עזרה בבחירת מסך 23-24 אינץ', פנל IPS או VA - עמוד 2 - מסכי מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

עזרה בבחירת מסך 23-24 אינץ', פנל IPS או VA

Roy-L

Recommended Posts

הי גיל,

לאלו יש לי גישה קלה, אבל האמת שהטובות עולות לא מעט בכלל.

הפשוטות (כמו פנסוניק 32C3) הן LCD עם פנל IPS מאוד בסיסי, בעל צבעים די מסכנים ובהירות נמוכה. כנ"ל סמסונג 32D4003 עם פנל VA. כמו כן, הם עם רזולוציית , ולקריאות של טקסט, ב- 32'', זה גבולי.

פנסוניק 32E30 (מסך נפלא) כבר עולה הרבה יותר מידי.

אבל בכל מקרה, אני חושש בגלל הגודל, זה ממש יסתום לי את כל השולחן (יש עליו עוד כמה דברים). לא רעיון רע, אבל פסלתי משיקולי נוחות שולחנית בעיקר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 34
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

הסתכלתי הרבה ומקרוב...

בוא נאמר שה LD460 לא מתחיל להתקרב להגריל את הזכות להגיש מועמדות לרשימת ההמתנה להכנס אלי הביתה... ;)

אבל גיליתי שני מועמדים מבטיחים:

1. מה עם ה U2410? פאנל של 10 ביט אאל"ט, כיסוי של כל סקאלת הצבעים הסטנדרטית וכו', ועלות של 2K + קצת.

2. המועמד השני הוא Eizo L997 שמישהו מוכר ביד2 ב- 1,750 ש"ח (לפני דיבורים). אמנם הוא 4:3 (חסרון די גדול), אבל אמור להיות איכותי הרבה יותר מכל מה ששקלתי עד כה.

יש מצב?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ה-U2410 הוא למיטב ידיעתי מבוסס פאנל 8 bit "טבעי" ומשיג 10 bit באמצעות dithering (בדומה לפאנלים של ה-6bit שמאפשרים לכאורה מכלול צבע מלא באמצעות dithering).

ה-U2410 מסך לא רע בכלל, אך הוא מבוסס מה שאומר שעומק השחור שבו עדיין עלול להיות מבחינתך לא מספק. כמו כן, חלק מהמשתמשים מתלוננים על תאורה לא אחידה (לי יצא מעט לעבוד מולו ומול המסך הספציפי שאיתו עבדתי לא הבחנתי בבעיה כזאת, לא יותר מבמסכים אחרים לפחות), עוד נקודה שלפי התיאור שלך עלולה קצת להפריע לך. בסך הכל מסך טוב מאוד לדעתי, אבל קח בחשבון שאתה משלם לא מעט מהמחיר שלו על המיתוג שלו ושלל כניסות הוידאו שבו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בוא נאמר שה LD460 לא מתחיל להתקרב להגריל את הזכות להגיש מועמדות לרשימת ההמתנה להכנס אלי הביתה... ;)

מה לא מוצא חן בעיניך בLD460? היותן לא אוטומטית שם אותן מעל לרוב המוחלט של הטלוויזיות עבורך (שאמרת שרובן VA, וVA פחות טוב)?

אני שואל מתוך סקרנות אמיתי. הLD460 מומלצת בפורום, אז אם יש לך סיבה טובה למה לא - חשוב לשמוע אותה. :)

1. מה עם ה U2410?

מסך מעולה אם יש לך אחד טוב. אך נראה שיש סיכוי גדול מידי לקבל מסך עם אחידות צבעים גרועה (הgreen/pink tint המפורסם). משהו לגמרי לא מתקבל על הדעת במסך במחיר כזה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הכל. מסך זול שנראה זול. לא הכי גרוע שראיתי, אבל בהחלט בינוני מינוס. על כיולים רציניים אין מה לדבר, וגם התמונה במבט רגיל ממש לא משהו. אם חייבים, אז תמונה מאוד "רטובה", צבעים שנוטים או לכחול מידי או לורוד מידי, לבן בוהק וחסר פירוט (גם אם מנמיכים אותו), ואין שחורים בכלל. מה שכן, הבהירות שלו מאוד גבוהה, מה שגורם ללא מעט אנשים להעדיף אותו.

