מחשב לגיימינג ב5-5.5K כולל מסך - עמוד 2 - ייעוץ לפני רכישת מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מחשב לגיימינג ב5-5.5K כולל מסך

below_z

Recommended Posts

התמיכה בכרטיסים לא הולכת בהתאם למיצוב שלהם, היא הולכת בהתאם לסדרה. כלומר כרטיסי 6850 יפסיקו לקבל עדכונים בדיוק כאשר 6950 ו6970 יפסיקו, אבל הPHASE OUT הוא דבר שלוקח די הרבה זמן. תכלס בזמן שבו הם מפסיקים תמיכה, גם הרלבנטיות של הכרטיס איננה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 34
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

הdownside של מערך שכזה הוא בעיקר התוספת תשלום על מארז + ספק + שיחזיקו את הCF.

כך בעצם אתה משלם מחיר שקרוב יותר ל580GTX של Giada לדוגמא בTMS וכבר איבדת את הedge.

לפי דעתי אתה צריך לקחת כרטיס בודד ולחסוך בעלויות המערכת, ההפרש ביצועים ברזולוציית 1080P לא יהיה שווה את זה במשחקים שיוצאים כיום ועם זאת תצטרך להחליף את הכל בעוד שנתיים עד ארבע שנים בכל מקרה.

מינימום מחיר מקסימום ביצועים זה שם במשחק בגיימינג.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שטויות. הרי הרכיבו לו מפרט ( ראה לדוגמה של YZ101 ) . הלוח אם מחיר סביר. הספק גם. המארז בכלל.

כל הסיפור של איזה 200 שח יותר.והוא מקבל הבדל ביצועים מרשים.

ההוצאות הללו בכלל לא מגיעות לכרטיס 580 .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ברוב המקרים דבריו של solaric יהיו נכונים, שכן יש הרבה מקרים בהם מערך באמת מצריך תשתית לא נורמאלית ויקרה. אלא שזוג 6850 הם לא כרטיסים צמאי חשמל, לא בנפרד, וגם כזוג הצריכה שלהם ממש לא יוצאת מגדר הרגיל ואין פה צורך בספקי 750W וצפונה כמו שלא מעט כרטיסים אחרים כן מצריכים. כך שבמקרה של הכרטיסים האלו, התשתית לא מייקרת מהותית את המערכת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הוא מציע זאת לבחור, וזה ממש לא שווה.

עדיין לקיחת ספק 750W , אינו מגיע להוצאה השווה לרכשת הכרטיס 580 . מדובר הכי רחוק בעוד 100 שח. אפילו אפשר להביא ספק 850W .

אפילו זוג 6850 מחירם פחות מ570 בודד בכ100 שח.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נכון. תמיד צריך לראות את המקרה הספציפי.

אבל מדוע מקרים רבים?

אם מישהו מעוניין במערך של 6950 . עדיין ההוצאה על כך משתלמת .

עניין תוספת הספק זה כ 100/150 שח (850W,אולי גם 750W מספיק ) . מארז אין שום בעיות בתקציב נורמלי ( 350 שח ) . ללא OC -זה מקטין מחיר. וכולל , עדיין מדובר בכ100 אפילו 200 שח הבדל. מה לא משתלם?

הכי לא משתלם זה אם לוקחים מערך יקר כלעצמו וגם שאינו נותן התאמה שמשפרת מאוד את האחוזי הביצוע.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה שוב, צודק, אלא שאני מכוון על המקרה העוד יותר כללי, שבו ההשקעה בתשתיות הופכת יקרה מאד.

כשבנאדם רוצה OC / אופציה לOC, הרי טבעי שייקח מבוסס P67 אם לא Z68, וגם לא את הבסיסי, אבל אם הוא לא רוצה OC, אז היה לוקח לא פעם לוח מבוסס H67 פשוט ב460 ש"ח. עתה מכשהחליט ללכת על מערך הוא מזנק ללוח של 660 ש"ח וצפונה - 200 ש"ח.

