הסיפור עם הרב דב ליאור-זה רק אני או שמשהו מאוד מסריח קורא פה?. - עמוד 12 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

הסיפור עם הרב דב ליאור-זה רק אני או שמשהו מאוד מסריח קורא פה?.

menas

Recommended Posts

ובינינו, מדובר בטכניון, בחורה עם מיני זה בד"כ לא בדיוק ה-דבר :x

מסכים איתך בעיקרון,אבל "לפעמים צירך להיות חכם ולא להיות צודק",אם תעשה את זה תפגע משמעותית ואולי אפילו תעצור את מהפכת העבודה אצל החרדים.

עובדה שלעשרות-מאות חרדים ומאות-אלפי דתיים שלומדים בטכניון זה לא מפריע.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 275
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

מסכים איתך בעיקרון,אבל "לפעמים צירך להיות חכם ולא להיות צודק",אם תעשה את זה תפגע משמעותית ואולי אפילו תעצור את מהפכת העבודה אצל החרדים.

אף אחד לא מדבר על איזור האונברסיטה בכלליות. זה מטופש . מה נראה לך יגידו לכל הסטודנטים לבוא צנוע.

מה גם שעות הלימוד - נראה לי באיזור הערב.

מדובר באותו חדר לימוד. שבו לא יהיה ערבוב ( ממלא -זה נועד רק לחרדים - ככה שזה מוסכם על 2 המינים ) .

אני רוצה לראות כאן אדם שלמשל חצי שנה לא יגע בבחורה( למרות שבמקרה כאן מדובר הרבה על נשואים ) ולא יסתכל בה במיניות .אחרי שיעשה כך,יראה עד כמה זה קשה לשמור על קדושת העיניים והאווירה הכללית מפריעה.

חרדים לא רוצים לרדת ברמת הרוחנית שלהם בגלל חשבון עבודה. זהו ההבדל .

אם רוצים לקדם אותם, אז צריכים לבוא לקראתם. וזה לא קשור לשאר הסטודנטים . תמיד אפשר למצוא פתרונות.( כניסה נפרדת, השיעור מתבצע רק לאותו מין, שוב ממלא זה רק לחרדים ) .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חרדים לא רוצים לעבור ליד בחורה עם מיני - לא בגלל שהם לא יכולים להתאפק...

אלא מאותה סיבה שהם לא רוצים שיהיו חנויות שמוכרות לא כשר. גם במקרה הזה, זה לא בגלל שהם לא יכולים להתאפק...

נו באמת, כמה רדודים אפשר להיות?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מרפרוף קצר בטענות שכאן בנוגע לחקירה על הסתה לרצח ו"איזו מין דוגמא זו לתלמידים שלו", פשוט אומר שכל עוד אף אחד לא עצר וחקר (ולא מתכנן לעצור) את ד"ר אייל ניר AKA "לשבור למתנחלים את המפרקת" ומספר בלתי מבוטל של מרצים ודוקטורים שמתבטאים בצורה דומה - אין מה לטעון ל"שיוויון בפני החוק" ודברים דומים, כי אין דבר כזה במדינה, סורי.

נראה בעיקר כמו מפגן כח של המשטרה, שלא ממש צלח.

ממה שאני הצלחתי להבין מהתקשורת זה שורש הבעיה. זה פשוט "הקש ששבר את גב הגמל". מבחינתם הם מרגישים מופלים לרעה, במיוחד מול השמאל, שלהם מותר לעשות הכל.

אני זוכר שקיבלתי מייל בזמן ההתנתקות בערך שציטט שופט שהכריע בתיק של שמאלנים שחסמו כבישים והוא הסביר שזו מהות הדמוקרטיה, ואז ציטוט של שופט ששפט ימנים שהפגינו וחסמו כבישים כפגיעה בדמוקרטיה.

