"ביבי בוחן סגירת הטלוויזיה החינוכית" - עמוד 3 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

"ביבי בוחן סגירת הטלוויזיה החינוכית"

DarkEnergy

Recommended Posts

• תגובות 112
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

ומה עם אנשים שלא רוצים לשלם לטלווזיה רב-ערוצית? האם לא צריך להיות ערוץ בודד אשר יאפשר לכל אזרח להיות מחובר ל"סל-צפיה" בסיסי, ללא הצורך לשלם מאות שקלים בחודש וללא הצורך בצפיה בערוצים ממוסחרים ברמה מזוויעה?

אל תשכחו שהאגרה מממנת גם את שידורי הרדיו של רשות השידור - לדעתי אחד ממעוזי התרבות הבודדים שעוד נשארו בערוץ. ב' היא אחד המקומות הבודדים בהם עדיין ניתן לשמוע דיון אינטליגנטי ללא צעקות, קטיעות באמצע ודמגוגיה בלתי נפסקת. לצערנו הרב, ערוצים "מסחריים" בחיים לא ישמרו על רמה כזו (המציאות מוכיחה).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ומה עם אנשים שלא רוצים לשלם לטלווזיה רב-ערוצית? האם לא צריך להיות ערוץ בודד אשר יאפשר לכל אזרח להיות מחובר ל"סל-צפיה" בסיסי, ללא הצורך לשלם מאות שקלים בחודש וללא הצורך בצפיה בערוצים ממוסחרים ברמה מזוויעה?

לידיעתך, ערוצים 2 ו-10 (ועוד מספר בודד של ערוצים) הם ערוצים חינמיים.

"ערוצים ממוסחרים ברמה מזוויעה" זאת כבר פרשנות מטופשת שלך, לא מציאות.

אפשר לחשוב שערוץ 1 לא ממוסחר.. מתי בפעם האחרונה ראית שם משהו?

כל דבר שיש בו טיפונת רייטינג ואיכשהו הגיע לערוץ הכושל הזה (בעיקר משחקי שאיכשהו מצאו את עצמם בערוץ הזה) - מפוצץ בפרסומות מפה ועד להודעה חדשה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מן הסתם, אני יודע שהם "חינמים". אבל רוב התוכניות שם הן תת-רמה (נכון - זו דעה בלבד). לראות סרט עם 5 הפסקות באמצע זה בלתי נסבל. זו הכוונה שלי ל"מסחור".

האמת שהפעם האחרונה הייתה דיי מזמן. :P הקטע של ה"חסויות" שם בהחלט עבר כל הגיון. "פרסומת ללא פרסומת".

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מדינת רווחה זה סוציאליזם.

מדיניות רווחה זה לא סוציליזם, זה מדיניות סוציאלית. יחי ההבדל הקטן.

והגענו לזה כהצדקה לזה שביבי סגר את התחנה ובכך גרם לכך שאנחנו משלמים על פחות דברים שאנחנו לא צריכים.

ש-אתה- לא צריך.

אגב, סתם שאלה, פעם צפית בערוץ הזה? האיכות של התוכניות שמשודרות שם די גבוהה, אבל כמובן שעדיף למשל לשלם לערוץ בייבי 384 שקל לחודש בערך, כי הרי תוכניות הילדים בחינוכית לא טובות...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא, אף פעם לא צפיתי בערוץ. וכם לא צפיתי ברב הערוצים בהוט. מאז שיש לי torrentleech הטלווזיה שלי לא מחוברת לממיר בכלל.

זה נשמע כמו חופש אמיתי מערוצים לא רצויים, אבל לצערי גם אני צריך לשלם את האגרה הזאת כדי ש2 אנשים בארץ יוכלו לצפות בערוץ.

ולגבי מדיניות הרווחה שלך, לאן עוד אתה רוצה להגדיל את המיסים? שיהיו 85-90%?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מאז שיש לי torrentleech הטלווזיה שלי לא מחוברת לממיר בכלל.

זה נשמע כמו חופש אמיתי מערוצים לא רצויים, אבל לצערי גם אני צריך לשלם את האגרה הזאת כדי ש2 אנשים בארץ יוכלו לצפות בערוץ.

אין לי כל עניין להיכנס לדיון שהתפתח פה, אבל מהצביעות הנודפת מהמשפט המצוטט לעיל אני לא יכול להתעלם.

