כיצד להתנהג נכון בראיון עבודה? - עמוד 2 - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

כיצד להתנהג נכון בראיון עבודה?

lev-27

Recommended Posts

רק אותי הקטע עם הגרפולוגיה מרתיע? אני עבדתי פעם אצל סיינטולוג וזה לא הסתיים טוב... קשה לי עם הדברים האלה.

לא רק סיינטולוגים מטורפים מבקשים להעביר עובדים שלהם מבחני גרפולוגיה, זה די מקובל כדי להעריך תכונות אופי של העובד.

ואני זוכר את הסיפור שלך, היה משעשע משהו :-* :-*

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 46
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

לא רק סיינטולוגים מטורפים מבקשים להעביר עובדים שלהם מבחני גרפולוגיה, זה די מקובל כדי להעריך תכונות אופי של העובד.

בשום מקום עבודה רציני לא משתמשים בשיטות וודו כגון גרפולוגיה לצורך הערכת עובדים. זו שיטה שאין לה שום תוקף ניבויי, כפי שהוכח במחקרים רבים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תנסה להוציא מהם כמה שיותר כשכר עבודה.

אחר כך כבר קשה לקבל תוספת ואם הזמינו אותך שוב כנראה שהם מעונינים אז זו ההזדמנות שלך להתחיל טוב.

לגבי חזרות על הנהלת חשבונות וכ' אין לך על מה לחזור הם ממילא ילמדו אותך הכל ותמיד תגיד שאתה פתוח לשיטות חדשות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בשום מקום עבודה רציני לא משתמשים בשיטות וודו כגון גרפולוגיה לצורך הערכת עובדים. זו שיטה שאין לה שום תוקף ניבויי, כפי שהוכח במחקרים רבים.

לצערי זו שיטה נפוצה מאוד בקרב מעסיקים לסינון עובדים אם כי השימוש בה יורד בשנים האחרונות.

עצוב. :'(

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא יודע אם זה הסנתר שלה שמגיע לה למחשוף( :puke:) אבל עוד לפני שהיא התחילה לדבר היה לי דחף בלתי נשלט לחבוט בה עם עת חפירה עד למוות...

מעניין אם ניתן להבין את זה מהכתב שלי, כי שום דבר אחר בטח שלא ניתן בעיקר את מה שכתוב בו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הייתי בראיון עבודה פעם אצל סמנכ"ל (שסידר לי ידיד ממחלקת מכירות בחברה).

הוא ביקש ממני שאני יכתוב משהו בשביל גרפולוגיה.

אני לא זוכר איך בדיוק (לא שזה משנה), אמרתי לו מה אני חושב על גרפולוגיה והוא וויתר על הרעיון.

נשכרתי על המקום.

בלי ראיון שני ובלי חירטוטים.

וכל האנשים ששלחו קורות חיים (אפילו את זה לא הבאתי) נשארו במגירה.

אני לא מאמין בכל השיטה הלא אנושית שמתייחסת לשכירים כסחורה שצריך למיין.

הטובים הם אלה שמתעלמים משטויות ומתרכזים בעיקר.

וגם המנהלים כאלה.

בסופו של דבר כל המיונים הם רק בשביל לחסוך זמן למנהלים שגם ככה צריכים לראיין.

אוקי אז אתם רוצים לדעת את מי אתם מקבלים לעבודה, זה לגיטימי.

אבל שעות של מיונים כאילו אנשים הם מערך סטטיסטי, זה כשלעצמו פסיכי.

הם צריכים למיין את עצמם.

יש לי עוד סיפור מעניין (ואמיתי).

חבר טוב שלי הלך לראיון עבודה בחברה גדולה לפרויקט שדורש סיווג ביטחוני.

אחרי המתנה ארוכה בחדר (שהוא ניצל בשביל לישון), קראו לו לחדר, ושם ישבה בחורה צעירה ולא מפותחת ששאלה שאלות מפגרות והחליטה החלטות באופן שגוי ושרירותי.

החבר הזה עצר אותה מהר מאוד ואמר לה שלדעתו כל המבחנים האלה הם שטויות (הוא גם הסביר לה למה בשפה פשוטה) ושזה ביזבוז זמן ויש לו דברים יותר טובים לעשות.

היא קבעה לו ראיון ישר עם המראיין הסופי והם קיבלו אותו לעבודה.

כמה זמן שהוא חסך על שטויות זה לא יאומן

מרואינים אחרים ביזבזו עוד שעות שם.

לפעמים זה בדיוק מה שהם מחפשים כנראה...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז שאני אבין, אתה רואה את זה ככה:

המראיין: אז בוא תעשה עכשיו את המבחנים הבאים....

אתה: שומע? המבחנים שלכם שווים לתחת, אני בן אדם, תפסיקו לברור לעבודה הזאת לפי מבחנים מטופשים ופשוט תקבלו אותי(בטון ג'דייי).

המראיין: שמע, זו התשובה הנכונה, התקבלת. כל מי שהולך לעשות את המבחנים נכשל אוטומטית.

אתה: ואגב, אתה מכוער מאוד.

המראיין: החלטנו לתת לך שכר בסיס גבוה מהרגיל+מצנח זהב. בהצלחה.

