Dragon Age 2 - הדיון הראשי - עמוד 4 - משחקי מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

Dragon Age 2 - הדיון הראשי

~BaRaK~

Recommended Posts

לגבי המשחק באופן כללי הוא מאוד מוצלח.

הרבה יותר זורם מהקודם, והרבה פחות מעיק.

הקרבות יותר מהנים.

המון זמן התבזבז במשחק הקודם על התעסקות עם הINVENTORY.

קטגורית הזבל היא דבר נהדר שחוסך הרבה זמן.

וגם את צימצום ההתעסקות עם החפצים של הקבוצה אני רואה בחיוב.

ההתאמה ופיתוח יכולות הדמויות עדיין קיימת במידה לא קטנה.

רק שעכשיו לא צריך להתעסק עם הקבוצה יותר ממה שצריך להתעסק עם הראשי, וזה דבר מעולה כי הם שלושה וגם ככה זה מאוד מעיק.

וגם יותר קל לעשות סדר בחפצים ולדעת מה לשמור ומה לא.

פחות התעסקות עם שטויות ויותר אקשן בלי לאבד שום דבר חשוב, מה יותר טוב מזה ?

זו בדיוק הבעיה שלי עם המשחק. מפתחים החליטו שקרבות קשים וטקטיקה זה מעיק. החליטו שניהול מלאי זה מעיק. לחקור עולם גדול זה מעיק. על סמך מה הם החליטו אני לא יודע. המשחק הראשון קיבל ביקורות מצויינות וצבר קהל מעריצים גדול. אם הורידו את כל הדברים שמעריצים אהבו בחלק הראשון מה נשאר להם? גרפיקה קצת יותר טובה? קרבות קצת יותר זורמים? אם הם מעדיפים לקבל שחקנים שלא אהבו את החלק הראשון ולאבד את אלה שכן זכותם. רק שיקחו בחשבון שחברות רבות נפלו בגלל החלטות דומות. (Deus Ex 2, למשל) מבחינתי נכנסים לרשימה שחורה. Mass Effect 3 אקנה רק אחרי קריאה של ביקורות גולשים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 240
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

סמנטיקה ותו לא.

יש במשחק הזה לא פחות טקטיקה מהקודם והוא הרבה יותר קשה ומאתגר.

ניהול מלאי עדיין יש רק שהעיפו את הזבל שאתה לא יודע אם לשמור או למכור לרשימה משלו עם כפתור "מכר את כל הזבל" בחנות.

ובמקום שתחליף לחברי הקבוצה שריון קדסה כפפות ומגפיים, יש להם שריון קבוע שאפשר לשדרג ולשים בו רונות.

התוצאה היא שיש לך עדיין קוסטומיזציה ורמת המורכבות לא ירדה מהותית, ובתמורה לזה אתה יכול לזרוק את כל מה שאתה לא לובש או מתכנן ללבוש בעצמך.

סלוטים לחגורה שרשרת וטבעות יש לכולם.

איזה עולם חקרת בקודם בדיוק, כמה ריבועים במפה של האיזור ?

בכל מקרה זה לא עולם פתוח.

כאן הסיפור מתמקד בעיר והאיזור והמגוון והעומק מתמקד, איך לא... בעיר ובאיזור.

האופן שהסיפור מתפתח ומוצג מעניין לא פחות מהקודם.

ומבחינות מסוימות אפילו יותר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

למה עוד לא פגשתי את איזבלה?

אניבאקט 2 כבר די הרבה זמן....

*וכל מה שאני רוצה לעשות עם הקונסולה זה להוסיף 10 נק' לחיים של הקוסם....לא יודע, זה ירגיש לי משמעותי :silly:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

איזבלה נמצאת בפאב בLOWTOWN (ביום או בלילה, אני לא יודע אם זה משנה).

אפשר להשיג אותה בACT 1 אחרי שמצרפים את ANDERS נדמה לי.

תקווה שזה לא מאוחר מדי בשבילך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

סמנטיקה ותו לא.

יש במשחק הזה לא פחות טקטיקה מהקודם והוא הרבה יותר קשה ומאתגר.

