האם לאחר כארבע שנים חצי מהחומרה צריכה למות במחשב? - צרכנות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

האם לאחר כארבע שנים חצי מהחומרה צריכה למות במחשב?

Zeev86

Recommended Posts

קניתי את המחשב הנייח שלי לפני כארבע שנים. המפרט נבחר לפי עזרתם של גולשי האתר הזה.

תחילה הלך לי ספק שאחריו לקח גם את הכרטיס מסך. לאחר מכן הלכו מספר פעמים כרטיסי מסך (שהובאו מהיבואן כל פעם מחדש).

לאחר כשלוש שנים המחשב פעם עלה ופעם לא עלה, עד שלפני חודש מת גם אחד מכרטיסי .

אז מתוך:

לוח אם, מעבד, ספק, כרטיס מסך, (כל שאר ציוד הקפי או שהיה לי או שקניתי מחנות אחרת)

הלכו לעולמם: ספק, כרטיס מסך (גם לאחר שהחליפו לי 4-5 פעמים מהיבואן) וגם אחד מכרטיסי . כלומר, מתוך 5 חלקים, הלכו 3.

האם יתכן שאורך החיים של הרכיבים כל כך קצר? אני חוזר שוב פעם, הזמנתי את כל חמשת הרכיבים על פי המלצת פורום "מפרטי מחשב" ומחנות אמינה מאוד על פי רוב דעת הקהל של הפורום.

הדבר הכי מעצבן הוא, שלפני המחשב הנייח הנוכחי שלי, לא בזבזתי הרבה כסף על חומרה, ועד היום הרכיבים יעבדו אם ארכיב אותם בחזרה. פעם בחיים הוצאתי הרבה כסף על מחשב (כי לפי האמרה - אין דבר זול שהוא טוב), וחצי מהרכיבים מתו.

אני לא רוצה להגיד פה את שם החנות כי הרבה אנשים פה יתעצבנו, אבל האם קרה כזה דבר לעוד גולשים בפורום? או שאני היחיד שאין לו מזל?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 40
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

יש לא מעט גורמים לדברים כאלה. מספיק שהמחשב בתקופת הזמן היה תקוע באיזו פינה חמה מלאת אבק.

הקפדתי לנקות את המחשב שלי כל חצי שנה (או פחות אפילו) והוא לא היה בפינה צרה, וקניתי מאוורר נוסף שלא בא עם המארז.

דאגתי גם לטמפ' ושאלתי בפרומים אינספור פעמים אם היא בסדר, ואמרו לי בכל הפעמים שאכן הטמפ' לא עוברת על הממוצע.

מה שכואב לי בכל הסיפור הזה: שמחשבים שקניתי לפני כן, עלו פי 2-3 פחות, והם שרדו הרבה יותר שנים מהמחשב הנוכחי שלי.

מה שעוד יותר כואב, זה שקניתי מחנות שנחשבת להכי טובה על פי רוב גולשי הפורום.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אחרי שהלך לך ספק, מן הסתם קנית ספק אחר. גם הוא היה בהמלצת הפורום? כי אם הספק החדש בעייתי, בהחלט ייתכן שהוא זה ש"הורג" לך את הרכיבים. אפשרות אחרת היא שהספק הקודם סיים את חייו בצורה אגרסיבית והשאיר "מתנות" בצורת נזקים לרכיבים אחרים.

גם לי מת ספק אחרי בערך 4 שנים. אפשר לומר שזהו אורך החיים של מחשב ממוצע (למרות שעם קצת מזל הוא יכול להחזיק גם כפול זמן).

