טלויזית 37 אינץ' לחדר שינה - המלצות? - עמוד 2 - אודיו וקולנוע ביתי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

טלויזית 37 אינץ' לחדר שינה - המלצות?

cheneilat

Recommended Posts

יצא לי לראות ולשמוע מספיק טלוויזיות כדי להבין שרמקולים בכמה מאות שקלים ישמעו הרבה יותר טוב מהרמקולים של הטלוויזיה.

מכאן ועד "פשע" המרחק רב.

כל צעד נוסף בין המקור למטרה משפיע לרעה על אופי השימוש.

על איזה "צעד נוסף" אתה מדבר? יש לך סרט בקובץ AVI/MPG/MKV. מישהו צריך לפענח אותו ולהציג וידאו. ה"מישהו" הזה יכול להיות תוכנה במחשב (נגן+קודקים) או תוכנה (קושחה) בטלוויזיה. אין פה שום "צעד נוסף" בטלוויזיה. אם כבר אז כשאתה מנגן באמצעות התקן חיצוני (מחשב/סטרימר) יש צעד נוסף, כי הוידאו אח"כ מועבר דרך כבל כלשהו (HDMI, VGA, RCA, מה שלא יהיה) לטלוויזיה שצריכה לפענח את זה (אם כי מדובר בצעד טריוויאלי למדי).

צפיה בתכני HD לא צריכה להיות מטלה, שצריך לקום בשבילה וללכת לחדר אחר ולחכות 10 דקות להעתקה ואז לחזור ולחבר את הDOK ובמקרה הרע גם לגלות שזה לא מנגן טוב את הסרט בפורמט הזה עם האיכות הזאת ולא מסוגל להשמיע את הAUDIO TRACK שבו.

מסכים לגמרי. צפייה בוידאו לא צריכה להיות מטלה, שאני צריך לקום וללכת לחדר אחר ולהביא את הלפטופ שלי ולחבר אותו לטלוויזיה ולהגדיר שזה יעבוד, או להפסיק לעשות את מה שאני עושה במחשב השולחני שמחובר לטלוויזיה כדי שמישהו אחר יוכל לצפות בטלוויזיה, ואז לגלות שזה לא עובד, כי מסיבה כלשהי המחשב החליט לא לזהות את זה שמחוברת אליו טלוויזיה, או שהנגן קרס וצריך לעשות reboot.

צפייה צריכה להיות דבר פשוט. אני מדליק את הדיסק הקשיח של השני טרה שמחובר לטלוויזיה, בוחר סרט ומנגן. או שאם יש לי טלוויזיה מספיק מתוחכמת, אני יכול לעשות את זה דרך הרשת. ולא צריך להעתיק שום דבר על שום DOK.

אם אתה יכול להשקיע כסף בסטרימר במקום בטלוויזיה שיודעת לנגן 1080P אז עדיף סטרימר עם הרדיסק ענק וגישה דרך רשת אלחוטי למחשב הראשי.

ללא ספק. מה שכן, המרחק בין הטלוויזיות לסטרימרים מבחינת היכולות הולך ומצטמצם (יש טלוויזיות עם ממשק רשת וWifi וכל מה שאתה רוצה, שמנגנות כמעט כל פורמט). העניין הוא שסטרימר זה משהו שקל יותר לעדכן ולקנפג.

ואם אפשר במקום סטרימר לחבר את הטלוויזיה ישירות למחשב אז וודאי שזה עדיף.

רק בתנאי שמדובר במחשב ייעודי לדבר הזה (כלומר , שהוא בהחלט דבר פופולרי למי שצפייה היא מרכיב משמעותי בשגרת היום שלו). מי שלא, ספק שההשקעה הכספית מוצדקת עבורו.

יש אבולוציה בתחום הזה מבחינת צריכה וצפיה בתכני HD.

אני מוביל ומעודד קו מסוים שלדעתי הוא הדרגה הסופית והכי יעילה ונכונה.