בהיעדר מערך - היה בוחר בכרטיס בודד חזק - נגיד GTX570 - היה צריך לקחת ספק של 520-550W בערך ומשלם כ310 ש"ח עתה כאשר הוא מתכנן מערך של זוג 6950 כאמור יזדקק לספק של 750W ושוב יש לנו פה כ250 ש"ח תוספת.

במערכת עם כרטיס בודד, יכול היה לקחת מארז סביר למדי לרבות משהו בסיסי ב180-190 ש"ח - עבור מערכת עם מערך סביר שתרצה יותר אפשרויות - אתה קופץ למארז גדול מרווח ויקר יותר - עוד כ100-250 ש"ח ואף יותר.

כמובן שהכל תלוי כרטיסים, ושאיפות OC, אבל יש מערכות שבהן הבנאדם מתכלחילה תכנן OC ומארז רציני - אז לא פעם ההפרש למערך כרטיסים מבחינת עלות יכול להיות גם שלילי. אם מתכתחילה בחרת בלוח שמסוגל להכיל מערך, והגזמת במארז וספק ובחרת לדוגמא בGTX570 - ההפרש עלול להיות שלילי כי אתה בסך הכל יורד בעלות הכרטיסים הגרפיים.

אבל אם לא תכננת OC ובחרת בלוח פשוט, בספק שמספיק אך לא הרבה מעבר ובמארז סביר, ייתכן מאד ומעבר להפרש בין הכרטיסים לבין הכרטיס שרצית (שכאמור יכול להיות שלילי) תמצא את עצמך עולה בלוח, בספק, במארז... וזה לא בהכרח לכולם. קח את מקרה הקצה של מישהו שרצה לקנות לוח H61 עד שהחליט לבנות מערך, מ270 ש"ח ל670 ש"ח לוח יש 400 ש"ח רק על הלוח. אם החליט לפתע שהוא רוצה גם OC אולי זה עוד משתלם, אחרת זה בתוספת שאר ההוצאות לא בהכרח שווה את זה.

אבל שוב, זה כאשר מסתכלים על המקרה הכללי. האם יכול להיות שמערך CF לא יהיה בחירה משתלמת? כן, יכול להיות.

האם במקרה הספציפי של הת'רד הזה מדובר ברעיון משתלם? אני בהחלט סבור שכן.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז ככה בערך זה יראה

אופציה אם מערך:

מפרט זה הורכב ב - www.TMS.co.il - רשת חנויות המחשבים האמינה והמקצועית בישראל

מעבד:

Intel Quad Core I5 2500K Quad Core 3.3GHZ 1155 6MB + Scythe Mugen 2- בקניית מחשב חדש בלבד

כמות: 1 - מחיר: ₪1125

לוח אם:

Gigabyte GA-Z68X-UD3P-B3 for 1155

כמות: 1 - מחיר: ₪836

מארז:

Lancool Midi Tower PC-K7B Black + FSP 700W Bronze 80 - בקניית מחשב חדש

כמות: 1 - מחיר: ₪650

זיכרון:

Kingston 4GB DDR3 1333

כמות: 1 - מחיר: ₪157

קשיח למחשב שולחני:

Samsung 1TB Sata II 32MB SpinPoint F3

כמות: 1 - מחיר: ₪252

כרטיס מסך:

Gigabyte HD 6850 1GB GDDR5 PCIE DVI HDMI - בקניית מחשב חדש מעל 2500 ש"ח בלבד

כמות: 2 - מחיר: ₪630

סה"כ: ₪4280

מתחרים בכל הצעה ומפרט בפורומים!

המחירים הינם כוללים מע"מ והם לתשלום בכ.אשראי עד 12 תשלומים שווים.

תשלום מזומן (צ'ק מזומן, כסף שטרות, העברה בנקאית) מקנה 2% הנחה

מחיר אחרי הנחת מזומן הינו: 4195 ₪

http://tms.co.il/preview/spec/4tey218k

יש גם את הלוח הזה שנראה עדיף http://tms.co.il/product/10247 או שאני טועה?

