עזרה בשחזור נתונים מהרדיסק תקול - אמצעי אחסון - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

עזרה בשחזור נתונים מהרדיסק תקול

elior021

Recommended Posts

שלום יש ברשותי הרדיסק 500GB של WD לצערי הוא שבק חיים אחרי שנתיים של עבודה.

יש לי בהרדיסק נתונים מאוד חשובים אבל אני לא מצליח לשחזר אותם

ברגע שאני מחבר את ההרדיסק לבד או לצד עוד הרדיסק הוא מונע ממני אפילו להגיע לביוס ככה שאני

לא יכול לעלות דיסקים מבוט כמו parted magic או לינוקס לייב סי די ולשחזר מהם או לבצע mount להתקן חיצוני, אז ניסיתי דרכים אחרות

קניתי מתאם ל SATA והרצתי תוכנות כמו r studio אבל הם לא זיהו את ההרדיסק בכלל, ב disk managment אני

מקבל שגיאה data eror : cyclic redundancy check אני אובד עצות אשמח להצעות

תודה מראש

אליאור

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שלום,

רב הסיכויים שהלוח האלקטרוני של הדיסק תקול - לכן:

1. אופציה זולה "ומסוכנת" - להחליף את הלוח האלקטרוני של הדיסק בלוח אלקטרוני של דיסק זהה ולנסות (אישית לי זה עבד בפעמיים מתוך שלוש שאי פעם ניסיתי).

2. אופציה יקרה ובטוחה - לפנות לחברה לשחזור מידע.

הערה - קח בחשבון שכל מה שאתה מנסה לעשות עם הדיסק הזה בפוטנציה מוריד את הסיכוי לשחזר ממנו משהו.

בהצלחה,

גבריאל

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

סליחה על הבורות, אם אני מבין נכון אתה מציע לי להחליף את כל הלוח שיושב בתוך ההרדיסק כמו בתמונה ?

עכשיו במידה ואני משיג לוח אלקטרוני כזה ומחליף אותו זה לא אומר שכל הנתונים הולכים עם הלוח או שהנתונים נשמרים בדיסק עצמו ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין הביישן למד ואין הקפדן מלמד

כן

לא בהכרח (הנתונים נכתבים על החלק המגנטי של הדיסק - הדבר היחידי שמאופסן בחלק האלקטרוני זה הגדרות של הדיסק ותפעולו - זה נכון חוץ מדיסקים היברידיים שהם די נדירים - למעשה יש רק 2 דגמים כאלו של סיגייט)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שאלה נוספת, יכול להיות שיש הגדרה בביוס שאומרת שברגע שיש כשל בדיסק הוא לא ימשיך הלאה ובגלל זה

אני לא מגיע לביוס ?

במידה ואני אצליח לעלות parted magic מבוט אני יוכל לחסוך את כל הבלאגן

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הדיסק היה מחובר למחשב אחר ואני לקחתי אותו וחיברתי למחשב שלי

עשיתי שתי נסיונות אחת מהם הייתה לעלות אותו עם מפצל SATA ודיסק בוט של parted magic

אבל אף כלי לא איתר את הדיסק, כאילו הוא לא מחובר

האופציה השניה חיברתי אותו לצד ההרדיסק שלי (התקין במחשב) ואז בהפעלה של המחשב קיבלתי הודעה שיש תקלה בהרדיסק

להמשיך לחץ F1 כאשר אני לוחץ על F1 הוא אומר לי wait ולא קורה כלום, אותו דבר קרה לי כאשר חיברתי את הדיסק לבד

הניסיון האחרון היה שהעלתי את הוינדוס וההרדיסק מחובר למפצל SATA ורציתי לראות איך הוא מזוהה ב disk managment קיבלתי את השגיאת CRC

בכל זאת ניסיתי להשתמש בתוכנות כמו r studio, recovery my files, אבל הם לא זיהו את הדיסק, אני הספק אם הם לא זיהו אותו כי הוא דפוק או שזה בגלל המפצל כנ"ל לגבי ה Parted magic

בקשר להגדרה בביוס ככל הנראה אתה צודק כי כתוב שם wait for F1 if error וזה על enable אבל זה לא מה שמפריע

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שלום לך

מה שקורה זה שהביוס מרגיש משהו אבל לא יכול

לזהות אותו ( את הדיסק ).

מהסיבה הזאת, גם שום תוכנה לא תזהה אותו.

כאמור, יש סיכוי - מה , בהצעה של גבריאל, לצערי

זה אפילו לא פיפתי פיפתי ( בנסיון שלי ), אבל זה המצב.

:xyxthumbs:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...