רזרבות של בטח"ל - 145 מיליארד - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

רזרבות של בטח"ל - 145 מיליארד

gabriel6

Recommended Posts

http://news.walla.co.il/?w=/22/1837654

אני לא מבין למה באמת צריך רזרבות כאלו גדולות לשעת חרום...

ובו בזמן עבור כל זקן\נכה הם מוציאים את הנשמה עד שרואים מהם קצבה

אני באמת לא מבין את ההגיון שבזה - מילא להחזיק רזרבה לשעת חירום (שזה דבר הגיוני) אבל רזרבה כזאת נראית לי מטורפת

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נראה לי שהכוונה בשעת חירום היא לאו דווקא מצב שבו מספר הקשישים ישלש את עצמו אלא גם אולי למלחמה או אסון, ואז יצטרכו להקצות משאבים ממאגרים שונים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נראה לי שהכוונה בשעת חירום היא לאו דווקא מצב שבו מספר הקשישים ישלש את עצמו אלא גם אולי למלחמה או אסון, ואז יצטרכו להקצות משאבים ממאגרים שונים.

פחחחח

10 אחוז ילך לעם ו90 אחוז לשרשרת הגנבים :facepalm:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כמו כל נושא כלכלי שנפתח פה (או בכל מקום אחר לצורך העניין)- הוא ישר גורר תגובות בכייניות של "גנבים" "מושחתים" וכו'(ואפילו העיר פה תגובה ממש לא קשורה שנמחקה על בדואים בנגב( WTF?)).

לעניין, מאוד קל להגיד שיחלקו את הכסף את הכסף הזה, אבל קשה להבין שיקולים לאומיים (כן , כן, לאומיים) כאלו, כיוון שמערכות בגודל כזה גם ככה מסובכות להבנה.

יותר מזה, הסכום הוא לא כל כך גדול, בהתחשב בגודל האוכלוסיה, ובכך שהוא אמור לשמש לחירום(שכרגע, ללא רפורמות נוספות שעדיין לא עושה רושם שקורות, החירום הזה יגיע, והוא יכול להפיל את המדינה, בעוד 10/15/20/25 שנה) לתקופה כה ארוכה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני באמת לא מבין את ההגיון שבזה - מילא להחזיק רזרבה לשעת חירום (שזה דבר הגיוני) אבל רזרבה כזאת נראית לי מטורפת

איזה מספר נראה לך הגיוני ולמה דווקא המספר הזה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בהתחשב בעובדה שעד היום אף פעם לא עשו חישוב אקטוארי מדוייק להתחייבויות של ביטוח לאומי - אני מעדיף שיהיה כסף בצד מאשר שהביטוח הלאומי כולו יקרוס בעת צרה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מעניין גם אותי.

זה סתם מספר - וסתם החלטת שהוא "לא טוב". איך? למה? יש לך חישוב כלשהו שמוכיח שצריך רזרבה נמוכה יותר? :nixweiss:

האם עדיף "לפנק" את האוכלוסיות הנזקקות כיום על חשבון קריסה של המערכת הסוציאלית בעתיד?

ידוע שישראל עומדת בפני עתיד קשה (וגם כל העולם, בלי קשר): צמצום של האוכלוסיה החילונית על חשבון חרדים וערבים - שנכון לכיום, פחות מועילים מבחינה כלכלית. כמו כן, יש מגמה עולמית של הזדקנות האוכלוסיה - ולכך דרושה הקצאה של משאבים עצומים.

אז אני מודה שאין לי מושג מה הסכום הנכון שצריך להקציב לטיפול בכך, אבל סתם לבקר ולהגיד שמה שיש כרגע זו "שחיתות" ו"טירוף", זה טיפשי וגם חצוף (למה החלטת שאתה יודע יותר טוב מהם?).

