בעיה: מהירות איטית בהעברת קבצים (רשת קוית - גיגה) - עמוד 2 - רשתות ואינטרנט - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

בעיה: מהירות איטית בהעברת קבצים (רשת קוית - גיגה)

UncleRico

Recommended Posts

במידה והייתי משתמש בכבל ישר, האם זה אמור לשנות את התוצאות?

ת'כלס, לא כזה משנה, אני יכול תוך כמה דקות לחתוך את הראש וליישר את הכבל... פשוט חשבתי שאם אני כבר מכין כבל ארוך לחיבור בין שני מחשבים, אז למה לא מוצלב, זה הכבל שיוכל לחבר לי בין כל שני מחשבים, ללא תלות ביכולת כרטיסי הרשת שלהם. וזו הסיבה שהיה נראה לי יותר הגיוני להכין מוצלב.

(חוץ מזה שזו פעם ראשונה שאני מכין כבל גיגה מוצלב, אז רציתי לבדוק אם התאוריה עובדת :) )

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה... מוזר.

בהנחה הסבירה שה- latency בין המחשבים הוא באזור ה- 1ms, חלון של 32KB יתן לך קצב העברה מקסימלי לקישור בודד של 32KB/1ms = 256KB/s - וזה בקירוב מה שקיבלת. אבל למה חלון גדול יותר נותן קצב העברה נמוך יותר? יכול להיות שאחד מהמחשבים שלך לא מבין sliding window ולכן מפרש את החלון הגדול כחלון קטן יותר?

כמה דברים שתוכל לבדוק:

1. נסה להעביר בכיוון ההפוך, כלומר להגדיר iperf -s בצד שבו הגדרת עד עכשיו iperf -c ולהיפך.

2. נסה להגדיר חלון של 64KB, זה המקסימום שאפשר בלי RFC1323, אמור להכפיל את התוצאות של 32KB.

3. נסה להריץ ping -l 1472 -f ממחשב אחד לשני. זה שולח פאקט בגודל המקסימלי לאתרנט ללא ג'מבו, אם לא עובר יתכן שה- MTU שלך נמוך מידי.

4. אם לא אכפת לך להשקיע קצת, תוריד ותתקין Wireshark (או כל סניפר אחר) ובדוק מה קורה במהלך ההעברה.

5. תכתוב כבר אלו מערכות הפעלה מעורבות!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה... מוזר.

בהנחה הסבירה שה- latency בין המחשבים הוא באזור ה- 1ms, חלון של 32KB יתן לך קצב העברה מקסימלי לקישור בודד של 32KB/1ms = 256KB/s - וזה בקירוב מה שקיבלת. אבל למה חלון גדול יותר נותן קצב העברה נמוך יותר? יכול להיות שאחד מהמחשבים שלך לא מבין sliding window ולכן מפרש את החלון הגדול כחלון קטן יותר?

כמה דברים שתוכל לבדוק:

1. נסה להעביר בכיוון ההפוך, כלומר להגדיר iperf -s בצד שבו הגדרת עד עכשיו iperf -c ולהיפך.

2. נסה להגדיר חלון של 64KB, זה המקסימום שאפשר בלי RFC1323, אמור להכפיל את התוצאות של 32KB.

3. נסה להריץ ping -l 1472 -f ממחשב אחד לשני. זה שולח פאקט בגודל המקסימלי לאתרנט ללא ג'מבו, אם לא עובר יתכן שה- MTU שלך נמוך מידי.

4. אם לא אכפת לך להשקיע קצת, תוריד ותתקין Wireshark (או כל סניפר אחר) ובדוק מה קורה במהלך ההעברה.

5. תכתוב כבר אלו מערכות הפעלה מעורבות!

שים לב שה32KBזה לא החלון אלא גודל הבאפר לקריאה/כתיבה. החלון במקרה הזה הוא 8KB בלבד. יש לי בלבול שלם בין החלון/פאקט/באפר.

עבר זמן מאז שלמדתי את הנושאים האלו :)

שני המחשבים בעלי מערכת הפעלה .

מחשב אחד E8400 כרטיס רשת גיגה realtek PCIE ONBOARD 4GB DDR2

מחשב שני P4 2.8 לוח 478. עם כרטיס רשת גיגה על חריץ PCI אדימקס, (REALTEK) 1.5 DDR1

לא ציינתי את המערכות כי להבנתי IPERF כמעט ולא עושה שימוש במשאבי מערכת...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

המחשב לא מעניין כרגע, מערכת ההפעלה כן. לא מפעילה מהקופסה את התכונות המתקדמות על RFC1323 עדכמה שאני זוכר, בעיקר selective ack, fast retransmit ובמיוחד sliding window.

אם receive window של 8KB לא תגיע רחוק ברשת ג'יגהביט. אם אני זוכר נכון זה iperf -w, אבל אל תסמוך על הזיכרון שלי. לבדוק עם חלון של 8KB זה לא רעיון טוב מאחר שמערכת ההפעלה שלך משתמשת בחלון גדול יותר - 32KB או 64KB, לא זוכר בדיוק.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...