עזרה | אל פסק חזק - ספקים ומארזים - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

עזרה | אל פסק חזק

dorozen

Recommended Posts

אהלן,

טוב, הפורום הזה זה המקור מידע האחרון שמצאתי ומקווה שתוכלו לעזור לי.

אני בעל אולפן ביתי עם ציוד בשווי עשרות אלפי שקלים.

אני מעוניין לרכוש אל פסק חזק שיוכל להחזיק את המכשור שיש ברשותי.

פירוט הציוד :

מוניטורים - 300 וואט ל2 המוניטורים

ציוד כללי (סינטים, מגברים וכרטיס קול) - 200 וואט

מחשב - ספק 500 וואט

סה"כ צריכה : 1000 וואט.

קראתי הסברים שמומלץ להכפיל את סכום הוואט ב1.5 ובסך הוואט שיוצא לרכוש אל פסק

ז"א אל פסק של 1500W

כל מידע שתתנו לי יכול לעזור..

החל מחברות מומלצות, אל פסקים נמדדים בVA - כיצד ממירים Watt ל Voltage Amper

או אם יש מישהו שמשתמש בUPS בצרכים דומים לשלי ויכול להמליץ לי על דגם מסויים וכו'...

תקציב : עד 2000 ש"ח

תודה רבה,

דור

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

איזה הגנות אתה רוצה ? יתכן שאתה לא אמור ללכת בכיוון של UPSים

ציוד מחשוב - מחייב יותר נתונים ממה שיש עכשו. לציוד יקר שמחייב הגנה מוחלטת ניתן לשים UPS online, אבל זה לא יוצא זול בכלל

לציוד קול לדעתי אי אפשר לשים UPS online - ה UPS הזה מייצר הפרעות חשמליות שיכולות להוסיף "צעקה" ברקע לצליל שאתה מקליט

ציוד קול - תפרט יותר - איזה ציוד, איזה ספקים יש לו, ואיזה הגנות אתה רוצה

ציוד מחשוב - כנל. תפרט גם :

דגם של הספק כוח, המסכים וכו

כמה המחשב לוקח לפי האתר http://antec.outervision.com

איזה הגנות אתה יכול לרצות ?

ספייקים = נחשולי מתח = ברקים - קפיצות קצרות של מתח גבוה מאוד. נגרמות בהתחלה ובסוף של הפסקות חשמל ובמקרה של פגיעת ברק

מתח גבוה / נמוך - כשהמתח בחשמל גבוה או נמוך יותר מהמתח התקין לאורך זמן מסויים. נגרם במקרים של תקלות במערכת החשמל, תגובות במערכת חשמל שנפגעה מברק וכו, גורם לנזק הרבה יורת כבד מספייקים

נפילות מתח מהירות - כשהמתח נופל וחוזר כמה פעמים במהירות (גם אם בלי קפיצות). נגרם במקרים של תקלות במערכת החשמל, מגעים חלשים במערכת בתוך הבית וכו, תגובות במערכת חשמל שנפגעה מברק

כיבוי פתאומי - ללא כיבוי מסודר של הציוד (הפסקת חשמל או קפיצה של פקק / ציוד הגנה) - לא גורם נזק לחומרה אבל יכול לגרום לאיבוד מידע ובמקרים מסוימים למחיקת קבצים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קודם כל, תודה על המענה.

UPS ONLINE לא בא בחשבון גם בגלל המחיר, וגם בגלל שאני לא צריך מכשיר בסדר גודל כזה.

מבחינת רעש, אם הוא מרעיש יותר - אזי שהוא לא יתאים כלל.

פירוט ציוד :

מוניטור Adam S2A

כרטיס קול - RME Fireface UFX

סינטיסייזרים :

Virus TI Desktop

Nord Lead 2X Desktop

קונטרולרים :

SPL 2Control

Behringer Xenyx802

מקלדת שליטה בחיבור בלבד :

Novation 49SL

איזה ספקים יש להם? אין לי מושג ואני לא יודע איך בודקים זאת.

באתר היצרן יש פירוט של צריכה בWATT ועל המכשיר עצמו בחלק מהמקרים לא כתוב כלום ובחלק פירוט V או W

מחשב :

לפי האתר שציינת צורך 531W

פירוט תכולה:

Intel I7 950

לוח אם GYGABYTE אני לא זוכר את הדגם הספציפי אך הצ'יפסט X58

ספק - Termantake 550W (חשבתי 500 וואט אבל לפי החישוב של האתר שנתת יש לי צריכה של 550)

אני רוצה שהמכשיר יהיה מייצב מתח ואל פסק.

סה"כ אני גר כרגע בדירה חדשה, אין לי בעיות מיוחדות של חשמל, למען האמת כמעט ואין פה בעיות של חשמל.

