דברים שכל אחד צריך לדעת - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

דברים שכל אחד צריך לדעת

benor

Recommended Posts

לא פעם, קורה לי שאני מגלה חוסר בקיאות בכל מיני נושאים מסויימים שבעיני אחרים מדובר בידע בסיסי ביותר שכל אחד צריך לדעת אותו.

לדוגמא:

ספרות רומיות

אני מכיר חלק מהספרות הרומיות, אבל לא זוכר בעלפה איך להביע אותן במספרים מ- 1 עד 10.

אשמח לשמוע מכם דוגמאות נוספות, ודברים כאלו ואחרים שעשויים להיות שימושיים בחיי היום-יום שלנו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 100
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

לדעת לכתוב. רבים מגולשי הפורום כאן כותבים בשגיאות כתיב מזעזעות. כמובן, אף-אחד אינו חף לחלוטין

משגיאות-כתיב, וגם אני חוטא בהן לפעמים, אבל לקרוא ביטויים כמו : "אני ייקנה" או "מתי קיבלתה",

את זה העין (שלי לפחות) לא סובלת.

הערה: הודעה זו אינה מתייחסת לאנשים בעלי לקויות-למידה, או שעברית אינה השפה שעליה גדלו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רוב הדברים האלו אולי בסיסיים וכמעט כולם יודעים אותם- אבל הם לא חשובים.

ספרות רומיות- מי משתמש בהם כבר? זה למיספור רשימות וגם אז זה בגדר תבליט קלאסי.

מה שבאמת צריך לדעת שלזה של האינטרנט קוראים דפדפן!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הכי מפריע לי אנשים שכותבים "אם" במקום "עם" ולהפך.

מצד שני אני לא תמיד שם לב כשאני אומר שלוש או שלושה ותמיד מתקנים אותי.

מתרגלים בסופו של דבר.

וחץ מזה בעת כתיבת תגובה - איך אנשים לא קוראים את מה שהם כתבו לפני שליחת התגובה??

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מושגים בסיסיים הקשורים בכלכלה (קפיטליזם, סוציאליזם, מניות, כסף, פנסיה, משכנתה, ריבית, בורסה, ניהול תקציב אישי)

ידע על המנהיגים שלנו (ראשי ממשלה, חברי כנסת, רמטכ"ל, נגיד בנק וכו') - ממש מעצבן שאנשים זורקים "עובדות" על פוליטיקה מבלי שהם יודעים על זה כלום.

היסטוריה בסיסית של העולם והמדינה (מלחמות, מהפכות וכו')

רכיבה נכונה על אופניים (אני לא מדבר על לשמור על שיווי משקל, אלא על רכיבה טכנית יותר) - רלוונטי רק לכאלה שרוכבים על אופניים כמובן

איך להחליף גלגל ברכב

אבטחת מידע בסיסית ברשת

לקרוא ספרים קלאסיים - מביא ידע שנכנס כמעט לכל שיחה עם בנאדם

עזרה ראשונה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הכי מפריע לי אנשים שכותבים "אם" במקום "עם" ולהפך.

זה מילא. לא תעלה על דעתך, איזה שגיאות כתיב נוראיות יש.

יצא לי לדבר בצ'אט עם מישהי שרשמה יתכוונתי במקום התכוונתי. (ולא בטעות)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אולי היא רוסייה.

יתכן גם שמדובר על ילדת הארץ דוברת ערסית

למשל, נתקלתי לפני כמה שנים בבחורה חביבה שבין היתר נהגה לומר טיטוי במקום טאטוא (הרצפה)

אני מתכוונת לדיבור פנים אל פנים (או בטלפון), אין לי מושג כיצד היא כתבה את המילה הזו.

כאשר אנשים מדברים כך, לרוב גם כותבים עברית שאף אינה קרובה לתקנית.

ויש שיגידו שכלל אינם דוברי עברית אלא דוברי ערסית...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טוב, אתם יותר מדי גולשים לנושא של שגיאות כתיב וזו אינה מטרת פותח הת'רד.