עכשיו תחשוב שזו דוגמה אחת, ובאמת הם מרגישים הרבה יותר אפליה (בתור הצד שמופלה לרעה אני בטוח שהם יוכלו לתת עוד דוגמאות)

לא ממש חסר, אותם אנשים שחושבים שזה לא בסדר לעצור ילדים של עובדים זרים שהשתתפו בהפגנות נגד הגירוש הצפוי שלהם (ובאמת לא ידוע לי על ילד זר שנכנס לכלא, תקנו אותי אם אני טועה) לא הנידו עפעף כאשר הכניסו לפחות כמה עשרות אם לא מאות ילדים בהפגנות הימין.

מבחינתם רודפים אותם, יודעים מה? אני לא בטוח שהם טועים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם רוצים לקדם אותם, אז צריכים לבוא לקראתם.

Google Rephraser:

אם רוצים לעזור להם, צריכים לרדת על הברכיים בפניהם ולהתחנן שיתנו לנו לעזור להם.

זה הכל מבחן אחד גדול של האמונה שלך רוני. אם תחזיק את קדושתך בזמן שמסביבך הכל בנות עם חוטיני ובחורים עם ביר-באנגים, אתה תיחשב קדוש אמיתי! זה הכי קל להאמין כשאין שום גירוי מסביבך. אתה צריך לרצות להיות באמצע כל הטומאה והתועבה, זה יחזק אותך ויתן לך בונוס כשתגיע לבוס הגדול שבשמיים.

או זה, או שאלוהים באמת קיים והוא בוחן את הציבור החילוני לראות עד כמה רחוק אפשר לדחוף אותו לפני שהוא פוצח במסע רציחות אכזרי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אסור להגיב לך ,הידוע בסילוף( אתה פונה אלי כחרדי- מה שאני לא. ואתה יודע את זה כבר.) כל מה שהגבתי זה בשביל לתת עוד מידע. ונסתפק גם בפעם הזאת.

כמו כן אתה מצטט כמה מילים בודדות. הרי ההודעה ההיא ( שלי ) משיבה למה שכתבת גם עכשיו.

כמו שכבר ציינתי יש חרדים רבים המוגדרים "מודרנים" , להם שום דבר לא מפריע, אבל מה שבטוח רמת הרוחנית שלהם שונה מהשאר.

וזה בדיוק הפוך: חרדי שרוצה להגיע למקום X ויש לו 2 דרכים, אחת יש שם הרבה פרצות ובדרך 2 אין שם. אם בחר ב2 - אז מצוותיו גדולה יותר. אדם לא צריך להתגרות בעצמו. הרי אם אותו חרדי למשל ילך לקניון, אין מצב שעיניו לא יראו פירצות ( גם אם לא מסתכל במיניות ). אז כמו שכבר ציינתי , קודם כל אדם חילוני ינסה חצי שנה ( אפילו חודשיים לא לגעת בבחורה ולא להסתכל בה במיניות,אחר כך יבין מדוע זה כן מפריע, ולכן אדם ירא שמים ישמור על רמת הרוחניות שלו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אסור להגיב לו.

וצריך לסקול אותו.

והוא ישרף באש הגיהנום לנצח נצחים.

וזה לא משהו אישי כמובן, זה רק בשביל המידע!!

רמת הרוחניות היא כמה עמוק הדת תקועה לך ב***...

(מוח)

אתה חילוני שלא מאמין באלוהים ולא שומר מצוות ? רמת הרוחניות שלך מתקרבת לזאת של בהמה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אסור להגיב לו.

וצריך לסקול אותו.

והוא ישרף באש הגיהנום לנצח נצחים.

וזה לא משהו אישי כמובן, זה רק בשביל המידע!!

רמת הרוחניות היא כמה עמוק הדת תקועה לך ב***...

(מוח)

אתה חילוני שלא מאמין באלוהים ולא שומר מצוות ? רמת הרוחניות שלך מתקרבת לזאת של בהמה.

זה כבר מוגזם,עם כל הכבוד אם אתה לא רוצה לדיון ורק לכתוב הודעות השמצה שאפילו אין בהם תוכן-לך לFXP.

