Mass Effect 3 - דיון מידע - עמוד 8 - משחקי מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

Mass Effect 3 - דיון מידע

Googleness

Recommended Posts

מדוע לא לשנות את הסוף של mass effect 3. כן כן, מדוע לא:http://www.gamespot.com/features/why-bioware-shouldnt-change-mass-effect-3s-ending-6366066/

ההתייחסות פה למשחק היא, כראוי במיוחד למשחק הזה, כאל פריט אומנות, שהמשחקים בו הם קהל. חופש הבחירה אמנם ניתן לשחקן, אולם השחקן הוא לא הבעלים של הבחירות. כל הבחירות והמסלולים האפשריים במשחק הם בבעלותו של האומן, ואם האומן ישנה את היצירה בגלל הקהל - הרי שזו לא תהיה עוד אומנות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 125
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

זה לא בריט אומנות, זה מוצר בידורי. התפקיד שלו זה שתשחק ותהנה, אם הסיום גרוע ולא נהנים ממנו אז המוצר לא טוב :P

זה נכון גם לסרטים ובאמת היו ששינו להם את הסוף אחרי שעשו בדיקות פנימיות וראו שאנשים לא אהבו את הסוף.

כמה כללים פשוטים:

בחיים לא לסיים משחק בקטע הליכה ארוך שאי אפשר לרוץ בו כי הדמות פצועה והולכת אפילו יותר לאט מבדרך כלל (ואין אוייבים או טקסט או מוזיקה).

בחיים לא לעשות קטע כזה כל כך ארוך, לא משנה באיזה שלב במשחק.

קטעי FLASH-שקר-כלשהו אמורים להיות קצרים, מעניינים ולא לחזור על עצמם יותר מידי (הקטעים שרצים ב SLOW-MO אחרי הילד)!

לא לפרסם 16 אפשרויות לסיום המשחק אם אין לכם זמן להפיק 16 אפשרויות סיום! (או לא להבטיח דברים שאתם לא הולכים לקיים ויכולים לפגוע בהנאה של השחקן מהמשחק).

דברים בסיסיים שנבדקו על ידי מפתחים אחרים במשך שנים. תעשה השוואה בין קטעי ה SLASHBACK ב MAX PAYNE ולבין הקטעים ש-"רצים" פה אחרי הילד.

תבדוק כמה משחקי ACTION/FPS יצאו בשנים האחרונות שהיה בהם קטע כל כך ארוך שכל מה שעושים בו זה ללכת :screwy:

BIOWARE פשלו ואתרי הביקורות לא רוצים לכתוב את זה כי הם מפחדים מ EA ושאר המפיצות הגדולות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ידידי, סרט זה אומנות. במאי / תסריטאי שמכבד את עצמו לא ישנה סוף של סרט שהוא יצר רק בגלל שהצופים לא אהבו אותו בדיעבד.

כנ"ל לגבי ספרים.

הדיון לגבי האם הסיום הגיוני / הוגן הוא לגיטימי לחלוטין. הדיון (והעצומה) לגבי שינוי הסוף הוא לא לגיטימי ואפילו מגוחך.

הקטעים שבהם רצים אחרי הילד הם הקטעים שהכי ריתקו אותי במשחק הזה. נראה לי שפספסת את הפואנטה של המשחק. הדגש פה הוא לא על הקרבות (כמו, לדוגמא, במקס פיין). הדגש הוא על קטעים סינמטיים מרתקים, סיפור נוגע, ודילמות מוסריות עמוקות.

נכון, זה לא משחק שכיף כ"כ לשחק פעם שניה בגלל הדגש הזה (נעלם הצורך הזה לדעת "מה הולך לקרות"). אבל זה נכון גם לגבי mass effect 1, וגם לגבי mass effect 2.

מבין כל המשחקים שיצאו בשנים האחרונות, אין משחק שיותר ראוי להגדיר אותו כיצירת אומנות - הן מבחינת העלילה, הן מבחינת המוזיקה והעיצוב הגרפי המעולה, והן מבחינת האינטרקציה שלה עם הקהל.

המשחק הזה העמיד רף מאוד גבוה למשחקים הבאים אחריו. זה משחק שהותיר את חותמו ואני מאחל לכל חברה שתצליח להוציא משחק שמגרד את הקרסוליים שלו. אפילו שהסוף שלו לא לרוחך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ב MAX PAYNE היה הרבה יותר מלרוץ ולירות, הצורה שהעבירו בו את העלילה הייתה מצויינת ודוגמה לאיך לעשות הרבה דברים בצורה נכונה.

סרטים ומשחקים הם מוצרי צריכה. לפי מה שאתה אומר גם להכין שוקולד זה אומנות, זה לא נותן לאף אחד את הזכות להכין שוקולד שמשאיר טעם רע בפה :screwy:

זה לא משחק שכל כך כיף לשחק בו בפעם הראשונה, שלא לדבר על פעם נוספת :screwy: אין לי שום בעיה עכשיו להוציא את ME הראשון ולשחק בו פעמיים רצוף, הוא היה משחק הרבה יותר טוב.

