באיזה סרט אנשים חיים ב יד2? - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

באיזה סרט אנשים חיים ב יד2?

momi2004

Recommended Posts

נכנסתי לחפש משהו ביד 2 בתחום אחר בכלל והתחשק לי להציץ במחשבים. זה פשוט הדבר הכי הזוי שראיתי בחיים שלי. אנשים שמוכרים מחשב 2 "משופץ כחדש" ב 500 שקל. כל מיני 3 ב 450 שקל. מחשבים שלא הייתי קונה אפילו ב 45 שקל בשביל לעשות מהם אקווריום.

אני מבין שיש אנשים שיכולים לקנות משומש, ויש שם מחשבים חדשים יחסית (שנה, שנה וחצי) במחיר ריאלי. אבל המודעות של שם של לא מעט מחשבים פשוט לא קשורות למציאות.

מישהו קנה מחשב ביד 2?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 62
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

שמע, לא צריך להרחיק לאתרים זרים. כנס ללוח יד שניה פה באתר ותראה תימחורים מגוכחים לחלוטין דוגמאות:

4870 TOXIC ב750 ש"ח. שזה סכום שכיום אתה משיג בו 4890 חדש.

3870 ב450 ש"ח. כאשר 4830 / 5670 אוכלים אותו וההפרש הוא כ50 ש"ח.

GEFORECE 6200 PCIE ב350 ש"ח. אני לא חושב שאפשר לקבל פחות בשביל הכסף שלך.

E6300 המקורי 1.86 GHZ שעבר OC די רציני ב250 ש"ח - כשיש באותו לוח E6600 ב50 ש"ח יותר וכאשר E5300 חדש עולה כ280 ש"ח למי שהלוח תומך.

E6600 ב300 ש"ח כאשר E6500 החדש במרחק יריקה משם מבחינת מחיר.

לוח G31M-ES2L של GIGABYTE ב220 ש"ח - אבסורד מגוכח כאשר GA-G41M-ES2L עולה גג 270 ש"ח חדש דנדש עם אחריות כמו שצריך מחנות ולא עם הבטחה לאחריות יבואן.

גם בזיכרונות, אנשים צריכים להבין, כאשר קיט של 2X2GB לDDR3 1333MHZ עולה כ500 ש"ח - מחיר של 450 ש"ח לקיט שלכם שהוא 1600MHZ וCL8 לא מספיק אטרקטיבי כדי למכור. כנ"ל לגבי קיט 4GB של DDR2 800 שכחדש עולה 440 ש"ח בערך ובתמחור שקרובים לזה, גם אם מדובר בזיכרונות מובחרים WHAT EVER, כל עוד ניתן להשיג תחליף שיעשה את אותה העבודה, יעלה גרושים יותר, אין שום סיבה שמישהו יהיה מספיק טיפש לקנות.

שלא נדבר בכלל על מה שהולך עם הקשיחים.

אנשים מתמחרים יד שניה בדרך כלל לפי אחת מ3 שיטות:

1. סנטימנטליות - "כלומר הקשיח שלי שווה יותר מקשיח דומה חדש בחנות למרות שהוא בן 4 - כי... הוא הקשיח שלי."

2. "למה מה קרה? שילמתי על זה לפני שנתיים 1000 שקל אז עכשיו זה שווה לפחות 700. כולה שנתיים"

3. במקום לבדוק כמה הקשיח שווה, אנשים מתמחרים לפי כמה שהם היו רוצים לקבל.

התוצאות - מחירים מנופחים ומגוכחים. אני בעד שיטת התמחור הבאה:

דוגמא כללית(בחירה רנדומלית ברכיב):

1. קח את המוצר שלך. מצא את המקבילה שלו (שווה ערך) היום ובדוק את המחיר הנמוך ביותר שבו ניתן להשיג אותה. נגיד אני מוכר 9800GTX בן שנה וחצי, אז להסתכל על העלות של GTS250 כיום.

