עזרה בקניית אוזניות: Grado SR80i vs SHURE SE-315 - אודיו וקולנוע ביתי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

עזרה בקניית אוזניות: Grado SR80i vs SHURE SE-315

levelone

Recommended Posts

שלום לכולם.

אני רוצה לקנות אוזניות חדשות, אבל אני מתלבט בין הפרקטיות לאיכות. אני מקווה שבעזרתכם אני יוכל למצוא את הפתרון שהכי מתאים בשבילי.

*** המקור יהיה בעיקר 4 וגם בשילוב עם nuforce u-dac2

נכון לעכשיו, בגלל התקציב שיש לי (אני ממש לא מתכוון לעבור את ה-1,000 ש"ח, ואפילו עדיף לא לעבור את ה-700 ש"ח) אני מתלבט בין שני דגמים של אוזניות: ה-Grado SR80i וה-SHURE SE-315, שאחרי מחקר קצר נראו לי הכי טובות לצרכים שלי גם מבחינת צליל וגם מבחינת איכות.

ה-Grado מן הסתם יהיו יותר איכותיות מבחינת הצליל בגלל המבנה שלהן, אבל הן יהיו משמעותית פחות שימושיות בגלל שהשימוש העיקרי שלי באוזניות הוא בדרכים וכמעט תמיד גם בסביבת אנשים.

לעומת זאת, ה-SHURE יתנו לי צליל יחסית פחות טוב משל ה-Grado, אבל אני יכול להשתמש בהם בכל מצב נתון.

אבל השאלה היא עד כמה הן עמידות? הן יחזיקו מעמד לאורך זמן או שעוד שנתיים אפשר כבר לזרוק אותן לפח?

אני ישמח לקבל חוות דעת לגבי שתי האוזניות, וכמובן את המלצתכם לגבי הקנייה הנכונה ביותר.

כמובן שאני גם ישמח לקבל המלצות לאוזניות אחרות.

תודה רבה, levelone.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא צריך להיות להן מכנה משותף. ה315 יותר קומפקטיות ופרקטיות לשימוש יומיומי ואני יוצא מנקודת הנחה שהGrado, שנחשבות לאוזניות מעולות, יתנו צליל יותר טוב מכיוון שבאופן כללי over ear מספקות צליל עשיר יותר מאשר in ear.

הגעתי לדגמים האלה מכיוון שהם גם מתאימים לתקציב שלי, שני הדגמים נחשבים מעולים, והנחתי שאם אבי יפה החליט למכור בחנות שלו דווקא את הדגמים האלה, כנראה שיש לו סיבה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כן צריך להיות מכנה משותף לפחות מבחינת סאונדף אם זה חשוב לך. בין שני אלה אין לך אפילו חפיפה בסוג האוזניות ואופי השימוש. IEM בתכלס טובות לשימוש נייד, בהחלט אפשר לשמוע איתן גם בבית אבל זה יימאס עלייך די מהר, אלא אם אתה משקיע באטמים ממש נוחים או מותאמים אישית. הגראדו קומקפטיות ומאוד נצילות כן, זה לא אומר שאפשר להסתובב איתן בחוץ ולשמוע בכיף, מה לעשות אלא אם אתה נמצא כל הזמן באיזה קיבוץ או לוקח אותם רק לטרקים בשטח צריך אטימה מסויימת, לשני הכיוונים. בנוסף, מניסיון שלי עם גראדו, אמנם עם דגמים יותר גבוהים אבל עדיין נצילים מאוד, נשמעות יותר רכות ישר מנגן נייד בלי מגבר. בהחלט מרוויחות מתוספת זרם יותר משל יציאת של אייפוד.

מבחינת , את ה315 לא שמעתי אבל אני די סגור שהן יותר עדיפות טכנית על הSR80, אם דברים כמו דיוק טונאלי, פירוט ואיזון בין תדרים חשובים לך. צליל עשיר זה יותר עניין סובייקטיבי, בדר"כ כשאומרים את זה הכוונה היא לצבע במידריינג' כמו שיש לגראדו במקרה הזה. יכול להיות שזה יהיה יותר טוב לטעמך, מבלי לשמוע אותן בעצמך אפשר רק לנסות להשוות בין רשמים ולנסות להגיע למסקנה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בעיניי זה מובן מאליו שאופן השימוש וסוג האוזניות יהיו שונים. אומנם שתיהן משמשות לשמיעת מוזיקה, אבל בשתי סיטואציות שונות לגמרי. בגלל זה גם בחרתי בשתי דגמים כ״כ שונים אחד מהשני.

