דברים שכל אחד צריך לדעת - עמוד 4 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

דברים שכל אחד צריך לדעת

benor

Recommended Posts

Vlad3

אני אתחכם פה מעט אבל רק לפי זמן של הוידאו, ניתן להבין שאין סיבה מדוייקת.

לפי הוידאו פיהוק הוא שאיפת אוויר ומתיחת פנים האוזן שזהה לכל בעלי החיים כניראה... לעומת זאת הסיבות שהם עושים את זה שונות אחד מהשני.

שנית באשר לסיבה של בני אדם קצת קשה לי להאמין ששאיפת אוויר נניח גם באורך של 6 שניות (מקסימום!) תקרר יותר טוב את את הראש מאשר הדם שפרוס לחלקים קטנים בנימים שבכל חלקי הפנים.

זה ככה באופן כללי לגבי הוידאו..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 100
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

קצת קשה לי להאמין ששאיפת אוויר נניח גם באורך של 6 שניות (מקסימום!) תקרר יותר טוב את את הראש מאשר הדם שפרוס לחלקים קטנים בנימים שבכל חלקי הפנים.

[/r][/r][/r]

כי אתה לא מבין בטרמודינמיקה.

לריאות יש כוח ויכולת הנעת נפח אוויר שיכולים להתחרות בקירורי חזקים.

אולי גם קשה לך להאמין שכלב מתקרר בעזרת הוצאת הלשון.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה חושב שכל מה שהגוף עושה הגיוני? מה בדבר נשימת איברי עזר?

איזה איברים למשל?

בקשר לשאלה לא! אבל מצד שני הכל זה תוצאה של התפתחות והסתגלות לתנאי הסביבה על מנת שהגוף בתור שלם וכל תא ותא בו יוכלו להתקיים פרק זמן מסויים ו\או לבצע את תפקידם ככה ש....

כי אתה לא מבין בטרמודינמיקה.

אולי גם קשה לך להאמין שכלב מתקרר בעזרת הוצאת הלשון.

אם בהבנת טרמודינמיקה אתה מתכוון לידע ושימוש נוסחאות מדוייקות אז כן אני לא מבין אבל אני בספק רב שאתה ישבת וחישבת את כל המשוואות לגבי הקירור העדיף מבין השניים, לפני שהגבת.

1- מזה קשור לטיעוני הוידאו בנושא הקירור?

2- אשמח אם תביא איזה הוכחות\ חישובים לזה!

בבקשה אל תוריד רמה מישהו שאתה לא מכיר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא נשמע לי הגיוני שאני יכול להחליף את את כל הצלעות רק עם הפה שלי, הרי למה שלא היו שמים פשוט מאוורר שמכוון ישר על המעבד וזהו?

אשמח להרחבה בעניין או קישורים למקומות אחרים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם בהבנת טרמודינמיקה אתה מתכוון לידע ושימוש נוסחאות מדוייקות אז כן אני לא מבין אבל אני בספק רב שאתה ישבת וחישבת את כל המשוואות לגבי הקירור העדיף מבין השניים, לפני שהגבת.

לא צריך להשתמש במתמטיקה כדי להבין תהליכים פיזיקלים ברמת המקרו.

כל ילד יודע שכשעושים פו על הכפית מרק, זה יתקרר משמעותית תוך שניות.

אוויר ומים הם מוליכים מעולים.

והריאות הם שרירים מאוד חזקים, שמסוגלים להכניס ולהוציא נפחים גדולים של אוויר.

בטמפרטורות קרות כשאנחנו לבושים היטב, מאיפה נכנס הקור ויוצא החום?

מהנשימה.

אין דבר יותר יעיל מהריאות בהחלפת טמפרטורות בין הגוף לאוויר.

כל ילד מבין את זה באופן אינטואיטיבי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא נשמע לי הגיוני שאני יכול להחליף את את כל הצלעות רק עם הפה שלי, הרי למה שלא היו שמים פשוט מאוורר שמכוון ישר על המעבד וזהו?

אשמח להרחבה בעניין או קישורים למקומות אחרים.

לגוף האדם בכלל, ולריאות בפרט, יש ניצול מדהים של נפח. האויר נכנס לתוך צינורות שהולכים ומסתעפים ומכילים כמויות גדולות של אויר בסה"כ (הסיבה להסתעפות היא שהעברת החמצן לדם נעשת בצורה יותר יעילה ככה, ע"י הגדלת שטח פנים, בלי להכנס לפיזיקה). פעולת השאיפה והנשיפה נובעות מהבדל לחצים שיש לך בתוך ומחוץ לריאות (אויר יזרום מלחץ גבוה ללחץ נמוך ע"מ להשוות לחצים), זאת גם הסיבה שאם תעצור הרבה את הנשימה, בסוף תקח נשימה "לא רצונית" - הבדל הלחצים יהיה מאוד גבוה.

בזמן התעטשות כיווץ הריאות ובית החזה גורם לריר לעוף במהירות של 160 קמ"ש.

זה מזכיר לי שבמועד ב' של מבחן בהנעה רקטית המרצה רצה שנחשב את המהירות שבה הדבר הזה עף (בסופו של דבר, העיקרון של זה הוא כמו של נחיר של רקטה) :lol:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ברור לי שיש ניצול טוב של הנפח אבל מה שנאמר זה שהריאות שלי יכולים לקרר את המעבד (כמובן שזה בתנאי שאני לא מפסיק להוציא אוויר) אבל מה שאני טוען זה שזה לא נשמע לי הגיוני שאני יכול להוציא את כל כמות האוויר שבריאות ישר על המעבד וזה יקרר אותו ל25 מעלות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ממליץ להתחיל להרשם לערוצי ביוטיוב זה מלמד המון

לא נכנסתי לסרטון כי אני דרך הפלאפון..

אבל פעם קראתי באתר שפיהוק זה מכניזם הגנה שהיה לקופים, שברגע שראו סכנה היו פותחים את הפה וכל קוף שהיה רואה את זה, היה גם פותח את הפה.

נשמע טיפשים אבל תאוריה מעניינת

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...