על "מוכרים" של מוצרי יד שניה [סתם פריקת חוות דעת עצבנית =] - צרכנות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

על "מוכרים" של מוצרי יד שניה [סתם פריקת חוות דעת עצבנית =]

yoel14

Recommended Posts

שלום לכולם,

בזמן האחרון אני הצצתי די הרבה בלוחות יד שנייה, כאן וגם ביד2...

יש "תופעה" מרגיזה ביותר, אותי בכל אופן, ובהחלט לא כל המוכרים כאלה אבל לא חסר.

התופעה הזו היא מוכרים, שלא רק שהם מוכרים מוצר משומש, הם גם מציגים את המחיר כאטרקטיבי, ואותי זה מרגיז לקרוא, ולבזבז זמן על מודעות כאלה!

כן אף אחד לא מכריח אותי , אבל נו בחייכם!!!

איך לעזאזל בנאדם מוכר לדוגמה כרטיס , או כרטיס מסך [דברים שראיתי במו עיני] אומר שהוא במצב טוב וכו, ומוכר אותו ב- [תחזיקו חזק] "מחיר מצחיק"! :pissed:

הם מוכרים מוצרים יד שניה במחיר מאווווד קרוב, אם לא זהה!! לזה של מוצר חדש!

כאילו, תריצו בדיקה בזאפ או משהו?! למה לעזאזל לתת לכם מחיר כמעט מלא על מוצר משומש, וברוב המקרים בלי אחריות?

אני חפשתי כ. מסך לא מעט, התקשרתי למספר אנשים- וכל פעם הם צצים עם סיפור חדש על הקבלה אחריות. שמעתי כבר שטויות כמו יש לי קבלה, המוצר באחריות, ואחרי טלפון שלישי כששאלתי- נו, מצאת?

אמרו: אה לא.. אז כנראה שאין לי

או אחד שאמר לי שבוע שעבר- קניתי פה מהחנות לא רחוק מהבית, אם יש לך בעיה תבוא איתי.. כשאמרתי: עזוב, אם יש לי בעיה עוד שנה אני לא רוצה להטריד אותך, אני אלך לחנות...

ואז הוא התפחלץ- עוד שנה? אין אחריות עוד שנה!

אני: אבל רשמת שהוא היה בשימוש רק חודשיים?!

הוא: כן, אבל לפני זה לא היה בשימוש, ישב בארון

:kopfpatsch:

אני בלב: FU :pissed:

:);)

עוד אחד, אמר לי: אה לא מוצא ת'קבלה אבל אין בעיה- תלך לכל סניף של KSP ויתנו לך שירות בלי קבלה לפי מספר סידורי

אין תגובה- אני אתן לכם להנות לבד מה"בדיחה"

הבהרה למוכרים: מוצר שעולה בחנות 100 , 200 , 300 בהתאמה, מחירו המצחיק יהיה אולי: 20 , 50 , 100 בהתאמה

זה אולי מצחיק, ולא תמחור של 80% על מוצא שאני יכול פאקינג לקנות בעצמי חדש עם אחריות בתוספת 20-30 אחוז ממחיר המשומש...

FFS :bash:

מקווה שהת'רד לא מוזר מידי, אבל חשתי צורך לפרוק קצת...

[היה עוד משהו, אבל שכחתי] ;)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 42
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

הסתכלתי בלוח קונים/מוכרים באתר ויש שם מישהו שמוכר SSD של במחיר יקר יותר ממה שעולה חדש בחנות.

וזה דור 2 שבכלל לא משתלם לקנות.

מי בדיוק יקנה את זה, ולמה ?

HAVING SAID THAT... אני מכרתי פעם הרדיסק משומש במחיר של חדש.

בחלק מהחנויות הוא נמכר יקר יותר באיזה 50 שקל ולכן ההפרש הזה יכול להיראות משתלם למישהו.

אבל זאת לא הסיבה ששמתי אותו מראש במחיר הכי זול שאפשר לקנות חדש.

חשבתי שככה יהיו פחות טלפונים והכמה שיתקשרו בטח יתמקחו איתי.

וזה בדיוק מה שקרה.

אחרי כמה מתמקחים שרצו מחיר שנראה כמו הגירסה ההפוכה למחיר ששמתי במודעה, התקשר מישהו שהיה מוכן לשלם את המחיר המלא ללא וויכוח.

מסתבר שזאת מעבדת חילוץ מידע להרדיסקים ואחרי בירור הסתבר שהדגם שאצלי הFW והלוח שעליו בדיוק מה שהבן אדם רצה.

ככה בטעות נתקלתי בפיסת מציאות הזאת.

לך תדע איזה עוד פיסות מציאות קיימות שם בעולם היד שניה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה מה שיפה - מי שרוצה יקנה, מי שלא, לא. לשקר בנוגע למצב המוצר זה עניין אחר.