ובמעבר חד-סוף סוף יש תגובת נגד רצינית נגד המאבק של הרב דב ליאור:

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4090215,00.html

אני מאמין שנראה את כל הצבועים מהימין שהיו בעד הרב דב ליאור מזגזגים,אחרי שיקום "הרוב המוסרי" נגד הרב דב ליאור.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כל מה שכתבתי נכון.

אז אולי החרדים לא כולם יגידו לך את זה בפנים.

אלו שלא אומרים לך את זה לא חושבים אחרת, הם רק מנומסים.

חלק כן יגידו לך את זה.

אני זוכר שניגש אלי חרדי בסופרמארקט חדש יחסית בבני ברק צמוד לז'בוטנסקי.

לא מעט חילונים קונים בסופרים החרדים, במיוחד אלו שקרובים לנתיבי תנועה ראשיים.

ואותו חרדי בא בשם אירגון החזרה בתשובה שמגדיר את עצמו בכל מיני מילים עדינות ומתייפיפות.

אמרתי לא שאני לא מאמין באלוהים וחבל שיבזבז עלי את זמנו.

ומיד מה שקיבלתי ממנו זה יציאות על יצרים והשוואות לבהמה.

אני בתורי אמרתי את דעתי.

ואז הוא אמר כמה מלמולים ושאל שאלות כדי לקבוע אם אני עורך דין או שופט.

כנראה שאף אחת מהאפשרויות היא לא טובה בעיניו, ושאם יש לי דעה אז אני חייב להיות אחד משני אלו.

והאמת שזה מה שחושבים החרדים על החילונים.

אם אני חושב שסקס זה מהנה וחיובי, ומדי פעם מעיף מבט בוחן על הרגליים הסקסיות או על המחשוף של נשים (בהערכה רבה), אז אני לא שולט בעצמי לפי דעתו.

ואין הבדל ביני לבהמה, שלא כמותו כמובן שהרי הוא בן אדם ששולט ביצריו ועובד את אלוהיו.

היה לי קשה מאוד לשלוט ביצרי אבל אספתי את כבודי המלוכלך והמשכתי לעשות קניות. :lol:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אף אחד לא מדבר על איזור האונברסיטה בכלליות. זה מטופש . מה נראה לך יגידו לכל הסטודנטים לבוא צנוע.

מה גם שעות הלימוד - נראה לי באיזור הערב.

מדובר באותו חדר לימוד. שבו לא יהיה ערבוב ( ממלא -זה נועד רק לחרדים - ככה שזה מוסכם על 2 המינים ) .

עוד פעם, אין שום סיבה שלחרדים יהיו כיתות מיוחדות או שעות לימוד מיוחדות. בסופו של דבר במצב הזה את הכסף שהיום מבזבזים על כסף לאברכים יוציאו על תיקצוב לחינוך שלהם. נכון שבסופו של דבר ההשקעה משתלמת, אבל כל ההבדל הוא שהשוק יהיה במקום העבודה שלהם ולא באוניברסיטה, ככה שלא פתרנו שום בעיה (או שאתה רוצה שגם יהיו מקומות עבודה מיוחדים?).

מה, יהיו 2 כניסות לכל כיתה? ואם בטעות סטודנטית חילונית עשתה מעשה נפשע ונכנסה לכיתה של חרדים לבושה בגופיה? אוי ויי! חוץ מזה, מישהו צריך לשלם על זה.

אני רוצה לראות כאן אדם שלמשל חצי שנה לא יגע בבחורה( למרות שבמקרה כאן מדובר הרבה על נשואים ) ולא יסתכל בה במיניות .אחרי שיעשה כך,יראה עד כמה זה קשה לשמור על קדושת העיניים והאווירה הכללית מפריעה.

חרדים לא רוצים לרדת ברמת הרוחנית שלהם בגלל חשבון עבודה. זהו ההבדל .

