האם לאחר כארבע שנים חצי מהחומרה צריכה למות במחשב? - עמוד 2 - צרכנות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

האם לאחר כארבע שנים חצי מהחומרה צריכה למות במחשב?

Zeev86

Recommended Posts

כי אין קשר הכרחי בין מחיר לאורך חיים.

במקרים רבים, דווקא הפריטים הזולים יחזיקו מעמד הרבה יותר שנים מפריטים יקרים. הדבר נכון במיוחד לכרטיסי מסך, שהיקרים בהם מתחממים, ומתוכננים כמעט עד לקצה. בזמן שהכרטיסים הזולים והאיטיים, לא מתחממים , ויכולים לעבוד אפילו עם פסיבי.

מה לדעתך יותר אמין: מזדה 3, או פרארי היקרה ממנה עשרות מונים ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 40
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

יש לי שישה מחשבים בני 7 שנים (עם 4) עד 3 חודשים (סנדי ברידג'). רובם עובדים כמעט נונסטופ 24 שעות שעות ביממה. במשך כל התקופה הזו התקלקלו לי 4 חלקים בכל המחשבים ושניים מהחלקים בשנה הראשונה בתקופת האחריות.

לדעתי יש איזושהי סיבה להרס של כמות כזו של חומרה במשך 4 שנים. זה לא עניין של מזל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

^^^ לפעמים אין כל סיבה שתלויה באדם או בסביבה. אלא לפעמים אדם נופל על סדרה לא הכי מוצלחת של מוצר זה או אחר. זה קרה לכל אחד מאיתנו.

ועוד משהו ליופיטר. כשאתה מקבל המלצות כאן, אתה יכול להבין על מה כדאי להוציא את כספך כדי לקבל מקסימום ביצועים, בשביל X כסף. אבל אל תצפה לדעת הרבה על אמינות מהמלצות בפורום. קודם כל, אמינות מודדים לאורך זמן. ובמחשבים, כמעט תמיד קונים משהו המילה האחרונה, שנמצא מעט מאוד זמן בשוק. אז בטח שלא ניתן לדעת על האמינות למוצר כזה.

דבר שני, לאף אחד כאן כמעט אין את מה שהוא ממליץ עליו. כי הכל כל הזמן משתנה. ואפילו אם יש לו, אז סביר להניח שגם אצלו, המוצר דיי חדש.

דבר שלישי, בגלל הגמישות והמבחר הרב של שוק זה, במקרים רבים אין נטייה לאנשים להמליץ על יצרנים ותיקים שהוכחו עצמם כאמינים דווקא, אלא רק על מי שנותן בזמן נתון, יותר מפרט (של המוצר), תמורת פחות כסף. (לדוגמא: מחר יצרן חדש לחלוטין מוכר כרטיס מסך במחיר מעולה. מחרתיים כבר ממליצים עליו)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כמו שאמרו יכולים להיות מספר סיבות שהרכיבים שלך התקלקלו כולל גורמים חיצוניים.

אבל בסופו של דבר מכשירים כאלו מועדים להתקלקל (אולי אצלך לא היה מזל, הרכיבים באיכות טובה בכל מקרה), תתנחם בעובדה שאחרי 4 שנים השווי שלהם גם ככה לא גדול כך שאתה לא מפסיד יותר מידי.

אני אישית הגעתי למסקנה (אישית) שעדיף לא להשקיע סכומים גדולים על המחשב, אלא להחליף כל תקופה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

סטטיסטית זה לא כ"כ הגיוני שזה יקרה. יכול להיות שיש משהו שקושר בין המקרים (מע' חשמל בבית, אפילו תקע ספציפי לא יציב, או לוח בעייתי שלא מתקלקל אבל הורס רכיבים וכו').

מצד שני, יכול מאד יכול להיות שאין כלום והכל מקרי לחלוטין. כמה שזה לא סביר סטטיסטית, גודל הדוגמא פה (statistic sample) כ"כ עצום - מאות מליוני אנשים שקונים מחשבים - כך שאין ספק שלמישהו מתישהו יהיה רצף של 10 רכיבים שיתקלקלו בזמן קצר - ואפילו יותר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נשמע כמו כרטיס שהולך להתפגר..

אם לייחס גם את מה שרשמת קודם על הכרטיס קול

(ובהנחה סבירה ששניהם מובנים בלוח) .. הלוח שלך נשמע בעייתי משהו.

בתור התחלה היתי מחליף את השקע, הספק ושאר הדברים

שיכולים לשרוף לך רכיבים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כמה יעלה לי לוח אם "חדש" למערכת שיש לי עכשיו? (מעדיף לוח אם שיהיה קל לעשות איתו overclock אם זה אפשרי וקיים)

מעבד: AMD ATHLON 64 5600+ X2 DUAL CORE SOCKET AM2 65W - 2.8GHz 1MB Cache - ADO4400DDBOX- BOX

לוח אם: ASUS M2N-E

כרטיס מסך: Geforce 9600 GT

זיכרון: PC2 6400

ספק כוח: ENERMAX LIBERTY 400W - ELT400AWT

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...