מחשב קופא לאחר זמן מה של עבודה - תמיכה טכנית למחשבים - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מחשב קופא לאחר זמן מה של עבודה

hotshot

Recommended Posts

בוקר טוב,

יש ברשותי מחשב שלאחרונה התחיל להיתקע לי לאחר זמן מה (בין אם אני לא נוגע בו כלל או תוך כדי עבודה). יש לי לוח P8P67 שלפני כחודשיים הוחלף לי בגלל הבעייה ב-chipset של אינטל. קשה לי לקשור את הבעייה שקורת לי עכשיו להחלפה (למרות שזה בערך הזמן שהכל התחיל).

המחשב פשוט קופא (עכבר לא זז, מסך נתקע על התמונה האחרונה שהיה בה וכו') ורק אתחול מהכפתור משחרר את הבעייה. לפעמים זה קורה לאחר רבע שעה מאתחול המחשב ולפעמים כעבור כמה שעות). ניסיתי כבר הכל: עדכון דרייברים, פורמט למחשב והתקנה מחדש של windows 7 x64 כולל כל העדכונים.

ניסיתי לפתוח HWMonitor כדי שכשהוא ייתקע, אני אראה נתונים אחרונים על טמפ' ומאווררים ולא נצפתה שום אנומליה כשהוא אכן נתקע. בנוסף ניסיתי לנתק ממנו כל התקן חיצוני חוץ ממקלדת ועכבר אלחוטיים שאולי גורם לבעייה (אזניות, רמקולים, מדפסת, גיימפד אלחוטי ומצלמת אינטרנט), אבל ללא הועיל, עדיין נתקע.

בסופו של דבר לקחתי אותו לחנות (RSM), הוא היה אצלהם כחמישה ימים ולטענתם זה לא קרה אצלהם (כמה צפוי שזה יקרה כשצריך) וכמובן שזה שוב קורה אצלי בבית. ההבדל היחידי אולי בין החנות אליי, זה המסך ומע' החשמל שלי בבית (שאין לה כל בעייה למיטב ידיעתי).

מרוב תסכול אני שוקל לקחת אותו אליהם שוב ולשבת שם כמה שעות עד שזה יקרה.

מפרט מחשב:

לוח: P8P67

מעבד: Intel Sandy Bridge i5 2500K

זיכרון: G-skill RipJaws 4GB 1600Mhz CL9 F3-12800

קשיח: 1TB

מישהו להצלה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 33
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

לך אליהם שוב ותדרוש לוח חדש.

עם כל הכבוד לבדיקות המאמץ עדיין אתה לא חשוד בהזיות .

אני נוטה לחשוד שקיבלת לוח שחזר מלקוח כלשהו .

תעמוד על שלך ואל תוותר . אתה צריך לקבל לוח חדש .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

השאלה היא אם אני יכול להוכיל שזה לא לוח חדש, כרגע אני אפילו לא מסוגל להוכיח להם שיש לי בכלל בעייה, אני אצא קצת מטומטם. ומי אמר שזה בכלל הלוח, זה יהיה הכי מטומטם לחזור אליהם שוב עוד שבוע (בהנחה שהם יחליפו לי את הלוח) עם אותה בעייה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תקשיב , מי שלא בסדר פה זה החנות . שמנסה להתנער ממך .

אתה לא הוזה ולא מדמיין , המחשב קופא נקודה .

ואם הם רוצים הוכחה שב איתם גם 10 שעות .

השאלה היא אם אני יכול להוכיל שזה לא לוח חדש, כרגע אני אפילו לא מסוגל להוכיח להם שיש לי בכלל בעייה, אני אצא קצת מטומטם. ומי אמר שזה בכלל הלוח, זה יהיה הכי מטומטם לחזור אליהם שוב עוד שבוע (בהנחה שהם יחליפו לי את הלוח) עם אותה בעייה.

תעשה בדיקת ארטיפאקטים לכרטיס מסך

ובדיקת סקטורים להרדיסק .

ותבדוק את הזכרון עם MEMTEST

אם זה עבר בהצלחה אז זה בטוח הלוח .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תעשה בדיקת ארטיפאקטים לכרטיס מסך

ובדיקת סקטורים להרדיסק .

ותבדוק את הזכרון עם MEMTEST

אם זה עבר בהצלחה אז זה בטוח הלוח .

סליחה על הבורות אבל מה זה בדיקת ארטפאקטים לכרטיס מסך.

לבדיקת סקטורים אני מניח שהתכוונת ל-chkdsk?

ו-memtest זה משהו חינמי להורדה?

למען ההגינות אני חייב לציין שהטכנאי באמת ניסה לעזור ולדעתי הוא הריץ את כל הדברים הנ"ל, אבל אנסה בכל זאת בעצמי.

דרך אגב, יש מצב שזה איכשהו קשור לחשמל? יש לי שקע אחד בקיר שעליו מחוברים המחשב וכל הציוד ההיקפי (מדפסת , מודם וכו', ס"כ כשישה פריטים). למרות שהיו לי באותה נקודה כבר כמה מחשבים שעבדו ללא בעייה, מה גם שכולם לא צרכנים גדולים של חשמל (והמדפסת אפילו כבוייה כל הזמן).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם המחשב קופא והפתרון הוא איתחול אני ממליץ:

1. להריץ בדיקה מלאה לדיסק/ים קשיח באמצעות התוכנה של יצרן הדיסק.

2. בדיקה לזכרונות באמצעות התוכנה MEMTEST במשך לילה שלם.

בדקתה שאכן קיבלתה לוח עם ערכת שבבים במהדורה B3 ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תיקון קטן לבעייה, בכל עשרת הפעמים (בערך) האחרונות שהבעייה קרתה, נראה שהיא קרתה במנוחה, כלומר כשלא הייתי ליד המחשב, בין אם לפני ששומר המסך (מתוזמן 20 דקות) עוד לא נכנס לפעולה ובין אם אחרי.

בנוסף, ביצעתי בדיקת עם memtest ובדיקת דיסק עם HDTune ולא נמצאה שום בעייה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...