אתה מתלונן פה (בצדק מסוים) על ה"גזל" וה"עושק" שבאגרת הטלוויזיה ובשאר מיסים המוטלים על האזרחים במסווה. מתלונן למעשה על-כך שכל הזמן לוקחים ממך כסף אבל תמורה לכסף הזה אין (שזאת ההגדרה של מדינת רווחה שאליה התכוונו כאן בדיון, שלם מס בשיעור כזה או אחר אבל בתמורה תקבל מהמדינה שירותי רווחה ותשתיות באיכות שעומדת ביחס ישר פחות או יותר לגובה המס, כולל איכות סף מסוימת שניתן להגדירה כמספקת), אבל עם גניבת עבודה של אחרים אין לך בעיה.

יחי המוסר הכפול.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא, אף פעם לא צפיתי בערוץ. וכם לא צפיתי ברב הערוצים בהוט. מאז שיש לי torrentleech הטלווזיה שלי לא מחוברת לממיר בכלל.

מעבר למה שהבחור מעלי אמר - זה שאתה לא צופה בטלוויזיה, לא אומר שאחרים לא.

חוץ מזה, את אגרת הטלוויזיה אתה בכלל משלם לרשות השידור, ערוץ 23 לא שייך לרשות הזו אלא דווקא למשרד החינוך...

ולגבי מדיניות הרווחה שלך, לאן עוד אתה רוצה להגדיל את המיסים? שיהיו 85-90%?

מה הקשר בדיוק? אפשר לנהל מדיניות רווחה גם עם 38-40% מס, כמו שיש פה - השאלה מה משרד האוצר עושה עם הכסף. לשניה לא אמרתי שצריך לגבות יותר מיסים...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1) זה שאני "גונב" מהרשת, לא גורמת לך לשלם מיסים. זאת גנבה ממישהו מחוץ לקבוצה "שלי" ולכן לא אכפת לי. האגרה זאת גנבה ישירה מהכיס שלי בשביל אחרים בקבוצה "שלי" בפיקוח המדינה.

וחוץ מזה, אם אני דאגתי לעצמי, למה אני צריך לשלם על מישהו שלא דאג לעצמו והשיג חשבון/הזמין HOT/YES/לווין/אינטרנט?

2) about:blank - אתה אף פעם לא תקבל שירותים ביחס לינארי למיסים שאתה משלם. הרבה מזה מתבזבז על המנגנונים הלא יעילים של המדינה (והם תמיד לא יעילים כשכמה פקידים בני פחות מ-40 מנהלים תקציבים של מיליארדים).

3) זה לא משנה מאיזה אם מדובר בתקציב רשות השידור או משרד החינוך - הכל בא בסופו של דבר מהכיס של כולנו.

4) 40% מס? אנחנו עומדים עכשיו על ה-ר-ב-ה יותר. הדרך היחידה שאני רואה לקבל עוד מהמדינה זה לשבור את התקציב (מה שדפני ציינה יותר מפעם אחת). ולאן זה יביא אותנו אני לא רוצה לדעת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

2) about:blank - אתה אף פעם לא תקבל שירותים ביחס לינארי למיסים שאתה משלם. הרבה מזה מתבזבז על המנגנונים הלא יעילים של המדינה (והם תמיד לא יעילים כשכמה פקידים בני פחות מ-40 מנהלים תקציבים של מיליארדים).

זאת לא ממש הסיבה שהמנגנונים לא יעילים - להפך, הם רוצים להוציא הכל החוצה. הסיבה היא, אם כבר, פקידים בני יותר מ-40 במשרדים אחרים שלא מזיזים את התחת כל היום.

3) זה לא משנה מאיזה אם מדובר בתקציב רשות השידור או משרד החינוך - הכל בא בסופו של דבר מהכיס של כולנו.

זה כן משנה, אתה מתלונן על האגרה כל הזמן, האגרה לא הולכת לשם (ובינינו - גם התקציב שלהם, 100 מיליון שקל, די זניח).

4) 40% מס? אנחנו עומדים עכשיו על ה-ר-ב-ה יותר. הדרך היחידה שאני רואה לקבל עוד מהמדינה זה לשבור את התקציב (מה שדפני ציינה יותר מפעם אחת). ולאן זה יביא אותנו אני לא רוצה לדעת.

