

- לא "דרשתי" ידע מעמיק בנושא כזה, בטח שלא בגופי ידע שלמים כמו "פיזיקה גרעינית", "דקדוק אנגלי על כל כלליו" וכו'

- הידע ש"דרשתי" לרוב מסוכם באותה שורה ברשימה שלי או דורש שורה אחת כדי להביע אותו. מוגזם?

- הרשימה לא מושלמת ולא מתיימרת להיות כזו, והיא נכתבה off the top of my head. היא בעיקר כוללת מה שאני מזהה כחורים בהשכלה וכטעויות נפוצות.

Symbore, לא הבנתי את הערתך. לדוגמא, אפשר לעבור תואר שלם במדעי המחשב מבלי לדעת מה ההבדל בין כוכב לפלנטה, איך מחשבים ריבית מצטברת או אפילו איך עובדת המתודה המדעית. מה זה "ידע נרחב" ומה ההבדל בינו לבין מה שכללתי ברשימה שלי?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לדעת לומר "תודה" ו"בבקשה", ולנסות להיות מנומסים קצת יותר לסובבים אותך. זה לא עולה כסף וזה יגרום גם לך וגם לזולת להרגיש הרבה יותר טוב! לאחרונה יצא לי להיפגש עם כל מיני אנשים, ועושה רושם שפשוט אף אחד לא חינך אותם בבית לומר "תודה". משגע אותי.

לדעת את ההבדל בייחוס בין זכר לנקבה. זה לא "שלוש בקבוקים" וזה לא "שלושה צלחות". כל כך הרבה אנשים טועים בעניין הזה. גם אני לפעמים, אבל אני שם לב ומתקן את עצמי מיד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לדעת לעבוד במולטי-טאסקינג באינטרנט (שימוש בהרבה טאבים במקביל, לשם כך הם נועדו!).

לדעת לחפש נכון בגוגל.

לדעת לבשל ברמה בסיסית.

לדעת להקים אוהל פשוט קנוי.

לנהל חשבון בנק כראוי ולא להיכנס לאובר-דראפט.

לדעת קצת בתחום הטכנולוגי-מחשבים.

לדעת מדי פעם מה שער הדולר.

לדעת איך הבורסה ועולם המניות עובד.

לדעת למה יש אינפלציה בחיים ולחם עולה 20 שקל פתאום.

לדעת לתחזק את המחשב (להריץ תוכנת ניקוי ג'אנק כדוגמת CCLEANER אחת לתקופה)

איך לתקוע מסמר בקיר

לדעת איך לרכב על אופניים כראוי ולא ליסוע כמו סוס עיוור רק ישר (מנסיון שהתנגש בי רוכש ת"אביבי דפוק).

לדעת לנהוג ברכב ולהיות מרוכז בכביש (קורס שליטה ברכב).

עזרה ראשונה, חבישה בסיסית, ו-CPR.

הגנה עצמית לעת הצורך.

עברית בסיסית תקנית- זכר/נקבה, זמנים, אם ועם וכו'....

לדעת לקרוא אנגלית ולהבין אנגלית בסיסית/ לנהל שיחה פשוטה.

לדעת איך לתפור בצורה הכי פשוטה (בלי להכנס לעובדה של להכניס מחט לקוף, זה חתיכת סיבוך!).

לקפל כביסה

לנקות את הבית/רכב (זה לא חוכמה לקנות יקר ולא לנקות אותו מדי פעם :kopfpatsch: )

להשתמש כראוי באמצעי מניעה כדי שלא יוולדו ילדים באוויר.

לדעת איך לחסוך בחשמל/מים/דלק/משאבים (בסוף זה מתבטא בחיסכון בכסף!)

לדעת צרכנות בסיסית.

לוח הכפל וחשבון פשוט.

לדעת כיצד פועל כרטיס אשראי וחיובים.

נימוסים, תודה ובבקשה, לתת לזקנים לשבת באוטובוס, ללכת ראשון במדרגות אם אתה עם בחורה בחצאית וכו'....

לדעת "לנשום נכון" בעת .

לדעת לעשות קשר סבתא פשוט.

לדעת להפעיל את המוח כראוי. :xyxthumbs:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה נכון לרוב, אבל יש יוצאים מהכלל כמו במקרה הנ"ל, בו זה מנומס ללכת ראשון כדי שלא תציץ לה מתחת לחצאית... ::)

אני מניח שאם היא חברה שלך זה "כשר".. :lol:

אם אתם הולכים לכיוון הזה אז,

לדעת ללכת בנעלי עקב, לפחות בעלות עקב שאינו דקיק ובגובע בינוני-נמוך - נניח 5-7 ס"מ.

כלומר, אם את בחורה ;D

ואגב, בין עם מכנסים או חצאית, לגמרי ליידס פירסט. רצוי גם לפתוח לפניה את הדלת (לא רק לדייט, סתם נימוס בסיסי).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...