התייעצות לגבי קורס מנהל רשתות - MCITP - עמוד 7 - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

התייעצות לגבי קורס מנהל רשתות - MCITP

yossi21

Recommended Posts

בשנה-שנתיים האחרונות יש איזו מין אינפלציה לא מוסברת של קורסי "IT", עד כדי כך שאנשים בתחילת דרכם (אחרי צבא) מתפתים להאמין שהמסלול הזה הוא מעין דרך קיצור להייטק ולמשרות בעלות שכר גבוה, ושהוא יכול להוות תחליף לתואר אקדמי בהנדסה או במדעי המחשב.

אני מבין שכמובן תואר הוא יתרון גדול מאוד ומשמעותי מאוד. אך לצערי אני לא הכי טוב במטמתיקה והאמת לא כל כך רואה את עצמי ממשיך ללמוד עוד כ 4 שנים לאחר אכזבה מלימודי הנדסאי חשמל לפני הצבא.

אני שוקל ללמוד ניהול (MCITP) ולא הולך לוותר על CCNA...

אז למה שלא תלך ללמוד מדעי המדינה? או תקשורת? או יחסים בינלאומיים? מבחינה מקצועית, התארים האלה יקדמו אותך בדיוק כמו ה-MCITP או ה-CCNA שאתה שוקל לעשות. אין דרכי קיצור בהייטק, פשוט אין דבר כזה, אתה תסיים את ה-MCITP ותהיה בדיוק באותו מצב שאתה היום, רק עם X כסף פחות בחשבון הבנק שלך ו-Y חודשים ששרפת על ההסמכה הזאת.

סטודנט להנדסה עם אפס נסיון שעובד במהלך התואר מרוויח 35-40-50-60 שקל לשעה. אני יכול להבטיח לך שגם אם תעשה MCITP או CCNA אתה לא תתקרב לסכומים האלו בשנים הראשונות שלך בשוק. ובזמן שייקח לך לצבור מספיק נסיון כדי להתקדם למשרות נורמליות בשכר גבוה יותר, כבר היית יכול לעשות תואר כפול, פעמיים.

בחייאת, תצאו מהראש הזה של "תואר זה קשה". נכון, זה קשה. קשה מאוד אפילו. לא תמצאו בן אדם אחד שיגיד לכם שזה קל. אז מה? זו לא סיבה לוותר על זה מראש ולבחור במסלול שסיכויי ההצלחה שלו אפסיים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 156
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

רק אל תצפה ליהיות "שווה זהב" ונרדף על ידי חברות רק על סמך קורסים ובלי "ללכלך את הידיים" מלמטה בתפקידים יותר נמוכים ובשכר לא כזה אטרקטיבי.

אין קיצורי דרך (בלי פרוטקציות וכו) , אבל יש בחירות יותר טובות.

מה גם שאלא אם אתה רוצה להמשיך בקריירה ארוכת שנים של SYSADMINים , אין ממש לאן להתקדם מהתפקידים האלו לרוב ותראה בהם גם אנשים מבוגרים / וותיקים מאוד באותו תפקיד המון זמן.

אני מסכים עם הבחור מעלי מילה במילה. כל מה שהוא כתב (כולל המספרים על השכר) נכונים.

אם אתה חושב שעם ההסמכות האלו יקבלו אותך בשכר גבוהה (אפילו מעל הממוצע במשק) זה קצת לחיות בסרט.

(וכן אני מכיר גם SYSADMINים שעושים מעל 20 ואנשי QA שעושים מעל 20 , אבל על כל אחד כזה אני מכיר 30-40 שלא מתקרבים לכך ואלו שמגיעים למספרים האלו הם לרוב עילויים בתחום ורובם עם תואר , לא הממוצעים)

ליביו

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש אנשים שלא נועדו לתואר ויש כמה בעלי חברות קטנות בעולם (APPLE וכו') שמוכיחים זאת.

