AMD Radeon vs NVIDIA Geforce - דיון מרוכז - עמוד 5 - כרטיסי מסך - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

AMD Radeon vs NVIDIA Geforce - דיון מרוכז

djelectric

Recommended Posts

יהיה מאוד משמח עבורי לראות את NV חוזרים לבקר 512BIT, הם תמיד הובילו (פרט למקרה אחד) על ATI ברוחב פס לזכרון ואני מאמין שזה יהיה גם הפעם.

וזה יאפשר 4GB בכרטיסים רגילים ו8GB בקוודרו ככה שזה יהיה נחמד מאוד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 1.8k
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

^

כל קלאסטר (CU) בארכיטקטורה החדשה מורכב מ-64 מצללים מאוחדים/ליבות Radeon/ מעבדי זרימה, והמתמטיקה לא ממש מסתדרת עם הנתונים בטבלה הזאת בחלק מהדגמים.

פרט לכך? הכל נשמע ריאלי למדי, ובטח לא היה רחוק יותר מדי מהמציאות..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ככל הנראה מדובר בהדלפה כזו או אחרת של , שיש בה מספר אי דיוקים מכוונים...

אולי הארכיטקטורה שבין סדרות שונות אינה זהה - אולי נשארו עם VLIW4 בסדרות ביניים... ?

עברתי לעומק על שאר הנתונים ויש בהם הגיון מצרפי לא רע, לרבות תמחור ותאריכי השקה שעושים שכל

מבחינת שיווקית על מנת לתת מענה לדגמים של המתחרה.

עדכון:

פרסמו טבלה עדכנית (כבר החלפתי את הקודמת).

ככל הנראה גם הסדרות העדכניות מבוססות GCN...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בקר 512 BIT = מחיר בשמיים. תתכונן למחיר עוד יותר גבוה מ HD 7970

כל עוד הוא נותן ביצועים של +- GTX590, עולה פחות (ואני דיי בטוח שהוא יעלה פחות) והוא עם אחת אז זה מתאים לי.

לדעתי הוא יושק ב 550-600$ וATI היא זו שתוריד מחיר אחרי ההשקה שלו.

חודש הבא אנחנו אמורים לראות את הGK104, הליבה הקטנה יותר של NV, שאמורה להתחרות ב 7970 עם 6XX/7XXSP ובקר 384BIT, נראה כמה החמוד הזה יעלה..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

28NM לא קטן ביותר מחצי מ-40NM, מתמטיקה פשוטה מאוד אני חושב, לא? :-\ (תקנו אותי אם אני טועה אבל חצי מ-40 זה 20...)

כמעת והכפילה את כח העיבוד של GTX580? אין לי שמץ של מושג על מה אתה מדבר, GTX580 הוא עדיין ליבת הדגל של NVIDIA

אולי ב-10 הדקות האחרונות השיקה את כרטיס מבוסס ה1024SP שלה :nixweiss:

מי שמצפה להכפלה של ביצועים בכל דור כנראה הלך לישון בשנת 2006 ולא התעורר. שים לב ש- ו- נקטו בשיטות יחסית דומות מאז 2009

וכדיי לחדד את הזכרון שלך אפילו אזכיר. בסוף 2009 השיקה את HD5800 שהיוו באמת זינוק ביצועים מדהים על פני HD4800

הביאו איתם DX11 הביאו גם צריכת חשמל מאוד נמוכה. לאחר כמה חודשים השיקה את GTX480 ואת GTX470 שגם הם הביאו ביצועים מעולים (ביצועים טובים במעט מאלו של HD5800 אבל במחיר יותר גבוה ובצריכת חשמל שתעורר הפגנה של גרין-פיס) כך שלא נעשתה פה מהפכה של ממש אצל הירוקים ביחס לאדומים.

ב2010 חזרו לשולחן השרטוט והביאו לנו Fermi 2.0 ו-RV900 מחודשים שהציעו קפיצת ביצועים מתונה ומכובדת (GTX580 לעומת GTX480 ו-GTX570 לעומת GTX470) יחד עם שיפור יעילות שהתקבל בברכה (הנסיון שלי עם GTX570 ו-GTX580 הוא טוב מאוד ביחס לזה עם GTX480) ונחש מה עשו האדומים? שומו שמיים! אותו דבר, השיקו את סדרת HD6900 שמשפצת את היעילות ומציעה שדרוג סמלי ומכובד בביצועים על פני HD5800 במחירים דומים.

העשן מאז התפזר מעט והיום HD7970 מושק במחיר גבוה ובתוספת ביצועים מכובדת. HD7970 הוא ספתח סמלי לסדרה שלמה של שהולכת להחליף את HD6, אל תדאג לזה

ואתה יודע מה אני חושב? שמישהו כמוך שאמור להיות "מקצוען" ובאמת קרא את כל הביקורות והתעניין בטכנולוגיה, היה אמור לדעת ש 28 ננו מציע הקטנה ודחיסה של כ 50% ביחס ל 40.

ציטוט קטן :

28nm delivers twice the gate density of industry standard 40nm processes and an SRAM cell size shrink of more than 50 percent (cell size of 0.120 square micrometers for dense single port)

לא נורא, קורה, סולחים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין לי מושג מאיפה הסקת שבינואר תשיק משהו...

אנחנו בממש בסוף דצמבר ככה שכשאמרתי חודש הבא הכוונה היתה לפברואר...

GK104 אמור להיות מושק ב"אמצע הרבעון הראשון" ע"פ 3dcenter.org שזה במקרה פברואר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...