מפרט מהיר מאוד - אין בעיה תקציבית - גלישה בלבד - ייעוץ לפני רכישת מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מפרט מהיר מאוד - אין בעיה תקציבית - גלישה בלבד

biodome

Recommended Posts

המחשב אמור לשמש לגלישה בלבד לאדם מבוגר, כנראה גם להקלטה של מצלמת אבטחה, אולי אחסון סרטים לסטרימר בסלון.

בעיקרון חשבתי על תקציב באזור ה-6000-7000 שח, אין לו בעיה של כסף והוא רוצה הכי מהיר שניתן, כמובן שאין צורך להגזים עם i5 וכדומה.

צריך גם מסך, ו-USB3.

חשבתי על ה-i3 הבסיסי

לוח Z68 של אסוס

זיכרון 4GB (אולי 8 אפילו כי זה כל כך זול) של 1600MHZ.

קירור יחסית טוב ושקט באזור ה-120 שח? אולי COOLING 7 FREEZER.

כונן קשיח SSD 120GB למערכת הפעלה - יש אחד מומלץ?

כונן קשיח 1TB 5400RPM למצלמת אבטחה.

צורב .

ספק כח Seasonic 430W.

מארז - אחד עם הספק כח בתחתית, מאווררי 120MM ו- בחזית או למעלה.

מסך 24 אינץ'

ווינדוס 7 חוקי HOME PREMIUM

עוד כונן DOK 32GB של USB3 שיוכל לחבר לטלוויזיה

אין צורך בתלת מימד ומשחקים.

תודה,

רן

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חסרים כמה פרטים כמו:

-האם קיים כרטיס לכידה? אם כן, באיזה ממשק?

-למה 120GB של SSD?

-צורב blu-ray? לא כ"כ נפוץ השימוש בו.

-האם תתפשר על מסך 23 אינטש? ההבדל הוא כ-300-400 ש"ח.

-למה DOK ולא חיצוני?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עבור מחשב לגלישה, לדעתי הוא לא ירגיש הבדל בין i7 לפנטיום (וגם מעבדים מדורות קודמים יעשו את העבודה).

ככה שמספיק בשביל השקט וכדי שמערכת ההפעלה תטען מהר, בתוספת מעבד בסיסי כדי לפתוח .

לגבי הזכרון, המעבד עובד בתדר של 1333 mhz ככה שתדר 1600 mhz מיותר ובכל מקרה הוא לא ירגיש שום הבדל.

לגבי ספק, לדעתי אפשר לבחור ספק קטן יותר ואולי לחסוך כמה שקלים.

כל זה בהנחה שהוא מעוניין לחסוך כמה שקלים ברכיבי חומרה ואולי לנצל את הכסף למארז איכותי ושקט ואולי גם ציוד היקפי נוסף טוב יותר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כרטיס לכידה קיים, PCIE לדעתי.

אפשר עקרונית גם 60GB אני מניח - איזה כדאי לקחת? OCZ? CRUCIAL? CORSAIR?

לי אישית יש רק 8GB פנויים על כונן כזה שיש עליו רק וכמה תוכנות, וזה עלול להרגיש קצת דחוס.

צורב BLURAY - שיהיה כבר.. עולה רק 400 שח. עדיף שיהיה.

מסך 23" גם יספיק - כדאי הדל נכון?

DOK יותר קל לחבר לטלוויזיה ויותר עמיד ממדיה מכנית. כבלים = סירבול.

זיכרון - ברור שלא ירגיש הבדל אבל שוב הפרש מחיר מזערי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

*אני עדיין לא מוצא טעם לקחת SSD שעולה מינימום כ-500 ש"ח למערכת עם שימושים כאלו, אפשר לקחת מארז קטן ומשתיק דוגמת ה- 210 מה שאמור להשתיק את רעשי הדיסק הקשיח שממילא לא מציקים כשאין שימוש בו.

*צורב בלו-רי הוא לבחירתך, אכן השימוש בו לא נפוץ ו-400 ש"ח הם לא מעט כסף לדעתי מדובר על דבר שאפשר להוסיף בהמשך אם ויתגלה פתאום צורך.

*ה-23'' של דל אכן מומלץ.

