האם לאחר כארבע שנים חצי מהחומרה צריכה למות במחשב? - עמוד 3 - צרכנות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

האם לאחר כארבע שנים חצי מהחומרה צריכה למות במחשב?

Zeev86

Recommended Posts

קניתי את המחשב הנייח שלי לפני כארבע שנים. המפרט נבחר לפי עזרתם של גולשי האתר הזה.

תחילה הלך לי ספק שאחריו לקח גם את הכרטיס מסך. לאחר מכן הלכו מספר פעמים כרטיסי מסך (שהובאו מהיבואן כל פעם מחדש).

לאחר כשלוש שנים המחשב פעם עלה ופעם לא עלה, עד שלפני חודש מת גם אחד מכרטיסי .

אז מתוך:

לוח אם, מעבד, ספק, כרטיס מסך, (כל שאר ציוד הקפי או שהיה לי או שקניתי מחנות אחרת)

הלכו לעולמם: ספק, כרטיס מסך (גם לאחר שהחליפו לי 4-5 פעמים מהיבואן) וגם אחד מכרטיסי . כלומר, מתוך 5 חלקים, הלכו 3.

האם יתכן שאורך החיים של הרכיבים כל כך קצר? אני חוזר שוב פעם, הזמנתי את כל חמשת הרכיבים על פי המלצת פורום "מפרטי מחשב" ומחנות אמינה מאוד על פי רוב דעת הקהל של הפורום.

הדבר הכי מעצבן הוא, שלפני המחשב הנייח הנוכחי שלי, לא בזבזתי הרבה כסף על חומרה, ועד היום הרכיבים יעבדו אם ארכיב אותם בחזרה. פעם בחיים הוצאתי הרבה כסף על מחשב (כי לפי האמרה - אין דבר זול שהוא טוב), וחצי מהרכיבים מתו.

אני לא רוצה להגיד פה את שם החנות כי הרבה אנשים פה יתעצבנו, אבל האם קרה כזה דבר לעוד גולשים בפורום? או שאני היחיד שאין לו מזל?

אודה לך אם תכתוב בכל-זאת את שם החנות. לא נראה לי שזה יעצבן מישהו כי לא תיארת שום התנהגות

לא סבירה מצד החנות, אלא רק התלוננת על כך שרכיבי חומרה התקלקלו, וזה (לפחות אם מדובר בחנות

מוערכת) לא אשמת החנות. כך שבכל מקרה זה לא יוצא שאתה משמיץ אותם או משהו כזה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 40
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

אודה לך אם תכתוב בכל-זאת את שם החנות.

ולמה זה טוב? כדי להסב את הדיון מהעיקר? הרי ממילא ב-99.95 אין כל קשר לחנות וממילא הטיפול שלה היה מצויין.

אל תסב את הדיון בבקשה - אתה רוצה? שאל אותו בפרטי.

ולעניין - מניסיון עם הרבה מאוד מחשבים מתקופות שונות, שימושים שונים, חנויות שונות ורמות שונות יש הרבה גורמים שיכולים לגרום למה שאתה מתאר.

* בעיית ESD כמו שתיארו קודם שפשוט דופקת לך רכיב רכיב

* נחשול מתח שמקצר את חיי הרכיבים

* סדרת חומרה דפוקה

* לוח אם/ספק שדופקים את שאר הרכיבים בגלל בעיות במערכת החשמל

* אי יציבות של מערכת החשמל בבית

* סתם מזל נאחס...

לי למשל יש עוד P3-500M שרץ כמו קינג 24/7 יותר מ-10 שנים כשהוא סתום מאבק עם מאוורר 80 מ"מ בודד ואילו סדרת תחנות עבודה שקנינו בעבודה ב~10K כל אחת קרסו אחת אחת תוך 3 שנים (דיסקיעם קשיחים, לוחות אם וזיכרונות יקרים ואיכותיים במיוחד מחו"ל).

להתעצבן זה בסדר גמור, אבל צריך לחפש איפה הבעיה ולא לחפש שעירים לעזאזל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מי שרוצה לדעת את שם החנות שיחפש בהיסטורית ההודעות שלי.

בכל מקרה, אולי זאת לא אשמת החנות, אבל אני גם אגיד שהשירות שלהם לא היה על הצד הכי טוב. (שוב, הסטוריית הודעות).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אבל אני גם אגיד שהשירות שלהם לא היה על הצד הכי טוב. (שוב, הסטוריית הודעות).

זה כבר סיפור אחר - לא יודע באיזו חנות מדובר וזה לא ממש רלוונטי לדיון הזה, אלא אולי אם מדובר באבחנות שגויות וטיפול לא מקצועי במחשב, אבל שוב, זה לא נושא הדיון הנוכחי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מאוד תלוי - תשאל בפורום "לוחות אם".

מינימום ~250 ש"ח.

כדי לא לצאת שם מפגר - האם OC תלוי במעבד יותר או בלוח אם?

כי הלוח אם הנוכחי שלי לא ממש איפשר לי לעשות OC, וגם אם כן, המחשב קרס.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

^

אז ניסית לעשות OC למערכת שלא ממש מתאימה לכך?

זה יכול להסביר לא מעט... במיוחד אם אתה לא מתמצא 100%.

זה תלוי בשניהם כמובן, אבל לא הייתי מאמץ מערכת ישנה כזו יתר על המידה, ודאי לא עם ההיסטוריה שלה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

^

אז ניסית לעשות OC למערכת שלא ממש מתאימה לכך?

זה יכול להסביר לא מעט... במיוחד אם אתה לא מתמצא 100%.

זה תלוי בשניהם כמובן, אבל לא הייתי מאמץ מערכת ישנה כזו יתר על המידה, ודאי לא עם ההיסטוריה שלה.

את הOC עשיתי לפני כשנה. לפני כשנתיים נשרפו כרטיסי המסך. ועכשיו הולכים רכיבים אחרים. האם עדיין יתכן שחלק מהנזק נגרם מהOC? הרי המחשב עדיין עובד, ועברה כשנה לאחר שהOC נכשל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...