האם כדאי לי "להתקדם" למסך עם פאנל שונה מ-TN? - עמוד 2 - מסכי מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

האם כדאי לי "להתקדם" למסך עם פאנל שונה מ-TN?

ksn1981

Recommended Posts

100% .. תודה ..

עדכון

חשבתי שבהינתן גודל מסך (אורך אלכסון באינצ'ים) ורזולוציה (העונה ליחס רוחב-גובה מסוים).. נקבע גודל הנקודה ("הפיקסל").. וחשבתי שבהסתמך על כך, אוכל לקבוע לי סף מסוים שפחות ממנו לא נוח לי לעבוד עם טקסט.. (רציתי להסתמך על ניסיוני עם 23" וגודל נקודה 0.266מ"מ, ולחפש מסכים עם גודל כזה לפחות ולהעדיף יותר גדול)..

כל הנאמר לעיל הוא נכון בגדר הטבעי/הנפוץ.. הדבר מוצג גם בטבלה שצירפתי (גודל נקודה בהינתן רזולוציה וגודל מסך נפוצים)!

בפועל, מסתבר שהדבר אינו מדוייק.. פיקסל לא חייב להיות סימטרי גאומטרית (אורך=רוחב) ובכלל כשאומרים גודל נקודה מתכוונים למרחק בין שני תת-פיקסלים זהים בצבעם (לא חייבים להיות מרובעים בכלל).. וברור שהיצרנים מודדים זאת לפי מה שעולה על רוחם (גובה/רוחב/אלכסון)..

הדבר מסביר את העניין של- (לצורך העניין) ישנם שני מסכי 23" ב- 1920X1080, האחד עם גודל נקודה 0.266 (הגיוני) והשני עם 0.248.

שיטה מדוייקת יותר היא PPI (מספר פיקסלים ביחידת שטח - אינץ' מרובע).. בכל אופן, גודל נקודה קטן אומר יותר צפיפות של הפיקסילים דבר שאמור לספק תמונה חדה יותר! אך לאור הבלגן אני כבר לא בטוח איך לשקף אץ זה על נוחות העבודה מול טקטים.. מה אתם אומרים??

אם להסתמך על מסקנתי (לגבי גודל נקודה מינימלי לנוחות עבודה מול טקסט), אני נשאר "רק" עם 23 (16:9) או 24 (16:9) או 24 (16:10).. [דגמי הדל עונים לגדלים הנפוצים שבטבלה.] ואם לא תמליצו על אחרים, דגמי הדל הרלוונטיים יהיו ה- 23 (16:9) וה- 24 (16:10)..

אני קורא על מסכי הדל..וכן זה ה- U2311H שיש לו דליפת אור מ- 4 הפינות + כשמסתכלים עליו מימין/משמאל מתקבל גון של צהוב(צבעים חמים)/כחול(צבעים קרים) בהתאם + בנוסף כשמסתכלים מלמעלה/מלמטה מתקבל גוון כתום.. אז מה צריך לבדוק לפני שקונים?

אני ממשיך לקרוא עליו.. ואגיע לשני גם..

אשמח שלא תשאירו אותי לבד בבלגן הזה..

[attachment deleted by admin]

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בפועל, מסתבר שהדבר אינו מדוייק.. פיקסל לא חייב להיות מרובע, ולא חייב להיות סימטרי גאומטרית (אורך=רוחב) ובכלל כשאומרים גודל נקודה מתכוונים למרחק בין שני פיקסלים זהים בצבעם.. וברור שהיצרנים מודדים זאת לפי מה שעולה על רוחם (גובה/רוחב/אלכסון)..

לא מכיר אף מסך LCD של מחשב שבו הפיקסלים אינם מרובעים. בפלאזמות זה קיים...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

QttP, תוקן - הכוונה היתה לתת-פיקסל, אותו חלק מהפיקסל שאחראי לצבע מסויים (שביניהם מודדים את המרחק)..