אתה לא חייב להסכים איתי, אבל האבסורד הוא (ואולי אני טועה) שיום אחד אתה גם תגיע לאותה מסקנה ותעבור לפעול באותם דרכים.

האבסורד הוא שאתה שבוי באיזושהי אשליה כאילו הרגלי הצריכה של כולם הם אותו הדבר או שיש איזושהי שיטת צריכה שהיא הנכונה מכולן.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 40
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

אם אתה יכול להשקיע כסף בסטרימר במקום בטלוויזיה שיודעת לנגן 1080P אז עדיף סטרימר עם הרדיסק ענק וגישה דרך רשת למחשב הראשי.

ואם אפשר במקום סטרימר לחבר את הטלוויזיה ישירות למחשב אז וודאי שזה עדיף.

שמע, הידע (התיאורטי כנראה) שלך לא מרשים בתחום :s05:. אתה יודע כמה זמן יקח להעביר סרט HD ב WIFI להרדיסק הגדול? טוב שלא דיברת על הזרמת תוכן HD לסטרימר ב WIFI. ואם הוא גדול, אז בטח אתה רוצה להעביר ככה הרבה :lol: אם כבר תעתיק חבילה ישירות מהמחשב להרדדיסק, או תחבר ישירות את המחשב לסטרימר בחיבור חוטי ותזרים HD.

לגבי , כנס לפורום המתמחה בתחום ותראה בכמה בעיות אנשים נתקלים בתחום. לא שזה לא פתיר, אבל רוב האנשים לא יסתדרו עם זה ובטח שלא יוציאו סכום נוסף נכבד בשביל לקנות אחד. בשביל הרבה מאוד אנשים DOK או הרדדיסק מהווה פתרון לא רע בכלל ללא הוצאה נוספת של כסף. תן לזה עוד קצת זמן ותראה שגם הטכנולוגיה הזאת תבשיל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מכאן ועד "פשע" המרחק רב.

אף אדם שישמע את ההגזמה בניסוח לא יחשוב באמת ששימוש ברמקולים של הטלוויזיה זה פשע ושאי אפשר לעשות בהם שימוש.

הגישה הטבעית של רוב האנשים (אותם אנשים שצריכים לשמוע את הדעה האחרת) זה שרמקולים של הטלוויזיה מספיקים.

ההגזמה נעשית כדי להבהיר שמדובר בהבדל שראוי לייחס לו חשיבות ומשקל.

על איזה "צעד נוסף" אתה מדבר? יש לך סרט בקובץ AVI/MPG/MKV. מישהו צריך לפענח אותו ולהציג וידאו. ה"מישהו" הזה יכול להיות תוכנה במחשב (נגן+קודקים) או תוכנה (קושחה) בטלוויזיה. אין פה שום "צעד נוסף" בטלוויזיה. אם כבר אז כשאתה מנגן באמצעות התקן חיצוני (מחשב/סטרימר) יש צעד נוסף, כי הוידאו אח"כ מועבר דרך כבל כלשהו (HDMI, VGA, RCA, מה שלא יהיה) לטלוויזיה שצריכה לפענח את זה (אם כי מדובר בצעד טריוויאלי למדי).

הצעד הנוסף בטלוויזיות עם כניסה לDOK זה להעתיק את התוכן לDOK או להיאלץ להמיר את הקובץ כדי שהיא תוכל להריץ אותו.

מסכים לגמרי. צפייה בוידאו לא צריכה להיות מטלה, שאני צריך לקום וללכת לחדר אחר ולהביא את הלפטופ שלי ולחבר אותו לטלוויזיה ולהגדיר שזה יעבוד, או להפסיק לעשות את מה שאני עושה במחשב השולחני שמחובר לטלוויזיה כדי שמישהו אחר יוכל לצפות בטלוויזיה, ואז לגלות שזה לא עובד, כי מסיבה כלשהי המחשב החליט לא לזהות את זה שמחוברת אליו טלוויזיה, או שהנגן קרס וצריך לעשות reboot.

