יכול להיות שהתקינו לי ספק הפוך ? - עמוד 2 - ספקים ומארזים - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

יכול להיות שהתקינו לי ספק הפוך ?

spitzi

Recommended Posts

ולסיכום, באמת שאני לא מבין למה ויכוחים פה הופכים להיות אישיים. בסך הכל מדובר על שתי גישות שונות ששתיהן לגיטימיות. אבל לצאת בהצהרות שהמצב מסוכן ויוביל לאסון ודאי זה פשוט לא לעניין.ברשותך, וכדי לא לנתב את הדיון הזה לנושאים שאליהם הוא לא קשור לא אתייחס באופן נקודתי לנ"ל, אבל רק אשאל אותך. האם כשזה מגיע לחומרה ותוכנה אתה תמיד בדיוק את מה שכותב היצרן, או שלפעמים, כשאתה יודע מה שאתה עושה, אתה מרשה לעצמך קצת לסטות (כמו נניח ב-OC) ממה שקבע היצרן ועדיין המערכת שלך עובדת בצורה תקינה?

זה העניין וכל העניין. כשיודעים מה עושים !

אם פותח הדיון היה יודע הוא מן הסתם לא היה שואל.

כפי שאמרתי לא כל דבר שעובד ( ראה טיפולים ברכב ) מעיד שכך זה צריך להיות !

הוראות יצרן הן הוראות יצרן, נקודה.

למה לא שמים בלוחות I5 מעל 1.5 וולט, למה לא לאטום את כל המארז של המחשב ?

למה להרחיק את המקרר מרחק מסויים מהקיר ? בשביל מה לקרוא לחשמלאי שיסדר בעיות הארקה ?

טוב, הבנתם את הנקודה.

ולעצם הדיון - או קיי, המחשב לא בוער ולא נשרף והכל טוב ויפה, זה עדיין לא הופך את השיטה עם המאוורר

למטה לעדיפה / יותר טובה בכל מקרה ומקרה.

כמו בדוגמה שכרטיס מסך יכול להוות חייץ פיזי אם הספק מותקן עם מאוורר למעלה, הרי יכול להיות מצב

(שוב אנטק 900 ) שלא יהיה לא אוויר כלל עם המאוורר למטה.

לכן, מתחילים לפי הוראות היצרן, ואם יודעים / מבינם מי נגד מי - אז משנים .תהנו !

:xyxthumbs:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

KAKADU999, אתה יכול לחשוב שאני לא יודע מה שאני עושה, שאני סתם מדבר שטויות ושאני יהיר בכך שאני "מתעלם" מהוראות היצרן. זאת זכותך המלאה.

אני המלצתי לפותח הדיון בהתאם להבנתי, ניסיוני ודעתי, וייתכן שאחרים חושבים גם אחרת. אין לי בעיה עם זה, אבל כן יש לי קצת בעיה (יותר אי-נוחות מבעיה) מכך שאתה פוסל את דעתי וקובע שהיא מסוכנת ושבדבריי אני מעמיד את המערכת של פותח הדיון בסיכון.

ציינתי החל מהרגע הראשון ששתי הדרכים נכונות, אם פותח הדיון היה שואל אם העובדה שהתקינו לו את הספק כשהמאוורר פונה כלפי מעלה, לא הייתי אומר לו, לא! זאת טעות תחליף ותהפוך מהר. אולי הייתי מציין שאפשר גם הפוך, כמו שאני מציין עכשיו.

כבר כתבתי במהלך הדיון יותר מפעם אחת ששתי השיטות לגיטימיות ויש להחליט בהתאם לתצורת המערכת כי אין פה נכון או לא נכון באופן חד-משמעי.

בשום נקודה במהלך הדיון לא אמרתי שאתה לא יודע מה שאתה עושה, לא זלזלתי בידע ו/או בניסיון שלך (או של אחרים בדיון שטענו כמוך) ולא פסלתי את דעתך. אני מכבד את כולם ואת דעתם. בסך הכל הצגתי את נקודת המבט והדעה שלי, שבמקרה זה משמעותן היא שיש דרך גם אחרת, ואני חושב שעשיתי זאת באופן ענייני לגמרי כולל הסברים מנומקים. זכותי המלאה (בדיוק כמו כל משתמש אחר) לעשות זאת מבלי להיות מותקף על-גבי הפורום גם אם אתה או כל אחד אחר לא מסכימים איתה ואיתי, או שחושבים אחרת. לשם כך קיים הפורום, לחלוק דעות. לא כל פעם ששני אנשים חושבים אחרת צריך להתבצר בעמדות ולהפוך את הדיון לקרב או לתחרות של "מי צודק", אפשר וצריך לכבד זה את זה בדיון ענייני. חוץ מזה שבענייני תוכנה וחומרה אין דרך אחת שהיא נכונה תמיד. הרבה פעמים אפשר להשיג משהו מסוים בכל מיני אופנים, כל אחד לפי ראות עיניו, ניסיונו, תקציבו ומגבלות המערכת שלו, כך שתמיד אפשר ללמוד מאחרים, לחיוב ולשלילה, לא משנה כמה ניסיון או ידע יש לך.