לא פספסתי שום דבר, המשחק הזה נצמד לעלילה זולה שסודרה בצורה לא נכונה ונכתבה בצורה בינונית. מי שכתב אותה לעצר לרגע לחשוב אם הוא כותב משהו הגיוני ולא ניסה לרגע להשתחרר מהעלילות שראינו ב SCI-FI אחרים. אין פה שום חידוש ויש פה הרבה מאוד דברים שפספסו.

הסוף שלא לא לרוחי? חצי מהבחירות שהם עשו בפיתוח של המשחק לא לרוחי, הסוף לא לרוחו של אף אחד.

עיצוב גרפי יש עשרות משחקים שהציבו רף גבוה יותר בהרבה (journey למשל).

עלילה? יש את FALLOUT:NV שכתוב בצורה טובה יותר (ממשפחת הלא לינארים, אני דיי בטוח שאפשר להגיד ש obsidian כותבים את העלילות המפוצלות בצורה הטובה ביותר) ויש את PORTAL 2 שכתוב בצורה מדהימה (לינארי). יש עוד דוגמאות.

סאונד? כל משחקי ה TES האחרונים, PORTAL 2 ועוד רבים אחרים עשו עבודה טובה יותר. יש משחקים שאפילו אפשר לשחק בהם בלי לראות מה קורה במסך מרוב שהסאונד שלהם טוב.

בסופו של דבר כל הדברים האלה פחות חשובים, מה שהכי חשוב זה מבחן התוצאה. במבחן התוצאה ME3 הוא משחק לא משהו בכלל. מי שרוצה לשחק יכול למצוא הרבה מאוד משחקים שיהיו עדיפים. אם הייתי צריך להשוות את ME3 לאחד מהמשחקים האחרונים ששיחקתי בהם כניראה שהייתי משווה אותו ל MW3, משהו ששיחקתי בו כי שיחקתי גם במשחקים הקודמים ולפחות הוא גם היה קצר יותר מהקודמים :nixweiss:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עוד משהו שממש מאכזב אותי זה הדמויות והקשר (או אי קיום של אחד) אתם.

ב ME2 לדוגמה היית צריך לדבר עם חברי הצוות כל כמה זמן (לרוב אחרי משימות סיפור עיקרי) ולהגיד דברים שמוצאים חן בענייהם או לעשות מעשים שהם יאבו. ואם רמת הנאמנות שלהם הייתה גבוהה מספיק היית רואה את זה במשחק. היה לזה ביטוי, הם היו מקבלים כוח נוסף, במקרה של בנות זוג היית מתקדם ביחסים ועוד. דוגמה נוספת היא היחסים עם בנות זוג פוטנציאליות, אם גיבית אחת במקרים מסוימים היית "שורף" את עצמך עם השנייה.

מה שאני בא לאמור הוא שעודדו אותך להיות מושקע "להיקשר" לדמויות. ולכן במשימת ההתאבדות לי אישית היה קשה לבחור את מי להקריב. ושיחקתי פעם שניה בשביל לנסות לשמור כמה שאפשר בחיים (ולשחק את המשחק על הצד ה "מרדני").

ב ME3 אין שום השפעה עם תדבר עם הדמויות או לא כי יודיעו לכך שהם רוצים להיפגש להעלות זיכרונות, כמו שזה נשמע לקבוע פגישה, שום ספונטניות שום תגובה למעשים שלך במשחק, סתם בשביל לסמן וי. סבבה דיברנו איתה NEXT, נדבר איתו NEXT. סגרנו שתי פינות הלאה..

פשוט מכוסתח, ככה זה מרגיש לי..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתם נראים לי ממורמרים רצח על המשחק.. חבל אם תנסו להפחית את רמת הכעס על הסוף (שאני מסכים גרוע מאוד) תגלו שהמשחק עדיין מדהים.

לשאלתי, בכל זאת יש דרך להעלות את ה Readiness ל 100% ? cheat או משהו ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 2 שבועות מאוחר יותר...

יש פה מישהו שמשחק במולטי והוא מספיק טוב בשביל לשחק על Silver/Gold?

אני מחפש שחקנים טובים כי נמאס לי כבר לשחק עם טמבלים אקראיים שלא מבינים את הפירוש של team work

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא חושב שזה הכיוון הנכון, לא ממש אכפת לי מה קורה אחר כך, הסוף עצמו נראה לא טוב בכלל ואין ממש הבדלים בין הבחירות.

קשה לי לראות איך זה יתוקן, אני מקווה שאני טועה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם הם ירחיבו כל סוף וייפרטו יותר מה קורה עקב כל בחירה אז יהיה הבדל אמיתי בין הבחירות, שזו הבעיה העיקרית עם המצב הנוכחי.

נקווה שגם יוסיפו קצת פירוט בקשר לבחירות אחרות שעשינו לאורך הטרילוגיה ולא רק לבחירה האחרונה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...