אם מישהו פה שקל פעם לעבור למדינה אחרת, ממליץ לו לקרוא את הכתבה הבאה - עמוד 10 - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

אם מישהו פה שקל פעם לעבור למדינה אחרת, ממליץ לו לקרוא את הכתבה הבאה

card

Recommended Posts

הלינק שהבאת לא כולל את בכלל.

בנוסף, מראה את רמת המיסים הגלויים, קרי מס הכנסה, ומע"מ.

הוא לא מראה מיסים סמויים יותר כמו מיסים שאתה משלם באופן סמוי כשאתה קונה בית, מיסים שאתה משלם כשאתה קונה אוטו(110% מס קנייה),

מכס, מס בלו על דלק, אגרות למינהן, ועוד אחך ואחד שמות שהמציאו בארץ, למילה מס.

הלינק בהחלט כולל את . אמת, הוא לא כולל כל מיני מיסים "סמויים" (הם לא ממש סמויים, הם פשוט לא רשומים באותו לינק. אם תחפש תמצא אותם ואפילו די בקלות כנראה), אבל גם אתה לא מכיר את כל המיסים שלוקחים במקומות שונים בחול ("חבר שלי לקח משכנתא ל-7 שנים" זה לא נחשב). אל תשכח בחו"ל כל העלויות שונות - אתה יכול ללכת לסופר ובכסף שעולה לך קנייה שבועית בארץ יש מקומות בחו"ל שבהן זה יהיה רק המחיר של הפירות והירקות - להזכירך בארץ יש פטור מזה. יצא לי להיות במקומות רבים באירופה, המקום היחיד שבו מחירי המזון היו דומים למחירים בארץ היה בגרמניה, אבל הדברים האלה משתנים כל הזמן).

גם אני הולך לקלפי.

טוב מאוד. אין לי מושג למי הצבעת (לא אכפת לי למען האמת), אבל תגיד תודה לציבור החילוני שמצביע לליכוד/קדימה/עבודה (במתכונתה עד השנה), מפלגות שהיו הולכות לקואליציה בכל מחיר, גם אם זה אומר למכור את אמא שלהם לחרדים. תבציע למפלגות אחרות, כאלה שלא ילכו עם חרדים.

עקב מה שאמרתי קודם על הפירצה שיש בדמוקרטיה, ניתן לראות שדמוקרטיה לא שווה כלום,

כי גם כשאנחנו הולכים ומצביעים, את ההחלטות, מקבל המיעוט.

את הכסף, מקבל המיעוט.

אחד החסרונות של מדינת לאום זה העדפה מתקנת כלפי מגזרים שונים. מדינת בהגדרתה היא מדינת לאום, לטוב ולרע. אתה מוזמן לעבור לכל מדינה אחרת שלא מתיימרת להיות כזו, אבל כמו שנאמר כבר, לא חסרים מקומות בהם תקום בבוקר ותגלה באקראיות צלבי קרב מרוססים או הפגנות שקוראות +- להשמיד את ולאף אחד לא אכפת (חבר שלי ללימודים, יליד בלגיה שהגיע לארץ לפני כמה שנים בודדות מספר שלא חסרים מקומות מרכזיים שאם תלך בהם ויגלו שאתה יהודי חבורה של אנטישמים, לרוב ערבים, יקפצו ויפרקו אותך מכות, סתם ככה). למדינת ישראל יש המון חסרונות אבל זה הבית של היהודים, גם של החרדים. אגב, עם כל הקצבאות שהם מקבלים החרדים לא בדיוק חיים בעושר, רובם חיים בעוני רב.

טוב

ממש לא.

עכשיו, אם תסלח לי, יש לי מבחן חשוב ללמוד אליו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 168
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

"חבר שלי לקח משכנתא ל-7 שנים" זה לא נחשב

לא אמרתי "חבר שלי לקח משכנתא ל-7 שנים"

הבאתי פה מחקר של BDO שמראה את כמות המשכורות הנדרשת ע"מ לקנות דירה, בארץ, ובמדינות אחרות.

תעשה את החישוב לבד, ותראה את היחס בין הזמן שייקח לך לשלם פה משכנתא, לעומת במדינות אחרות.

אל תשכח בחו"ל כל העלויות שונות - אתה יכול ללכת לסופר ובכסף שעולה לך קנייה שבועית בארץ יש מקומות בחו"ל שבהן זה יהיה רק המחיר של הפירות והירקות

ממש לא נכון.

הפירות והירקות אולי זולים בארץ,

אבל כל שאר המזונות מאד יקרים.

לא בדקת, או שלא טיילת מספיק בחו"ל ונכנסת לסופרים, בשביל לראות.

אתה מוזמן לשאול אנשים שגרים בחו"ל.

ממש לא נכון מה שאמרת.