הוא אגב ממש לא היחיד מסוגו. גם לפנסוניק היה ה THL-42U30 עם פנל (בוודאות), בעל זויות צפיה כמעט מושלמות ותמונה לא טובה- עם מחלות קצת אחרות.

אם יש ל- LD460 פנל (אני לא יודע), הרי שהוא מהפשוטים שבהם. האמת היא שזוויות הצפיה שלו טובות בצורה מחשידה, רק הבעיה היא שאין הרבה מה לראות גם מהאמצע...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ישנם מספר פאנלים שונים למסך הזה. גם VA.

אולי לא ראית אותו עם פאנל IPS?

בכל אופן נראה כי אתה חד אבחנה, דורש דיוק גבוה ורגיש לפרטים - לכן התקציב שלך יגביל אותך למסכים פחות מקצועיים ושיראו "לא כמו שאתה אוהב".

אני מציע שתגש לחנות עם תצוגה של מסכים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הכל. מסך זול שנראה זול. לא הכי גרוע שראיתי, אבל בהחלט בינוני מינוס. על כיולים רציניים אין מה לדבר, וגם התמונה במבט רגיל ממש לא משהו. אם חייבים, אז תמונה מאוד "רטובה", צבעים שנוטים או לכחול מידי או לורוד מידי, לבן בוהק וחסר פירוט (גם אם מנמיכים אותו), ואין שחורים בכלל. מה שכן, הבהירות שלו מאוד גבוהה, מה שגורם ללא מעט אנשים להעדיף אותו.

תודה על חוות הדעת המפורטת. :)

הLD460 הם מסכים שזמינים במרבית התצוגות. תוכל לציין אולי דגם אחר שניתן לראות אותו בתצוגה בחנויות (עדיף עם , כמובן), שאתה באופן אישי מחשיב אותו כאחד הטובים מבחינת איכות תמונה? הייתי רוצה להתרשם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בכיף. :)

אל תקחו אותי קשה חבר'ה- אני בא מתחום הקולנוע הביתי ומשחק עם מסכים (ועוד סוגי ציוד) יומיומית. זה גורם לי להיות הרבה יותר ביקורתי מהאדם הממוצע, מן הסתם. לכן אין שום אמצעי תצוגה שלעיני חף מפגמים. הרפרנס שלי היה הפיוניר Kuro LX6090 משך זמן רב (מי שמכיר), ואפילו זה לא היה מושלם (אבל ממש קרוב...).

היום אין הרבה מסכים המשתווים אליו כולל בתחום הפלזמות שאני מעדיף בד"כ, אם כי גם שם קשה למצוא כאלו טובות ממש (יש כיום רק 3 או 4 טובות באמת).

בכל אופן, לשאלתך (QttP)- הופתעתי לאחרונה מאוד לטובה מהפנסוניק 42E30 (או 32E30, אותו דבר ב- 32'') נראית פשוט מצויין. צבעים נהדרים, תמונה "גלוסית" ו"פלזמתית" אפילו (אך מבלי לוותר על יתרונות ה- LED בתחום הבהירות), וצלולה במידה בלתי רגילה (הפרדה בין חזית תמונה לרקע מהטובות שראיתי). המסך מצליח לייצר עומק שלא ראיתי בשום LED (המתאפיינים בד"כ בתחושה כאילו התמונה מצויירת על גלויה). הצלחתי לכייל עליה רמות אפור בצורה שטרם נתקלתי ב- LED או LCD כלשהו. זוויות הצפיה קרובות למושלם. מנגנון החלקת התמונה השנוא עלי לרוב פועל בצורה בלתי מציקה (ניתן לכבות אותו כמובן). המסך גם לא מתהדר בקשקוש הנוראי המכונה "קונטרסט דינמי".

