עזרה בחיבור (ובחירה) של UPS - עמוד 2 - ספקים ומארזים - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

עזרה בחיבור (ובחירה) של UPS

ksn1981

Recommended Posts

קישרתי אותך בטעות אם דיון אחר (עייף) - רק עכשו קלטתי שכאן זה הדיון של השרת ולא של הקול

http://hwzone.co.il/community/index.php?topic=495754.0

מה זה משנה לעכשו :

לציוד קול יש בעיה לעבוד אם UPS (ה UPS יכול לדפוק אותו במקרים מסוימים)

לציוד דיגיטלי בגדול אין בעיה כזאת (כן יכול לעבוד אם UPS) חוץ משנאים "כבדים" (שיכולים להיות בראוטרים וכו' ו/או במצלמות אבטחה) שעושים את אותה בעיה כמו ציוד קול. אם משהוא מהציוד שלך מחובר אם שנאי קיר תבדוק אם זה שנאי אמיתי (מרגיש כבד) או ספק ממותג (מרגיש קל וריק בפנים)

בציורים שנתתי, תחליף את הציוד קול לכל ציוד אחר שאתה רוצה להגן אליו ולא "נכנס" ב UPS. כמו המדפסת לייזר

ההבדל ברמת ההגנה בין UPS ומגן ברקים :

הגנת ברקים : ב UPS בדרך כלל חלשה או אין, במגן הזול חלשה, ב SC9 נורמלית

הגנת השהיה : ב UPS יש סוללה (מחליפה את הצורך בהשהיה), במגן הזול אין, ב SC9 יש

הגנת מתח גבוה / נמוך : ב UPS יש AVR (הגנה מתקדמת וטובה יותר מהגנת מתח גבוה / נמוך רגילה), במגן הזול אין, ב SC9 יש הגנת מתח נמוך בערך מלאה והגנת מתח גבוה חלקית

לשרת שמכיל את ה DB וכו' תשים את ה UPS. ה UPS צריך רק הגנת ברקים מבחוץ. אתה יכול לחבר אותו דרך אחד (או כמה) מהמגינים הזולים שיש לך (אין השהיה כך שניתן לחבר את ה UPS דרך המגן ולא צריך את הקטע של המפצל)

לציוד אחר שחשוב (אבל לא קורה נזק מכיבוי פתאומי שלו) תשים מגן ברקים - רצוי כמה שיותר טוב. המגן הזול שיש לך יכול לספוג מכות מתח קטנות וזהו בערך, זה חלק ממה שיכול לקרות אבל ממש לא הכול. מגן כמו SC9 נותן הגנות טובות יותר משמעותית

אם אתה הולך לשים UPS נוסף איפה שהוא אז זה מקום טוב לשים בו מגן מהזולים שיש לך (בתור תוספת ל UPS)

אתה יכול גם לשמור בצד כמה מהמגינים שיש לך להחלפות וכו' (מגן ברקים נשרף אחריי שהוא חוטף משהוא)

המגן הזול (שיש לו רק הגנת ברקים חלשה) יותר טוב מחיבור ללא מגן בכלל

חיבור 2 מגינים זולים ביחד יכול להיות יותר טוב ממגן אחד כזה, לא יודע בכמה (הגנת ברקים חזקה יותר אבל לא יודע אם ההגנה מבחינת סיכויים לנזק תהיה פי 2 - נראה לי שלא, הגנות אחרות שחשובות לא פחות עדיין אין)

מגן כמו SC9 טוב יותר ממגן זול (וגם מכמה מגנים זולים)

חיבור UPS + כל אחד מהמגינים טוב יותר מ SC9 לבד

ניתן לקנות AVR לבד ללא UPS. זה הפתרון המומלץ למקרה של הציוד קול, כך מקבלים הגנה אבל ללא הפוטנציאל לנזק ש UPS יכול לעשות לציוד קול

ניתן למצוא UPSים פשוטים (לא ברמה של SV שאתה שם בשרת) שמכילים AVR מובנה דיי בזול, והם יותר טובים מסתם מגן. תבדוק למשל את FSP שיש להם 650 ב 200 ומשהוא שקל / 1000 ב 400 ומשהוא שקל

מייצב AVR הוא וריאציה יותר מתקדמת של הגנת מתח גבוה / נמוך. בהגנת מתח גבוה / נמוך רגילה, אם המתח גבוה או נמוך ויתר מהתחום הבטוח המגן מנתק את המתח. ב AVR התחום הבטוח מדוייק יותר (כלומר המגן נותן הגנה מדוייקת יותר), ואם המתח יוצא מהתחום הזה ה AVR יכול להוריד או לעלות אותו כדיי לקבל מתח תקין ולהמשיך לעבוד (ולא סתם מנתק)

ל ADVICE יש AVRים טובים אבל אני לא בטוח שהם יותר זולים מ UPS שלם בסיסי שמכיל AVR

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

:xyxthumbs: תענוג אמיתי :xyxthumbs:

תודה רבה עד אינסופית על הסבלנות.. על הזמן שהקדשת לי.. על התרומה מהידע הנרחב שלך בתחום.. ועל ההשקעה שלא חסכת בהסברים..

עזרת לי נורא.. ומקווה שמילים אלה מבטאות (ולו חלקית) את כמה אני אסיר תודה!

שיהיה לך רק טוב ב-נ-א-ד-ם :hi:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...