צפייה צריכה להיות דבר פשוט. אני מדליק את הדיסק הקשיח של השני טרה שמחובר לטלוויזיה, בוחר סרט ומנגן. או שאם יש לי טלוויזיה מספיק מתוחכמת, אני יכול לעשות את זה דרך הרשת. ולא צריך להעתיק שום דבר על שום DOK.

אתה מתאר כרונולוגיה שונה מאוד ממה שיש אצלי.

אצלי המחשב מעביר לחדר אחר בעזרת כבל את הוידאו/סאונד ובעזרת כבל USB בקרים למקלדת/עכבר/שלט אלחוטיים שעובדים בRF ללא צורך לכוון וללא הגבלת טווח באותו חדר.

כדי לעבור לעבודה עם המחשב מספיק ללחוץ על כפתור אחד בשלט של הכבלים (שתוכנת עם פונקציות של הטלוויזיה).

וכפתור אחד בשלט של המחשב (שתוכנת להחליף בין המסכים).

כפתור נוסף בשלט של המחשב מריץ XBMC ואז כל הצפיה בתכנים נעשת דרך השלט.

בעצם אם אני לא מעוניין לעבוד עם המחשב אלה רק לצפות בתכנים אני לא צריך את המקלדת/עכבר.

כל הסיפור לוקח בערך 3 שניות ותמיד עובד.

ללא ספק. מה שכן, המרחק בין הטלוויזיות לסטרימרים מבחינת היכולות הולך ומצטמצם (יש טלוויזיות עם ממשק רשת וWifi וכל מה שאתה רוצה, שמנגנות כמעט כל פורמט). העניין הוא שסטרימר זה משהו שקל יותר לעדכן ולקנפג.

הסטרימרים הישנים מוגבלים ומגבילים.

החדשים יקרים וכבר הופכים את הרעיון ללא כל כך משתלם לעומת .

ובהשוואה לפיתרון שהצגתי בתגובה הקודמת זה ביזבוז כסף מיותר שלא מתקרב לאפשרויות ולנוחות של עבודה עם מחשב אחד מרכזי.

האבסורד הוא שאתה שבוי באיזושהי אשליה כאילו הרגלי הצריכה של כולם הם אותו הדבר או שיש איזושהי שיטת צריכה שהיא הנכונה מכולן.

לא כל דרך מתאימה לכולם או לכל מטרה מסוימת.

אבל יש דרכים עדיפות על אחרות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שמע, הידע (התיאורטי כנראה) שלך לא מרשים בתחום :s05: . אתה יודע כמה זמן יקח להעביר סרט HD ב WIFI להרדיסק הגדול? טוב שלא דיברת על הזרמת תוכן HD לסטרימר ב WIFI. ואם הוא גדול, אז בטח אתה רוצה להעביר ככה הרבה :lol: אם כבר תעתיק חבילה ישירות מהמחשב להרדדיסק, או תחבר ישירות את המחשב לסטרימר בחיבור חוטי ותזרים HD.

מסכים איתך.

אני בעיקרון חושב שסטרימר זה פיתרון מוגבל ומגביל.

אבל פחות מגביל מDOK ומפענח של . ::)

לגבי , כנס לפורום המתמחה בתחום ותראה בכמה בעיות אנשים נתקלים בתחום. לא שזה לא פתיר, אבל רוב האנשים לא יסתדרו עם זה ובטח שלא יוציאו סכום נוסף נכבד בשביל לקנות אחד. בשביל הרבה מאוד אנשים DOK או הרדדיסק מהווה פתרון לא רע בכלל ללא הוצאה נוספת של כסף. תן לזה עוד קצת זמן ותראה שגם הטכנולוגיה הזאת תבשיל.

גם לדעתי זה ביזבוז אם אפשר לחבר/לפצל את המחשב הראשי לחדר השני/לסלון.

זה נכון שטכנולוגיה של הצגה ופיענוח קבצים בטלוויזיות (וגם סטרימרים) משתפרת ומבשילה.