- מישהו יכול לאשר את המסקנה של גודל נקודה מינימלי מבלי לפגוע בנוחות העבודה מול טקסט?

- למישהו יש רמז על איך לקנות U2311H ללא הבעיות שתיארתי?

(קראתי שהבעיות תוקנו ב- REV01 יחסית ל- REV00.. ובמקומות אחרים אני קורא על REV02..)

תודה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

גודל הנקודה אל מול נוחות זה דבר אינדיוידואלי לחלוטין. אני משתמש לעיתים במסך 22 ברזולוצייה של 1920X1080 וזה מסתדר לי מצויין.

יכול להיות שתאהב, יכול להיות שלא. למה שלא תשב מול מסך כזה ותחליט?

אם אתה מחפש רויזיה מסוימת של המסך, תתקשר לחנות ותשאל. אני די בטוח שאי אפשר לדעת רק על פי קוד מוצר על האריזה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני קורא על מסכי הדל..וכן זה ה- U2311H שיש לו דליפת אור מ- 4 הפינות + כשמסתכלים עליו מימין/משמאל מתקבל גון של צהוב(צבעים חמים)/כחול(צבעים קרים) בהתאם + בנוסף כשמסתכלים מלמעלה/מלמטה מתקבל גוון כתום..

אני ממשיך לקרוא עליו.

(קראתי שהבעיות תוקנו ב- REV01 יחסית ל- REV00.. ובמקומות אחרים אני קורא על REV02..)

הי איש.אני גם מתעניין במסך הזה.תוכל לתת קישור לציטוטים שהבאת?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה רבה אנשים..

בקשר לגודל הנקודה

אכן המספרים שצירפתי בטבלה לפני הם "נפוצים" (כך בדגמי הדל).. ואכן ה- "טענות" על אי-נוחות בעבודה מול טקסט בד"כ מתחילות להישמע כשמדובר בפחות מ- 0.265 (הנפוץ בקרב מסכי 23" ב- FHD).. כך גם אצלי.. אני חושב ש- 0.27 או 0.275 (הנפוצים בקרב מסכי 24 - ראו טבלה) יהיו יותר נוחים, וכן הייתי מעדיף אותם, אבל זה תלוי במשתמש (בראיה שלו, במרחק ישיבה..).

היות ולטעמי מדובר בגודל נקודה גבולי (ה-0.265), אפשר להסתדר איתו מבלי להרגיש שמפספסים בשטח העבודה:

אפשר לשנות את הגדרות הפונטים במערכת ההפעלה.. באינטרנט ובאופיס פשוט עושים זום.. ובתוכנות מסוימות אפשר להגדיל את הפונט..

אבל ברור שגודל נקודה קטן יותר, יצריך יותר הקרבה בשטח העבודה!

U2311H או U2410

כמו שאמרתי, הייתי מעדיף את גודל הנקודה של ה-24 אך לא עד כדי שאשלם כפליים על המסך.. ל-24 יש יותר כניסות וטיפה יותר רזולוציה, והתצוגה שלו יותר איכותית.. אבל.. כשאני חושב על זה שאני יכול להעמיד (ת'אמת - די שוקל את זה) שני מסכי 23 במיחיר של מסך 24 אחד, אני ישר מוריד את ה-24 מהאופציות!

נ.ב. ברור ששימושי אנשים אחרים יצריכו התייחסות אחרת ליתרונות ה-24!

REV.A0X של U2311H

בקשר לפתרון הבעיות.. אני כבר לא יודע באיזה ביקורת כתובה/מצולמת זה היה.. אשתדל למצוא את זה שוב..

הם אמרו שב- REV.A01 בעית הקושי בסיבוב המסך (ימינה שמאלה) תוקנה, ובעיית הצבעים תוקנה חלקית..

כיום יש את REV.A02 (כנראה האחרונה) אבל לא יודע מה "שופר" בה..

ב- SKYPC רשום שזה REV.A02.. בשאר החנויות כנראה שצריך לשאול..