ניהול מלאי עדיין יש רק שהעיפו את הזבל שאתה לא יודע אם לשמור או למכור לרשימה משלו עם כפתור "מכר את כל הזבל" בחנות.

ובמקום שתחליף לחברי הקבוצה שריון קדסה כפפות ומגפיים, יש להם שריון קבוע שאפשר לשדרג ולשים בו רונות.

התוצאה היא שיש לך עדיין קוסטומיזציה ורמת המורכבות לא ירדה מהותית, ובתמורה לזה אתה יכול לזרוק את כל מה שאתה לא לובש או מתכנן ללבוש בעצמך.

סלוטים לחגורה שרשרת וטבעות יש לכולם.

איזה עולם חקרת בקודם בדיוק, כמה ריבועים במפה של האיזור ?

בכל מקרה זה לא עולם פתוח.

כאן הסיפור מתמקד בעיר והאיזור והמגוון והעומק מתמקד, איך לא... בעיר ובאיזור.

האופן שהסיפור מתפתח ומוצג מעניין לא פחות מהקודם.

ומבחינות מסוימות אפילו יותר.

אם אתה נהנה שיהיה לך לבריאות. אבל מה לעשות ביקורות גולשים מדברות בעד עצמן. רוב המוחלט של השחקנים לא אוהב את החלק השני. לביקורות מקצועיות אני לא מתייחס כבר שנים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם אתה נהנה שיהיה לך לבריאות. אבל מה לעשות ביקורות גולשים מדברות בעד עצמן. רוב המוחלט של השחקנים לא אוהב את החלק השני. לביקורות מקצועיות אני לא מתייחס כבר שנים.

אל תתיחס יותר מדי לכל הביקורות.

במציאות אין כאלו הבדלים לרעה כמו שמנסים לספר.

ועל כל דבר שאולי קצת פחות מהקודם יש גם משהו או שתיים שיותר מהקודם.

אחרי שאתה קורה את כל הביקורות במשך חודשים ואז אתה מתחיל לשחק במשחק, אתה מחפש על מה להתלונן ושוכח להינות מהמשחק.

אני ציפיתי למשחק יותר טוב מהקודם וזה באמת מה שקיבלתי.

יש מקום לביקורת אבל זה משחק טוב שחבל להחמיץ.

כמעט בכל משחק צריך להתייחס בסלחנות לדברים שוליים כדי להינות מהעיקר.

כמות התלונות שהיתה לי בDA1 היתה גדולה פי כמה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

*וכל מה שאני רוצה לעשות עם הקונסולה זה להוסיף 10 נק' לחיים של הקוסם....לא יודע, זה ירגיש לי משמעותי :silly:

פיספספת אותה. אתה מקבל אותה ב-ACT 1. עכשיו אתה כבר לא יכול.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אל תתיחס יותר מדי לכל הביקורות.

אז למה כן להתייחס? הכתבים משוחדים והגיימרים הם בעצם טרולים. מה עושים? :s05:

בכל זאת אי אפשר להתעלם מקטילה כזאת בביקורות מצד הגיימרים.

[glow=red,2,300]Dragon Age II - 3.9[/glow]

[glow=green,2,300]Dragon Age: Origins - 8.3[/glow]

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

4CHAN התאגדו ושמו כולם 0. אם תשים לב כמעט כולם, אם לא כולם. שדירגו 0 1 הם משתמשים חדשים. בנוסף לדרג 0 1 זה ממש לא ביקורת ראויה, זה סתם ילדים בני 12 כועסים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מאז AC2 אני גם לא ממש מתייחס לביקורות גולשים.

ממוצע גולשים היה בין 4-5 רק בגלל DRM ולא נתנו ביקורת אמיתית למשחק עצמו. לפעמים יש כאלה שמביאים ביקורת טובה ואמיתית אבל מנגד יש גם אלה שאוהבים את המשחק ונותנים ביקורת טובה שמנטרלת כל דבר רע שקראת על המשחק...

במשחקים עם ביקורות מעורבות אתה לא תדע עד שלא תנסה בעצמך.

