כיצד להתנהג נכון בראיון עבודה? - עמוד 3 - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

כיצד להתנהג נכון בראיון עבודה?

lev-27

Recommended Posts

כשאתה כותב 5/5 אתה מצהיר שאפשר לתת בך אמון ב100%.

מאוד חשוב למעסיק לדעת שאפשר לסמוך עליך בנתונים או בפרויקטים רגישים.

גם כשאתה עובד אצלו וגם אחרי סיום העבודה.

בכל עבודה ובמיוחד במה שקשור לכספים, היושר שלך צריך להיות מוחלט.

זה החומר שמנהל חשבונות טוב עשוי ממנו.

זה לא אומר שתשרת את המעסיק שלך באופן עיוור.

זה אומר שאתה לא תבגוד באמון שנותנים בך, שמבוסס על יושר ומוסריות.

אם המעסיק שלך יתגלה כמנהל עסק פלילי ולא מוסרי ויהפוך אותך לשותף פלילי, אז זה לא אתה ששובר את קוד הנאמנות (שמבוסס על יושר ומוסריות).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 46
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

ראיון עבודה זה פשוט משחק שאתה צריך לנצח בו.

למשחק הזה יש חוקים מאוד מוגדרים. אתה צריך בגדול להגיד למראיין מה שהוא רוצה לשמוע תוך כדי השמעות אמין. להגיד שאתה נאמן 5/5 זה לא שקר גס. עשית פשוט אובר אנליזה של המצב.

ברור להם שאתה לא תשאר שם אם יציעו לך להכפיל את המשכורת. אתה לא צריך לעשות אובר אנליזה ל 5/5 אומר שגם אם יבקשו ממני להעלים מס אני אעשה את זה...כי אני קרוע על המקום עבודה!

תחשוב מה הם רוצים לשמוע, ותציג את זה בדרך אמינה. להגיד שאתה סופר נאמן למקום עבודה ושאתה כן מתחבר למטרות וליעדים של החברה זה אחלה תשובה. להגיד שאין על החברה ובטוח תשאר שם 5 שנים ויותר זה לא מי יודע מה אמין.

בסופו של דבר, החלק האישיותי, אם אתה נצמד לנוסחא דיי מוגדרת צריך לעבור בסדר גמור.

אגב, הייתי מציע לך לנסות לעשות דברים ברצינות. שאלות אישיותיות לא חסר באינטרנט. תמצא איזה שאלון ותן לחבר שלך לבחון אותך עליו. לפעמים מהצד דברים נראים אחרת ותוכל לקבל תובנות על איך אתה נראה מהצד.

אגב, לבחור שאמר ש"לחשוב מחוץ לקופסא זה יתרון" בראיון עבודה זה דווקא לאו דווקא נכון. אנשים טובים לעשות השמה לפי שבלונות. למה? כי זה קל. אתה יודע שיש לך 100 אנשים שהעסקת בהצלחה שעשו X Y Z אז אתה תחפש אנשים עם אותו דפוס. יבוא מישהו ששובר ת'דפוס הזה לא תמיד ידעו איך לאכול אותו.

זה כמו שאם מגיע גאון מטורף למשרת מתכנת, לא בטוח שאנשים יעדיפו לקבל אותו על פני סתם מתכנת טוב. הם לא מכירים את סוג הבן אדם ולא בטוח שיוכלו לאכול אותו (מה אם אחרי חצי שנה הוא יהיה כ"כ תותח שהוא יעזוב אם לא נכפיל לו את השכר? מה יקרה אם הוא לא יסתדר עם אנשים אחרים? וכו').

אין לי שום ספק שיש לכל כלל דוגמא נגדית כמו שאמרת. אני יכול להגיד לך שהתראיינתי במספר חברות, ולו הייתי אומר דברים בנוסח שאתה אמרת הייתי חוטף סטירת פין ונשלח הביתה. זה לא אומר שלא קורים דברים כאלה, רק שלבסס איזושהי עצה עליהם תהיה אשליה במקרה הטוב, ואפילו הטעיה.

