לפעמים גם יש מי שמציעים כרטיס משומש במחיר שפוי - עמוד 14 - צרכנות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

לפעמים גם יש מי שמציעים כרטיס משומש במחיר שפוי

nec_000

Recommended Posts

הדיון הזה רלבנטי היום בעקבות המכירה הקבוצתית.

מה שכן, GTX480 חלש או מקביל בביצועים ל-GTX570 (וצורך הרבה יותר חשמל ממנו)

אבל ה-GTX570 חלש בהרבה מה-7870 או ה-GTX660 שעולים עכשיו במכירה כ-930-960 שח

אז ה-480 גם מיושן וגם צורך הרבה יותר חשמל. ואם הוא בן כשנתיים אז גם אין לו ממש אחריות ארוכה מאוד.

המחיר לכרטיס כזה היום הוא כ-500-600 שח במקרה הטוב לדעתי.

אז אתה לא נדיב במיוחד. וכמובן המחירים בדיון מאוד לא מעודכנים

הכרטיס נמכר ב 700 שח בסוף.

בכל מקרה אני מחפש לי איזה כרטיס חלש לעבודה יום יומית וגם משחקים לפעמים ...

מה אתם יכולים להמליץ יד שנייה בסביבות 200 שח לא יותר ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 250
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

ממש לא משמעותי.כנראה אצל כל אחד זה אחרת. אני לא קורא לזה חזק באופן משמעותי .. ה570GTX מחזיק כיום משחקים לרוב על די גבוה.50 FPS זאת חווית משחק טובה .

ומדבר רק על ביצועים. אם יש למישהו אפשרות וגם מעוניין ביד שנייה אין ספק שאפשר לחסוך 400/500 שח . מי שלא מעוניין ..אין ספק שעכשיו עומדת גם מכירה הקבוצתית..שאין יותר טוב מאשר ללכת על זה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 1 חודש מאוחר יותר...

חברים יקרים,

השרשור הזה הינו אחד הנקראים ביותר והשמושיים ביותר בקרב קהילת חובבי התחום.

קבלתי פידבקים רבים בגינו, מרביתם חיוביים ותומכים - חברה שממש אמרו תודה על ההכוונה שנתנו להם.

אין לי אלא תחושה רבה של סיפוק, והבנה כי היוזמה שהחלה לה בנושא זה בשנה שעברה היתה מבורכת!

בעקבות חלוף הזמן, והיות והמחירון שלנו אינו מעודכן מזה למעלה משנה, בכוונתי להכין מחירון חדש ועדכני

שיהיה תקף לעת הזו. לאחר גיבושה של טיוטת מחירון עדכנית שאותה אתלה כאן,

אבקשכם לתת משוב ולהעביר תיקונים במידת הצורך - הכל על מנת שהמחירון החדש יהא חף מטעויות

חישוב ומטעויות בהשוואת ביצועי כרטיסים ישנים לכרטיסים חדשים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

23.4.2013 עדכון - הטיוטה הוסרה משפורסם המחירון המעודכן בתחתית עמוד 22 לשרשור זה.

מכובדיי שלום שוב,

בשעה טובה רצ"ב מחירון אפריל 2013 טיוטא א'.

ראשית למי ששרשור זה חדש, כנסו קודם לתחילתו בכדי להבין על מה מדובר, מה התחלנו לפני כשנה ומהו הרקע לנושא.

**לוותיקים שביננו - עדכון קל: בשונה מהמחירון האחרון שלנו, עדכון שהגיע בעקבות משוב אותו קבלנו מחברים,

ובעקבות דגימת מחירי השוק לכרטיסים משומשים מהסדרה העדכנית, קרי סדרה 7000 של וסדרה 600 של Nvidia:

סדרות חדשות אלו, ערכן כמשומשות הועלה מ- 60% ל- 65% ממחיר חדש.

אין שינוי בסדרות ישנות יותר, שעדיין נותרנו עם יחס 50% ו- 40% בהתאמה ממחיר שווה ערך חדש.

כמו כן הוספה קטגוריה של סדרות סופר ישנות שאינן תומכות DX11 - ערכן 30% בלבד מחלופה חדשה מקבילה פלוס מינוס.

נבקש את סיועכם בשני מישורים:

1. הראשון זה לעבור על טיוטת המחירון המצורפת בזאת ולוודא שלא נמצאות בה טעויות.

קרי - לבדוק שכל כרטיס משומש (מדורות קודמים) הוכנס לקטגוריה הנכונה מבחינת שווה ערך ביצועים לו חדש.