אגב, רכיבים מסויימים יקרים יותר לא בגלל שהם איכותיים יותר, אלא בגלל תוספת ביצועים. בהתחשב בצריכת החשמל המוגברת של הרכיבים ה"חזקים" יותר, לא מופרך שאורך החיים שלהם יהיה קצר יותר. כך שהאנלוגיה של "קניתי מחשב יקר, הוא צריך להחזיק יותר זמן" לא בהכרח נכונה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אחרי שהלך לך ספק, מן הסתם קנית ספק אחר. גם הוא היה בהמלצת הפורום? כי אם הספק החדש בעייתי, בהחלט ייתכן שהוא זה ש"הורג" לך את הרכיבים. אפשרות אחרת היא שהספק הקודם סיים את חייו בצורה אגרסיבית והשאיר "מתנות" בצורת נזקים לרכיבים אחרים.

גם לי מת ספק אחרי בערך 4 שנים. אפשר לומר שזהו אורך החיים של מחשב ממוצע (למרות שעם קצת מזל הוא יכול להחזיק גם כפול זמן).

אגב, רכיבים מסויימים יקרים יותר לא בגלל שהם איכותיים יותר, בדרך כלל מדובר בתוספת ביצועים. בהתחשב בצריכת החשמל המוגברת של הרכיבים ה"חזקים" יותר, לא מופרך שאורך החיים שלהם יהיה קצר יותר. כך שהאנלוגיה של "קניתי מחשב יקר, הוא צריך להחזיק יותר זמן" לא בהכרח נכונה.

הביאו לי ספק מאותו הדגם מהיבואן. אותו הספק שהומלץ בפורום מפרטים של HWZONE.

הספק, ביחד עם כרטיס המסך, מתו לאחר כשנה. מאז הביאו לי אותו ספק שחיי עד היום הזה, אך היתה בעיה עם כרטיסי מסך שמתו אחד אחרי השני במשך שנה (כל חודשיים הביאו לי כרטיס "חדש" מהיבואן) ובלה בלה בלה חפרתי על זה כבר אינספור פעמים בפורום למי שזוכר.

אבל זה לא רק עניין כרטיס המסך. זה גם ספק, וזה גם . זה 3 חלקים שקניתי מתוך 5 שפשוט לא שרדו יותר משנה. (מלבד מRAM)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הקדמת אותי :yelclap:

את שמות כרטיסי הRAM אביא כשאחזור הביתה מעבודה.

כרטיס מסך שמופיע בדיון שOMRIJ נתן נשרף כ5-6 פעמים (הוחלף כל פעם, נשרף אפילו במעבדה של החנות על השעה הראשונה לעבודתו). עד שהביאו לי כרטיס מסך חילפוי, 9600GT שאני נמצא איתו עד היום הזה (ולא שילמתי עליו אלא על 8800 שהעדפתי כבר לא לקחת מהחנות כי.. נשבר לי להחליף אותו בפעם השביעית...)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מניסיון עם חומרה מתקופות שונות, מהפנטיום 2-3-4, הכפולים הראשונים, ה C2D\C2Q ועד ה I7\5 וכו',

באמת, שום חלק לא התפגר לי פתאומית בלי סיבה.

לכל דבר היתה סיבה ברור מאד. עד עכשיו יש לי 5200FX ו-6600GT שעובדים מצויין,

ספק של HEC שלדעתי יחגוג עשור בקרוב.

אם תשמור על החומרה שלך כמו שצריך, היא אמורה להחזיק לנצח.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מכיר אישית לא מעט אנשים שמחזיקים 386 ואפילו 286,

וספקי HEC עתיקים.

אבל בתחום החומרה כמו בכל שאר השוק,

הדרישה כיום היא למחיר מינימלי שמוביל לאיכות מינימלית.

מהדייהטסו שרייד 94 שהיתה לי עד הלאנסר 08 שאני מחזיק כיום,

שאיכותית פחות בכל תחום אפשרי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה גם נכון.

אל תשכח גם שה286 שאנשים מחזיקים אף אחד לא עושה בו שימוש כבר כנראה 10 שנים ומעלה, וכמעט שלא מדליקים אותו. אז ייתכן בהחלא שהוא ישרוד יותר.

גם אצלי מחשב בן 11 מחזיק יותר טוב ממחשב בן 7, כי משתמשים בו בערך מאית מהזמן שמשתמשים במחשב בן ה7.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...