שיהיה בהצלחה!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מסכים לגמרי. גם בין השורות של Art Tatum אפשר להבין שהתמודד על תפקידים של אנשי מכירות.

שם מתים על חוצפנים שלא יודעים גבולות, בתור מישהו שכבר עבר כמה חברות בחיים שלו,

איש מכירות מוערך בחברה, בד"כ לא אדם נעים להסתובב איתו גם באופן אישי וגם בצורה

שבה הוא מתנהל מול אנשים אחרים. אבל כמה שפחות גבולות ומחסומים יש לאדם הזה באישיות,

יותר טוב, לא תהיה לו בעיה לעשות הרבה יותר דברים בשביל למכור שאדם רגיל פשוט לא יעשה.

אז Art Tatum, אם אתה הולך למכור חבילות של YES מדלת לדלת, אולי הגישה שלך למראיינים היא מצויינת,

אבל למשרות מקצועיות נורמאליות, לדעתי קצת פחות(קצת הרבה).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא יכול למכור ללקוח מוצר שאני לא באמת מאמין בו או במחיר שלו.

שורה קלאסית של איש מכירות :smile1:

כי זה יכול להיות נכון ולא נכון, לגבי כל מוצר. תלוי מי מוכר ומי קונה :9.

בכל מקרה, כנראה שטעיתי בהערכה שלי, אז אם אתה אומר שאתה מתמודד על תפקידים

בתחום הסיסטם, גישה כזאת נראית לי תמוהה מאוד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מי מתמודד ?

בחיים לא התמודדתי על תפקיד.

תמיד הגעתי לראיון עם הסמנכ"ל/מנכ"ל והתקבלתי לעבודה אחרי שיחה קצרה.

וכמעט תמיד המעסיקים שלי קיבלו המלצה לפני שפגשתי אותם.

ואיזה תחום ? אותי אי אפשר לתחום.

הייתי ברמן.

היה לי עסק עצמאי.

מנהל תמיכה טכנית של חברת .

מנהל טכני.

תאורן ואיש בתיאטרון.

ואת המקצוע האחרון שלי אני אשמור בסוד.

אני רק יאמר שכל מי שישמע את זה יהיה מופתע, סקפטי, מזועזע, ומשועשע.

והמקצוע הבא כבר בתכנון, הפעם משהו שונה לגמרי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש שאלה נחמדה בשאלוני העסקה

אתה עובד נאמן ומסור

יום אחד גילית כי המעביד היקר שלך גנב ממך 200 שקל

לא שילם לך משהו שהיה צריך לשלם וגם לא התכוון לשלם

אתה מנהל חשבונות ואחראי על הקופה הקטנה והמחסן שלו

יש לך אפשרות לקחת מוצר בשווי 200 שקל בלי שהוא ירגיש.

מה תעשה ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זו לא שאלה מכשילה. אם הוא גנב ממני כסף ולא רוצה לשלם - אני אתפטר ואתבע אותו. מי ירצה לעבוד עם בן אדם כזה.

אותי שאלו פעם לצורך עבודה עם סיווג גבוה לאישיות בחירה שאלה מכשילה ביותר.

"אם קיבלת הוראה מפורשת מלמעלה שאין לאף אחד אישור להיכנס לחדר מסויים גם אם זה יהיה אובמה, ואז בה המנהל הישיר

שלך ומבקש בתוקף להיכנס, ואפילו יאיים לפטר אותך אם לא תעשה כרצונו. מה תעשה?"