2. אז עלי להבין שאם כרטיס דומה / קצת יותר טוב עולה כחדש עם 3 שנות אחריות כ570 ש"ח אז אף אחד לא יהיה מספיק טיפש כדי לשלם 750 ש"ח על הכרטיס שלי. לא, אפילו לא בגלל שזה הכרטיס שלי, אפילו לא למרות שאני קנית אותו ב1100 לפני שנה וחצי, ולא אפילו למרות שממש מתאים לי עכשיו לקבל עליו 850 והתפשרתי מראש ל750, פשוט כי אף אחת מהסיבות לתמחור הזה לא רציונליות. כנ"ל לגבי מחיר של 550 ש"ח שזה כבר בערך המחיר של הGTS250 וגם לא ב500 ש"ח. אז אם נקבע את המחיר המקסימלי האבסולוטי שהוא לא סתום על כ-570 ש"ח שעולה המוצר שהחליף את המוצר שאתה רוצה למכור.

3. בואו נזכור עוד כמה עניינים לגבי הכרטיס שלך:

א. יש לו שנה וחצי גיל - זה שווה כמה וכמה אחוזים פחות. הייתי אומר 7.5% לכל שנה - 11.25 אחוז. בשנה הראשונה, הגיוני לעגל מעלה לעבר שנה מעצם עזיבת המוצר את החנות.

ב. יש לו רק עוד חצי אחריות - וזה שווה עוד כמה וכמה אחוזים פחות. הייתי אומר 15% פחות על כל שנה שאנחנו מוותרים עליה - 22.5%.

ג. ניקח "קנס" מסוים עבור טכנולוגיות / פיצ'רים שהכרטיס החדש תומך בהן בעוד המוצר שלנו לא, כמו לדוגמא DX11 מול שלנו שתומך עד DX10, או צריכת חשמל מופחתת מאד לעומת שלנו כ50 ש"ח לתכונה, ניתן לעומת זאת פטור מ"קנסות" כבונוס לתכונות יוצאות דופן לחיוב לדוגמא עבור רכיבים שקשה למצוא משהו שתואם להם בשביל מערכות ישנות. כלומר אם זה כרטיס AGP לא נסתכל על זה שהוא תומך רק DX9. לדוגמא ב5770 מול 4870 יש לנו גם תמיכה בDX11 וגם צריכת חשמל מופחתת בכ30%. במקרה שלנו, 9800GTX וGTS250 אין להו "קנסות מסוג זה".

33.75% במצטבר הפרש ממחיר המוצר המקביל של היום. נחשב 33.75 אחוז מ570 ש"ח ונקבל כ190 ש"ח. נחשב 570 פחות 190 ונקבל 380 ש"ח שזה מחיר רציונלי לגבי כרטיס מסך שיש משהו שמקביל לו כיום בשוק שניתן להשיג ב570 ש"ח, הוא בן שנה וחצי, והוא עם עוד שנה וחצי אחריות.

אם ניקח לשם הרעיון 4870 - בן שנה - המקביל כיום בביצועים הוא 5770 שניתן להשיג ב850 ש"ח.

א. שנה גיל - 7.5%.

ב. שנה אחריות שהלכה - 15%.

ג. אין תמיכה בDX11 וצריכת החשמל נמוכה מהותית - 100 ש"ח.

לסיכום 100 ש"ח ו22.5%. אז 22.5% מ850 ש"ח הם: 190 ש"ח. נוסיף להם 100 ש"ח ונקבל 290 ש"ח. נחסר מ850 ש"ח 290 ונקבל 560 ש"ח.

אגב, בהשוואה ל4890 בן שנה במחיר של כ700 ש"ח כיום וללא "קנסות" נקבל מחיר אפילו מעט נמוך יותר.