*DOK עמיד או לא עמיד אתה מקבל יחס עלות\תועלת או יותר נכון יחס שקל\ג'יגה נמוך, כונני 2.5'' מגיעים עם כבל אחד בלבד שהוא כמובן ה-.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כשאתה חולה סופני כל שניה חשובה - עצוב אבל נכון.

אז אם המערכת הפעלה תעלה ב-20 שניות במקום בדקה וחצי והוא לא יצטרך לחכות - זה יתרון.

זה לא עניין של רעש אלא שם מהירות ונוחות. וכסף לא משנה.

אני לא אומר לקנות את ה- והמעבד והזיכרון הכי יקרים בשוק כמובן (למרות שזה אפשרי) - כי זה באמת לזרוק כסף לפח, אבל כן לא להתפשר על HD רגיל, ולא לקחת מעבד תקציבי ולוח אם פשוט שהוא פחות אמין.

כונן 2.5 - אכן כבל אחד, אבל כבל אחד יותר מדי, אתה לא יודע איך זה מבוגרים מעל גיל 60?

שוב אין כאן צורך לשמור על יחס עלות/תועלת, כן יש כאן צורך בפשטות ונוחות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לך על ה-M4 או על ה- Force וכונן 500GB\1TB בהתאם לגודל הדרוש להקלטות.

הכבל של כונן ה-2.5 שלי הוא באיזור ה-30 ס"מ וגם זה בקושי, אם גם זה מפריע לא נשארה ברירה חוץ מ-DOK שיהיה מוגבל ל-32GB שלאחריו המחירים נהיים אסטרונומיים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה לא יכול עם כבל 30 ס"מ להשאיר את הכונן מחובר לטלוויזיה תלוי באוויר.. ;)

אשמח לשמוע חוות דעת על המפרט הבא, אם יש איזשהי בעיה בלתי צפויה..

כמו קירור שלא מתאים למארז, דרעק, או משהו בסגנון.

Core i3 2120 3.3Ghz s1155, 3MB, GPU , Tray 547

Arctic Freezer 13 135

Asus P8Z68-V LE s1155 i3/i5/i7, Intel Z68, 1600, 2xPCI-E 695

DDR3 1600mhz 2x4GB Vengeance Blue LP Edition CL9-9-9-24 330

Crucial m4 2.5'' 64GB MLC SATA III CT064M4SSD2 490

Samsung 1TB EcoGreen F2 32MB SATA II HD103SI 500

LG WH12LS39 Writer Black Sata (Oem) 440

Fractal Design Mid-Tower Atx Black Case (No PSU) 395

Seasonic 430W 80+ Bronze Active PFC 12cm Fan S12II-430 (Retail) 280

Dell U2312HM UltraSharp With LED 23'' DVI DP VGA WideScreen Black 993

Logitech LS11 2.0 Speaker Black / Silver (Retail) 124

Transcend JetFlash 760 3.0 Flash Drive 32GB 190

Advice UPS PRV 850 + Program 404

Windows 7 Home Premium English 64Bit (With New Computer Only) 430

Total price 5953nis

אומנם לא מדובר בגרפיקאי או משהו בסגנון, אבל הכרטיס מסך המובנה נותן תוצאה מספקת, נכון?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

G620 - כי נרצה או לא, עדיין יש הבדל לא מהותי במיוחד בין מעבד בסיס של 2.6GHZ לבין 3.3GHZ, וכן הבדל קטן מאוד, אבל עדיין שווה את הכסף, לא שהתפרעתי פה עם i5, לדעתי זה מוצדק, כמובן כל עוד אין בעיה תקציבית ורוצים כמה שיותר מהר בלי להשתגע.

לוח - מניסיון הלוחות הזולים פחות אמינים, היצרן מנסה לחסוך איפה שהוא רק יכול, אז סלח לי אבל לא אקח לוח מבוסס H61. כמו כן אלו כבר מגיעים עם תמיכה ב-USB 3.0 כולל חיבור פנימי לקידמת המארז. אני לא מחשיב את זה לוח דלוקס. דלוקס זה לוח במעל 1000 שח.

זיכרון - חברה אמינה שאני סומך עליה. והוא עדיין מאוד זול יחסית למתחרים, הוא לא עולה יותר מהחברות האחרות.