אתה מוזמן לבדוק נתונים, נטל המס בישראל עומד על פחות מ-40% (נטל מס = כמה אחוז מהתמ"ג הולך כמיסים). אל תשכח שלא כל אדם משלם 50% מההכנסה שלו מיסים, חלק משלמים גם הרבה פחות וחברות משלמות מעט מאוד, למעשה מס החברות בארץ (זה שאמור לעודד השקעות) הוא מהנמוכים בעולם ולפי התוכנית של ביבי יהפוך לנמוך ביותר כמדומני (ולא, זה לאו דווקא טוב).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1) נו אז למה אתה רוצה לתת להם עוד כסף?

2) זה זניח, אבל זה עדיין פחות כסף שילך על דברים שרב אזרחי המדינה לא צריכים.

3) ברור שהנטל הוא פחות מה- 70-80% שהצגתי פה, הרי חלקים נרחבים מהאוכלוסיה לא משלמים מסים בכלל או משלמים משמעותית פחות (ערבים, חרדים, עניים, עובדים זרים). עדיין נטל המיסים בארץ הוא גבוה מאד.

http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_countries_by_tax_revenue_as_percentage_of_GDP

לגבי מס החברות - תקרא על זה קצת. כל מה שאמרת לא נכון. המס בארץ הוא בין הגבוהים באירופה וממש ממש לא מהנמוכים בעולם:

http://en.wikipedia.org/wiki/Tax_rates_of_Europe

שלנו עומד על 25%.

לא רק זה. אף אחד גם לא מגן על בעלי החברות ממיסוי כפול (על עצמם (דיבידנטים, רווחים) + על החברה שלהם). יוצא שהם משלמים הרבה יותר מהאזרח הממוצע. את זה דפני ליף לא צועקת בהפגנות שלה.

אח"כ אנשים לא מבינים למה בעלי עסקים מעבירים את החברות שלהם לחו"ל.

לפי התוכנית של ביבי? מס החברות בארץ יורד ברציפות מ- 1985. ודווקא בתקופת ביבי הוקפאה הורדת מס החברות שתוכננה לרדת עד ל- 18%. גם את זה לא תראה בחדשות/הפגנות למען "צדק חברתי".

כמו כן, בעקבות המשבר הכלכלי החל מ- 2008-2009 רב מדינות העולם הורידו את מס החברות כדי להאיץ את הכלכלה. שוב, ביבי לא גרם למשבר העולמי למרות שהתקשורת אוהבת להציג אותו כדיקטטור שגורם לכל הבעיות בעולם.

אגב, ביבי ושטייניץ לא אשמים בהווצרות תנועות ה"צדק החברתי". זה סתם גל עולמי של אנרכיסטים שנלחמים בשביל המלחמה. ולא, זה לא מקרי שזה קורה בכל העולם במקביל לארץ.

ועוד משהו, המיסים העקיפים לא נכנסים לטבלאות של מיסוי לפי תוצר מקומי גולמי. סתם נקודה למחשבה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1) נו אז למה אתה רוצה לתת להם עוד כסף?

מי אמר שאני רוצה לתת להם עוד כסף?...

2) זה זניח, אבל זה עדיין פחות כסף שילך על דברים שרב אזרחי המדינה לא צריכים.

אמר מי? אתה?

3) ברור שהנטל הוא פחות מה- 70-80% שהצגתי פה, הרי חלקים נרחבים מהאוכלוסיה לא משלמים מסים בכלל או משלמים משמעותית פחות (ערבים, חרדים, עניים, עובדים זרים). עדיין נטל המיסים בארץ הוא גבוה מאד.

http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_countries_by_tax_revenue_as_percentage_of_GDP

לגבי מס החברות - תקרא על זה קצת. כל מה שאמרת לא נכון. המס בארץ הוא בין הגבוהים באירופה וממש ממש לא מהנמוכים בעולם:

http://en.wikipedia.org/wiki/Tax_rates_of_Europe

שלנו עומד על 25%.

לא רק זה. אף אחד גם לא מגן על בעלי החברות ממיסוי כפול (על עצמם (דיבידנטים, רווחים) + על החברה שלהם). יוצא שהם משלמים הרבה יותר מהאזרח הממוצע. את זה דפני ליף לא צועקת בהפגנות שלה.

אח"כ אנשים לא מבינים למה בעלי עסקים מעבירים את החברות שלהם לחו"ל.