אני חושב שבאופן כללי זה מאוד בריא שכל אחד יבין לפחות באופן כללי כיצד עובדים המכשירים שהוא משתמש בהם בחיי היום-יום, כמו גם את ההיסטוריה של העולם המערבי לפחות (בקווים כלליים, כמובן, אני לא מצפה מאנשים להיות מומחים להיסטוריה וגם אני לא מתימר להיות אחד, אני חושב שפשוט בריא לדעת את השתלשלות המאורעות שהובילו למצב הקיים.)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אולי היא רוסייה.

ואולי היא אתיופית?

ישנם רוסים (ושאר מהגרים) אשר הפנימו את השפה העברית יותר טוב מהצברים אז למה להכליל?

לפותח הדיון

לפני כמה שנים, גם אני חשבתי כמוך אבל זה דיי בעייתי, לדעת כל מה שאחרים חושבים לטריוואלי. באופן כללי זה דורש ממך לקרוא עיתון כל יום (הן של והן של חו"ל), לקרוא ספרי היסטוריה וספרי פרשנות, לטיל ולשאוף לדעת כיצד כל דבר מסביבך עובד ומה לעשות, ישנם דברים שפשוט לא רוצים/ אין זמן לדעת.

תשאף שכל פעם שאתה נתקל בנושא שאתה לא מבין בו, ברגע הראשון שיש לך תקרא עליו קצת ברשת

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כל אדם צריך לדעת את ההבדל בין ארנב לבין שפן.

שפן:

חיה קטנה ממשפחת השפניים ומסדרת השפנאים (ולא מסדרת המכרסמים) בעלת פרווה חומה, אוזניים ורגליים קצרות. השפנים חיים ברוב איזורי אפריקה ובמזרח התיכון. השפנים חיים על הקרקע או בנקיקי סלעים, הם יצורים חברותיים החיים בקבוצה בעלת מבנה חברתי מטריארכלי בנות 50-100 פרטים. השפנים אינם מבוייתים כלל וכלל. בשירי הילדים המפורסמים "לשפן יש בית" ו- "השפן הקטן" הכוונה היא בעצם לארנבון. הביטויים "שפני מעבדה" ו- "לשלוף שפן מן הכובע" שגויים גם כן.

shafan_sela.jpg

ארנב:

כאן יש לעשות הבדלה בין שתי משפחות שונות: משפחת הארנבים ומשפחת הארנבות. שתי המשפחות שייכות לסדרת הארנבאים ולא לסדרת המכרסמים כפי שנהוג לחשוב. שמעתם נכון- גם הארנבים וגם השפנים אינם מכרסמים כלל וכלל. לארנבות יש רגליים אחוריות ארוכות והן חיות ביערות. הן לא מבוייתות. החיה שכולנו מכירים כחיית מחמד ומפינות ליטוף היא הארנב (ממין ארנבון אירופאי AKA ארנבון מצויי בדרך כלל).

הארנבון נפוץ בכל היבשות (פרט לאסיה ואנטרטיקה) עקב מעשי האדם. הארנבונים הם חברותיים ובעלי מבנה חברתי היררכי. בקבוצה טיפוסית נמצאים 8-10 ארנבונים.

4418-1.jpg

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• האדם לא "בא מן הקוף" אלא לאדם ולקופים אב קדמון משותף (ולא, זה לא היה סבא שלך...)
  • מתמטיקה <> אריתמטיקה.
  • כוכב ("כוכב שבת") = שמש, כמו השמש שלנו. מה שרואים מנצנץ בלילה. פלנטה ("כוכב לכת") = גוף שמקיף שמש. כדור הארץ.
  • שנת אור היא יחידת מרחק ולא זמן.
  • מה זה מספר (אי)רציונלי.
  • ההבדל בין מחקר קליני למחקר אפידמיולוגי.
  • סמנטי = נוגע למשמעות. סינטקטי = נוגע לצורה, תחביר.
  • המתודה המדעית ושלביה: תצפית, השערה, ניסוי, ניתוח ובחינה מחדש.
  • היכרות בסיסית עם כשלי הגיון, והרשימה ארוכה... http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_fallacies
  • מהי ריבית דריבית (ריבית מצטברת) וההבדל בינה לבין ריבית רגילה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...