פירות וירקות זה נחמד, אבל תבדוק את הדברים האחרים.

תגיד תודה לציבור החילוני שמצביע לליכוד/קדימה/עבודה (במתכונתה עד השנה), מפלגות שהיו הולכות לקואליציה בכל מחיר, גם אם זה אומר למכור את אמא שלהם לחרדים. תבציע למפלגות אחרות, כאלה שלא ילכו עם חרדים.

לא משנה למי תצביע, לא תצליח לתקן את הפירצה שבדמוקרטיה.

ולא תצליח לתקן את רמת המוסר המעוותת של החרדים.

(זה משאיר לכולנו 2 אופציות בלבד: להשאר פה ולחיות חיי עבדות, או לברוח מפה כל עוד נפשנו בנו)

למדינת יש המון חסרונות אבל זה הבית של היהודים, גם של החרדים.

בית לא אמור להיות מחנה עבודה.

ובית אומר שכולם מתחלקים במטלות. או לפחות כל מי שבגיל עבודה.

עבור החרדים העצלנים, הכלל הזה פשוט לא קיים.

אגב, עם כל הקצבאות שהם מקבלים החרדים לא בדיוק חיים בעושר

לא בדיוק חיים בעושר,

אבל גם לא בדיוק לוקחים משכנתא ל-30 שנה.

זו בחירה שהם עושים.

ולא בדיוק חיים בעושר,

ועדיין הנטל של הפרנסה שלהם נופל עלינו.

וגם זו בחירה שהם עושים.

עכשיו, אם תסלח לי, יש לי מבחן חשוב ללמוד אליו.

בהצלחה במבחן

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תשווה רמת חיים של חילוני ממוצע וחרדי ממוצע וברור מאד מי העבד ומי האדון

ובשנים האחרונות הם יוצאים יותר ויותר לשוק העבודה, המגמה מתהפכת

וגם בצבא

ביחידה בה אני משרת יש אחוז דו ספרתי של חרדים, כיפות שחורות, שהגיעו דרך תכניות שמשלבות אותם. והמוטיבציה שלהם מעל הממוצע, הם כל כך שמחים לעשות סוף סוף משהו שלא כרוך בספרים שנכתבו לפני 500-2000 שנה.

עכשיו איזו מדינה עדיפה

מדינה עם פרזיטים שאפשר לחתוך להם את קו האספקה הבלתי צודק עם חקיקה פשוטה

או מדינה שבה יקראו לבן שלך "יהודי מסריח" בגן?

הגירה נעימה ומוצלחת אני מאחל לך :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

או מדינה שבה יקראו לבן שלך "יהודי מסריח" בגן?

ופה לא יקראו לילדים של חלקנו נוצרי/ גוי/ רוסי וכו' מסריח? לא כולם פה יהודים.

CoreOxide העלה את הנקודה הזאת כתגובה מספר פעמים ומתעלמים ממנה פעם אחרי פעם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כי מה לעשות זו מדינה יהודית של היהודים, אתה יודע איך פותרים את הבעיה הזו, מכירים באותם אנשים כיהודים, אני לא מדבר פה על אותם אנשים שהם נוצרים גמורים אלה על אותם אנשים שהם לא נחשבים יהודים מבחינת ההלכה, אבל בשביל היטלר היו מספיק יהודים, כמו שכבר אמרתי לפניי, ככה נרוויח כמה אלפי אזרחים נאמנים וטובים, שפשוט סובלים מקרע פנימי.

(אולי דעתי משוחדת כי קרוב משפחה שלי במצב הזה, אבל אני חושב שזה הכיוון הנכון).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קודם כל, זה נכון לגבי חלקם. יש "יהודים" רבים כאלו שבאו לפה כי התנאים היו (וכנראה שעדיין) יותר טובים מרוסיה שאחרי הקומוניסם. לגבי האנשים שבאו לפה מתוך ציונות אבל אינם מוכרים ע"י המוסדותהדתיים שיהודים - יש כאן בעיה קשה. פוליטית, עד שלא יהיה כאן מישהו עם ביצים של צ'אק נוריס הרבנות היא זו שתהיה האחראית הבלעדית לכל נושא החתונה, ושום חקיקה בעולם לא תכיר באותם אנשים כיהודים, כיוון שמסיבות מובנות יש תהליכים מוגדרים לגיור ואי אפשר לעקוף אותם כ"כ בקלות. עם זאת, בהחלט ניתן (עוד פעם, מסיבות פוליטיות כנראה שזה לא יקרה) להעביר חקיקה שבמידה והרבנות לא מסכימה לחתן את בני הזוג מכל סיבה שהיא, ניתן יהיה לקיים איחוד (חתונה או איך שבא לכם לקרוא לזה) אזרחי, וככה על הדרך להעביר אפשרות לנישואים חד מיניים במדינה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ופה לא יקראו לילדים של חלקנו נוצרי/ גוי/ רוסי וכו' מסריח? לא כולם פה יהודים.