לגבי המחיר, יכול לבוא טמבל אחד (או לא) שיבוא ויקנה.

אני אספר לך סיפור מתחום הנדל"ן דווקא.

קרוב משפחה שלי היה גר בצפון בוילה ישנה שלא שווה יותר מדי. יום אחד הוא שם שלט בחצר "למכירה". לא כ"כ התכוון למכור, סתם רצה

לראות כמה יציעו לו. הדירה הייתה שווה נגיד 170,000$ (אני מדבר על לפני כ-8 שנים) ויום אחד מישהו בא והציע לו 350,000$.

מה תאמר על זה? הוא קנה 2 דירות במודיעין אחת גדולה ואחת בינונית. הילדים שלו עזבו את הבית בנתיים ולפני שנתיים הוא מכר את הבית הגדול

בשני מליון ש"ח, בכסף הזה קנה 2 דירות. היום הוא חי בדירה יפה ויש לו 2 דירות שמכניסות לו קרוב ל-10,000 ש"ח בחודש.

כל זה מפני ש"העז" לבקש מחיר מגוחך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טוב, לקרוב המשפחה שלך גיל, היה הרבה מזל, סיעתא דשמייא :)

אבל שים לב שהוא עצמו לא פרסם\דרש מחיר, אלא "ככה יצא לו במקרה"...

ברור שמי שרוצה לקנות לוח יד שניה במחיר שהציעו- זה עניין שלו! ואף אחד לא מכריח!

אבל כל היומרנות הזו, ופרסום וניסוח "מחיר מצחיק" [ראיתי את זה כמה וכמה פעמים] זה מרגיז, ולמה לבזבז זמן? ברור שאף אחד לא יקנה מלוח יד שניה מוצר שימצא ב10% יותר אבל חדש עם אחריותת! מה, לא?

אתה היית קונה משומש בלי אחריות בשביל 10% הנחה? לא נראה לי

ולמה לרשום מחיר מצחיק או מציאה על משהו שהוא ממש לא, זו שקרנות לשמה..

וגורם לי לא לבטוח במוכר שכזה...

ועוד הערה סתם ככה, יש אנשים, למשל ביד2, שכל יום מקפיצים את ההודעה [לא יודע אם אוטומטי או לא, עובדה שרוב ההודעות לא מוקפצות] ואני נכנס מחפש הודעות חדשות ואז מגלה שאני קורא כאלה שקראתי אתמול, ושלשום, ולפני שלשום ושבוע שעבר.... זה לא פורום, וההקפצה הזו סתם "מסתירה" פריטים חדשים באמת, או לסירוגין, שוב, סתם מבזבזת זמן..

זו דעתי... :xyxthumbs:

ו... לילה טוב ח'ברה :)

נ.ב.

אולי כמה חושבים שהם מוכרים במחיר מציאה, כי הם קנו ביוקר לפני שנים- זכותם לחשוב, אבל חיפוש שלוקח פחות מדקה- יוכיח שהם "תמימים" מידי, או רוצים להיות תמימים... ברור שאם קנית ב200 לפני שנה, סביר להניח, שיעלה היום פחות, כחדש! לא קשה לבדוק, ולדעתי ברור שהמחיר העדכני של משומש חייב להיות קשור למחיר העדכני של חדש..

נו טוב, נלך לישון כבר!! :D

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם הוא כותב "מחיר מצחיק" ומפרסם מחיר מלא - זה באמת מצחיק.

אתה יודע מה העונש של אנשים כאלה? הם לא יצליחו למכור.

לפעמים גם הנחה קטנה על מוצר משומש (בד"כ כן יש אחריות כמו עם מס' סידורי) יכולה לאפשר למשתמש X ביצועים גבוהים יותר

במסגרת התקציב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

גיל גלש פה לתחום הנדלן שמאוד שונה

צריך להפריד בין עסקים -(גם עם זה בית מגורים ) לבין מכירות יד שניה רגילות

ואני חושב שיש פה בעיה וגיברנו על זה בעבר -שהמון ישראלים חושבים על איך "לעשות קופה" במקום על לצמצם נזקים בארנק

אני אישית מוכר בזול ביד שניה ולא משקר על המוצרים -ככה יש הרבה יותר סיכוי למכור מוצר שסתם יושב לכם בארון

אבל ראיתי אנשים שמפליצים מחירים סתם בלי שום הצדקה -או לחלופין אנשים שלא יודעים להפריד בין מוצרים לתת מחיר טוב

ולפעמים 2 הדברים ביחד

לדוגמה ראיתי אחד שרוצה לימכור PSP באיזה 2000 שקל עם כמה משחקי זבל :facepalm: :facepalm: :facepalm:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אותי יותר מעצבן כמה אנשים שמפרסמים בלוח: אנשים שאחרי כמה זמן מפרסמים שוב את אותו המוצר שכבר פרסמו ואפילו באותו המחיר, אנשים שמפרסמים שטויות כמו חשבון משחקים או רמאויות דומות במחירים מגוחכים (ברצינות תשיגו חיים) ואנשים שמשתמשים בלוח כחנות פרטית שלהם למוצרים חדשים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אותי יותר מעצבן כמה אנשים שמפרסמים בלוח: אנשים שאחרי כמה זמן מפרסמים שוב את אותו המוצר שכבר פרסמו ואפילו באותו המחיר, אנשים שמפרסמים שטויות כמו חשבון משחקים או רמאויות דומות במחירים מגוחכים (ברצינות תשיגו חיים) ואנשים שמשתמשים בלוח כחנות פרטית שלהם למוצרים חדשים.