אבל היא לעולם לא תהיה מושלמת וככל שתשתפר תייקר את הטלוויזיה משמעותית, ולעולם לא תהיה מוצלחת כמו מחשב שאינו מוגבל בכלל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

סטרימר הוא פתרון זול יחסית, נוח, ופשוט מאוד להפעלה למרבית האנשים. מוגבל? אולי בשבילך, אבל אתה צריך להבין שלא בשביל רוב האנשים, כולל אותי. ברגע שהוא מחובר בכבל לראוטר/סוויטש הוא מהווה פתרון מושלם (כרגע) בשבילי שנוח וטריוייאלי לשימוש, ולא יקר יותר מהסט שלך והחיווט שעשית.

העתיד שלך מתאים לקבוצה מצומצמת מאוד של אנשים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הצעד הנוסף בטלוויזיות עם כניסה לDOK זה להעתיק את התוכן לDOK או להיאלץ להמיר את הקובץ כדי שהיא תוכל להריץ אותו.

אם מדובר בNAS מהיר עם חיבור , מה צריך להעתיק בכלל? ואם כן צריך להעתיק, מה זה משנה? עושים את זה פעם אחת וזה במילא לוקח הרבה פחות זמן ממה שלוקח להוריד את התוכן מהאינטרנט.

הטלוויזיות החדשות מריצות 95% מהדברים. לא צריך להמיר שום דבר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם מדובר בNAS מהיר עם חיבור , מה צריך להעתיק בכלל? ואם כן צריך להעתיק, מה זה משנה? עושים את זה פעם אחת וזה במילא לוקח הרבה פחות זמן ממה שלוקח להוריד את התוכן מהאינטרנט.

הטלוויזיות החדשות מריצות 95% מהדברים. לא צריך להמיר שום דבר.

לא יודע איזה קבצים אתה מריץ ובאיזה איכות.

יש MKV 1080P שדורשים לא מעט כוח עיבוד.

כזה שטלוויזיות לא תמיד מסוגלות אליו.

וMKV זה פורמט מורכב שיכול להכיל המון תכנים נוספים שאני בספק אם הרבה טלוויזיות וסטרימרים יודעים לנגן.

לגבי העתקה.

אני מכיר את האנשים שמעתיקים לDOK לפני צפיה.

הם יצרו לעצמם מציאות בה לא נוח לצפות בתכני HD על פי דרישה, וכל דבר דורש תיכנון וביצוע וזמן.

למרות התירוצים שזה "סבבה" העניין די מגביל את המעבר לצפיה בתכני HD על בסיס קבוע ונוח של זמינות מיידית ואיכות מקסימלית.

ואף טלוויזיה וסטרימר לא מסוגלים להריץ 1080P עם פילטרים משפרי תמונה ב60FPS כמו שמחשב עם SPLASH PRO מסוגל לעשות.

יש מי שיסתפקו בתכני SD.

יש כאלו שמחפשים פיתרון קל ללא מאמץ ומחשבה.

ויש כאלו שלמדו שיש ואפשר גם 1080P.

בשמם אני מדבר, ובשבילם.

זה אפילו לא עניין של תקציב, רק של בחירה וקצת מחשבה ומאמץ ראשוני.

אני צופה 95% בתכני HD.

מתוכם 90% 1080P.

את הממיר של הכבלים אני כבר כמעט אף פעם לא מדליק, וגם אז רק בשביל משהו ספציפי בשידור חי.

יש משחקים שבטלוויזה גדולה ברזולוציה FHD הם תענוג.

במיוחד אלו שתומכים בבקר XBOX360.

גם צפיה בסרטים בYOUTUBE זה כיף לעשות בטלוויזיה.

חיבור בין למחשב מובילה להמון דברים טובים.

טלוויזיה היא רק מסך גדול, ומחשב זה הכל מכל.

אפשרויות התשתית יוצרות את המציאות, ולא להיפך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא יודע איזה קבצים אתה מריץ ובאיזה איכות.

יש MKV 1080P שדורשים לא מעט כוח עיבוד.