4. אז אם אתה רוצה למכור באמת, אתה צריך לתמחר את ה9800GTX שלך בן השנה וחצי בכ380 ש"ח כי אחרת זה נהיה אבסורד, ואתה מחפש מפגר שיקנה ממך את הכרטיס.

*דגש - האמירה היא לא "כך יש לתמחר" אבל היא כן נותנת הכוונה לאן לתמחר כדי שהמחיר לא יהיה מטופש.

אם מישהו קורא את זה ותיכנן למכור את ה6600GT PCIE שלו ב350 ש"ח, ולא מבין איך לפי החשבון הזה יוצא שהכרטיס שלו שווה בערך שקל תשעים, אז שיבין ש6600GT הושק בשליש האחרון של 2004. המקבילה שלו להיום בביצועים היא בערך 9400GT שעולה כ225 ש"ח.

הכרטיס שלך בן 4. 30% - מתרגם ל 67.5 ש"ח.

ללא אחריות. 30% - מתרגם ל67.5 ש"ח. (לפי אורך אחריות סטנדרטית ל3 שנים)

לא תומך בטכנולוגיות כמו וDX10. מאחר ואנחנו לא רוצים להגיע לתמחור שלילי נקח את שתיהן ביחד ב50 ש"ח.

225 ש"ח פחות 185 ש"ח = 40 ש"ח. וכן, זה בערך מה שהוא שווה - הוא לא שווה 150-200 ש"ח.

ואני כן בעד מה שאמר פותח הת'רד - יש חומרה עדכנית / רלבנטית - יש רטרו / אספנות ויש את תקופת הבייניים שהיא תקופת צינון מסוימת שבה על המחיר להיות סימלי בלבד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

וואו בנאדם יש לך עתיד בתור יצחק לוי של ענף המחשבים !! :)

מכיוון אבל שמדובר בשוק חופשי אם אנשים לוקחים מחירים מופרזים הם לא יצליחו למכור. אני תוהה אם אנשים באמת קונים מחשבי 3 שזה לא נוסטלגיה ולא אספנות ולא נעליים, במחיר של 400-500 שקל. כי אם כן זה פשוט גניבה. לגבי מכוניות ומשחקי DS אני פחות מבין אבל זה בהחלט גורם לך לחשוב על שאר המחירים בלוח הזה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם מישהו קורא את זה ותיכנן למכור את ה6600GT PCIE שלו ב350 ש"ח, ולא מבין איך לפי החשבון הזה יוצא שהכרטיס שלו שווה בערך שקל תשעים, אז שיבין ש6600GT הושק בשליש האחרון של 2004. המקבילה שלו להיום בביצועים היא בערך 9400GT שעולה כ225 ש"ח.

הכרטיס שלך בן 4. 30% - מתרגם ל 67.5 ש"ח.

ללא אחריות. 30% - מתרגם ל67.5 ש"ח. (לפי אורך אחריות סטנדרטית ל3 שנים)

לא תומך בטכנולוגיות כמו וDX10. מאחר ואנחנו לא רוצים להגיע לתמחור שלילי נקח את שתיהן ביחד ב50 ש"ח.

225 ש"ח פחות 185 ש"ח = 40 ש"ח. וכן, זה בערך מה שהוא שווה - הוא לא שווה 150-200 ש"ח.

קודם כל...

אהבתי את ההודעה

צריך לשים אותה בתור פתיח חובה לכל מי שמפרסם ו/או קונה בטריידזון

דבר אחר שרלוונטי לנושא אולי,

נגיד שיש ברשותי 6600GT AGP, חיבור נכחד, אך יחד עם זאת, יש אנשים שצריכים את הפריטים האקזוטיים האלה

הוא ירד מייצור, כנראה שיש לי בידיים את הכרטיס AGP האחרון שנושם עליי אדמות

אפשר לקחת עליו מחיר ריאלי בהתאם למעמד שלו, זה לא שווה כמה ג'ובות ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

yz101, החישובים שלך מאוד נחמדים אבל כמו כל "מחירון לוי יצחק" הם בסך הכל מחירון.

