"ביבי בוחן סגירת הטלוויזיה החינוכית" - עמוד 2 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

"ביבי בוחן סגירת הטלוויזיה החינוכית"

DarkEnergy

Recommended Posts

הכל יכול לרדת - אבל אז המיסים האחרים

אין לי בעיה עם זה.

אני מעדיף 50% מס הכנסה, שהוא מס "הוגן", מאשר 25% מס הכנסה ועוד 25% מס מאפיה במסווה שיקרי של משהו אחר. תהיה זה אגרת ביזיונית על ערוץ מחורבן ומסריח שמשלם משכורות עתק על עובדי-פרוטקציה שבכלל לא עושים שום דבר, או יהיו אלה מצלמות "מהירות" שכל המטרה היחידה שלהן היא להכניס עוד כסף לקופת המדינה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 112
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

אין לי בעיה עם זה.

אני מעדיף 50% מס הכנסה, שהוא מס "הוגן", מאשר 25% מס הכנסה ועוד 25% מס מאפיה במסווה שיקרי של משהו אחר. תהיה זה אגרת ביזיונית על ערוץ מחורבן ומסריח שמשלם משכורות עתק על עובדי-פרוטקציה שבכלל לא עושים שום דבר, או יהיו אלה מצלמות "מהירות" שכל המטרה היחידה שלהן היא להכניס עוד כסף לקופת המדינה.

בינגו.

לשלם מס גבוה זה דבר אחד, לשלם תשלום שקרכלשהו שהוא בפועל מס אבל דוחפים לי אותו בתור "אגרת בעלות על התחת של עצמך" זה מעצבן כפליים.

מה שגם אולי אם יהיו פחות גופים חסרי ערך לנהל, הניהול של אלו שכן צריכים להתקיים יהיה טיפה יותר יעיל, ופחות כסף ילך לאיבוד/לכיסים שהוא לא צריך להגיע אליהם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נמאס לי כבר מהסוציאליזם הזה!

למה אני צריך לשלם על ערוץ שאני לא רוצה ולא צריך? (ולמעשה אף אחד אחר גם לא צריך)

שיסגרו את הכל.

ביבי עשה את הדבר הנכון, רק חבל שעל הדרך לא סגר גם את ערוץ 1.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

איפה אתה חיי?

עם הרבה יותר מ- 50% של מיסים (ישירים + עקיפים) אנחנו יכולים ללמד מדינות סוציאליסטיות על סוציאליזם.

כל המיסים האלה הם בין היתר בגלל דברים מיותרים שאף אחד לא צריך, כמו הטלווזיה החינוכית, ערבים וחרדים.

אז נכון שהחלק של הטלוויזיה מכלל המיסים הוא נמוך, אבל זה לא אומר שצריך לגבות אותם בכל זאת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא רוצה להכנס לסיפור הזה, אבל עוד פעם, מה הקשר בין הטלוויזיה החינוכית לסוציאליזם? כי אני משלם על ערוץ שאני לא צריך? אני משלם ליס או להוט על המון ערוצים שאני לא צריך, זה סוציאליזם?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא, כי יס והוט הן חברות מסחריות, שמהוות אלטרנטיבה אחת לשנייה, ובכלל אתה לא חייב להיות לקוח של אף אחת מהן. מצד שני, כל עוד יש לך מקלט אתה תשלם את האגרה כמס, גם אם אינך צופה בערוץ 1 או בשידורים בכלל (אלא רק בתכנים מהאינטרנט).

חוץ מזה, הרשו לי רגע להבין משהו: זה רק נדמה לי, או שאותם גורמים שהטיחו בהנהגה הכלכלית טענות (בין השאר) על כך שאגרת הטלויזיה מיותרת וערוץ 1 סתם מבזבז כספי ציבור בשיא "המחאה החברתית" (טענות צודקות דווקא) הם אותם גורמים בדיוק שכעת, כשביבי מנסה לסגור ערוץ מיותר אחר שמבזבז כספי ציבור, טוענים שהוא שדיקטטור שנלחם בתקשורת?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא רוצה להכנס לסיפור הזה, אבל עוד פעם, מה הקשר בין הטלוויזיה החינוכית לסוציאליזם? כי אני משלם על ערוץ שאני לא צריך? אני משלם ליס או להוט על המון ערוצים שאני לא צריך, זה סוציאליזם?

מה ש- VIC אמר. ל- HOT אתה לא חייב לשלם. אם המחיר/תמורה לא מתאימה לך, אתה מתנתק וזהו, אף אחד לא מחזיק אותך.