אם רוצים לקדם אותם, אז צריכים לבוא לקראתם. וזה לא קשור לשאר הסטודנטים . תמיד אפשר למצוא פתרונות.( כניסה נפרדת, השיעור מתבצע רק לאותו מין, שוב ממלא זה רק לחרדים ) .

זו בעיה שלהם, לא שלי. כן, אני אסתכל עליה בצורה מינית אולי, אבל אני לא אקפוץ עליה ואעשה לה דברים אסורים, בדיוק כמו שאדם חרדי מחונך לא יעשה, ובדיוק כמו שכל אדם מתורבת יעשה - ללא קשר לאמונתו. כמו שכבר אמרתי, באמת שאין שום סיבה בעולם שיהיה שיעורים מיוחדים לחרדים (כפי שאמרתי, מישהו צריך לשלם על זה), כי (עוד פעם, כבר אמרתי), השוק התרבותי ככה פשוט יגיע במקום העבודה ולא באוניברסיטה.

רוני, תבין דבר אחד. המדינה אולי צריכה לבוא קצת לקראת החרדים כדי לשלב אותם, אבל זו מילת המפתח. החרדים צריכים להשתלב בחברה הישראלית המודרנית, לא להיפך. שיעורים מיוחדים וכניסות נפרדות זה לא לבוא לקראתם בשביל לשלב אותם, זה ללכת נגד האוכלוסיה החילונית.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא ברור מה הדיון כאן בכלל.

מדובר על שאלת הסמכות של המדינה וההכרה במרות השלטונית של המדינה. זה הכל. או שיש נאמנות או שאין, וכמו שאמר ליברמן - אזרחות צריכה להיות מותנית בנאמנות למדינה שזה כולל גם ציות לחוק.

מדובר על מי שהחליט לעצמו כי הוא מעל החוק וכי חוקי המדינה לא מענינים אותו, בגלל שהוא עוסק במקצוע הנקרא "רב" וחי מניצול והזניה של ספר זה או אחר שיש הרואים בו אסופת דברי קודש. אין גאווה יוהרה והתנשאות ורדיפת כבוד גדולים יותר מאשר אלו של ה"רבנים" למיניהם וזאת כמעט ללא יוצא מהכלל, שמחשיבים עצמם כמו ישו כלומר זכאים לכבוד של בן האלוהים וחלקם אף מחשיבים עצמם שהאל עובד אצלהם ולא להפך. כולם זוכרים מה עשה העובדיה לבנו של הרב ניסים, על כי אביו העז לרשת אותו , את העובדיה, בתפקיד הפקיד הראשי לעניני דת מטעם השלטון (תפקיד המכונה גם "רב ראשי" ושהומצא על ידי הטורקים בשלהי שלטונם כאן וטופח על ידי הבריטים, לצרכי שליטה בנתינים הילידים המקומיים).

יש לו המון תומכים, גם כאלו שתומכים בו אישית ובדעותיו, וכאלו שגם מאמינים בכתוב באותו ספר , ולכן משום מה כל נקיטת עמדה כלפי אותו "רב" או איזה "רב" אחר מתפרשת כפגיעה באמונתם. זה בדיוק, אבל בדיוק, כמו הטענות של הפלסטיני שנשפט ונענש (לרוב פחות ממה שצריך) על סיוע למעשי חבלה וטוען שזה בגלל שנאת הערבים כולם ולא בגלל המעשים שלו עצמו ספציפית.