חברות שאני לא סומך עליהן ב-100 אחוז - PATRIOT, OCZ וגם יש לי הסתייגות, למרות שבגדול הם מצויינים.

מארז - זה מה שמצאתי ב-KSP שלא עולה הון ומגיע עם ספק כוח בתחתית ו- 3.0 בקדימה.. הייתי לוקח NXZT פשוט יותר אם היה להם.

אל תשכח שיש כאן מסך, , DOK, תוכנה ואל פסק שלבד עולים 2150 שח.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

השתדלתי למצוא הגיון בהודעה שלך, אך צר לי.

מעבד G620 עולה משמעותית פחות, מתאים ב100% למה שגם מעבד I5 2500 יתאים פה. לא רואה איך הבדל מ300 ל-550 שקלים הוא לא משמעותי

לוח אם, למה לא H61? כי זה צ'יפסט זול ומסריח שמייצרים במוסררה, נכון? אפשר לקנות לוח זול, עמיד ומתאים, לא קללת דורות:

http://rsm.co.il/Product.aspx?ProductID=2380

הנה זה להתפרע. יש גם H61M-D2H-USB3 של גיגה-בייט יחסית בזול. לא צריך ללכת על לוח Quad-SLI Ready בשביל USB3

לגבי זכרון, חברה אמינה כמו שמיקרון אמינה וכמו שטראנסאנד אמינה, לא חייבים 128GB לגלישה באינטרנט, מבטיח שגם אם יהיו 4GB הם לא יתמלאו.

לגבי מארז עם ספק אין תלונות

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה - אבל לא ביקשתי ממך למצוא הגיון. ביקשתי לדעת אם יש בעיה בחלקים שבחרתי.

אני מקבל את דבריך, ואני מבין את הצורך לענות כמה שיותר על bang for buck ולא לבזבז כסף לשווא.

אבל צריך להבין שהפרש של 2000 שח לפה או לשם לא קריטי במקרה הזה.

ויש כאלו שיעדיפו לשלם פרימיום על מוצר יותר איכותי ויותר מהיר.

וכן אני משוכנע שלוח יקר יותר שלא עולה ~ 300 שח עשוי מחומרים יותר איכותיים בסופו של דבר, זה לא רק ה- ועוד פיטצ'רים וצילצולים שמעלים את מחירו.

גם 8GB זיכרון זה כבר סטנדרט במחיר כזה, אז ניקח 4GB ונחסוך 100 שח? מיותר..

זה המחשב האחרון שיהיה ברשותו ככל הנראה.. הוא יצטרך להריץ אנטי וירוס, ולהקליט מהמצלמות , ותוך כדי לגלוש ואולי לנגן .

לא דרישות מטורפות אומנם אבל בשביל 100 שח? מי יתן ואף פעם לא יחסר לו.

להתפרע זה ללכת על i7 ולוחות ב-1000 שח וזכרונות במחיר דומה ולהכניס שם גם כרטיס מסך מטורף לגיימינג לנכדים (עוד צעירים מדי).

מה שהרכבתי זה בהחלט overkill לדרישות, שלא יהיה ספק שאני מסכים עם זה, אבל טירוף זה לא.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

במקרה כזה הייתי שוקל קניית Macintosh של אפל שכן תקציב הוא לא פקטור אלה העניין הוא בנוחות, מהירות ועבודה נעימה עם המערכת. מן הסתם שמחשב אפל מצטיין בדברים אלו על רוב ה-PC שיש. במידה ויש בעיה עם מערכת הפעלה של אפל. אני מצרף מפרט שייתן נוחות ועבודה מהירה לדרישות...שוב בלי לנסות לחסוך כל איפה שאפשר אלא דגש על מהירות, שקט, ותחושה של מחשב שלא עוצר לחשוב כל רגע:

[table][tr][td][table][tr][td][/td][/tr][/table][table][tr][td]Intel i3 2120 3.3GHz 1155 3MB with graphics Tray[/td][/tr][/table][table][tr][td]

1[/td][/tr][/table][table][tr][td]

₪545[/td][/tr][/table][/td][/tr][/table][table][tr][td][table][tr][td][/td][/tr][/table][table][tr][td]Gigabyte Z68X-UD3H-B3[/td][/tr][/table][table][tr][td]

