מחפש נורה מתאימה (LED, פלואורסצנטית, להט..?) לחדר מחשב ומטבח שתהיה הכי חזקה. - עמוד 3 - צרכנות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מחפש נורה מתאימה (LED, פלואורסצנטית, להט..?) לחדר מחשב ומטבח שתהיה הכי חזקה.

matan007

Recommended Posts

מאוורר תקרה רועד כשהוא עובד, זה חסרון לכל נורות הליבון ה "פשוטות" ובמידה מסויימת גם להלוגן

אם הגוף תאורה של המאוורר סגור (יש מכסה, אם עדיין לא נשבר או נאבד) הוא לא מתאים ל CFL, אוליי מתאים ל LED חלש במיוחד, וכנראה שאין ברירה אלא ליבון או הלוגן. בתוך המכסה CFL יישרף דיי מהר בגלל התחממות יתר. ניתן "לשדרג" אותו לסוגים אחרים של נורות (היי, היתה לי "מנורת נפט" ששידרגתי לנלג :D ) אבל זה דיי פרוייקט (להוסיף רכיבים בתוך המאוורר עצמו וכו....)

עכשיו, יש במאוורר נורת CFL פשוטה של HUNDI (האלה שבמבצע), אני מחפש להחליף למשהו שנותן עוד טיפה אור.

אין לי בעיה להוסף רכיבים למאוורר, השאלה היא אם כל החלקים יכנסו במאוורר?

אין מכסה למאוורר אבל המנרות הולכת בצורה אופקית(כך הבית מנורה מחובר)?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 87
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

כתבתי כבר מקודם פירוט דיי ממצה של כל סוגי המנורות שיש

תלוי במקום שיש לך שם, אלה דברים שאתה יכול לשקול : (ההמרה של ה W לליבון היא הערכה אישית שלי בלבד, בערך)

LA2D16.JPG

2D

16W = 70W

28W = 120W

38W = 160W

KFT18ST2_4P-500x500.jpg

PLD

10W = 40W

13W = 60W

18W = 90W

26W = 130W

l_product_4f71767b409845bea7b451de368d95f5_t3d_pic.jpg

PLT

13W = 50W

18W = 80W

26W = 110W

32W = 140W

42W = 180W

57W = 240W

אני חושב ש PLT לא ממש נפוצה, ויכול להיות קשה יותר למצוא נורות להחלפה. (אני מקווה שתתחיל להופיע כמות גדולה יותר של גופים לנורות האלה והן יהפכו לזמינות יותר)

מחירים - כ 30 שקל ל 2D של Eurolux (איכות בינונית אבל לא נמוכה), 20-50 שקל ל PLD (תלוי בהספק - הנפוצים יותר זולים יותר), וכנראה יותר מזה ל PLT

אם כל אחת מהנורות אתה תצתרך בית מנורה מתאים (או קומבינה כמו מה שאני עשיתי בחדר שלי) ורכיבי הפעלה :

143626.jpg

18152-electronic-ballast-t5-lamps-1.jpg

הפעלה אלקטרונית (יקר, אבל מדליק בצורה חלקה ומונע ריצוד) - צוק אלקטרוני שיכול לעלות הרבה יותר מ 100 שקל

תביא בחשבון את הגודל של הצוק (איפה הוא ייכנס...) ושצוק מגנטי יכול לעבוד ממרחק של כמה מטרים מהנורה וצוק אלקטרוני חייב להיות צמוד לנורה

כלומר - קח אל עצמך את הפרוייקט רק אם בא לך

ואפשרות אחרת היא CFL גדול יותר, עד כמה שנכנס לשם, אבל בלי לסגור את המכסה

בתמונות - מה שקימבנתי לחדר שלי מ PLC 11W וכמה דפי A4, הכי מהיר ופשוט, בהירות כמו 60W ליבון בהדלקה ו 75W ליבון אחריי כמה דקות, צריכת חשמל 16.4W

