קניית טלוויזיה LCD -ואגרה - צרכנות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

קניית טלוויזיה LCD -ואגרה

Imtheman

Recommended Posts

פעם זה היה ככה היום אני לא יודע.

בכל מקרה אם אתה קונה ומשאיר פרטים

אז תשאיר כתובת של ההורים או משהוא אחר שכבר משלם אגרה.

במידה ותתחבר ל YES או HOT אז הם יגיעו אליך בכל מקרה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1. בעל החנות מחויב על פי חוק להעביר את הכתובת שלך לרשות השידור

2. בניגוד למה שכתוב כאן, יס והוט מנהלות מאבק שלא להעביר את רשימת המנויים והכתובות שלהם לרשות השידור, אך זה כן יקרה מתישהו ככל הנראה.

3. הם בדרך כלל תופסים אותך כשאתה מתחתן.

4. כל מקלט טלויזיה מחויב בתשלום אגרה, גם אם לצורך העניין אין לך יס או ובטלויזיה אין ממיר DTT (כבר אין שידורים אנלוגיים)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם כבר אין שידורים אנלוגיים, זאת אומרת שאי-אפשר לקלוט את הערוצים הממלכתיים מהאוויר עם אנטנה רגילה?

אם זה המצב, הרי שאין סיבה לשלם אגרה למי שאינו מנוי על כבלים/לויין ואין בידיו DTT.

בתי משפט בעבר פסקו שהמבחן הקובע הוא "מכשיר או שילוב של מכשירים המאפשרים קליטת הערוצים". כך לדוגמה פסקו שמי שבידיו מחשב וכרטיס , אף שאין בידיו מקלט , או מישהו שיש לו ממיר כבלים ומסך מחשב - חייב לשלם אגרה.

ברוח זו, הגיוני לקבוע שמי שיש בידו , אף שיש לו tuner, אינו חייב לשלם, אם הtuner חסר יכולת קליטה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא יודע אם החנויות באמת מחויבות על פי חוק להעביר את הפרטים של הקונים.

נניח שכן, בטוח יש דרכים לעקוף את העניין.

אולי החוק לא חל על טלוויזיות משומשות.

ותמיד אפשר לרשום שם של קרובי משפחה בחשבונית.

קרובים שמשלמים אגרה כמובן.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בקיצור מה שאתם אומרים - אפשר לשקר. :)

הרבה עושים זאת, וללא ספק זה יעבוד לזמן מה, אך זה מתכון בטוח לכך שכשתיתפסו (ובסופו של דבר תיתפסו) - ייכנסו בכם חזק ולא תוכלו לעשות כלום. :)

בפועל אגב, אני בטוח שאף אחד לא מעביר שום מידע על טלוויזיות שקניתם לאף אחד אחר, ואם במקרה כן - אף אחד לא מסתכל בזה. מצד שני, ידוע שברגע שזוג מתחתן ונרשם במשרד הפנים, אוטומטית מתחילים לשלוח מכתבים לתשלום אגרה. המכתבים האלה מנוסחים בערך כך - "אם יש ברשותכם מקלט , אנא שלמו". כמו כן כתוב "אל תמתינו לבוא הפקחים". כלומר, מה שסביר שיקרה, שיום אחד הם ישלחו לכם פקח אקראי הביתה (ואני מכיר אנשים שזה קרה להם), ואופס - אם נתפסת עם , הם מבחינתם ידביקו לכם חוב של עד 7 שנים אחורה, עם ריבית, הצמדה וקנסות, ואז לכו תתווכחו ותוכיחו שהטלוויזיה אצלכם רק שנה וכו' וכו'. בכל מקרה אי-דיווח הוא עבירה, כך שלצאת ממש טוב אי-אפשר מזה. להזכירכם מדובר בגוף ממשלתי שכמו כלום יכול לעקל לכם את חשבון הבנק. :)

מסקנה מתבקשת - כל עוד החוק הדבילי קיים - מי שמתחתן ומתחיל לקבל מכתבים - ישלם כך או אחרת. אלא אם כן באמת אין אצלו מקלט.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...