נכון, לא כולם שועלים אבל מאיפה לכם לדעת מה הבחור שווה ? ומה זה העניין עם "לא תשיג משכורת גבוהה" ? מה זה "גבוהה"? זה יחסי בשביל כל אחד.

אחד מספיק לו להרוויח 8 ולסגור את החודש, אחד רוצה 14 (לפני המדרגת מס שקופצת מ-23% ל-30% מס הכנסה) ואחד רוצה להרוויח מעל 20. השאלה זה מה טוב לבן אדם ואם הוא אומר שתואר אינו רלוונטי לו, זה לא רלוונטי.

תואר מדעי המחשב/הנדסת תוכנה מפוצץ מתמטיקה בבלת"ית ורק תכנות. תואר "מערכות מידע" גם כן מפוצץ מתמטיקה בבלת"ית ורק תכנות שנה ראשונה ושנייה ואז מתחיל ללמוד את כל הנושאים שבעולם בלי להתמקצע אפילו במשהו אחד וזה עדיין תכנות תכנות תכנות ופרוייקטים.

הבעייה היא שמי שלא רוצה ללמוד שנים מתמטיקה ושפות תכנות אין לו ברירה ואין תואר בשבילו. אז נשארו ההסמכות.

עוד משהו לגבי "תואר זה קשה, הסמכה זה קל"... זה מיתוס.

גם הסמכות הן נורא נורא קשות ואני לא מדבר על אלו שלומדים משאלות מוכנות מה נקרא BRAINDUMPS. זה כמו אלו שמגישים בתואר שלהם עבודה שקנו ב-500 שקל באחד האתרים הרלוונטיים. לעשות הסמכה בדרגה של לדעת את החומר אומר לשבת מאות שעות מעבדה בתגבורים במכללות ולטחון את ניהול המערכות האלה גם בבית במעבדה וירטואלית וכדומה. זה בדיוק כמו תואר רק קצר יותר, מבחינת קושי ומורכבות החומר אין הרבההבדל ואני אומר את זה כי לקרוא ספר כחול אחד של מיקרוסופט מסדרת MCSE או אחד מספרי CCSA\E של צ'ק פוינט, , סיסקו וכדומה, זה לא בדיוק לקרוא את כיפה אדומה ולגשת למבחן. בהסמכה יש עבודות, יש מבחנים ויש פרוייקטים שצריך להכין. אפשר גם סתם לשבת ולא לעשות כלום לשרוף את הכסף ששילמת עבור הקורס, בדיוק כמו באוניברסיטה.

בסוף הכל תלוי בבן אדם, עילוי או לא עילוי, יש מספיק אנשים שמצליחים בלי תארים ואני חושב שזה חטא לגרום למישהו לחשוב שהוא לא יצליח רק כי הוא לא יעשה איזה תואר כמו כל העדר. אני יכול להוכיח לכל אחד מכם שחברה שרוצה אותך תקבל אותך עם הסמכות/בלי הסמכות/בלי ת.בגרות.

דוגמה אישית באשר למיתוס בהיי-טק(לא כולל תפקידי תכנות, שם חובה תואר): "חברה לא תיקח אותך לעבודה אם לא תעשה תואר".

*החל מיום ראשון שוב פעם התקבלתי לחברת ענק שדורשת תארים וכל הבבל"ת הזה וזה רשום רשמית בדרישות המשרה בכל פרסום שלה ולאף אחד לא אכפת שאין לך כלום מזה, מה שמעניין אותם (ואני נבחנתי לתפקידי מנהל רשת, QA ותמיכה ברמה גבוהה) הוא האם יש לך את הידע הרלוונטי והקבלות בשטח. ככה הגעתי לקומברס, צ'ק פוינט, גוגל, ואפילו ל-. חברות שמעדיפות להעסיק בכל תפקיד אנשים עם תארים.

לא חובה להיות גאון.

בכל אחד יש קמצוץ של גאונות וחבית מלאה פוטנציאל. אם נמשיל את זה לתותח, קמצוץ הגאונות זו אבקת השריפה והפוטנציאל הוא הכדור.