אני רוצה להוסיף שנורא עזרת לי בבחירה וכנראה שאני יקנה את ה315 בגלל שהן הרבה יותר פרקטיות בשבילי (שאני נוסע באוטובוס/רכבת/רכב, שאני עובד, או שאני סתם בריצה). אומנם יכול להיות שמבחינת צליל אני יאהב יותר את הגראדו, אבל מה זה עוזר לי אם אני רוב הזמן לא יכול להשתמש בהן?

אני חייב להגיד שאני מבין את הנקודה שלך מבחינת חפיפת הצליל ואין ספק שהיא חשובה, אבל היא לא ניראת לי רלוונטית בשבילי מכיוון שא׳ - אני לא שמעתי אף אחת מן האוזניות, אז אני ממש לא יודע מהם ההבדלים מבחינת הצליל. לפחות לא ברמה שאתה ציינת.

וב׳ - אני לא חושב שאפשר למצוא חפיפה בין שתי שלכל אחת יש שימוש ומבנה כ״כ שונים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

וב׳ - אני לא חושב שאפשר למצוא חפיפה בין שתי שלכל אחת יש שימוש ומבנה כ״כ שונים.

תתפלא אבל אפשר, סנהייזר IE8 וHD650 ממה שהבנתי, בחתימת הצליל יש דמיון לא מבוטל. חלק ניכר באופי הצליל משחק גם סוג הדרייבר, במקרה של ה315 זה balanced armature שפועל שונה מדי מהדינאמי הרגיל של הגראדו.

הייתי מציע לך לרדת מIEM בכללי אם כבר יש לך את הUDAC2, יש לו בעיה רצינית של איזון בין ערוצים בעוצמה נמוכה, מה שיכול מאוד להיות בעייתי אם אתה רוצה לשמוע עם ה315 בווליום נורמלי. הבאתי לינק עם נתונים בעניין באחד הפוסטים האחרונים שלי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הudac2 ישומש רק במקרה של הגראדו מכיוון ששניהם מגבילים אותי מבחינת תנועה. הכוונה הייתה לעשות עמדה כביכול נייחת לשמיעת מוזיקה מתי שאני לא יכול להשתמש ברמקולים שלי או שאני נמצא במקום אחר.

ה315 יחוברו בעיקר לאייפון ויהיו איתי תמיד בתנועה.

בסופו של דבר, החלטתי לרדת מהover ear וללכת על in ear כי הן הרבה שימושיות בפועל.

יש מגוון כ״כ גדול של ובחרתי דווקא באלה כי עוד פעם, אני מניח שיש סיבה שבן אדם עם נסיון כמו של אבי יפה לא סתם יבחר דווקא בהן ועוד שתיים יקרות יותר מאותה הסדרה כדי למכור אותן בחנות שלו.

בנוסף, הביקורות עליהן מעולות והבנייה שלהן טובה וחכמה יותר מכל אוזניית in ear אחרת שראיתי.

אז אני יקח את הסיכון ואני יקווה שהן באמת יענו על הדרישות שלי. מה לעשות שבמקרים מסויימים, במיוחד כאלה צריך לקחת סיכון מסויים.

אני רק מקווה שהאייפון שלי באמת יוכל ״לדחוף״ את האוזניות האלה ולהוציא מהן את המקסימום.

לגבי הAKG Q350 - האמת שהן נראות ממש טובות והביקורות עליהן גם מעולות. גרמת לי להתלבט במיוחד בגלל שהן גם עולות חצי מה315.

אני ישמח לחוות דעת ממשהו שמכיר את הסאונד של שתי האוזניות או שיכול להשוות בין הצליל של shure לצליל של AKG.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין פה הרבה מה להתלבט, ה315 בפירוש יותר טובות, קקה7 פשוט חושב שהן והימאה RH5 אלה האוזניות הכי טובות שהומצאו אי פעם bar none, בפועל אלה כנראה 2 הדגמים היחידים שהוא שמע בחיים ושאין לו בעייה לדחוף לכל מי שמחפש אוזניות טובות, בלי קשר למחיר. ויש גם מדידות אמינות שאפשר להסמך עליהן במקרה הזה:

http://www.innerfidelity.com/images/ShureSE315.pdf

http://www.innerfidelity.com/images/AKGQ350.pdf

שים לב שעם הQ350 אתה תשמע בעיקר באס, אשר מובלט מאוד יחסית לשאר הספקטרום, שים לב להנמכה של כ15db(!) החל מ-700הרץ ועד ל25db כמעט עד 3khz שזה בערך כל טווח המידריינג'. זה אומר שרוב האינפורמציה במוזיקה, חות מזו שבעיקר מאופיינת בבום-בום-טזז, אתה תשמע מאוד מעומעם, אם בכלל יחסית לבאס. ה315 לעומת זאת הרבה יותר מאוזנות, כמעט שטוחות עד ל800-900 הרץ ששם יש קפיצה כל כ-5db שמיועדת כנראה להוסיף crsipness לווקאלים וכאלה. הטרבל יחסית מומנך אבל זה נורמלי למדי ומאוד דומה למה שקורה אצלי עם הSE530, זה לא אומר שהן יישמעו כהות כי עדיין יש לך קפיצה בטרבל האמצעי ב7-8khz שדי מפצה.