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא נותן להיכנס! לא מזמן עבדתי באבטחה במחסן לוגיסטי ומנהל האתר היה סא"ל לשעבר. הייתה לו שריטה בכל הקשור לאבטחה. במשמרת השנייה שלי מגיע הבעלים של החברה ברכב פאר עם אבא שלו, אבל אני לא ידעתי מי הוא בכלל. התחלתי לחקור אותו מי אתה, מה אתה עושה כאן, מה אתה רוצה. הוא ממש התעצבן והתחיל לצעוק "אני הבעלים של החברה הזאת!" צחקתי לו בפנים ועניתי כל מיני תשובות מתחכמות. החזקתי אותו כל כך הרבה זמן בשער עד שמנהל האתר רץ מהמשרד ואמר לי לתת לו ליהכנס.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זו לא שאלה מכשילה. אם הוא גנב ממני כסף ולא רוצה לשלם - אני אתפטר ואתבע אותו. מי ירצה לעבוד עם בן אדם כזה.

זו לא שאלה מכשילה זו שאלה שנועדה לבדוק אם יש לך אופי של גנב

אתה וכל אדם אחר שאתה מכיר יכתבו "לא", אין קשר בין הגניבה שלו לגניבה שלך לכן לא גונבים.

אבל יש אנשים עם אופי של גנב שלגביהם אין שום עירעור, אצלם הגונב מגנב פטור.

בית דין של העולם התחתון יסמן "כן" וכך גם תהיה הפסיקה שלו.

את האנשים האלה השאלה מחפשת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

צריך להיות גנב טיפש במיוחד כדי לסמן "כן"

ואגב

יש לי עוד סיפור מעניין (ואמיתי).

חבר טוב שלי הלך לראיון עבודה בחברה גדולה לפרויקט שדורש סיווג ביטחוני.

אחרי המתנה ארוכה בחדר (שהוא ניצל בשביל לישון), קראו לו לחדר, ושם ישבה בחורה צעירה ולא מפותחת ששאלה שאלות מפגרות והחליטה החלטות באופן שגוי ושרירותי.

החבר הזה עצר אותה מהר מאוד ואמר לה שלדעתו כל המבחנים האלה הם שטויות (הוא גם הסביר לה למה בשפה פשוטה) ושזה ביזבוז זמן ויש לו דברים יותר טובים לעשות.

היא קבעה לו ראיון ישר עם המראיין הסופי והם קיבלו אותו לעבודה.

כמה זמן שהוא חסך על שטויות זה לא יאומן

מרואינים אחרים ביזבזו עוד שעות שם.

לפעמים זה בדיוק מה שהם מחפשים כנראה..

.

כשחושבים על זה ברצינות . בצורה הזו יש סיכוי גדול יותר לקבל עבודה מאשר לשרוף ימים ושעות , מבחני הערכה הזויים מול מראיינת בת 21 ששואלת את אותה שאלה 10 פעמים בצורה שונה , עם עוד 400 איש

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זו הסיבה שאני רוצה לצבור ניסיון בתור מנהל חשבונות ויועץ מס ובהמשך לפתוח משרד קטן. אני לא רוצה למצוא את עצמי יושב בגיל 40 מול ילדה בת 21 שתגיד לי שאני לא מתאים לאווירה הצעירה של החברה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מי מתמודד ?

בחיים לא התמודדתי על תפקיד.

תמיד הגעתי לראיון עם הסמנכ"ל/מנכ"ל והתקבלתי לעבודה אחרי שיחה קצרה.

וכמעט תמיד המעסיקים שלי קיבלו המלצה לפני שפגשתי אותם.

ואיזה תחום ? אותי אי אפשר לתחום.

הייתי ברמן.

היה לי עסק עצמאי.

מנהל תמיכה טכנית של חברת .

מנהל טכני.

תאורן ואיש בתיאטרון.

ואת המקצוע האחרון שלי אני אשמור בסוד.

אני רק יאמר שכל מי שישמע את זה יהיה מופתע, סקפטי, מזועזע, ומשועשע.

והמקצוע הבא כבר בתכנון, הפעם משהו שונה לגמרי.

תעשיית הפורנו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...