אם לא נוותר לעצמנו, מספיק ניצוץ של גאונות כדי לממש את הפוטנציאל ולהגיע למטרה שלנו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אלכס ידידי - העניין ההוא ש8 גם יהיה לו קשה לקבל בהתחלה , ומעטים על סמך הסמכות מגיעים ל14. מעטים מאוד.

לעומת זאת אפשר לדבר על המונים שעשו הסמכות ומחממים כיסאות ב01שקרכלשהו בתמיכה תכנית

ואם מדברים על המסלול שלך לגבי "שבירת המיתוסים" - עד עכשיו עסקת בתפקידי IT (ואולי QA) שהם התפקידים הקלאסים שלא דורשים תואר.

לאחרים על סמך הסמכות - לא היית יכול להתקבל (לאו דווקא כי דרוש תואר - אלא כי הסמכות לא מכסות את הרמת ידע הנדרשת להם).

מה שכן אני מסכים שתואר הוא לא לכולם , הסמכות אם לוקחים אותן ברצינות הן לא קלות ולא כל אחד צריך ליהיות מפתח.

רק אל תצפה על סמך הסמכות להגיע לאותם תפקידים.

כמו שמשהו עם תואר במדעי מחשב לא מוכשר ליהיות מנהל , ככה משהו עם הסמכות לא יוכל להתחיל לפתח מחר בבוקר.

ההבדל הוא שלאחד יש תקרת זכוכית הרבה יותר ברורה וזו עיקר הנקודה.

ליביו

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש כל מיני "הסמכות" בסגנון סיסקו [שלפחות עוסקות עם ציוד של סיסקו] שהם ברמה של תואר מבחינת כמות מידע למשל CCIE ויש עוד מסלולים בתחום האבטחה וסללואר [שעכשיו הולך ניהיה ענק ומבוקש] ובכלל כל עניין ה"ענן" ווירטואלציה גם מקבל ביקושי דיי גדול.

לא חושב שיש מקום לזלזול באחד ממסלולי המסכות של סיסקו לעומת תואר

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה לא יכול להשוות שום הסמכה של סיסקו לתואר.

מה גם שמי שעושה תואר לא מכוון לאותה רמת משרות כמו מי שעושה הסמכות (כדי להתקבל - לא כדי להרחיב את הידיעות אח"כ במסגרת עבודה).

ליביו

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אלכס ידידי - העניין ההוא ש8 גם יהיה לו קשה לקבל בהתחלה , ומעטים על סמך הסמכות מגיעים ל14. מעטים מאוד.

לעומת זאת אפשר לדבר על המונים שעשו הסמכות ומחממים כיסאות ב01שקרכלשהו בתמיכה תכנית

ואם מדברים על המסלול שלך לגבי "שבירת המיתוסים" - עד עכשיו עסקת בתפקידי IT (ואולי QA) שהם התפקידים הקלאסים שלא דורשים תואר.

לאחרים על סמך הסמכות - לא היית יכול להתקבל (לאו דווקא כי דרוש תואר - אלא כי הסמכות לא מכסות את הרמת ידע הנדרשת להם).

מה שכן אני מסכים שתואר הוא לא לכולם , הסמכות אם לוקחים אותן ברצינות הן לא קלות ולא כל אחד צריך ליהיות מפתח.

רק אל תצפה על סמך הסמכות להגיע לאותם תפקידים.

כמו שמשהו עם תואר במדעי מחשב לא מוכשר ליהיות מנהל רשתות , ככה משהו עם הסמכות לא יוכל להתחיל לפתח מחר בבוקר.

ההבדל הוא שלאחד יש תקרת זכוכית הרבה יותר ברורה וזו עיקר הנקודה.

ליביו

קצת לא הבנתי מה הכוונה "להגיע לאותם התפקידים" ? הסמכות הן ל-IT ולא למפתחים (וכך גם רשמתי אם שמת לב, מתכנת רציני חייב תואר).

אגב, אני בכלל לא ב-IT מזמן, אתה בטח זוכר את התקופה שלי אחרי צבא בה עבדתי בחברת קומברס ב-HELP DESK שלהם ב-IT.