המחשבה הנפוצה פה, כאילו כל אדם יודע טוב יותר מה לעשות מפקידים בכירים (שלרוב יש להם הכשרה הרבה יותר טובה לתפקידם מאותו אדם), מתחילה להרגיז. מי שהחליט על גודל הרזרבה הזו לא "מרוויח" משהו ממנה. קשה לי להאמין שהוא הולך לישון, חוכך ידיים וצוחק על כל מי ש"נדפק" בגלל ההחלטה שלו. :screwy:

בתקופה בה מדינות מערביות קורסות אחת אחרי השניה, או נמצאות על סף קריסה - אנחנו צריכים להיות גאים בניהול פיננסי קפדני ונכון של המדינה, במקום לבקר ללא הרף.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בהתחשב בעובדה שעד היום אף פעם לא עשו חישוב אקטוארי מדוייק להתחייבויות של ביטוח לאומי - אני מעדיף שיהיה כסף בצד מאשר שהביטוח הלאומי כולו יקרוס בעת צרה.

מי סיפר לך שאין חישוב אקטוארי להתחייבויות האלו? (אגב, זה שהשתמשת במילים ארטוארי ומדוייק באותו משפט זה ממש שוס :) )

תפתח דוחות כספיים של ביטוח לאומי

http://www.btl.gov.il/Publications/Financial%20reports/Pages/default.aspx

יותר מזה, גם מצורף דוח אקטוארי שלם על ההתחייבויות הביטוחיות ועל ההנחות שהוא משתמש בהם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני משער שהבנת את כוונתי במשפט הנ"ל, אל תרד לקטנות. בקשר לעובדה שזה עדיין לא קיים - יש לי חבר אקטואר שזה בדיוק מה שהמשרד שלו נשכר לעשות, והם עדיין לא סיימו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הם אולי עושים בדיקת נאותות על החישובים האקטואריים (Due diligence)

זה לא משנה את העובדה שמועסקים שם (כמו בכל חברת ביטוח "נורמטיבית") אקטוארים פול טיים ג'וב

וכמובן שהכל מבוקר על ידי רו"ח (ברמת ההנחות שבהם השתמש האקטואר)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

סכום שנראה הגיוני הנו סכום אשר ישקף נאמנה את המצב במשק

בוא נגיד ככה - אם תסתכל על עצמך כמשק - אתה לא תעביר לחיסכון לשעת חירום שאין לך כרגע ממה לחיות - הכוונה היא לא חוסכים כאשר סכום ההוצאות גדול על סכום ההכנסות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ומהו אותו סכום לדעתך? איך אתה מציע לחשב אותו?

למה אתה אומר שאין למדינה ממה לחיות?

למה אתה אומר שסכום ההוצאות גדול על ההכנסות? האם כל שנה הגירעון של המדינה גדל?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תקציב המדינה אאלט עומד על בסביבות 350 מיליארד שקל

קצת לא סביר בעיני שהרזרבות של ביטוח לאומי הם בסך של כמעט חצי מהתקציב הזה

למה אני אומר שאין למדינה ממה לחיות - לא חסרים דוגמאות על מחסרו בתקציב לאורך כל משרדי הממשלה (חינוך\בריאות\בטחון במיוחד)

כל שני וחמישי יש כאן מריבות על תוספת תקציבית כזו או אחרת אשר תתן לאנשים קצת מרווח נשימה - ולביטוח לאומי שוכבים בצד (ובחוסר מעש) 145 מיליאר שקל זה לא נראה עקום?

וכן - יש גרעון תקציבי

http://www.globes.co.il/news/article.aspx?did=1000543639&fid=2

ואני אפילו לא התחלתי להזכיר את מדיניות מאזן התשלומים - שגם היא לדעתי לוקה (רזרבות מטח)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

גרעון רגעי בתקציב הוא לא "אין למדינה ממה לחיות". :lol:

גם אם היית מכפיל את תקציב כל משרד פי 10 היה להם "מחסור בתקציב".

שוב:

אם אתה טוען שהסכום לא נכון, אנא תראה לנו את צורת החישוב עבור הסכום שלדעתך הוא הנכון.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...