אופציה בלי מערך:

מפרט זה הורכב ב - www.TMS.co.il - רשת חנויות המחשבים האמינה והמקצועית בישראל

מעבד:

Intel Quad Core I5 2500K Quad Core 3.3GHZ 1155 6MB + Scythe Mugen 2- בקניית מחשב חדש בלבד

כמות: 1 - מחיר: ₪1125

לוח אם:

Gigabyte GA-Z68P-DS3

כמות: 1 - מחיר: ₪590

מארז:

Lancool Midi Tower PC-K7B Black + FSP 700W Bronze 80 - בקניית מחשב חדש

כמות: 1 - מחיר: ₪650

זיכרון:

Kingston 4GB DDR3 1333

כמות: 1 - מחיר: ₪157

קשיח למחשב שולחני:

Samsung 1TB Sata II 32MB SpinPoint F3

כמות: 1 - מחיר: ₪252

כרטיס מסך:

Gigabyte GTX570 1280MB GDDR5 Retail - בקניית מחשב חדש בלבד

כמות: 1 - מחיר: ₪1349

סה"כ: ₪4123

מתחרים בכל הצעה ומפרט בפורומים!

המחירים הינם כוללים מע"מ והם לתשלום בכ.אשראי עד 12 תשלומים שווים.

תשלום מזומן (צ'ק מזומן, כסף שטרות, העברה בנקאית) מקנה 2% הנחה

מחיר אחרי הנחת מזומן הינו: 4041 ₪

http://tms.co.il/preview/spec/pcmuek67

באופציה השנייה שמתי לוח אם הרבה יותר זול מהאופציה הראשונה, אך ראיתי שחסרות בו הרבה אופציות (וחלקן קשורות לOC).

(יש גם את הלוח הזה http://tms.co.il/product/10232 שלא שונה מהותית חוץ מהגודל אך מתאים לCF)

הייתי רוצה לדעת עד כמה האופציות חשובות במציאות.

בכל מקרה אני נוטה למערכת אם הCF.

והייתי רוצה את דעתכם על ההתאמה של המארז והספק ששמתי לCF (וכן אופציות להוספת מאווררים)

ואני עוד פעם חוזר שבניתי את המפרט בTMS עקב האופציה לשים כרטיס מסך של והמחיר הזול.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

דווקא את דגם הספק שבחרת אני קצת פחות אוהב. אני מעדיף את ה-80GHN, שהוא בעל נצילות סילבר. אבל עד כמה שידוע לי הוא עוצר ב-650.

בכל מקרה, המארז מצויין, הספק אני מאמין שיחזיק, אבל אם מתוכנן OC רציני למעבד כן כדאי לקחת משהו באזור ה-750.

חשבתי שאתה מתכנן מולטי-טסקינג, ואתה לוקח רק סטיק אחד של 4GB? טעות לפי דעתי.

אני אישית מעדיף כרטיס אחד חזק על פני 2 כרטיסים. אבל זה מישהו שהיה לו CF ולא היה מרוצה ממנו (לא מבחינת ביצועים, שהיו מעולים. אלא מבחינת רעש/אבק/צריכת חשמל/תמיכה בדרייברים). מצד שני כמו ש-YZ או גיל אמרו - ה-6850 בעלי נצילות של 100% כמעט, קירור טוב וכמעט בלי רעש, ככה שאולי CF הפך כן להיות דבר כדאי יותר מאשר לפני 3 שנים שקניתי מחשב.

בכל מקרה, למערך שבניתי לחבר ולזה שאני מתכנן לשלי אני מתכוון לקחת GTX570 ולעשות לו OC. עם העלאת מתח, ניתן להביא אותו למהירויות שעון של 950 ומהירות זיכרון של 4,200 אפקטיבית (את זה ראיתי בבנצ'מארק על ה-GS של GAINWARD, אבל עם מארז איכותי וקירור טוב אין סיבה שגם כרטיס רפרנס לא יוכל להגיע קרוב לזה) שממצבים את הביצועים שלו מעל GTX580 ובערך על אותה ישורת עם זוג של 6850.