כמובן שיש פגמים:

הקונטרסט הריאלי נמוך (בערך 1:1000) משום שרמות השחור לא משהו. זה לא שהוא אפור חלבי חלילה (בעעע), אלא שחור שרואים דרכו את התאורה פועלת. כאן רק אסייג ואומר שהשחור מפורט הרבה יותר מבמסכי VA כמו (בסוני, השחור שחור בהרבה, אבל אטום יותר, פחות פרטים). כמו כן, בזויות צפיה חדות, בתמונה כהה, ניתן לראות זליגות אור. הבעיה העיקרית דווקא קשורה לכיול צבע. האדומים של המסך נוטים לכתום "אפרסק", וחוץ מלשחק עם מצבי התמונה (Standart, warm וכו') אין מה לעשות (אין כיול מתקדם) וזה לא יוצא נכון לגמרי באף אחד מהמצבים (Standart הכי קרוב). עם זאת, את בעיית הצבע קשה לראות ללא השוואה למסך רפרנס מדוייק לחלוטין כמו הפנסוניק ST30, כך שזה לא אסון. אגב, לצערי אין אותו ביותר מ-42'', מה שמצמצם את שוק היעד שלו.

בקיצור, לא מושלם, אבל מומלץ מאוד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מסך מעולה אם יש לך אחד טוב. אך נראה שיש סיכוי גדול מידי לקבל מסך עם אחידות צבעים גרועה (הgreen/pink tint המפורסם). משהו לגמרי לא מתקבל על הדעת במסך במחיר כזה.

לשם הבהרה אתה מתייחס ל U2410

אם המצב הוא שבעצם יש הגרלת פנלים, איך בעצם אפשר לכתוב ביקורת על מסך? הרי הביקורת מתייחסת למסך שנדגם אשר אמור לייצג יצור סידרתי אחיד.

אך היצור לא אחיד ולכן ביקורת זאת או אחרת אינן רלוונטיות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אולי בעצם היצור סידרתי ודיי אחיד והבעיה היא אחרת.

נניח שהמסך רגיש ועקב סיבה לא ידועה נוצרה הילה. המסך הפגום מוחזר לחברה, מתוקן חלקית ומוחזר לחנות. עם הזמן יש יותר ויותר מסכים "דפוקים" שמסתובבים בחנויות, כל אחד עם בעייה אחרת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אולי בעצם היצור סידרתי ודיי אחיד והבעיה היא אחרת.

נניח שהמסך רגיש ועקב סיבה לא ידועה נוצרה הילה. המסך הפגום מוחזר לחברה, מתוקן חלקית ומוחזר לחנות. עם הזמן יש יותר ויותר מסכים "דפוקים" שמסתובבים בחנויות, כל אחד עם בעייה אחרת.

בתור מישהו שעובד בתחום האלקטרוניקה כבר כמה שנים אני יכול לאשר את התופעה. היבואן הרשמי מוכר לספקים מוצרים "מחודשים" (מתוקנים, ולעיתים קרובות מאוד אם התקלה מינורית מאוד אפילו לא טורחים לתקן את המוצר אלא פשוט אורזים אותו מחדש ומניחים שהצרכן הבא לא ישים לב, ראיתי את זה קורה עם כמה וכמה מוצרים) כחדשים מבלי שמיידעים את המוכר הסופי (החנות). למרות שבסופו של דבר הסיכוי שתיפול על מוצר כזה הוא עדיין נמוך מאוד, כי יחסית מספרם בשוק נמוך מאוד

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא לא! אני בכלל לא מדבר על ספציפית. מצטער אם לא הייתי ברור.

אני אפילו לא מכיר את תחום מסכי המחשב טוב מדי. אני עובד בשביל מפיץ גדול של מוצרי אלקטרוניקה (אני מניח שתבין למה אני לא אומר איזה) שעובד מול היבואנים הרשמיים של כמה וכמה חברות בתחומים שונים, ופשוט הייתי עד לתופעה (המאוד נפוצה) הזו ש"גמני" העלה. שוב, אני לא מדבר על ספציפית, אבל אני יודע שזה נפוץ מאוד בארץ כי הרבה מאוד יבואנים מעדיפים לעשות עוד כמה $$$ אפילו אם זה על חשבון איכות המוצרים שהם מוכרים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...