+1

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

פורומים של יד שניה כגון YAD2 WINWIN נישלטים על ידי מוכרי אלטא זאכן מקצועיים.

לא מדובר במכירה של אדם פרטי-לפרטי (יש גם מכירות אילו אבל הן במיעוט, אולי 10 אחוז מהמודעות שם).

חרשתי את הפורומים הללו מספר חודשים וראיתי באופן חד משמעי שזה המצב. לא שווה הזמן של לפתוח מודעה שם, כאב הראש שחוטפים עד שמקבלים מקרה נדיר של הצעה לעניין לא שווה הוזלה מיזערית, שלא לדבר על כך שקיים סיכון ממשי שדפקו אותך במכירה.

לאחר שבררתי שזה המצב הפסקתי לגמרי להסתכל שם.

אגב, גם בפורום "מוכרים" באתר HWZONE יש הרבה מוכרי אלטא זאכן, הרושם שלי הוא שמדובר בטכנאים או משהו דומה שיש להם חלקים ממחשבים מפורקים , או מטרייד-אין, והם מנסים למכור אותם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא ממש מבין מדוע כמה שורות טקסט שמישהו מפרסם באינטרנט מעצבנות אתכם כל-כך :nixweiss:

Trolling תמיד היה, ישנו ותמיד יהיה, והמפסיד היחיד מזה הוא מי שמתעצבן, אז פשוט תתעלמו. כל עוד יש מי שיפול בזה, התופעה לא תיעלם.

מה שכן מעצבן, זה כשאתה מפרסם משהו במחיר שפוי (סתם דוגמא 4870 ב-300 ש"ח) ומתחילים להתקשר אליך אותם שלושה-ארבעה אנשים כל אחד איזה 5 פעמים ביום עם משהו בסגנון:

"אחחחחי וואלק עכשיו אני בא אליך שם 150 ש"ח מזומן ולוקח, נו כפרה מה תעשה לי מחיר טוב"

זה באמת מעצבן :pissed:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בגלל זה צריך לדעת איך לקנות ואיך למכור יד2... אני לא מתעסק עם אתרים כמו YAD2 הישראלי, יותר מדי זבל

אני קונה ומוכר דברים יד2 ב... אני מניח 6~7 שנים האחרונות (הכי רחוק אני זוכר את הHD595 שלי) כשיודעים איך "לעבוד" אז אין גם צרות מול אנשים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

גם לי יש בטן מלאה על כל המוכרים שחושבים שאם הם ישפכו סופרלטיבים על המוצר שלהם ועל המחיר ה"מצחיק", אז ימכרו יותר. או כאלה שמנסים לעשות קופה בצורה שגובלת ברמאות על חשבון איזה מישהו שלא מכיר את השוק. זה מעצבן לראות את זה, ועוד יותר מעצבן שיש סיכוי שאשכרה יימצא איזה פראייר/בור שיקפוץ על ה"מציאה".

אבל זה לא ממש שונה מפרסום של בתי-עסק שמוכרים סחורה חדשה. כמה דיונים נפתחו פה על המודעות של אייבורי בעיתונים, או על ערוץ הקניות? כל עוד אין שקרים גסים בעובדות - זה מגעיל אבל חוקי.

ואגב, למרות כל הבררה שיש בYAD2, יצא לי לעשות כמה רכישות מוצלחות שם, גם של דברים קטנים יחסית וגם של דברים גדולים מ-א-ו-ד, ואת כל הרכישות שלי ביצעתי מול אנשים שפגישה אישית נתגלו כאנשים רגילים, הוגנים, שבאמת חיפשו למכור במכיר הוגן את הסחורה שלהם. בד"כ את זה מרגישים כבר בטלפון. לא יצא לי לסכם על פגישה עם מישהו שנשמע לי טוב בטלפון ולהבין שנפלתי על נוכל.

אגב, גם במקרים הבודדים שמכרתי משהו משומש (מחשבים לצורך העניין), הקונים שלי הגיעו אליי בסופו של דבר דרך YAD2 וסגרנו עסקאות בצורה טובה לשני הצדדים (למרות שלעיתים לקח לא מעט זמן עד שהגיע קונה רציני שהסכים למחיר סביר).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...