לפי התוכנית של ביבי? מס החברות בארץ יורד ברציפות מ- 1985. ודווקא בתקופת ביבי הוקפאה הורדת מס החברות שתוכננה לרדת עד ל- 18%. גם את זה לא תראה בחדשות/הפגנות למען "צדק חברתי".

כמו כן, בעקבות המשבר הכלכלי החל מ- 2008-2009 רב מדינות העולם הורידו את מס החברות כדי להאיץ את הכלכלה.

מס החברות בארץ נכון לשנת 2011 הוא 24% וצפוי לרדת ל-18% עד 2016 (מן הסתם אתה לא יכול להוריד את הכל במכה אחת). לפי זה, אנחנו נהיה ב"טופ 10" של המדינות עם מס החברות הנמוך במדינות מערב אירופה. כל זה בהתאם ל"חוק ההתייעלות הכלכלית 2009-2010", ע"י לא אחר מאשר ביבי.. סליחה, שטייניץ :)

שים לב, אגב, שבטבלה שהבאת בהרבה מדינות המס משתנה, הן פרוגרסיבית והן בהתאם ל"STATE" (גרמניה למשל).

כמדומני, ביבי עיקב במעט את ההורדה עוד לפני המחאה החברתית (עיקוב של שנה או משהו כזה), והמחאה החברתית בטח לא גרמה לו למהר - הרי זה לא הגיוני שהמיסים לאזרח רק יעלו ויעלו (בהתאם לתוכניות שלו, למשל, הוא תכנן להעלות את המס על רכישת חדש, כי ה-100% בערך שלוקחים היום זה לא מספיק. מיסי מותרות אעלק), אבל חברות ישלמו פחות ופחות.

אני לא טוען שכל מה שביבי עושה רע, ובטח ובטח שלא מאשים ואתו במשבר הכלכלי, אבל גם לא כל מה שהוא עושה בהכרח טוב...

ועוד משהו, המיסים העקיפים לא נכנסים לטבלאות של מיסוי לפי תוצר מקומי גולמי. סתם נקודה למחשבה.

לפי הטבלה שהבאת, רק בקפריסין ולקוסמבורג המע"מ יותר נמוך מבישראל (15% לעומת 16%). נקודה למחשבה...

שיעור מס ההכנסה המקסימלי בישראל הוא 45% אאל"ט, בדומה או פחות מחלק מכובד מאוד ממדינות מערב אירופה וצפוי לרדת באחוז כל שנה עד 2016, ואז הוא יעמוד על 39% - מהנמוכים בעולם (בשליש התחתון של המדינות המערביות).

אז.. שלא יעבדו עליכם :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה זה משנה? הדיון פה הוא על הטלווזיה הציבורית במדינת .

MODY - הטיעון שלך עקום לחלוטין. כי להשוות הורדה לא חוקית, בחינם, של תוכן לערוץ שחייב לשלם על התוכן הזה זה ממש לא חוכמה. ברור שאי אפשר לנצח דרך בה אתה משיג את התוכן שלך בלי לשלם עליו. אם כולם ישיגו את התוכן בלי לשלם עליו - הרי שלא יהיה תוכן. :nixweiss: אני לא נכנס פה לדיון על הורדות ועל כך שהאולפנים קופאים על השמרים במקום להתקדם הלאה. אני רק מציין שההשוואה שאתה עושה לא רלוונטית - כי בהשוואה להשגת תוכן בחינם הכל פחות טוב.

הטלווזיה הציבורית צריכה להיות משוות לתכנים אחרים בתשלום (או סתם "חוקיים").

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אמר מי? אתה?

זאת בדיחה?

יש דבר כזה שנקרא "מדד רייטינג" והוא מבוסס על עובדות, שמוכיחות שרוב אזרחי המדינה לא רואים את ערוץ 1.

ולכן, לחייב את כולם לשלם עליו - זו חוצפה.

מה השלב הבא? אגרת חובה לכל אזרחי המדינה עבור שידורי ערוץ "הופ קטנטנים" ?

או אולי אגרת חובה לכל אזרחי המדינה עבור שידורי ערוץ פלייבוי... במילא ערוץ 1 כבר מתקרב לשם עם חלב העיזים שלו, ולשם שינוי נראה לי שזה דווקא יעניין הרבה יותר אנשים מאשר מה שמשודר כרגע בערוץ 1.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...