מדי פעם יש קפיצת חשמל מחוסר זהירות בבית (אבא מתעסק עם חשמל ולא מקפיד להוריד את השלטר או קומקום)

ומי יודע מה יהיה בסופה הבאה :)

חשוב לי שלמחשב יהיה כיבוי אוטוטמטי. בשאר המכשירים, אם אני לא בבית הם לא עובדים.

אם אני כן בבית אז שיהיה לי זמן להגיע לאולפן ולכבות בצורה מסודרת את המכשירים.

כך שכ5-10 דקות של זמן יהיה מעולה

תודה,

דור

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הציוד רגיש לכיבי פתאומי ? אם אתה מכבה את התקע מהחשמל (או את המפסק 1-0 מאחור וכו) ללא פעולות נוספות קורה נזק ?

בציוד הזה יש כנראה שנאים גדולים, ולא רצוי לשים אותו אל UPS שיכול לתת גל לא sine. אם הוא לא צריך הגנת UPS, ניתן לתת לו את יתר ההגנות אם מגן ברקים + AVR

המחשב - איזה מסך יש לך ? כמה המסך לוקח ?

הספק הוא 80+ ו/או Active/Passive PFC ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

המוניטורים והקונטרולרים רגישים לכיבוי פתאומי, אם אני מכבה את החשמל ישר נוצר פיק במוניטור שיכול רק להרוס.

אתה יכול להסביר לי למה לא רצוי לשים שנאים גדולים על UPS ? ואיך זה עובד?

מגן ברקים יש לי. מה זה AVR ?

שכחתי לציין את המסכים..

יש לי זוג מסכי SUMSUNG LCD "19 רחבים - כל מסך 35 וואט

לגבי הספק, אני לא יודע מה זה אומר מה שרשמת. איפה אני בודק את זה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוקיי,מצאתי ש AVR = מייצב מתח

דיברתי עם בעל אולפן שאמר שבאמת לא מומלץ לחבר מוניטור לUPS אלא רק לחבר אותו לAVR.

אז את עניין המוניטורים כנראה שפתרנו.

אשמח אם תוכל לפרט לי למה זה לא מומלץ? זה באמת מעניין.

ומה לגבי AVR ? איך אני יודע איזה AVR מתאים לי?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא חושב שכיבוי פתאומי במוניטור יכול להרוס משהוא (והוא לא הולך לקרות לעיתים קרובות - רק בזמן הפסקת חשמל וכו) - מציע שתתייעץ אם מישהוא מהתחום של קול

בכל ציוד אלקטרוני שמתחבר לחשמל יש (שמחובר מבחוץ או מובנה לתוך הציוד). קיימים כמה סוגים של ספקיי כוח. אצלך קרוב לוודאי יש 2 מהם :

ספק ממותג - מה שיש במחשבים, מסכים וכו. עובד על ידיי מיתוג מהיר ומבוקר של מתח גבוה, וכך מייצר מתחים מדויקים ועובד ביעילות גבוהה מאוד

שנאי פשוט - מה שיש בהרבה ציוד קול. עובד על ידי המרה ישירה של מתח למתח בפרופורציה קבועה, וכך מייצר מתח לא ממש מדוייק (כל סטיה במתח הכניסה גורמת לסטיה תואמת במתח היציאה) ועובד ביעילות נמוכה יותר

הסיבה ששמים שנאים בציוד קול היא שספק ממותג מייצר הפרעות קטנות בגלל המיתוג המהיר. אם הפרעות כאלה יגיעו לקול אתה תשמע ברקע "צעקה" - כמו מה ששומעים כשיש מערכת הגברה ודימר של תאורת במה שמפריעים אחד לשני (הדימר הוא ספק ממותג). שנאים לא מייצרים הפרעות כאלה, ורמת השקט בציוד קול שמחובר איתם הרבה יותר נקיה

ה UPS הוא בעצמו ספק ממותג. ב online הספק עובד כל הזמן, ב offline ו interactive הספק עובד רק בזמן הפסקת חשמל (במצב רגיל ה UPS מעביר את הזרם ישר מכניסה ליציאה)

ספק ממותג שיש ב UPS לא מייצר גל sine (כמו שיש בחשמל). הוא מייצר במקרה הטוב גל שלבים (נראה כמו מדרגות מרובעות) או קירובים אחרים ל sine, במקרה הפחות טוב גל מרובע

לספק ממותג לא ממש משנה מה הצורת גל שהוא מקבל (עד גבול מסויים, אבל הם יקבלו ללא בעיה גל שיש לו פינות חדות) - ביציאה של הספק שמחובר מה UPS עדיין יהיו מתחים מדוייקים ללא קפיצות (חוץ מההפרעה הקטנה הרגילה של הספק)