אתה: לך חפש!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא זאת ממש לא הכוונה.

לא מדובר בזילזול או תקיפה או הפגנת כוח.

אם אתה בן אדם טוב עם ביטחון, שמכוון לטוב, ולא מפחד מאנשים, ולא מדבר בטון לחוץ מלחיץ ומאיים, ואתה דובר אמת ומתייחס לאנשים כמו שהיית רוצה שהתייחסו אליך, עם חיוך ורצון טוב, אז זה מה שאתה מקבל.

אני יודע שבמציאות העולם לא תמיד עובד כמו שאני מורגל אליו, וכמו שאולי נדמה לי לפעמים.

כל אדם עובר את החיים אחרת.

יש אנשים שהחיים זימנו להם מסלול מסוים, והוא לא תמיד המסלול שרוב האחרים הולכים בו.

אתה לעולם לא יודע מה יכול להיות עד שאתה מנסה.

אפשר לעבור חיים שלמים בלי לנסות דברים, והם לעולם לא יקרו.

ושלא תבינו אותי לא נכון, אני לא מיעץ לאנשים איך להתנהג בראיוןן.

כל מה שאני אומר זה שהעולם הוא לא בהכרח מכונה ענקית, ואתם לא בהכרח ברגים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה כן בורג לא משנה איך אתה מצייר את זה, שוב לריב עם המראיין זה לא תמיד חכם, כשאתה מגיע לחברה עם פרוטקציות אז אפשר לחפף על חלק מהשלבים, אבל שוב מאוד תלוי מי מביא אותך ובאיזה שלב.

בנוסף זה תלוי מאוד באיזה חברה מדובר, בחברות גדולות במיוחד אם זאת חברה בינ"ל, יש נהלי גיוס מאוד קשיחים לעובדים.

אתה יכול ליפול על חברה שבתכלס לא בא לה לשלם 4000 שקל למכון "הערכה" ולהצליח להוריד אותם מהעניין ואתה יכול ליפול על חברה שתעיף אותך מכל המדרגות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

גם אתה יכול למיין ולבחור איפה ואיך אתה רוצה להתקבל לעבודה.

וגם אם רוצים לבדוק אותך יותר לעומק (ואתה אותם), זאת לא חתונה קתולית.

אפשר לשכור אותך לנסיון ולסגור על חוזה יותר קבוע אחרי כמה שבועות/חודשים במידה וכל הצדדים מרוצים מהעבודה.

ואל תשכח שגם בחברות גדולות עובדים אנשים.

אומנם יש להם נהלים, אבל לא חסרות אפשרויות לתמרון.

הקלות הבלתי נסבלת שמבזבזים את זמנך בראיונות עבודה ומיונים היא מעבר לכל פרופורציות.

יש תעשיה שלמה שעושה כסף מלבזבז לך את הזמן.

צריך גם להפעיל את הראש ולנסות להימנע מביזבוז זמן לשוא.

אל תצפה שיעשו את זה בשבילך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אנשים מוכשרים מאוד בעלי כישורים מבוקשים בשוק העבודה יכולים למיין איפה ואיך להתקבל לעבודה, אבל לרוב האנשים אין ברירה כי על כל מקום עבודה מתחרים עשרות ולעיתים מאות עובדים. המצב מחמיר ככל שנקודת הפתיחה של המועמד נמוכה יותר. (היעדר מוחלט של ניסיון, למשל) [br]פורסם בתאריך: 21.03.2011 בשעה 05:58:34

כנראה "עלית שלב". נגיד היו 20 מתראיינים למשרה, ועכשיו נשארו 5 ואתה ביניהם. מניח שרוצים לשמוע יותר מאותו הדבר, אולי עם איזושהי הפחתה בשכר.

היה בדיוק מה שאמרת רק שהם קיבלו מעל 200 קורות חיים. שאלו עוד שאלות על מקום העבודה הקודם, מה אהבתי שם, מה לא אהבתי, מה אני מחפש, למה עזבתי, איפה אני רואה את עצמי בעתיד ולמה כתבתי נאמנות 4/5 בשאלון. :lol: נלחצתי, לצערי. בגדול אמרתי שאני רוצה ללמוד כמה שיותר, לצבור כמה שיותר ניסיון ולהמשיך ללמוד ליועצי מס ובתקווה לעשות סטאז' במשרד. נקווה לטוב. אין ספק שזה היה שיעור מצויין בראיונות עבודה, למדתי, הפקתי לקחים ובמקרה הכי גרוע אמשיך הלאה. לא ראיון עבודה אחרון.

תודה לכולם על העזרה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כי 5/5 זה שקר בוטה. זה לא חתונה קתולית. אני עובד נאמן, אני רוצה לעבוד וללמוד, אבל אם תהיה הצעת עבודה טובה יותר בהחלט אשקול אותה. מה שכן אמרתי (בכנות) שיותר חשוב לי מקום עבודה נעים ואנשים שכיף לעבוד איתם מאשר עוד כמה אחוזים למשכורת. אם יש להם שכל הם יבינו שאין כזה דבר עובד נאמן ב-100%. אף אחד לא ישאר לעבוד בשביל 5,000 אם יציעו לו 8,000 במקום אחר. אף אחד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...