מהאגרה אי אפשר להתנתק ולצערי אי תשלום האגרה עלול להיות מלווה בכנסות די כבדים.

חוץ מזה Yoav, תשווה את המיסים בארץ למדינות אחרות, ותראה שאנחנו כבר מזמן עמוק בסוציאליזם. 50% מס הכנסה למי שעושה באזור ה- 30-40 ברוטו, 16 אחוז מע"מ מתוך מה שנשאר. עד עכשיו נשארנו עם 34% שנשארו אצלך מהמשכורת. תוסיף לזה עוד המון מיסים אחרים (על יבוא, אגרה, דלק, עיריה ועוד רבים אחרים) ותראה שאתה לא נשאר עם יותר מ- 25% מהמשכורת שלך שאתה באמת יכול לנצל. אם באזור ה- 75% מס זה לא סוציאליזם, אז אני לא יודע מה כן.

אז נכון, יש לנו עצום שצריך לתחזק אז אני מבין חלק מהמיסים ומסכים שהם צריכים להיות פה מעט גבוהים מהממוצע, אבל להחזיק על הגב עוד 40% מהאוכלוסיה זה כבר מוגזם.

אני מדבר על הכספים לערבים וחרדים, אותו סיפור בדיוק כמו האגרה ו- HOT. אין לי בעיה עם תרומות לאוכלוסיות האלה, אך התרומות האלה צריכות להעשות מרצון של התורם ולא בכח (כמו רישום ל- HOT או כל ערוץ אחר).

ו- vic, לגבי מה שאמרת, זה בדיוק ככה. רק לפני כמה חודשים היה דיבור על הבזבוז הנורא של ערוצי האגרה (גם במהדורה הראשית בערוץ 2 ראיינו איזה "לוחם חופש" שדיבר על הביזבוז הנורא שביבי היה יכול למנוע אם לא היה מגן על מקורבים שלו שעובדים שם), ועכשיו כולם צועקים על ביבי "משטרת מחשבות".

חוץ מזה, מי שקרא את החוקי האחרונים שעברו, ישים לב שהם לא מקרבים אותנו בכלל לדיקטטורה או דומה לזה והם מרוככים לעומת מה שקורה בעולם. זה כמובן לא מפריע לכל בנאדם שני לצעוק 1984 (אני ז*ן אם שליש מהאנשים שמשתמשים בשמו של הספר הזה קראו אותו. וגם אלה מתוכם שקראו, בטח עשו אותו רק כי הוא קצר), גרמניה ב- 1933 וכו' וכו'.

אני דווקא חושב שמה שקורה פה זה "מרד הנפילים" אם נסתכל על הרופאים, הייטקיסטים ואנשים המדע שבורחים. כבר עכשיו מי שיכנס לאוניברסיטה/מוסד רפואי/ כלשהו מרגיש בקריסה ההולכת המתקרבת בגלל אידיאליסטים מפגרים שלא יודעים על מה הם נלחמים.

ואגב, אם לא שמתם לב, כל האנשים בהפגנה נגד חוק לשון הרע בת"א היו עם חולצות של "רוצים שלום עכשיו". נראה לכם שזה מקרי?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא, כי יס והוט הן חברות מסחריות, שמהוות אלטרנטיבה אחת לשנייה, ובכלל אתה לא חייב להיות לקוח של אף אחת מהן. מצד שני, כל עוד יש לך מקלט אתה תשלם את האגרה כמס, גם אם אינך צופה בערוץ 1 או בשידורים בכלל (אלא רק בתכנים מהאינטרנט).

אז מדובר, כפי שנטען כבר, במס, לא בסוציאליזם.

סוציאליזם זה שיטת משטר חשוכה שהייתה נהוגה במזרח אירופה, אתם בטח התכוונתם למדיניות רווחה, מה שפעם היה במדינה ונגמר ב-20 שנים האחרונות, כמובן שהאוצר מעולם לא הוריד את המיסים... למרבה האירוניה דווקא הוא העלה אותם ולמרות שהוא הוריד את רמת השירות לאזרח.

בכל מקרה, חפש קצת בגוגל ותגלה שבארץ אתה משלם פחות מיסים פחות מרוב מדינות מערב אירופה הסוציאליסטיות (גרמניה, צרפת, אנגליה, בלגיה ושאר מדינות סוציאליות).