שנאי שמקבל גל מרובע (או כל גל אחר שיש בו פינות חדות) ממיר את הקפיצות למכות מתח גבוה, שיכולות להגיע לאלפיי וולט. כלומר כשהציוד עובד ל UPS וקורה הפסקת חשמל, ה UPS עצמו יכול לגרום נזק לציוד

אם זאת אם יש סיכון אמיתי שהציוד יכול להיהרס בכיבוי פתאומי אז כן צריך לשים UPS, ולמצוא אחד שנותן את הגל הכי קרוב ל sine (וזה לא יהיה אחד מה UPSים הזולים ששמים למחשבים)

חישוב הגודל המתאים של AVR זהה לחישוב הגודל המתאים של UPS

תמצא את נתוני W ו A של כל הציוד שיש לך

הספק של המחשב - איזה דגם ? (כמו tough power וכו)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

את דגם הספק של המחשב ארשום מחר כשאהיה מול המחשב באולפן. (היום אני מחוץ לאולפן)

שאלה נוספת שמטרידה אותי ולא מובנת לי.

קראתי במאמר מסויים שסך הW שווה ל60 אחוז מסך הVA.

ז"א שאם ניקח לדוגמה אל פסק של 1000VA אזי כוח הוואט שלו יהיה 600W

2000VA יהיה 1200W וכן הלאה..

עד כאן הכל היה ברור ונוח להבנה.

עד שנתקלתי בנתון הבא :

1200VA / 980W - קישור

2000VA / 1980W - קישור

מה ששבר לי את הסטיגמה בעניין.

ומפה אני מגיע לשאלה, איך אם כך מחשבים בצורה נכונה את כמות הW כשכמות הVA גלויה?

כשרשום לי אל פסק/מייצב מתח שכוחו 2000VA איך אני מחשב את כמות הW?

השאלה הזו קריטית מכיוון שנתון הW זהו הנתון היחיד שאני יודע לגבי הציוד שלי.

תודה,

דור

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לציוד חשמלי יש הספק W של כמה חשמל הוא מנצל

במעגלי AC יתכן מצב שציוד לוקח זרם, מנצל חלק ממנו, ודוחף בחזרה לתוך מערכת החשמל את מה שנשאר (או תופעות דומות אחרות). התוצההיא שתחנת הכוח וכל מערכת החשמל חייבת להעביר זרם גדול יותר, שבסוף רק חלק ממנו יהיה מנוצל. רכיבים מוימים במערכת "רואים" את הזרם הגדול יותר, ואחרים רק את הזרם שמנוצל בתכלס

ההספק שמנוצל בתכלס נקרא הספק אמיתי ונמדד ב W

ההספק המלא (של כל הזרם שעובר במערכת) נקרא הספק מדומה ונמדד ב . ההספק המדומה גדול יותר מההספק האמיתי. פי כמה - תלוי בסוג הציוד

רכיבים מסוימים במערכת החשמל "רואים" את ההספק האמיתי ואחרים את המדומה. למשל אם אתה מחבר ספק כוח שלוקח 500 W ו 1000 , אז תחנת הכוח של חברת חשמל מייצרת (ומזהמת) 1000, החוטי חשמל מעבירים (ומתחממים) 1000, המונה של חברת חשמל סופר (ואתה משלם) 500, המפסקים בלוח החשמל שלך מעבירים 1000, ובתוך ה UPS יש רכיבים מסוימים שמתמודדים אם 1000 וחלק אם 500

לכן יצרן ה UPS נותן (או אמור לתת) 2 נתונים : מקסימום שמחושב לפי הרכיבים שמעבירים את הזרם של , ומקסימום לפי הרכיבים של W. כשאתה מעמיס את ה UPS אתה חייב לעמוד בנפרד בכל אחת מההגבלות

ה מחושב על ידי הכפלת V ב A. במקרה שלנו יש 240 V

אם אין נתון A שנראה מתאים (למשל אם הנתון הוא ערך של הפיוז והוא גדול בהרבה מההספק שיש במציאות) ניתן להעריך לפי סוג הציוד פי כמה הוא גדול יותר מה W :

ספקי כוח ללא PFC : פי 2

ספקיי כוח אם Passive PFC : פי 1.4

ספקיי כוח אם Active PFC : פי 1.1

גופי תאורה ללא PFC : פי 2.5

גופי תאורה ומנועים אם Passive PFC : פי 1.2

שנאים : פי 1.5 - מעל 3 (יכול להשתנות - תלוי בהרבה דברים)

ברוב ה UPSים הזולים של מחשבים, W הוא באמת כ 50 - 60 % מה VA של אותו UPS. אבל זה לא כלל - יתכן שהיצרן החליט לשים רכיבים חזקים יותר ב UPS ברכיבים שקובעים את ה W, ואז אתה מקבל UPS אם W גבוה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קודם כל תודה רבה על התשובות המפורטות

הבנתי הכל עד כאן, יש לי עוד שאלה אחת (אני מקווה) שבה אני מקווה לסגור את המעגל.