2. השני זה להוסיף כרטיסי מסך של שלא נמצאים בטבלה, כמו למשל GTX590, ולתת במקביל את שווי ביצועם ביחס לכרטיס חדש.

את המשוב תנו כאן בשרשור כפוסט תגובה, או ישירות אלי לתיבת המסרים - מה שהכי נוח לכם.

תקוותי היא שתוך יום יומיים נוכל להעלות מחירון עדכני כגרסא סופית.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תגיד לי מה שווה המחירון שלך אם אתה מכרת את הכרטיס שלך ששווה לפי הטבלה 236 ב400 ש''ח ?

ולמה השקעת 550 בGTX570 כאשר לפי הטבלה שלך ה580 שווה מחיר כזה?

לשאלתך הראשונה - באם עברת על השרשור שפתחתי בנדון ותאר את השתלשלות העניינים, הנך אמור לדעת מדוע נמכר 5830 במחיר שנמכר:

משום שזהו המחיר היחידי שבו נמצא לקוח שבה לקחת אותו, בשעה שלא נמצא לקוח במחירו הראלי והנמוך יותר של הכרטיס.

מוזר ? יתכן אבל זו התוצאה הסופית.

לשאלתך השניה והיא מדוע נרכש כרטיס מסך 570GTX במחיר 550 ש"ח, התשובה היא שבשוק של משומשים זו לא חנות:

אפשר לרכוש רק מה שמפורסם באותה עת שמחפשים בלוחות. ואלו אופציות בודדות בלבד.

בעת החיפוש כן היה GTX570 זמין לרכישה במחיר 550 ש"ח, בשעה שלא היה מוצע אף GTX580 במחירים דומים.

כן היו בלוחות GTX580 במחירים שנעים סביב 850-1600 ש"ח, והיות ומחירים אלו אינם ראלים, מטבע הדברים לא התעניינתי בהם.

אם נבדוק לאורך זמן (כמוני כמי שעוקב אחר הלוחות וער לכך) נשים לב שה- 580 הללו מתייבשים שם ללא כל קונה כבר הרבה

מאד זמן.

אזי לשם מטרה זו בדיוק בא המחירון - בשביל לסייע לנו במציאת "נקודת האיזון הנכונה" בין מוכנות ראלית של קונה לשלם,

לבין מוכנות ראלית של מוכר למכור, כמו גם להבין למי שאינו בקיא מספיק, מהי ההמלצה של המנוסים בתחום לשווי נכון וסביר

לכל אחד מהכרטיסים המשומשים - בשקלול החלופה של מחיר כרטיס חדש שווה ערך בביצועיו שהיא האומדן החשוב מכל.

מי המבקש על כרטיסו המשומש סכום שמשמעותית רחוק מנקודת האיזון, כמו למשל 1000 ש"ח בשעה שהמחירון מראה 550 ש"ח,

שלא יתפלא שמוצא הוא את עצמו ממתין הרבה מאד זמן ללא קונה. (מסתבר אגב שזה קורה גם כאשר מבקשים מעט מדי... ;) )

ובחזרה לעניין המחירון, אשמח שתתייחס עניינית למובא ותסייע ככל האפשר, ושתתמקד פחות בסרקסטיות שאיננה מקדמת אותנו.

יש שם הרבה עבודת וולידציה שצריכה לאמת, כי כל כרטיס משומש מקוטלג נכונה בביצועיו ביחס לכרטיס חדש.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני אישית חושב שטבלא שכזאת היא אבסורדית לחלוטין וחסרת ערך. זה לא תפקיד שלך ולא תפקיד של אף אחד להכתיב לאנשים ובטח שלא לבקר אותם על עלות כרטיסי המסך שהם מוכרים. בטח לא כשיש מצבים שכרטיס מסך בקושי שומש, או שיש לו תקלות כאלה ואחרות כמו יציאות שלא עובדות.

זכותו של כל אחד למכור כל כרטיס מסך בכל מחיר שיחפוץ בו, בדיוק כמו שאתה מכרת במחיר שערורייתי HD5830 משומש למישהו "תמים" ש-"רק בא והראה נכונות לקנות", ממש אזרח תמים שכזה. החוק הוא פשוט - קבע מחיר, מכרת? לבריאות, לא מכרת? אולי כדאי שתנמיך ציפיות\מחיר.

אני לא חושב ולא ממליץ לאף אחד להיעזר בטבלא שמראה להם מחירים נמוכים מהמחירים אותם הם יכולים להשיג על חומרה שברשותם.

אבסורדי לחלוטין ומנותק מהמציאות הכלכלית.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...