אם מישהו רוצה להציע למכירה מוצר כלשהו במחיר מעל המחירון, זכותו.

אם לדעתך מחיר כלשהו הוא "מגוחך", זכותך לחשוב ככה.

אם הוא לא יצליח למכור במחיר הזה, בעיה שלו.

אם הוא כן יצליח, מצויין. הרוויח. הדביל שקנה יצא דביל, אבל זאת כבר בעיה שלו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הטעות בחישוב שלך היא שאי אפשר להוריד אחוז קבוע מכל שנת גיל, אחרת באמת תגיע למחירים שליליים.

חישוב יותר נכון הוא להוריד אחוז מסויים אחרי שנה, כלומר אם מוצר מאבד 20% לשנה (סתם לדוגמא) אזי בעוד 4 שנים הוא יהיה שווה 0.8 (כלומר 80% נשאר) בחזקת 4, או בערך 40% מהשווי של מוצר חדש מקביל

ככה זה גם במכוניות. אתה מוריד אחוז מסויים לשנה, ולא אחוז קבוע ממחיר של מוצר חדש.

מצד שני, בניגוד למכוניות שם מחיר מוצר חדש מקביל רק עולה עם השנים, כאן מוצר חדש בביצועים מקבילים יורד במחיר בצורה דרסטית, ועל הירידה הזו אנחנו עוד מוסיפים ירידה יחסית נוספת בגלל הגיל.

בסופו של דבר, מה שקובע את מחיר המוצר הוא השוק. שום דבר לא ימכר במחיר לא ריאלי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני בתור מוכר יכול לבקש כמה שאני רוצה על חלק X. השאלה אם יש מישהו שמוכן לשלם את המחיר. בכל תחום בחיים מי שמבין מרוויח.

המוכרים במחירים מוגזמים מתחלקים לשני סוגים: אלה שאין להם מושג במתרחש בשוק החומרה, שכמו שyz101 אמר חושבים שאם הם קנו בזמנו ביוקר הם יוכלו למכור במחיר גבוה גם היום, ואלה שיש להם מושג טוב מאוד ופשוט מחפשים פראייר שיהיה מוכן לשלם את מה שהם מבקשים על כרטיס AGP עתיק. התוצאה כמובן זהה בשני המקרים, אבל בעוד שאין שום "חוק" מוסרי נגד טפשות, כנגד רמאות מכוונת יש ויש.

למיטב הבנתי לפורום הזה יש שתי מטרות עיקריות: לעזור לאנשים לפתור תקלות בהמחשב, ולעזור לאנשים לבחור חומרה מתאימה בלי שידחפו להם חלקים גרועים או כאלה שאינם צריכים ובלי שידפקו אותם במחיר. אני מבין שאין זאת מתפקידו של איש להיות שוטר בטריידזון, ובכל זאת נראה לי תמוה שמנהל בפורום יתמוך באותה תופעה בדיוק שהפורום מנסה למנוע.

על לב אני מתפלא הרבה פחות - את ה"מוסר העסקי" שלו, או יותר נכון העדרו, אני כבר מכיר היטב. אני מופתע שהוא עוד לא ניסה את מזלו בחברת "קירבי".

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא מבין מה אתה רוצה. מה קשור רמאות?

אם יש לי כרגע מוצר מסויים שעלה לי 50 שקל לפני שנה, והיום אני רוצה להציע אותו למכירה ב-500 שקל, זכותי. מה רמאות בזה? אתה חי בסרט.