ואסיים במה שכבר אמרתי קודם לכן:

אפשר גם להתקין אותו עם המאוורר כשהוא פונה כלפי מעלה, וגם זאת לא טעות. היתרונות והחסרונות של שתי השיטות כבר פורטו כאן.

מפה והלאה שכל אחד יעשה מה שהוא מבין ומוצא לנכון בהתאם לתצורת ומגבלות המערכת שלו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

:nono::nono::nono:

לא הובנתי בכלל.

מי אני שאקבע מה וכמה אחרים יודעים, מה פתאום.

רק לסבר את העין, תראה כמה :silly: מופיע ליד הדעות שלי עצמי.

בסה"כ התרעתי בפני הסכנות שהשתמעו לדעתי מהקביעה שהמאוורר למטה

טוב בכל המקרים. ובענייים של שינויים - ההתייחסות היא ( והייתה ) לאלו מבין הקוראים

שהם ללא נסיון או נסיון מועט ויכולים לפרש את המלצותיכם באופן לא נכון.

אני יכול לחלוק עם כל אחד ואחד על כל דבר, בדיוק כפי שאחרים יכולים לחלוק עלי,

אבל מעולם חילוקי דעות שלי לא נבעו מזילזול או פסילת דעתו של מי מהחושבים אחרת מדעתי,

אלא אח ורק מזה שאני חושב אחרת מהם. ומי כמוך יודע זאת.

:xyxthumbs:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

^^^^

טוב, אנסה לסכם את "האירוע" :lol: בצורה הכי אובייקטיבית ::)

מבחינה יבשה, יש כא מגיב אחד שאומר כי צריך לשים את הספק כח עם

מאוורר כלפי מעלה מול שלושה ( לפחות ) שאומרים שעדיף / אין בעיה

לשים אותו עם מאוורר כלפי מטה.כל צד וטיעוניו עימו.

אז לפחות במקרה הספציפי הנדון כאן, הרוב סבור שהספק כח יכול / צריך להישאר

במצבו הנוכחי - עם המאוורר כלפי מטה.

הרוב סבור גם שהתצורה הזו עדיפה תמיד כל עוד ישנו מרווח של כמה מילימטרים

בין תחתית המארז לספק.

עד כאן. מקווה שעכשיו הכל ברור לכוווולם :cool2:

חג שמח !

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אבק יהיה בכל מקרה. הכמות תלויה במארז, בסביבת העבודה ובהרגלי הניקיון (האם מכיל מסנני אבק, באיזו תדירות מנקים אותו). מסנני אבק אמנם לא מונעים כניסה של אבק, אבל הם מפחיתים את הכמות כך שלא מצטבר אבק לכדי "כדורי אבק", מה שעוזר בניקיון ובאופן כללי לא מזיק.

שתי צורות ההתקנה תקינות באופן עקרוני. מצד שני, לא כל המערכות זהות. לפעמים תצורת המערכת (חוסר מרווח מספק בתחתית המארז, כרטיס גרפי גדול או כל גורם אחר שיש לו השפעה) מכתיבה את צורת ההתקנה או מגבילה במעט את צורת ההתקנה הרצויה ואז צריך להשתמש באחרת ולפעמים אפילו להתפשר/לאלתר.

ורק כדי להבהיר את הנקודה שלשמה נפתח הדיון. פותח הדיון שאל על מצב מאוד מסוים וקיבל שתי דעות שונות. לפחות אני התייחסתי בהתחלה רק למצב הנוכחי שלגביו נשאלה השאלה (ולא למקרים תיאורטיים אחרים שבהם ייתכן שצורת התקנה אחת עדיפה על האחרת)ף וציינתי שאין שום סיבה להפוך את הספק כי לא מדובר במשהו שאינו תקין, ובטח לא כזה שמסכן את תקינות המערכת. אילו המצב היה הפוך ופותח הדיון היה שואל אם זה תקין שהתקינו לו את הספק כשהמאוורר פונה כלפי מעלה, אני לא חושב שהייתי, וייתכן שגם אחרים, ממליץ לו להפוך את הספק כי גם הצורה הזאת תקינה. כל הנקודה הייתה שאין טעם להתחיל בעבודה לצורך היפוך הספק מכיוון שהתוצאה הסופית זהה (עם יתרונות וחסרונות קטנים ודי שוליים לפה ולשם).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...