₪768[/td][/tr][/table][/td][/tr][/table][table][tr][td][table][tr][td][/td][/tr][/table][table][tr][td]BD-RW LG [/td][/tr][/table][table][tr][td]

₪557[/td][/tr][/table][/td][/tr][/table][table][tr][td][table][tr][td][/td][/tr][/table][table][tr][td]Fractal Desing Define R3[/td][/tr][/table][table][tr][td]

₪514[/td][/tr][/table][/td][/tr][/table][table][tr][td][table][tr][td][/td][/tr][/table][table][tr][td]Corsair 8Gb Kit (4G X2) CL-9-9-9-24[/td][/tr][/table][table][tr][td]

₪291[/td][/tr][/table][/td][/tr][/table][table][tr][td][table][tr][td][/td][/tr][/table][table][tr][td]DELL ULTRASHARP LED 23" U2312HM[/td][/tr][/table][table][tr][td]

₪950[/td][/tr][/table][/td][/tr][/table][table][tr][td][table][tr][td][/td][/tr][/table][table][tr][td]SeaSonic S12 II 430W A.PFC 30A @ 12V Bulk[/td][/tr][/table][table][tr][td]

₪278[/td][/tr][/table][/td][/tr][/table][table][tr][td][table][tr][td][/td][/tr][/table][table][tr][td]Scythe KATANA 3 1156 / 1366 only[/td][/tr][/table][table][tr][td]

₪136[/td][/tr][/table][/td][/tr][/table][table][tr][td][table][tr][td][/td][/tr][/table][table][tr][td]Seagate 500GB Momentus XT Hybrid HDD/4GB Sata II 32MB Buffer[/td][/tr][/table][table][tr][td]

₪860[/td][/tr][/table][/td][/tr][/table][table][tr][td][table][tr][td][/td][/tr][/table][table][tr][td]Corsair 60GB Sata3 Force3 550/490[/td][/tr][/table][table][tr][td]

₪507[/td][/tr][/table][/td][/tr][/table][table][tr][td][table][tr][td][/td][/tr][/table][table][tr][td]Logitech LS11[/td][/tr][/table][table][tr][td]

₪129[/td][/tr][/table][/td][/tr][/table][table][tr][td][table][tr][td][/td][/tr][/table][table][tr][td]

סה"כ:[/td][/tr][/table][table][tr][td]

11[/td][/tr][/table][table][tr][td]

₪5535[/td][/tr][/table][/td][/tr][/table]

שים לב: מערך הכוננים שלך אמור להיות מערכת הפעלה+תוכנות חשובות על ה- . כל השאר על ה-HDD ההיברידי. ה-HDD ההיברידי הוא מהיר מאוד בעצמו מה שיבטיח עבודה מהירה בכל דבר כללי במחשב ובגדול המחשב הזה יהיה כזה שלא ייגזול מימך זמן כלל בסוג השימושים שציינתה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה על ההצעה.. אני רואה שהיא דיי דומה לשלי.

מקינטוש לא אופציה, לא מרגילים בן אדם שכבר רגיל למשהו אחר בשלב כה מאוחר.

אוו אהבתי את המראה של הלוח של GIGABYTE (יש לי חולשה לחומרה שחורה חח)

יש סיבה להעדיף אותו על ה-Asus?

ב-SSD יש סיבה להעדיף את על ה-Crucial? אני רואה שה- יותר פופלארי.

באשר לכונן ההיברידי - אני לא בטוח שבאמת יש בכך צורך, זה בעיקרון כונן אחסון למצלמת אבטחה, אני לא חושב שהוא צריך להיות מהיר במיוחד, כל התוכנות ישבו על ה- בכל מקרה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין פה צורך בכונן היברידי..

אני חושב כמו ליאור אבל אם אין בעיה לזרוק סתם כסף אז המפרט בסדר(ויש עוד הרבה וריאציות למפרטים בסדר אם לא מתייחסים לעלות-תועלת)

הלוח הזה הוא למיטב ידיעתי הזול ביותר במלאי של KSP שמציע שקע לUSB3 הקדמי.

אגב הווינדוס הוא באנגלית, לא עדיף בעברית?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...