משל הדבר למי שיאמר כי מעצר גנב שעיניו כחולות הוא רדיפה של כחולי העינים, מעצר של פדופיל ממוצא סנגלי (יש דבר כזה) הוא רדיפה של אלו ממוצא סנגלי, בלי קשר למעשי הפדופיליה. הטיעונים הללו של "רדיפת התורה" או אפילו "שנאת דתיים" כבר נמאסו והמעלים אותם ממאיסים על הכלל הן את עצמם והן את התורה. רק הגנב בטוח כי כולם מנסים לגנוב ממנו. רק מי שחי על השנאה והגזל והגזענות והרדיפה של האחר ירבה כל כך לומר כי כל טענה כלפי מי מקבוצתו אינה אלא ביטוי לשנאה וכו' וכיוב"א. עצם הטענות הללו על שנאת התורה או שנאת הדת היא המוכיחה שאותה קבוצה הנקראת "חרדים" שטופת שנאה ורדיפה של כל האחרים, ואלימותם הרבה לא נעצרת גם בין פרטים או תתי קבוצות בתוך אותה קבוצה.

משום כך פתאום כל כך הרבה הלומי הדת וסוטי האמונה המכונים "דתיים" או גם "חרדים" כל כך מגינים על הטיפוס המפוקפק הזה.

בעיקר כאשר גם חבר מרעיו עצמם טוענים כי המדינה אינה המרות והסמכות לה הם נאמנים, כלומר מצהירים שהם לא נאמנים למדינה. מי שעוקב אחר הצהרותיהם והתנהגותם יודע , שכבר שנים רבות שהם מטיפים לכך שהמדינה קיימת כדי לשרת את מאוויהם וגחמותיהם , והיא כלי להשלטת התורה תוך חיסול המדינה הקיימת כאן. ברור כי סכנה קיומית למדינת ממעשיהם יותר מאשר ממעשי הטירור ורצחנות הערבים הפלסטינים וכבר היו דברים מעולם וחרב בית המקדש בגלל קנאות דתית ושנאת כל זרם אחר ביהדות.

מכאן שאלו המטיפים כנגד מעצר אותו "רב" או בזכות גדולתו התורנית או בעניני הגנה על כבוד התורה, אינם אלא אלו שלא נאמנים למדינת , ויש להתיחס אליהם בהתאם רק ביתר חומרה כיוון שהם בנוסף גם מעוורים עיניים ומזנים את תורת ומסלידים אותה על שאר העולם.

מה לא ברור?

ואין לזה כל קשר עם זכויות אלו או אחרות של אותם מאלו המכונים "חרדים" , הראויים יותר לתואר "מחרידים" שעיקר אמונתם בהגדלת שנאה בעם וריבוי פירוד בו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אסור להגיב לך

כנראה פספסתי את הסעיף הזה בחוקי הפורום, בחוקי המדינה ובמצוות ההלכה.

אתה פונה אלי כחרדי- מה שאני לא. ואתה יודע את זה כבר.

איפה ראית שאני פונה אליך כחרדי? העלתי טענה שנכונה לגבי כל הזרמים בדת.

כמו כן אתה מצטט כמה מילים בודדות. הרי ההודעה ההיא ( שלי ) משיבה למה שכתבת גם עכשיו.

לא היא לא, או לפחות אני לא ראיתי תשובה על השאלות שלי. סלח לי שאני מתעניין להבין את הצד השני, אני בטוח שאתה תעדיף שאני פשוט אקח קילשון ולפיד ואצא למסע צלב כנגד הדת.

כמו שכבר ציינתי יש חרדים רבים המוגדרים "מודרנים" , להם שום דבר לא מפריע, אבל מה שבטוח רמת הרוחנית שלהם שונה מהשאר.

אז עכשיו אתה שופט אנשים לפי הזרם הדתי שהם משתייכים אליו? זה לא בדיוק אותו הדבר שאתה מוחה נגדו כל הזמן בפורום?

אני לא מבין גדול ביהדות, אבל חשבתי שרק ה' הוא רואה לבבות אנוש ושופט כליות ו-what not. לא ידעתי שאתה מלומד בכוחות השיפוט האלוהיים ויודע לקבוע עד כמה אדם טהור רוחנית בצורה אוטומטית. אז אם כבר, תוכל להגיד לי בבקשה אם אני הולך לגן-עדן או לגיהנום?