כזה שטלוויזיות לא תמיד מסוגלות אליו.

וMKV זה פורמט מורכב שיכול להכיל המון תכנים נוספים שאני בספק אם הרבה טלוויזיות וסטרימרים יודעים לנגן.

MKV זה קונטיינר, לא פורמט של ממש (לזה אתה מתכוון). בפועל 95% מהקבצים מכילים MPEG4-H.264 שזה מה שטלוויזיות מודרניות יודעות לנגן, כולל 1080P בקצב סביר (ניסיתי כמה סרטים כאלה וטרם נתקלתי באחד שקרטע).

לגבי העתקה.

אני מכיר את האנשים שמעתיקים לDOK לפני צפיה.

הם יצרו לעצמם מציאות בה לא נוח לצפות בתכני HD על פי דרישה, וכל דבר דורש תיכנון וביצוע וזמן.

אז הם יצרו לעצמם מציאות, מה זה קשור אליי או אליך?

ואף טלוויזיה וסטרימר לא מסוגלים להריץ 1080P עם פילטרים משפרי תמונה ב60FPS כמו שמחשב עם SPLASH PRO מסוגל לעשות.

אה, כן, נכון. לרגע שכחתי שעבורך קיים רק נגן אחד בעולם - Splash Pro, עם הפילטרים שלו וה60FPS שלו, כאילו מישהו צריך את זה בכלל. אני כבר מצפה לתגובה הבאה שלך שמי ש"מסתפק" ב25FPS בלי ה"שיפורי תמונה" שלך הוא סתם מקובע תקוע בעבר שלא יודע מה הוא מפסיד, ושזה העתיד וזו הדרך הנכונה "לצרוך תכני HD". באותה מידה אני יכול לטעון שמי מסתפק ב1080P לעומת 2160P ב3D מלא לא מקבל את ההנאה המלאה, ושמי שלא מסטול מקוק כל החיים שלו לא מקבל את החוויה המלאה.

ללא ספק, אם חוויית הצפיה שלך הייתה תלויה בנגן המסריח שאתה כל-כך אוהב, שאפילו לא פאקינג רץ על המחשב שלי וזרק איזו הודעת שגיאה סתומה ולא קשורה למציאות (ושאף אחד מאלה שנתקלו בה לא מצא לה פתרון) - אני בטוח שהיה לי כל-כך הרבה יותר כיף. בסה"כ הייתי צריך לשרוף איזה חצי יום באינטרנט כדי למצוא איזו הגדרה במחשב שלי אני צריך לשנות כדי ש"הנגן הטוב בעולם" יועיל בטובו ויסכים לפחות להיטען. ללא ספק הרבה יותר פשוט מאשר לתקוע בטלוויזיה וללחוץ play.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש הרבה סוגי תכנים ודרכים לנגן אותם.

חלקם טובים מאחרים.

אז הם יצרו לעצמם מציאות, מה זה קשור אליי או אליך?

אני חושב שעדיף לבחור בתכנים איכותיים יותר ובדרכים הכי טובות לנגן אותם.

לא לכל מצב ולכל אחד מתאימים אותם דרכים ופתרונות.

הרבה פעמים זה רק עניין של בחירה, או כרונולוגיה של נסיבות.

כשהמציאות כבר קיימת בצורה מסוימת שהיא לא הכי אידיאלית, לפעמים שינוי מהותי מתעקב ולא מקבל הצדקה.

אך כשאדם הולך ליצור מציאות חדשה ומכוון לשיפור מערכתי, האם זה לא הגיוני ונכון לשאוף למקסם את התוצאות ?

מישהו פעם אמר (לא זוכר מי): דבר ששווה לעשות, שווה לעשות היטב.

מצטרף לשאלה של INTEGRAL.

ואנחנו נשמח לתשובה מלאה על כל השימושים שלך

עכשיו אחרי שעברנו על אפשרויות סיבות דעות ורעיונות, יהיה נחמד לדעת איזה מהם יכולים להתאים לפותח הדיון.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוקיי אני אסכם את דרישותיי:

טלויזית 37 אינץ',לא משנה פלזמה,LED או LCD.