סך הכל בעולם הגיימינג יש הרבה אפשרויות, וכל אחד צריך ללכת על מה שמתאים לו.

בכל מקרה, כרטיסי המסך של ATI מדגם 7XXX היו אמורים כבר להיכנס למלאי, אבל הם נדחו במספר חודשים (לא ברור בדיוק כמה). הם באים בליטוגרפיה שונה לחלוטין של 28NM, אבל כמו ה-CAYMAN עם תצורה של VLIW4.

לא יצאו עדיין בנצ'מרקים ואין לאף אחד מושג אמיתי איך הם יתפקדו, חוץ מזה שהמעבר לליבה קטנה יותר אמור להניב צריכה חשמל נמוכה יום, טמפ' נמוכות יותר ורוב הסיכויים ביצועים טובים יותר. דרך אגב, NVIDIA לא רחוקים מאחורי וגם צפויים לשחרר את הסדרה בחודשים הקרובים.

לכן - אם כן מתוכנן שדרוג עוד שנה וחצי, הייתי מציע לקחת 6950 במחיר הזול ביותר שאתה יכול למצוא, לעשות לו אולי OC קל, ולסחוב איתו עוד שנה וחצי-שנתיים, שאותם הוא יעשה בלי בעיות. לאחר מכן תוכל כבר להחליף כ.מסך לסדרת ה-28NM החדשה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בקשר לזיכרון אני אוסיף עוד סטיק או קצת בהמשך או מיד, לכן הבודד מתאים לי.

אין לי בעיה להשקיע עוד קצת בספק, אני פשוט לא יודע באיזה כדאי, אשמח להמלצות.

לגבי הכרטיס מסך אני גם מעדיף בודד אבל איך שהמצב מתואר זוג 6850 נראים כשיפור רציני.

אולי באמת כדאי לבדוק אפשרויות OC לכרטיס.

ועוד שאלה: איך זה עובד אם הפרופילים בCF? לכל משחק צריך פרופיל ודרייבר משלו או שהכי עדכני מכיל את כולם?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

YZ - מניסיון זה לא מדוייק. יש הרבה משחקים שדרשו קאפ משלהם או מקסימום הכילו 2 משחקים על הקאפ. ביניהם: WITHCER 2, CRYSIS 2, DIRT 3 וכו...

הדרייבר הוא אותו דרייבר לכולם, כל פעם שמשחק חדש יוצא לעומת זאת אתה תצטרך לחכות לפרופיל בשביל ביצועים מקסימליים. מה שכן, ראוי לציין שמעטים המשחקים שממש דורשים את הפרופיל לקרוספייר בשביל לתפקד כמו שצריך. זה בעיקר היה CRYSIS 2, WITHCER 2 ו-BLACK OPS שבלי הקאפ פשוט לא יכלת לשחק. רוב המשחקים הקאפ פשוט ישפר את הביצועים. זה בעיקר תופס, מניסיון, לשלבים היותר מאוחרים בחיים של הכרטיסי מסך, כשהם כבר מתחילים להתעייף. בהתחלה עם הזוג 4850 שלי הייתי מוריד עדכוני תוכנה/פרופילים רק פעם ב.. ולא באופן תדיר. ככל שמשחקים יותר חדשים יצאו, והכרטיסים התעייפו, נהייתי תלוי באופן הרבה יותר כבד בתמיכת .

הספק - כמו שאמרתי אני אישית מעדיף את את ה-650GHN, אבל אני לא יודע אם הוא משתלם כלכלית ב-TMS. אני יודע שב-RSM הוא כן כי הוא בא עם באנדלק של CM690II ב-709 ש"ח.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...