וזה בדיוק הפוך: חרדי שרוצה להגיע למקום X ויש לו 2 דרכים, אחת יש שם הרבה פרצות ובדרך 2 אין שם. אם בחר ב2 - אז מצוותיו גדולה יותר.

wait seriously? בנאדם שבוחר לא להתמודד עם בעיות בדרך - נחשב לדתי טוב יותר מאשר אחד שנתקל בקשיים והתגבר עליהם? אם כך למה לא לאפשר לעצמך לאכול חזיר, לערבב בשר עם חלב ולהפר שבת? ככה לא יהיו לך מכשולים בדרך ותוכל להקדיש את עצמך לחלוטין לאהבת האל.

ובנימה פחות צינית, אתה בטוח שזה לא נחשב "קדוש" יותר להיות דתי תחת תנאים קשים? הרי אם שום דבר לא מפריע לך להיות דתי, וחייך כדתיים הם נוחים ביותר, מה הביג דיל בלהיות דתי? חשבתי שאלו האיסורים והמצוות שחייבים למלא שמעמידים את האמונה שלכם במבחן.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

גם כאן ציטטת חלקי, לדוגמה:" אסור להגיב לך", היית צריך טיפה למשיך -כי זה מוסבר מדוע. ( עזוב, אם הכוונות שלך הפעם טובות -אני כך אראה אותן בהמשך ) .

הכל תלוי בקושי ( ושכר המצווה גדול יותר )- . אבל המצב כאן זה האם להכניס עצמו דווקא למכשול שאולי באמת יכשל.

למצוות (תעשה, לא תעשה ) יש עוד הרבה מטרות .

חרדי מודרני, כוונתי שלא מפריע לו ללכת לקניון וכדו'.. ויש חרדים שאינם מגיעים למקומות אלא כי זה מוריד אוטומטי ברוחניות. גם אם אתה לא רוצה, הרי העיניים פתוחות ואין מצב לא לאותו פריצות בכלל( ליראות = באופן שטחי. להסתכל = בעמקות ) .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לדתיים חרדים יש בעיות קשות עם מיניות.

מגיל צעיר מכניסים להם לראש חרדות לגבי זה.

הם צריכים לא רק להתגבר על היצרים אלה על חיים שלמים של חינוך ובעיות פסיכולוגיות קשות מאוד לגבי העניין.

כל מה שקשור למיניות הוא טאבו, ומיד מעלה תחושה של קפיצה מבוהלת ואי נעימות.

שום דבר לא משתחרר, לא צוחקים על זה, לא מדברים על זה, לא מסתכלים על זה.

וזה מצמיח המון בעיות פסיכולוגיות.

לא מספיק שהם צריכים להתמודד עם מתח מיני, הם לא יודעים איך, ובנוסף לזה הם צריכים להתמודד עם מתחים נוספים שהחדירו בהם שרק מחמירים את המצב.

לדוגמא: אוי לא, הנה בחורה סקסית עם מחשופים אדירים (ישתבח שמו :D ).

ואז מתחיל מתח כדי להימנע מהמתח בליווי כל אותם תחושות של אי נעימות ושליליות לגבי העניין שהחדירו בהם במשך חיים שלמים מגיל צעיר.

לעומת זאת חילוני יתן מבט מעריך ויזרום הלאה.

כל מה שצריך זה להכיר במיניות ולהרגיש בנוח עם קיומה.

רוב הדתיים/חרדים לא מסוגלים ולא יהיו מסוגלים להבין לעולם את ה"מתירנות" החילונית.

זה לא רק הבנה, זה חלק אינטגרלי במערכת שדרכה אתה רואה את העולם וחי את החיים.

החברה החרדית חושבת שכל המוסר עומד על חוקי התורה, ובלעדיהם אנשים יתחילו לרצוח ולאנוס אחד את השני.

הם לא מבינים איך העולם עובד, ואיפה הגבולות.

עוד יותר מקשה עליהם העובדה שהגבולות שונים מאדם לאדם והחוקים משתנים מרגע לרגע.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...