CoreOxide העלה את הנקודה הזאת כתגובה מספר פעמים ומתעלמים ממנה פעם אחרי פעם.

הכי נוח להתעלם :)

הכי קל לצעוק "גזענות", אבל החברה בארץ גזענית לא פחות.

העיקר במגילה כתוב "תקיים שוויון זכויות חברתי ומדיני גמור לכל אזרחיה בלי הבדל דת, גזע ומין; תבטיח חופש דת".

פחחחחחחחחחחח.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא יודע מה איתך, אני מזמן מחשיב את עצמי רוסי קודם ורק אחרי זה יהודי.

הספיק לי שלוש שנים בשטחים רק בשביל לחזור ולפגוש איזה טמבל בטכניון שיקרא לי רוסי מסריח, הוא כמובן עשה יומיות איפשהו..

המדינה הזאת זה חור, היא איננה מתורבתת ורק תחנת מעבר ולא לדעתי הבעיה היא לא בדתיים וגם לא בבוגדים (שמאלנים) אלא במכלול הזה שנקרא ארץ .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ידוע שהמצב בישראל לא טוב.

שולקחים לך 40-50% מהמשכורת רק מס זה חרא, שבכסף שאתה קונה B3 פה אתה קונה STI שם.

אבל אין מה לעשות, אתה חי פה...ותנסה להפיק את המקסימום מכאן.

אם תיהיה לי הזדמנות לעבור בשלב יותר מאוחר לתקופת "ניסיון" אני אשמח, נראה איך החיים יזרמו...

ד"א בישראל יש המון גזענות, בעיקר מצד הדתיים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא יודע מה איתך, אני מזמן מחשיב את עצמי רוסי קודם ורק אחרי זה יהודי.

המדינה הזאת זה חור, היא איננה מתורבתת

זה להבדיל כמובן מרוסיה, שהיא מדינה מאוד תרבותית. כל כך תרבותית שיש שם מנהג (שנמשך גם היום) "להעלים" אנשי תרבות ועיתונאים שלא רואים בעין אחת עם השלטון.

היא לא תרבותית כי אתה לא רוצה להכיר את התרבות שלה - שירה עברית כתבו ברמות הגבוהות ביותר עוד לפני שסבא של פושקין הגיע מאפריקה ועוד בימים שרוסיה הייתה אוסף נסיכויות פרימיטיביות. למעשה שירה עברית ברמה גבוהה כתבו כבר בתקופה ההלניסטית (ראה "שיר השירים") שברוסיה עדיין חיו בבקתות.

ביחס לגודל האוכלוסיה היא מהמובילות בעולם בספרות, מוזיקה, קולנוע, .

בישראל יש ערסים ופרחות שמתנהגים בבהמתיות, במוסקבה יש גלוחי ראש שדוקרים אנשים שלא מתאימים להם אתנית. אני לא סובל את תרבות הערס והפרחה, אבל מבכר אותם על פני נאו-נאצים.

אתה גם מתלונן שקראו לך "רוסי מסריח" אבל שורה מתחת לזה אתה קורא ליותר משליש מהאוכלוסיה (מצביעי שמאל) "בוגדים". קשוט עצמך תחילה!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ומאוד מפותחת. רוסיה נמצאת במקום ה-65 ברמת החיים (בהשוואה לישראל החור שנמצאת במקום ה-15) אל תשכח שתוחלת החיים של גבר עומדת על 61 שנים כתוצאה מתרבות שתייה, עישון, אלימות ומחלות כגון איידס ושחפת. בישראל תוחלת החיים הממוצעת של גבר "רק" 77.6. (במקום ה-6 בעולם)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בקשר לדיון על שיעור המס ממקודם - "יום העצמאות ממס" הוא מדד יותר אמין משיעור המס השולי להכנסות גבוהות. בגלל שהוא מחשב את עומס המס הכללי (כל סוגי המיסים)

http://en.wikipedia.org/wiki/Tax_Freedom_Day

וכמו שאפשר לראות, עומס המס בישראל גבוה מאוד

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בקשר לדיון על שיעור המס ממקודם - "יום העצמאות ממס" הוא מדד יותר אמין משיעור המס השולי להכנסות גבוהות. בגלל שהוא מחשב את עומס המס הכללי (כל סוגי המיסים)

http://en.wikipedia.org/wiki/Tax_Freedom_Day

וכמו שאפשר לראות, עומס המס בישראל גבוה מאוד

לא צריך עוד דוגמאות בשביל לדעת את זה - רובנו גם מרגישים את זה יום יום.

אולם הבעיה היא לא בשיעור המס בגבוה - אלא בתמורה למס הזה.