נטל מס גבוה אינו אומר סוציאליזם, זה אומר שהמדינה שואבת הרבה מס. אתם מתבלבלים עם מונח אחר - מדיניות סוציאלית, הידועה גם כמדייות רווחה, דבר שכאמור היה נהוג במדינה אז לפני 20-30 שנה אבל קוצץ בהדרגתיות ושיטתיות מאז ועד היום. אני מסכים שאתה משלם מעט ביחס למה שאתה מקבל, אבל מכאן ועד לסוציאליזם הדרך מאוד מאוד מאוד מאוד מאוד מאוד מאוד ארוכה...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

http://he.wikipedia.org/wiki/%D7%A1%D7%95%D7%A6%D7%99%D7%90%D7%9C%D7%99%D7%96%D7%9D

סוציאליזם הוא שם-אב לקבוצת אידאולוגיות ומערכת כלכלית ושלטונית מדינית ליישומן, שבהן הקניין וחלוקת המשאבים נתונים לפיקוח ממשלתי במטרה לצמצם את הפערים החברתיים, וכך להתקרב, ואף להגיע, לשוויון.

כשיטה כלכלית, סוציאליזם מקושר לבעלות משותפת על אמצעי הייצור. שליטה זו על אמצעי הייצור יכולה להיות ישירה - באמצעות בעלות קולקטיבית כגון קואופרטיב - או לא ישירה, בשם "העם", על ידי המדינה.

- לגבי הדיבורים כנגד ההלאמה.

התנועה הסוציאליסטית החלה את דרכה בעולם המודרני מתוך תנועת מעמד הפועלים בסוף המאה ה-19. בתקופה זו, המונח "סוציאליזם" היה מקושר בראש ובראשונה למבקרים חברתיים אירופיים, אשר מתחו ביקורת על הקפיטליזםועל מושג הרכוש.

- תקשיב לדפני ליף, היא מדברת הרבה על זה.

לפי קרל מרקס, שהגדיר ועיצב את התנועה הסוציאליסטית בעידן המודרני, סוציאליזם הוא השלב הסוציואקונומי לאחר המהפכה של הפרולטריון, ולאחר שאמצעי הייצור יועברו לבעלות משותפת. לפי מרקס, החברה תתקדם משלב זה לשלב של קומוניזם.

- השלב הבא, לפי מעצב התנועה, הוא קומוניזם.

הרקע הפילוסופי:

ההנחה העומדת בבסיס הסוציאליזם היא כי האדם הוא יצור חברתי, ושזהו מטבענו להתקיים ולחיות בצורה שיתופית. הסיבה לכך שאנו רואים מקרים כה רבים של התנהגות הנראית כמוכיחה את ההפך, טמונה במוסדות החברתיים הקיימים בחברה הקפיטליסטית. הניצול הכלכלי המובנה בשיטה גורם לניכור (לפי המינוח של קרל מרקס) של האדם מתוצרי עבודתו, וכתוצאה מכך לניכור מהמשפחה, מהקהילה ולמעשה מהחברה כולה. ניכור זה גורם לאדם להיות עצלן, א-סוציאלי ושאר תחלואים, עליהם מצביעים מתנגדי הקפיטליזם ככשל שיגרום לכישלונו.

- בא לי להקיא מזה. לצערי חלק ניכר מהשיח הציבורי היום הוא סביב זה ותראה מה כתוב בכל תנועות ה- Occupy למיניהן בעולם - בדיוק זה.

להתווכח על האם אנחנו בסוציאליזם או לא זה מפגר כי כפי שאתה רואה, ההגדרה של סוציאליזם די רחבה.

אבל תקרא את הויקי בעברית ואנגלית ותעיין בכמה pageים של תנועו Occupy בעולם ותראה שיש המון חפיפה ושרב תנועות המחאה החברתית בעולם שואפות לקומוניזם מצד אחד או לאנרכיה טוטאלית מצד שני.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מעולם לא טענתי שאני תומך בסוציאליזם או קומוניזם או WHAT SO EVER. אני כן תומך במדיניות רווחה (מדיניות סוציאלית, להבדיל אלף אלפי הבדלות מסוציאליזם) ואת דעתי הכלכלית אני לא אפרט כאן כי זה לא המקום. בכל מקרה, לא הבנתי את מטרת הפוסט הזה, ל"התווכח" על ההגדרה של סוציאליזם? (לא שזה רע חלילה, אבל זה סוטה כבר בצורה די משמעותית מנושא הדיון....)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...