הנה למשל ב GS יותר מאלף משתמשים עם ממוצע של 70:

http://www.gamespot.com/pc/rpg/dragon-age-2/players.html?tag=scoresummary%3Buser-score

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

4CHAN התאגדו ושמו כולם 0. אם תשים לב כמעט כולם, אם לא כולם. שדירגו 0 1 הם משתמשים חדשים. בנוסף לדרג 0 1 זה ממש לא ביקורת ראויה, זה סתם ילדים בני 12 כועסים.

כש4CHAN מחליטים "לפשוט" על הצבעה זה יהיה יותר מ200-300 איש. (כמו שהם הצביעו להביא את ג'סטין ביבר לצפון קוראה)

מנגד הבנתי שמשתמשים בפורום של bioware קראו לתת דירוג גבוהה כך שהכל מתאזן.

ובגיים ספוט DA:O

http://www.gamespot.com/pc/rpg/dragonage

ממוצע 9.0

אני לא אומר שאפשר לכתוב שהמשחק כישלון רק בגלל ביקורות הגולשים אבל זה בהחלט מעיד על משחק פחות טוב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז קחו דברים בפרופורציות.

הביקורת לגיטימית.

ובסופו של דבר צריך להסתכל על המשחק ועל מה שכן יש בו.

לדעתי הוא הרבה יותר מוצלח ומהנה מהראשון, והוא 4 צעדים קדימה וצעד אחד אחורה.

[br]פורסם בתאריך: 12.03.2011 בשעה 08:42:54

שטויות בצד....

למישהו יש טיפים לגבי BUILD טוב לקוסם ?

כרגע אני מושקע בELEMENT וFORCE.

שמע אי אפשר להתעלם מזה שלגבי העלילה - שזה החלק הכי חשוב במשחק תפקידים - המשחק הרבה פחות מוצלח מהראשון. אפילו הביקורות המקצועיות ששיבחו את המשחק ונתנו לו ציון גבוה אמרו את זה. הסיפור הרבה יותר ליניארי, אין כמעט שום בחירות משמעותיות ויכולת להשפיע על העלילה, ורוב המשחק אין לך תחושה של "הרפתאה אפית" כמו במשחק הראשון, אלא יותר תחושה של שכיר חרב שרץ ממקום למקום ומבצע כל מיני משימות קטנות. זה אולי רק צעד אחד אחורה, אבל זה חתיכת צעד רציני אחורה...

אני כבר ממש לקראת סוף המשחק ואני בכלל לא מרגיש שאני עושה שום "משחק תפקידים" אמיתי. אין לי ממש יכולת לעצב את הדמות מבחינת האישיות והאופי שלה. במשחקים כמו KOTOR או אפילו FABLE יכולתי ממש לבחור אם להיות רע או טוב, להשפיע על אירועים שונים בעולם, לבחור בין קבוצות יריבות שונות וכו'. כאן החלק של העלילה מרגיש לי כמעט כמו במשחק call of duty (אני לא אומר שהעלילה רעה, היא יכולה להיות נהדרת כמו ב COD, רק שהיא ליניארית לגמרי).

שוב, אני עדיין חושב ש DA 2 הוא משחק ממש טוב. אני שופט כל משחק קודם כל בפני עצמו ולא בהשוואה למשחקים אחרים. בפני עצמו הוא משחק מעולה, אבל בתור משחק תפקידים הוא צעד אחורה ונסיגה לכיוון האקשן. זה חבל מאוד כי הייתה החברה הכי מוצלחת לדעתי בתחום של משחקי תפקידים, ואם עכשיו היא נופלת זה ממש סימן לא טוב לחובבי ה RPG.

____

לגבי קוסמים, הכי חשוב זה כמובן ריפוי. ל andres יש בנוסף לריפוי הרגיל גם יכולת להגביר את קצב הריפוי הרגיל ולהחיות מתים. להתקפות אני מעדיף elemental ולמקסם את כל הקסמים שם. תמיד טוב ליצור קומבואים, למשל לשדרג את הכישוף שמקפיא ככה שהוא יוכל לעשות brittle ולשדרג את ההתקפה של הלוחם שיוכל לעשות נזק מירבי לאויבים במצב הזה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...