[attachment deleted by admin]

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ה PLT היא לדעתי הכי פחות נפוצה (יש כמות קטנה מאוד של גופי תאורה שמשתמשים איתה), אבל ניתן להשיג אותה בחנויות תאורה מקצועיות שמוכרות גם לעסקים וכדומה (ששם רוב השימוש ב PLT, למשל בספוטים גדולים)

שים לב : PLT בכל הגדלים חוץ מ 26W מיועדת להפעלה אם צוק אלקטרוני בלבד, ולא ניתן להדליק אותה בצורה אמינה אם צוק מגנטי. ה PLT 26W בלבד תואמת ל PLD 26W ולפלורסצנט T8 18W וניתן להפעיל אותה אם צוק מגנטי של 18W

ה PLD נפוצה ובנויה לעבוד אל צוק מגנטי

מה גודל ה CFL שעומד שם כרגע ?

חנות מומלצת: :ylsuper:

בהנחה שתקבל מהדואר נורה ולא אבקת זכוכית.....

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הכספית בתוך המנורה פולטת כמה קווים של ירוק וכחול, והרבה UV (שרובו נעצר אל ידיי הזכוכית ורק חלק קטן יוצא החוצה). ללא הציפוי האור יהיה חלש יותר ויהיה לו צבע "ירוק מת" כזה

קיימות מנורות פלורסצנט ללא ציפוי. הרוב הם מנורות UV (מנורות טיהור, משתמשים איתם במסנני מים, בחדרים של בתי חולים להשמדת חיידקים וכו) שגם הזכוכת שלהם עשויה מזכוכית מיוחדת שכן מעבירה את כל ה UV, ולכן הן מסוכנות - הן גורמות מיידית לכוויית שמש. הצבע שרואים במנורות כאלה הוא ירוק מת כזה

קיימות גם מנורות כספית שקופות ללא ציפוי שלא פולטות UV ומיועדות לתאורה כללית (נדירות מאוד, בשימוש בעיקר ביפן וקצת באמריקה) והאור שלהן בדיוק בצבע הזה

הציפי לוקח חלק מה UV וממיר אותו לצבעים נוספים, עכשו הצבעים הנוספים + הכחול והירוק המקוריים מהכספית = לבן

ציפוי מסוג מיושן (כמו מה שיש בפלורסצנט 765) פולט רק אור ורוד, ביחד ורוד + ירוק + כחול = בערך לבן

ציפוי מסוג חדש (כמו מה שיש בפלורסצנט 865) פולט תחומים רחבים של אדום ירוק ובחול, ובייחד אם הירוק והכחול המקוריים מקבלים לבן הרבה יותר "מלא" כלומר שיש בו את כל הצבעים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

11010010110: יש כמה שגיאות בתיאור שלך:

כספית פולט באור הנראה בארבעה אורכי גל: צהוב, ירוק, כחול וסגול.

כספית בלחץ נמוך (כמו בנורות פלואורסצנט), פולט גוון כחלחל, הדומה לזה של נורות החיטוי והנורות לקוטלי יתושים.

כספית בלחץ גבוה (כמו בתאורת רחובות), פולט אור ירקרק, ועל מנת לשפר את הצבע ללבן, נורת כספית מצופה בציפוי פלואורסצנטי שממיר חלק מה-UV לאור אדום.

נורות פלואורסצנטיות ללא ציפוי לחיטוי עשויות קוורץ (בדיוק כמו נורות הלוגן), ולכן הן פולטות קרינת UV מסוכנת, כיוון שקוורץ מעביר UV באורכי גל קצרים.

בנורה פלואורסצנטית רגילה, הזכוכית בולעת את כל קרינת ה-UV, ורק כמות זעומה שאיננה מסוכנת כלל, נפלטת.