זה כמו שתגיד שחנויות שמוכרות מוצר מסויים במחיר כפול מחנות אחרת הן עוברות על החוק כי מדובר ב"רמאות מכוונת".. ::)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

החלק העצוב הוא לדוגמא, שPSP יד שניה לא תצליחו לקנות פה בפחות מי 800 שקל, ואם תצליחו אתם נחשבים מזליסטים

ובאוסטרליה לדוגמא, יש לי חבר בIRC שטוען שהוא יכול בקלות יתר למצוא ב$80 אוסטרליים שזה 280~ שקל בערך.. (וכן אני מורחב בתחום של הניידות)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

yz101, אם כל הכבוד לכל החישובים האלה אף אחד לא יישב ויחשב אותם ככה כי ככה זה לא עובד בשוק כרטיסי המסך.

יש כרטיס? נותנים לו מחיר הגיוני לפי רמת הביצועים בתחרות שאפשר למצוא במחיר הזה.

למשל 8800GT נמכר ב300 שקלים עגול, כי ב450 יש תחרות, כי ב500 יש GTX260 יד שניה\כרטיס טוב יותר מ8800GT חדש בחנות.

ככה זה, אין אחריות? אז מורידים עוד 50 שקל.

לא צריך עכשיו לפתוח ספרי תורה בשביל לחפש משמעות למחיר

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

על לב אני מתפלא הרבה פחות - את ה"מוסר העסקי" שלו, או יותר נכון העדרו, אני כבר מכיר היטב. אני מופתע שהוא עוד לא ניסה את מזלו בחברת "קירבי".

בתור אדם שפגע בפרנסה של עסק בגלל שהוא לא קיבל משהו שלא היה אמור לקבל על פי חוק אתה האחרון שיכול להטיף על המוסר העסקי שלי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

yz101, החישובים שלך מאוד נחמדים אבל כמו כל "מחירון לוי יצחק" הם בסך הכל מחירון.

אם מישהו רוצה להציע למכירה מוצר כלשהו במחיר מעל המחירון, זכותו.

אם לדעתך מחיר כלשהו הוא "מגוחך", זכותך לחשוב ככה.

אם הוא לא יצליח למכור במחיר הזה, בעיה שלו.

גנבו לי את המילים מהפה.

צריך לזכור שמספר האנשים שבאמת מבינים במחשבים בארץ (ותאמינו לי ש95% מהאוכלוסיה חושבת שבגלל שהם מבינים איך לשנות את ההגדרות של התאריך ממקמת אותם בקטגוריה של מתכנתים מינימום),בטח ובטח בנושא חומרה.

אני יכול להגיד שתחום הטכנולוגיה והגדאג'טים הוא תחום שקשה להתמקצע בו לאדם שלא עוסק בנושא בכל רמ"ח איבריו. אני יכול להעיד על עצמי שפעם הייתי מאוד מעודכן,ובגלל שלא קראתי מאמרים וביקורות בצבא היום אני הדיוט מוחלט. כלומר לאדם ממוצע קשה להעריך כמה הנגן MP3 שלו/הזיכרונות שלו שהיו פעם שיא הטכנולוגיה (ופעם בשוק כזה יכול להיות רק שנה) שווה,והוא נוקב במחירים לא הגיוניים.

חוץ מזה בארץ כולם לא רוצים לצאת "פראיירים",וכולם רוצים לעשות כסף הווי אומר שהמחירים תמיד יהיו גבוהים. אם תיקח אמריקאי מצוי הוא לא יחשוב רק על איך הוא עושה כסף אלא איך הוא מבצע עסקה הוגנת לכל הצדדים בתמחור שלו,ולכן אין בעיה למצוא מציאות באתרים כמו למשל. זה לא מובנה בגנטיקה הישראלית ולכן קשה להיתקל במציאות בארץ,למרות שאם תשתדל אתה תמצא גם תמצא.

בסך הכל כמו הציטוט צריך להבין שאין מה להתלונן,זה זכות המוכר לקבוע גם מחיר של מליון דולר על כרטיס מסך,אם יש מי המוכן לשלם. בהנחה שאלו המחירים אנשים מוכנים לשלם עבורם ולכן הכל תקין.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...