ויסוצקי - הבריון השכונתי - עמוד 6 - צרכנות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

ויסוצקי - הבריון השכונתי

Art Tatum

Recommended Posts

הם לא צריכים לעשות שום קמפיין שיווקי, ליפטון זה יוניליבר, מה שאומר כ-50 אחוז מהסחורה שיש לך היום בסופרים לפחות גם אם אתה לא מתחשב בעובדה שהם מחזיקים בחברות כמו שטארוס, תלמה, בדין ושיט אחר עדיין עם מותגי החוץ שלהם יש להם כוח מטורף מול חברות השיווק.

אם ליוניליבר העולמית היה מעניין שוק התה הישראלי היא הייתה בשבוע אחד מעיפה את וויסוצקי מהמדפים, תקצץ ממרווח השווק של דגני תלמה ברשתות השווק הגולות אפילו ב10 אחוז ואתה לא צריך להשקיע שקל אחד בפרסום. עם כל הכבוד למונופולים ולהגבלים עסקיים יש דברים הרבה יותר חשובים שצריך לטפל בהם חוץ מתה וחברה אחת ששווה פחות מ100 מיליון דולר...

וויסוצקי היא חברה ישראלית, שאני עדיין בטוח שרוב הרווחים שלה מגיעים מהתה השחור הפשוט והזול שמגיע בקופסאות של 200 שקיקים ולא בחליטות התה שמגיעות למספר שקלים לשקיק. מלבד לעובדה שאני לא רואה שום סיבה למה צריך להחליף מונופול ישראלי במונופול שהוא איננו ישראלי, ושום שוק לא יכול להתקיים ללא מונופול, מונופול בשונה ממה שאנשים חושבים מעודד יותר תחרות מחברות בעלות נתח שוק זהה.

תראה את המצב בחברות הסלולאר כאשר שלטה על 70 אחוז מהשוק, בעיקר סביב התקופה שבה אורנג' נכנסה לישראל ותראה את המצב היום. בסופו של דבר השוק מפתח בצורה הרבה יותר טובה כאשר יש מונופול או מתחרה עיקרי יחיד ומספר רב של חברות קטנות, במצב הזה אתה מקבל מוצרי נישה המסוגלים לענות על הצרכים שלך בצורה טובה יותר, וחברות שמחוייבות להשקיע בפיתוח ולא בשכפול בינוניות על מנת להתחרות בחברת הענק.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 79
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

אם כך, אני בטוח שיש ליונילבר דברים יותר חשובים להילחם עליהם עם רשתות המזון מאשר על מדפי התה.

וודאי שלא צריך להחליף מונופול במונופול.

ואולי יכול להיות מצב שבו חברה אחת גדולה והרבה מתחרים קטנים יכול לעודד תחרותיות שמועילה לשוק.

בשוק התה זה לא המצב.

לפחות לא במקרה של רשתות המזון, שם יש מאזן כוחות שונה לגמרי מאשר בשוק חופשי.

אנחנו מדברים על קונסולידציה ומונופוליזם ברמה הגלובלית ושוכחים שיש מימד נוסף לא פחות חשוב שנמצא במרכז העניין שגם הוא סובל מתופעות של קונסולידציה ומונופוליזם.

חברה גדולה שמחזיקה ברוב המכירות יכולה להתנהג בבריונות עם מתחרים קטנים, שצריכים להתחרות איתם מול רשתות המזון בנוסף אל מול הצרכנים, ואין להם את אותו מנוף מול הרשתות .

עם כל הכבוד למונופולים ולהגבלים עסקיים יש דברים הרבה יותר חשובים שצריך לטפל בהם חוץ מתה וחברה אחת ששווה פחות מ100 מיליון דולר...

התופעה שבה יש סדרנים של הספקים ברשתות המזון בתמורה לאחוז מהמכירות היא שגויה.

את זה הממונים על ההגבלים היו צריכים להפסיק מזמן.

וגם את הקונסולידציה המוגזמת שקוראת בתחום יצרני המזון.

ואז לא רק שהבעיה עם התה לא היתה קיימת, המון בעיות עם רשתות המזון והספקים היו נפתרות ונמנעות.

התה הוא רק סימן לבעיה גדולה יותר.

בתחום הספקים ישנה בארץ ריכוזיות מטורפת שאיננה מקובלת בשום מקום בעולם" - אומר בזעם רב גורם בכיר באחת מרשתות השיווק הגדולות. "זוהי רעה חולה ישראלית, ומי שאשמים בכך הם הממונים על ההגבלים העסקיים לדורותיהם, שנתנו לספקים הגדולים לגדול ואשרו מיזוגים ורכישות כמו שטראוס עם עלית ורכישת שורה ארוכה של חברות על ידי אסם ואחרים. הממונים האלה הרסו את האיזון בין קמעונאים לספקים". גם רמי לוי, המנכ"ל והבעלים של רמי לוי שיווק השקמה, קובל על הריכוזיות הרבה בקרב הספקים. "יש פה אבסורד בכך, שענף המזון נשלט על ידי חמשת הספקים הגדולים. הם אמנם מוציאים הון עתק על פרסום, יחסי ציבור ומבצעי שיווק אבל למעשה לא קיימת כאן תחרות רצינית. התחושה היא שיש הידברות ביניהם, וכל אחד מתבסס בנישה שלו. כאשר תהיה תחרות אמיתית –אומר רמי לוי – אזי הצרכן הישראלי יוכל לקנות מוצרים רבים זולים ב-20 אחוזים ואף למעלה מזה".
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

היי

אני לא קראתי את כל מה שכתבתם אלה רק תהודעה הראשונה שפירסמת ויש לי דבר אחד להגיד לך

ברוך הבא לישראל!

מה לעשות שככה המדינה שלנו עובדת נכון עצוב אני כאחד ששונא תה אבל אמא שלי חולה על זה והיא קונה תה סיני ירוק אין לי מושג מזה אומר אבל אין אפשרויות אחרות בכול מקרה לא הרבה בגלל שויסצוקי המעפנים האלו תופסים הכל

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הקטע הוא בסופרים הם מקבלים תנאים מעולים מויסוצקי

גם אם תשים לב שיש העדפה לתנובה על יטבתה או טרה

שתיי החברות היחידות שהם שוות זה אסם ועלית

כל השאר אלו חברות קטנות שהסחורה שמוזמנת מהם היא פעם בחודש וגם לא...

עדיף ללכת לחנות טבע ולקנות שם

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...