יש מגוון כ״כ גדול של ובחרתי דווקא באלה כי עוד פעם, אני מניח שיש סיבה שבן אדם עם נסיון כמו של אבי יפה לא סתם יבחר דווקא בהן ועוד שתיים יקרות יותר מאותה הסדרה כדי למכור אותן בחנות שלו.

אני מסכים, אבי יפה (יותר נכון הבן שלו) מחזיק מבחר הרבה יותר איכותי ממה שאתה יכול למצוא בכל מקום אחר בארץ. הבעייה הרצינית שלו היא בתמחור.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ואתה לא יכול להגיד את דעתך בלי ליכלוך הפה שלך,ולא רק זה אתה נותן דיעה שיקרית ,על דחיפת ,ומה האוזניות ששמעתי,ומוסיף אני נותן מילה פה בפורום,כל מי שרוצה, והיה ואני טועה,אני משלם את מחיר האוזניה,לאחר בדיקה של מישהו ניטרלי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ksp מוכרים את האוזניות האלה ב150 שקלים פחות, ככה שזה יוצא 650 ש״ח וזה מחיר שאני מוכן ויכול לשלם בשביל טובות הן מבחינת אמינות והן מבחינת איכות צליל.

IIyaN, תודה רבה על העזרה. עזרת לי להגיע להחלטה סופית ואני ישמח להכין על ה315 ביקורת אחרי שאני יקנה אותן ויעשה בהן שימוש של כמה זמן.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בכיף, רק לידיעתך. KSP מייבאים אפור שור ולכן הם רק נותנים שנה אחריות (רק מטמעם כמובן) במקום שנתיים כמו אצל היבואן הרשמי (גבעון אלק'). אם אתה מאיזור ת"א או ירושלים, במקומך הייתי מתקשר לשאול לאבי יפה או גבעון ושואל אם ניתן לבדוק ואולי גם להאזין לאוזניות. הם בטח יעניקו שירות טוב יותר מKSP במקרה של מימוש אחריות, לפחות לי יש נסיון חיובי עם גבעון שהחליפו לי את האוזניות, SE530, אפילו שהיה מדובר על יד שניה (נקנו מחנות מורשית). אולי גם תקבל הנחה כלשהיא למזומן או משהו כזה.

ואתה לא יכול להגיד את דעתך בלי ליכלוך הפה שלך,ולא רק זה אתה נותן דיעה שיקרית ,על דחיפת ,ומה האוזניות ששמעתי,ומוסיף אני נותן מילה פה בפורום,כל מי שרוצה, והיה ואני טועה,אני משלם את מחיר האוזניה,לאחר בדיקה של מישהו ניטרלי.

קקה, הסיכוי לנהל עם טרול בוטה כמוך דיון נורמלי שקול ללדבר עם דוס כבד על הדרת נשים ולצפות שיבין... אבל עשה טובה, תנסה להפנים שזה מאוד קשה להתבלבל בין ה"דעה" המנומקת שאתה מציג פה לעיתים תכופות לבין איזהשהו ניסיון כנה, קלוש כלל שיהיה, לתת המלצה מועילה על מוצר שבאמת אמור להיות איכותי. עד אז, STFU.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הרי אתה פחדן עלוב,חוץ מלהשמיץ במקלדת מה אתה מבין,אני רק לא מבין למה מנהלי האתר נותנים לך יד חופשית לפגוע, ולהגיד דיעה שיקרית עליי, ולקלל,תלך כפרה על דוס כבד או קל אמן.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין בעיה קקה, בוא תוכיח שאתה לא פחדן שפל כמוני ותעמוד מאחורי המילנ שלך לתת את ה Q350 שלך לבדיקה לlevelone כאשר הוא יקבל את ה315, הוא יישמח להעביר את הרשמים הסובייקטיביים שלו מכל אוזנייה, אני בטוח שהוא בחור הגון שאפשר לסמוך עליו בעניין. אם כבר הספקת לשכוח:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...