מאז עשיתי שנתיים בחברת צ'ק פוינט בתמיכה טכנית של מוצרי אבטחת המידע שלהם (לא קשור לחלוטין למחלקת IT, למרות שהתפקיד דורש המון ידע ב-IT ותקשורת) והחל מהשבוע התקבלתי לעוד מקום גם כן בתמיכה של מערכות הפעלה ותוכנות מגוונות. גם כאן זה לא IT וכעת אני בכלל עברתי מעולם ה-WINDOWS לעולם ה-UNIX ואני לומד לעבוד עם UNIX AIX.

אני מקרה קלאסי של מישהו שהתחיל בתמיכה זוטרה ב-HELP DESK ב-IT ופיתח מזה קריירה בתמיכה ברמות אחרות לחלוטין ועבר מעולם חלונות קודם ל- ואח"כ ל-UNIX. שאנשים לא יחשבו פה ש"תמיכה טכנית" מסתיימת ב-HELP DESK כולשהו, TECHNICAL SUPPORT ENGINEER זה תחום שלם שאין לו תואר וכל יום צריך ללמוד לבד מערכות וטכנולוגיות חדשות וכל חברה שתגיע אליה תצטרך לדעת עוד תחום כי המוצר שלה קשור אליו(לדוגמה בצ'ק פוינט למדתי תקשורת וכעת אני לומד את מערכת ההפעלה UNIX AIX ועוד מגוון אדיר של שרתים היושבים עליה ומנהלים תוכנות מגוונות).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני דווקא זוכר מה דיברנו לגבי צ'ק פוינט.

אני מכיר את תחום הTS , וגם הוא עם תיקרת זכוכית מאוד ברורה וקרוב מאוד לעולם הIT (משהו בינו לבין הQA).

זה קצת כמו ההבדלים בין מכונאי , הנדסאי ויועץ שירות למהנדס אם נרצה השוואה קצת גסה.

ליביו

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש אנשים שלא נועדו לתואר ויש כמה בעלי חברות קטנות בעולם (APPLE וכו') שמוכיחים זאת.

אתה משתמש בדוגמה לא רלוונטית. אף אחד לא דיבר על בעלי חברות אלא על שכירים. רוצה לבדוק כמה בעלי תואר מול חסרי תואר עובדים באפל עובדים בתפקידים הנחשבים?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה שייך "תפקיד נחשב"? למה מי שלא יעשה תואר לעולם לא יעבוד בתפקיד נחשב ?

על אותו משקל, תעשה השוואה כמה בעלי פרוטקציות יושבים ב"תפקידים נחשבים" מול בעלי תואר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה שייך "תפקיד נחשב"? למה מי שלא יעשה תואר לעולם לא יעבוד בתפקיד נחשב ?

על אותו משקל, תעשה השוואה כמה בעלי פרוטקציות יושבים ב"תפקידים נחשבים" מול בעלי תואר.

לא אמרתי שלא יעבוד לעולם, אבל תבדוק מספרים. פרוטקציה אתה לא יכול לארגן לעצמך, תואר כן.

תפקיד נחשב הוא בדרך כלל תפקיד נוח (לא עובדים קשה מידי) ובצידו שכר גבוה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא מכיר תפקידים בהיי-טק, בהם אתה לא עובד קשה ומקבל משכורת של לפחות 20 אלף ברוטו.

רוב החברות מבוססות PERFORMANCE REVIEW חצי שנתי עם הער5כות ביצועים ומי שלא עומד בהם, עף וברובן עובדים מעל 9 השעות הרגילות של היום.

תפקידים עם משכורת יפה, קביעות בהם לא עושים כלום עם שעות עבודה קצרות (שזו ההגדרה שלי ל"תפקיד נחשב/נוח) יש רק במגזר הממשלתי.

חברת חשמל, משרדי ממשלה וכדומה. היי-טק זה לא תחום שבכלל מתקרב למשהו מהנ"ל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...