כדי לוודא נתוני VA של הציוד..

ניסיתי לחשב בעצמי את נתוני האמפר (A) בכל מכשיר חשמלי ע"י הנוסחה W חלקי V שווה A

W:V = A

ובכל פעם אני מקבל תוצאות לא הגיוניות.

לדוגמה :

בשנאי של אחד המכשירים שיש ברשותי כתובים הנתונים הבאים :

Output :

V = 12

W = 25

A = 2.08

פה הנתונים מתחברים מצויין (25 חלקי 12 = 2.08) - הגיוני

במכשיר אחר אין לי שנאי ועל המכשיר עצמו יש נתונים כאלה :

Input :

V = 240

W = 30

כשאני מנסה לחשב את נתון הA אני מקבל תוצאה שנראית לי לא הגיונית.

A = 0.125 ? זה הגיוני ?

דוגמה נוספת :יש לי מסך ישן של חברת סמסונג (דגם Syncmaster 172) על השנאי שלו כתובים הנתונים הבאים :

Input :

V = 100-240 (Sin)

Hz - 50/60

A = 1.1

VA = 70-80

אם אני מחשב עפ"י הנוסחה הזו - קישור

אני מקבל תוצאה של 264VA שאולי נשמע הגיוני אבל שונה מהנתונים שכתובים על השנאי עצמו

ו/או אם אני מנסה את החישוב ההפוך כדי לקבל את נתון הA לפי הנתונים המוצגים (W:V = A)

אני מקבל תוצאה של 0.3 אמפר בעוד שעל השנאי עצמו כתוב 1.1

אני בטוח שאני מפספס פה משהו בדרך...

תודה,

דור

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

דוגמה שניה (30W) :

נמצא לפי סוג הציוד :

אם למשל זה ציוד קול אז רוב הסיכויים שיש לו שנאי, וזה אומר ש גדול מ W פי 2 - 3 (אם לוקחים מקדם ביטחון כי לא תמיד ניתן להעריך בקלות של שנאי), נניח 3. קיבלנו 90 . נחלק 90 ב 240 ונקבל 0.375 A

אם למשל זה גוף חימום זה אומר ש VA = W, ואז החישוב נכון ונקבל 0.125 A

דוגמה שלישית (המסך) :

המתח בכניסה נותן תחום גדול 100 - 240 V. תחום כזה (ללא מפסק שבו מחליפים 110 / 240) לא אפשרי בשנאי - מה שיש שם זה קרוב לוודאי לא שנאי אלא ספק ממותג

ספק ממותג יקח פחות זרם ככל שהמתח גבוה יותר (הפוך ממה שקורה במעגלים אחרים). זה אומר שאם תיתן לו 100 V הוא יקח מקסימום ואם תיתן לו 240 V הוא יקח פחות. ב 2 המקרים ה VA יהיה בערך אותו דבר

אם כך, אנחנו יכולים לחשב את ה VA לפי זה : הזרם המקס' 1.1 A, והוא קורה ב 100 V : קיבלנו 110 VA. במתח 240 V הזרם יהיה נמוך יותר כך שה VA נשאר בערך אותו דבר. ניתן לחשב כמה זרם : 110 / 240 = 0.45 A

אם אל הספק כתוב Output 70 - 80 VA : זה אומר שהוא לוקח בכניסה 110 VA ונותן ביציאה 70 - 80 VA (יש לו צריכת חשמל עצמית)

אם אל הספק כתוב Input 70 - 80 VA : זה אומר שהוא לוקח 70 - 80 VA. אם כך אז הזרם קטן יותר (ניתן לחשב : 80 / 100 = 0.8 A ב 100 V או 80 / 240 = 0.33 A ב 240 V), וה 1.1 A הוא נתון שהוסיפו לו מקדם ביטחון כלשהוא - אוליי הערך של הפיוז וכו

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זוג מוניטורים :

1.08A ו150W כל אחד

מיקסר :

0.145A ו32W

סינטיסייזר :

0.416A ו25W

כרטיס קול :

0.375A ו30W

יש עוד מכשיר אחד שלא הצלחתי לחשב את הנתונים שלו משום שאין לי מספיק פרטים עליו

לא מאתר היצרן ולא על המכשיר עצמו

אולי אתה תצליח להבין כמה אמפר הוא..

על המכשיר הסוויץ' נמצא על 230V ומתחת רשום:

230V Fuse : 315mA slow

115V Fuse : 630mA slow

באתר היצרן כתוב שהוא 25W

תודה,

דור

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...