אשמח מאוד אם מישהו יכול להוסיף מידע בנושא..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1. בקשר לגודל הנקודה. זאת עובדה נתונה ואין מה לעשות בנדון. ככל שהמסך יותר גדול כך הוא מיועד לספק שטח עבודה גדול יותר ולא לגרום לדברים להיות מוצגים גדול יותר (טעות נפוצה של אנשים שלפחות אתה לא נופל בה). אז אפשר להשלים עם המצב או להישאר לעד עם מסך 19". אני חושב שהבדלים כל כל קטנים בגודל הנקודה (בין המסכים שהזכרת) הם חסרי חשיבות בפועל, וגם אם אתה לא מסוגל להסתגל לטקסט ולסמלים קטנים יותר (ואני ממליץ לנסות), יש מספיק אפשרויות (שאותן ציינת) כדי להקל על העניין מבלי לשנות את הרזולוציה, במחיר של הקרבת שטח עבודה מסוים שהיא לרוב המשתמשים לא כל כך משמעותית. כך שאני חושב שאתה מתייחס לנושא הזה בגישה הנכונה.

2. אני מסכים איתך לגמרי שאם רזולוציה של 1920x1200 ושלל הכניסות של ה-U2410 אינן חיוניות עבורך אז משתלם יותר לקנות את ה-U2311H. אולם, יחס התמונה שלו הוא 16:9 (בניגוד ל-16:10 של ה-U2410) מה שעלול להיות רחב מדי לאנשים מסוימים לצורך עבודה משרדית. אם אתה יכול למצוא מסך בתצוגה בגודל ורזולוציה דומים (לסוג הפאנל אין חשיבות כאן) אז אני ממליץ רק כעוד אמצעי לדעת שאתה קונה את מה שנכון עבורך.

3. אני מניח שהמלאי שהגיע לייבואן ונמכר כיום בחנויות הוא A02, לא חושב שצריכה להיות לך מניעה מקניית המהדורה הזאת אלא אם כן קראת עליה ביקורות שליליות באופן גורף. לא תמיד ה"שיפורים" הם משהו מובחן או שחשוב שהמשתמש יהיה מודע לו. הרבה פעם השיפורים הם ברמת האלקטרוניקה והקושחה והם די מזעריים עד שקופים עבור המשתמש. בכל מקרה כדאי לוודא מול החנות איזו מהדורה מקבלים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

FHD רזולוציה גבוהה מדי בשביל מסך קטן מ23".

ל24" על 1920X1200 יש את הפרופורציות הכי טובות באופן כללי.

באופן ספציפי אפשר לטעון ש1920X1080 יותר מתאים לסרטים רחבים.

אבל מה קורה כשמנגנים מדי פעם סרט או סרטון שהוא לא רחב ?

במקרה שכזה מאבדים יותר ממה שמרוויחים (מבלי להתייחס לכמות הצפיה בכל סוג).

לכן הרזולוציה האידיאלית הנפוצה מבחינתי היא 1920X1200 ופחות מ24" לרזולוציה כזאת לא בא בחשבון.

אם יש עניין של פנל דגם ומחיר אז מקסימום הייתי מתפשר על 23" בFHD.

מסך קטן יותר מזה לא הייתי אפילו מעלה על דעתי.

בטח לא בשוק הדגמים והמחירים של היום.

עוד דבר שאני מאוד אוהב (במיוחד במסך שני לאותו מחשב) זה מצב PORTRAIT.

שני דפדפנים והרבה תוכנות וחלונות נכנסים יפה מאוד במצב כזה על מסך 1920X1200.

תעשו חשבון וחלקו את זה מתמטית לשניים ותבינו למה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אנשים יקרים.. תודה רבה לכם..

אני מאוד מעריך את התרומה שלכם, זמן וידע.

אשתדל למצוא לי זמן השבוע לגש לחנות לראות ולקנות את ה- U2311H.. אם לא אצליח אז אזמין אותו וזהו..

בכל מקרה, אתן ביקורת כשאגבש את דעותיי עליו!

תודה רבה :hi:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...