נורות פלואורסצנטיות אולטרה סגול מסוג Blacklight וכן לקוטלי ייתושים, פולטות את אותה הקרינה הזעומה מנורת פלואורסצנט רגילה פי 10 חזק יותר ועדיין נחשבות כבטוחות לשימוש והפעלה.

הציפוי הפשוט של הנורות הפשוטות (ה-765) נקרא הלופוספור והוא פולט בעיקר בכתום ובכחול.

הציפוי החדש (ה-865) נקרא טריפוספור, והוא פולט באדום, בירוק ובכחול.

והערה חשובה מאוד בקשר לטרנד פרסומי שקרי של נורות מדבקה (גנריות) חסכוניות שהתפתח לקראת סוף 2009: מי שחושב שנורות CFL שמכילות אמלגם ידידותיות יותר למשתמש ולסביבה משום שהן ללא כספית נוזלית, טועה בגדול. מדובר פה בפרסומת שקרית ומטעה שאיננה מבוססת כלל על מחקר מדעי (וזאת נוסף לעובדה שכל נורות האמלגם בארץ הנן מדבקות). גם נורת אמלגם מכילה כספית נוזלית באותה כמות כמו CFL שאיננו אמלגם, כיוון שכאשר מכבים את הנורה הכספית איננה חוזרת לתוך האמלגם, אלא מתעבה על דפנות הנורה כטיפות. האמלגם ברוב נורות ה-CFL, הוא רק כדי לשפר ביצועי הנורה בטמפרטורות גבוהות, וזה נכון בעיקר בנורות ה-CFL היקרות לשעבר של פיליפס (האלו שיוצרו בהולנד ולא בסין ועלו בסביבות ה-100 ש"ח). בנורות האמלגם שנמכרות, שכולן הן נורות מדבקה גנריות (יונדאי [סמיקום לקסיס], יורולוקס [אילומינה] וסנלייט [ניסקו]), האמלגם (אם הוא באמת קיים בהן) משמש בעיקר כדי לעשות רושם שהנורה לא מכילה כספית, ובעצם מלבד בייצור אין לו תפקיד בנורה. למשל בנורת היונדאי טבע 23W שברשותי, ראיתי בחלק התחתון של הספירלה של הנורה טיפות של כספית נוזלית, וזאת למרות שהיא פורסמה כללא כספית נוזלית, ואף כיכבה בקמפיין "80% פחות".

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 3 שבועות מאוחר יותר...

בשעה טובה הגיעו הנורות :jump:

בגדול אני ממש מבסוט!! התקנתי שלושה מהם אחד במטבח ועוד שניים בחדרי שינה והאור המתקבל הוא ממש נעים ופשוט מציף את החדר.

הנורה היא גדולה פיזית ואיפלו מעוד ;) אבל היא גם קלה בצורה מוזרה (לא יותר מחצי קילו). אם אני אהיה כנה לרגע אני יכול להגיד די בביטחון שזה לא באמת 150W אלא יותר בכיוון של 80W...אבל עדין במחיר הזה (300 ל-4 נורות) לא ציפיתי ליותר ו-80W יהיו כלו שגם יגידו שזה הגזמה נוראית לבית..אבל אני מבסוט.

אם יהיה לי זמן העלה ...מי שמתעניין אני ממליץ בחום. אל תקנו בארץ נורות עם הספק גבוה סתם גנבים פה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

במקום להתקין איזה CFL של 80W או 150W, היית יכול להחליף את כל הגוף תאורה שלך לפס פלואורסצנטי בסיסי עם צ'וק מגנטי של שני נורות 36W או של נורה אחת של 58W או אפילו של שניים. תוספת רפלקטור לגוף, הייתה מגדילה לך את האור עוד יותר.

הם היו מפיקים לך הרבה יותר אור מזה, חוסכים הרבה יותר חשמל וגם הגופים גם היו מחזיקים מעמד עשרות שנים.

אני יכול רק להבטיח לך, שהנורות שקנית, לא יחזיקו מעמד יותר מכמה חודשים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...