2x24 או 27 לשימוש שוטף ולמשחקים? - מסכי מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

2x24 או 27 לשימוש שוטף ולמשחקים?

A_MuMu

Recommended Posts

אהלן,

TLDR: מנסיונכם - מה עדיף? 3400 ש"ח על מסך 27" ב-2560 או 2 מסכי 23" -24" ב-1920?

גרסא ארוכה:

יש לי כרגע מסך 22" 226BW שרץ על 1680x1050.

אני מעוניין לשדרג את סביבת העבודה שלי ומסתכל על מסכים כרגע.

עקרונית הסתכלתי בשלב הראשון על הדל U2711 בתור המסך העילאי.. עם רזולוציה של 2560x1440 והביקורות המוצלחות יצאתי מנקודת ההנחה שלא תהיה פה שאלה..

הבעיה היא המחיר פרימיום שלו.. בעלות הזו אני יכול לקנות 3 מסכי 23" או שניים של 24" וביחד עם ה-22" לשים Eyefinitiy ולהשתמש בכולם ולשחק רק על 24" אחד..

למישהו יש נסיון ועצה?

תודה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

* לעבודה ריבוי מסכים ת-מ-י-ד עדיף בהרבה, אלא אם אתה חייב שטח עבודה גדול ורצוף.

* לסרטים עדיף כמובן אחד גדול.

* גיימינג על כמה מסכים (3 זה האידאל) זה עולם אחר לגמרי ונותן לך זוית ראיה אדירה וחוויית גיימינג משודרגת לאין ערוך (אבל צריך מפלצת אמיתי כדי להריץ אותם כראוי).

רק זכור שלעבוד עם שני מסכי 24 דורש שדה ראיה רחב ועכבר עם DPI גבוה כדי לנוע מצד לצד בלי לנקוע את המרפק.

תהיה חייב ללכת קצת לאחור כדי לא לנקוע את הצוואר בעבודה ממושכת ואז תהיה לך בעיה עם פונטים קטנים.

עם שני מסכים זה עוד מעשי, עם 3 זה כבר מוגזם לשימוש ממושך מול טקסט/מסמכים.

עוד בעיה עם שני מסכים זה שאף אחד מהם לא בדיוק מולך וזה גם בעיה בשימוש יומיומי כי תמיד עדיף מסך ראשי שיהיה מולך בדיוק ושניים משניים בצדדים. אז שוב חוזרים לסוגיית 3 המסכים לעיל או שנשארים אם צד אחד "ריק".

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה רבה על התשובה הרצינית. .

סרטים זה לא בעיה - יש סלון בשביל זה.

אני חושב שהבעיה העיקרית שלי עם ה-27" היא שקשה לי להצדיק לעצמי מסך 27" אחד בעלות כזו כשאפשר לקנות 3 מסכים שייתנו לי הרבה יותר שטח באותו מחיר..

tmpusr אתה צודק לגמרי בנוגע לבעיה עם שני מסכים כאשר אף אחד מהם לא בדיוק מולך.

שני מסכים אני אעמיד אחד רגיל מולי ואת השני בצד מאונך.

אני חושב ששלושה מסכים זה בסדר כי המסך הראשי נמצא בדיוק מולך וממילא מירב העבודה תתבצע עליו ואז באמת למשחקים אתה מקבל משהו מטורף.

רק שאני לא חושב שאני אוכל לשלב את המסך 22" הנוכחי בקונפיגורציה של 3 שזה קצת באסה אבל צפוי..

קיצר - צריך לחשוב על זה..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני כרגע עובד עם 40" ומסך 24" על המחשב הראשי.

טקסטים באופן כללי אני קורא ב24", וסרטים ומשחקים בדרך כלל על ה40".

כיום אתה יכול לקנות 42" לא רעה, במחיר נמוך מהמסך 27".

אין ספק (כמו שאמרו לפני) שיותר ממסך אחד זה שידרוג נהדר לסביבת עבודה.

למשחקים וסרטים גודל בדרך כלל מנצח.

אז המלצה שלי (אם זה לא ברור עדיין) מסך + .

וחשוב שיהיה לך איך למקם אותם במרחקים נכונים לנוחות עבודה, כי הבדלי הגודל דורשים מרחקים שונים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שוב תודה לכם.

לצערי 40" זה לא משהו שאני אוכל לשים ליד המחשב.

בהתחשב שהמסך 27 שחשבתי עליו הוא ה- U2711 של דל שנמכר כרגע ב-3400, שלושה מסכים הם לא לגמרי מחוץ לתקציב כמו ה- IPS236V שעולה 1200 או הדל U2312HM ב-1000 (אמנם 23 אבל שלושה מסכים..)

ראיתי גם גודל שלא הכרתי 23.6" שמתומחר לא רע אבל אני לא יודע מה הם שווים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

32?

בסופו של דבר מדובר על שדרוג רמת חיים או במילים אחרות: מותרות. הרי ברור שאני יכול להמשיך לעבוד עם 22" על 1680 אבל אני בעניין של לשדרג את סביבת העבודה שלי.

השימושים שלי הם עבודה רגילה על מחשב ללא יותר מדי שימושים מיוחדים ומשחקים.

בהתחלה חשבתי על גודל כי זו דרך המחשבה הרגילה - לרוב שדרוג של מסך מחשב או זה למשהו גדול יותר.