מחיר עד 5,000 ש"ח

מעוניין לחבר בעתיד.

את קבצי הMKV שלי אני אריץ דרך המחשב ככה שלא חשוב המקודדים של הטלויזיה,למרות שממש נחמד אם יהיו.

שורה תחתונה: אשמח לשיא הטכנולוגיה (בלי העניין של ה3D)

ועוד שאלה שלא ממש הבנתי,אם אני קונה שמשדרת 720P ואני מחבר אליה מחשב שמסוגל לשדר 1080 עם סרט באיכות 1080.

האם האיכות תפגע? האם זה הבדל שניתן לראות בעין?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ממרחק הצפיה שלך הייתי הולך לפחות על 42".

היות ואתה מתכוון להריץ משחקים, אז מומלצת טלוויזיה עם אינפוט לאג נמוך.

ממליץ לך ללכת על LG LD460 42 או סמסונג 40" C530.

את ה LG כדאי לחפש עם פאנל IPS וזה לא קשה:

על הארגז של הטלוויזיה יש מדבקה גדולה. כתוב שם בגדול את הדגם ומתחת יש כמה ברקודים. מעל הברקוד העליון השמאלי אתה תראה משהו בסגנון של

32LD460-TA.AMFWLH

ה W שסימנתי באדום זה מה שחשוב. אם במקום ה W אתה רואה למשל L זה אומר פאנל MVA של AUO שפחות טוב. (עקרונית גם Y, Z ו I זה IPS).

אלו שראיתי עד היום מהיבואן הרשמי ח.י. היו עם IPS.

בסמסונג רצוי מאוד פאנל S-PVA אבל קצת יותר קשה להבטיח את זה כי צריך להסתכל על המדבקה מאחורי הטלוויזיה:

Version sticker on the back of TV can read as follows

Version "A" panels: AC01, AC02, AC03, AC04, AA01, AA02, AA03, AA04 and BA01 all come from AU Optronics.

Version "S" panels: SQ01, SQ02, SQ03, SQ04, SS01, SS02, SS03, SS04 and SX03 are made by Samsung.

Version "C" panels: CN01, CN02, BN01 and BN02 stand for CMO.

עוד אופציה איכותית יותר היא הפיליפס 8605 ב 40". גם לה לפי הביקורת הבאה יש אינפוט לאג נמוך. רק קח בחשבון שיש לה מסך מבריק מאוד.

http://www.digitalversus.com/philips-40pfl8605h-p364_10007_53.html

בכל מקרה, כדאי מאוד ללכת לראות לפני שאתה קונה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ועוד שאלה שלא ממש הבנתי,אם אני קונה שמשדרת 720P ואני מחבר אליה מחשב שמסוגל לשדר 1080 עם סרט באיכות 1080.

האם האיכות תפגע? האם זה הבדל שניתן לראות בעין?

כן.

בדיוק כמו שתמונה ברזולוציה גבוהה תיראה פחות טוב על רזולוציה נמוכה.

פלזמה מתאימה בעיקר לחיבןר לממיר של חברות הערוצים שכידוע עדיין משדרים את רוב התכנים בSD.

לעבודה עם המחשב וFHD יותר מתאים LCD.

42" מתאים בכיף ל 3/2.5 מטר.

מסך GLOSS זה נורא לדעתי.

אני הייתי מתרחק מגלוס כמו מנהיגה מול משאית עם אורות מסנוורים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הטלוויזיות האיכותיות ביותר היום באות עם מסך מבריק, הסמסונג D8000, ה LX9500, שלא לדבר על הפלזמות למיניהן.

זה דבר שצריך לקחת בחשבון, אבל ניתן להתגבר עליו, למשל:

הסביבה עצמה מוארת בפלורסנט של החדר,אמור להיות חלון מול הטלויזיה אבל אני אפתור את הבעיה עם תריסים ווילונות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...