העניין הוא כאמור שבתמחורים האלו זה לא כל כך עושה רושם שווה ובכל מה שקשור למחשוב (בשונה מטלויזיה) העלו פה כמה נקודות שמראות יתרונות אמיתיים לריבוי מסכים על פני גודל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה יכול להשיג בכ~2000 ש"ח מסך 32 איכותי עם פאנל IPS.

לא הכל נתונים יבשים...

LCD-TV זה ממש לא מסך LCD למחשב למרות ששניהם IPS עם 1920X1080.

מסך מחשב נותן איכות טקסט עדיפה, בהירות הרבה יותר שפויה לעבודה ממושכת ואחידות רקע טובה בהרבה.

אי אפשר באמת לעבוד לאורך זמן מול LCD-TV. לסרטים/גיימינג וגלישה מזדמנת זה בסדר גמור - לא מעבר לזה.

יש לי כאן מולי 2407WFP עם שני 2007FP בצדדים וגם LCD-TV מעולה של - מניסיון אי אפשר לעבוד איתה לאורך זמן וכאן מדובר בפאנל PVA מעולה שלפחות על הנייר "זהה ל-PVA של ה-2407WFP. אני לא יכול להמליץ על LCD-TV לעבודה של ממש מול המחשב.

יש גם את הנושא של הארגונומיה - מסך 32 או 42 אינטש יחייב אותך להתרחק ואז איפה תמקם את המקלדת/עכבר?

ואם התרחקת, האם באמת הרווחת מהגודל?

אדגיש שוב - " לסרטים/גיימינג וגלישה מזדמנת זה בסדר גמור - לא מעבר לזה."

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא הכל נתונים יבשים...

LCD-TV זה ממש לא מסך LCD למחשב למרות ששניהם IPS עם 1920X1080.

מסך מחשב נותן איכות טקסט עדיפה, בהירות הרבה יותר שפויה לעבודה ממושכת ואחידות רקע טובה בהרבה.

אי אפשר באמת לעבוד לאורך זמן מול LCD-TV. לסרטים/גיימינג וגלישה מזדמנת זה בסדר גמור - לא מעבר לזה.

יש לי כאן מולי 2407WFP עם שני 2007FP בצדדים וגם LCD-TV מעולה של סוני - מניסיון אי אפשר לעבוד איתה לאורך זמן וכאן מדובר בפאנל PVA מעולה שלפחות על הנייר "זהה ל-PVA של ה-2407WFP. אני לא יכול להמליץ על LCD-TV לעבודה של ממש מול המחשב.

יש גם את הנושא של הארגונומיה - מסך 32 או 42 אינטש יחייב אותך להתרחק ואז איפה תמקם את המקלדת/עכבר?

ואם התרחקת, האם באמת הרווחת מהגודל?

אדגיש שוב - " לסרטים/גיימינג וגלישה מזדמנת זה בסדר גמור - לא מעבר לזה."

בהחלט אפשר. לא יודע לגבי הסוני, אבל עם ה LD460 בכוונים מתאימים אין שום בעיה של בהירות ואפשר לעבוד לאורך זמן גם בהרבה מעבר לגלישה מזדמנת. כמו שאמרתי בעבר, לא יודע אם יתאים לעבודות טקסט אינטנסיביות כמו תכנות אבל לרוב הדברים לרוב המשתמשים לא תהיה שום בעיה (מהמרחק המתאים כ 80 ס"מ). אין גם שום בעיה עם מיקום עכבר ומקלדת על שולחן מתאים במרחק הזה ושום בעיה עם אחידות הרקע.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בהחלט אפשר.

זה כנראה משהו מאוד סובייקטיבי - בשבילי זה לא מעשי אבל באמת אני עוסק בעיקר בהנדסה ותכנות אז זה אולי מסביר את זה (ד"א - לא רק עם הסוני אלא עם כל דגם שראיתי).

לא יודע מה הפרופיל הממוצע של המשתמש כאן אבל אני מניח שיש לא מעט משתמשים שזה יספק אותם גם מבחינת אופן השימוש (סרטים/מוזיקה/רשתות חברתיות/גיימינג וקצת מסמכים) וגם מבחינת החוויה הסוביקטיבית של השימוש ב-LCD-TV. אולי הגודל מפצה... :lol:

ראבאק - ב-9 מתןך 10 בתים שאני מגיע אליהם אני רואה מחשבי זבל מאיבורי עם רעש של משאית זבל ומסכי מדבקה עלובים ברזולוציה לא-טבעית וכולם מרוצים עד הגג... לך תדע :nixweiss:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כבודם - אני רואה שהתפתח פה דיון ער ואני מתנצל על התשובה המאוחרת אבל האתר לא עבד לי רוב היום..

כמו שאמרתם לכל משתמש יש את ההעדפות שלו.

אני לא מתכנת אבל אני גולש הרבה באתרים עמוסי טקסט ואני חושב שיהיה לי לא נוח לעבוד מול שולחן עבודה ב-1920 על מסך בגודל 32..

אפילו מסך 27 ברזולוציה הזו נראה לי גדול מדי בגלל זה הסתכלתי על ה- 27 שנותן 2560.

ההגיון שלי פשוט חשב שאם במחיר הזה אני יכול להנות גם מרזולוציות נוחות לגודל המסך (1920 על 24-23 זה סבבה) וגם גיימינג "היקפי" במשחקים שתומכים אז זה נשמע קצת יותר מוצלח ממסך גדול.

אבל אחת הבעיות באמת היא שאין איפה לראות סביבות עבודה במסכים בגדלים האלו אז כל מה שאני יכול לעשות זה רק לנחש מה לדעתי יהיה לי עדיף ולהתייעץ פה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...