חלק גדול מהמס הולך לביטחון - מאחר שחלק זה בתקציב רובו סודי לא ברור מה היעילות של מערכת זאת - במבחן התוצאה ישראל מחזיקה בצבא החזק ביותר בעולם ביחס לגודל האוכלוסיה שלה ובמערכת ההגנה האווירית הטובה ביותר בעולם. חלק מהכסף המושקע בביטחון חוזר בצורה של כ"א כשרוני, פיתוחים עם יישומים אזרחיים ובאופן ישיר על ידי היצוא הבטחוני - גם כאן ישראל מהמובילות בעולם ביחס לגודל האוכלוסיה ובכלל.

חלקים גדולים נוספים בתקציב הם וחינוך.

מערכת הבריאות בארץ היא מהיעילות בעולם - אבל זה בא על חשבון העובדים בה ועל ידי מתיחת המשאבים הרבה מעבר ל-100%. לציין שיש דיבידנדים כלכליים צנועים להשקעה ומערכת הבריאות מכניסה מעט כסף על ידי תיירות מרפא - 150 עד 200 מיליון לשנה. מערכת הבריאות הציבורית בישראל משמשת גם כזרוע במערך החוץ של - עם יחידות רפואה הנשלחות למקומות שונים או חולים המגיעים לטיפול מישראל פרו-בונו ממדינות שמשרד החוץ חפץ ביקרן.

החינוך בשקיעה מתמשכת מזה עשרות שנים, כעת יש ניסיונות לשפר את המערכת. האקדמיה בישראל היא מהמעוזים האחרונים וגם היא יחסית לחו"ל מאוד יעילה (יחס פרסומים ופיתוחים לכל שקל). לפי דעתי ההשקעה בחינוך דלה ביחס למיסים שאנחנו משלמים.

תשתיות - כאן יש ביזיון רציני, במיוחד ביחס לשיעור המס העצום. לא ייתכן שנשלם כל כך הרבה מיסים ובמקביל המדינה תפקיד עורקי תנועה חיוניים בידיים (כבישי אגרה), גם מצב התחבורה הציבורית בכי רע.

הבעיה העיקרית היא לא בעומס המס, אלא בקושי הרב להסתדר עם מה שנשאר בסוף בנטו - קושי שנובע בין השאר מהתנערות המדינה מנושאים שונים - למרות המס הכבד שהיא נוטלת!

הבעיה העיקרית היום והבוערת ביותר היא סוגיית הדיור. עם הנטו המצומצם אי אפשר לקנות היום דירה במרחק סביר מאיזורי התעסוקה העיקריים (שוב פעם - כשל התחבורה הציבורית). שוק הדיור בישראל ספקולטיבי לחלוטין וממש לא מונע מכוחות שוק "טבעיים", אחד הספקולנטים העיקריים היא המדינה בעצמה (שנהנת ממחירי הנדל"ן המנופחים בשל גביית מיסים אסטרונומית) שמספסרת בקרקעות. כמובן שהקבלנים וסוחרי הקרקעות לא טומנים ידם בצלחת.

המדינה יכולה לעודד בניית יותר מ-50 אלף יחידות דיור בין גדרה לחדרה בתוך שנה ועוד לפחות 50 אלף נוספות באיזור אשדוד ואשקלון. שהקבלנים לא יקשקשו, אפשר היום להרים בניין מגורים של 12 קומות בסטנדרט גבוה ביותר בחצי שנה (ניתן עוד חצי שנה לתשתיות) והקרקעות בהחלט קיימות. כל יחידות דיור אלו זה עוד לפני פינוי-בינוי.

מלבד הדיור - יש דברים כואבים נוספים שחופרים אל תוך הנטו ההולך ונעלם והמדינה יכולה להשפיע עליהם - מחיר המים המופקע, מחיר החשמל (שאחוז גדול ממנו הולך לתנאי שכר ופנסיה לא סבירים של עובדי חח"י), טיפול באוליגופולים בתחום קמעונאות המזון (אם כי שוק זה נהנה מיותר תחרותיות לאחרונה), התקשורת, הדלק וכמובן הבנקים.

ד"א - מאיר, אין קשר מוכח בין נטל המס לצמיחה כלכלית, רק הרבה תאוריות. אירלנד הורידה מיסים בכלל ואת מס החברות בפרט בזמן "השגשוג" שלהם. ההצלחה הכלכלית הייתה כידוע לזמן קצוב, בעוד שגרמניה שבה לא בוצעו שינויים כלכליים רדיקליים והמס לא הופחת, נפגע יחסית באופן מוגבל.

גם אין קשר בין רמת המס לאיכות החיים. הקנדים משלמים יותר מיסים מאשר שכניהם הדרומיים ונהנים מאיכות חיים משופרת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא רק הדיור.

אלא כל דבר שאנחנו קונים.

אומנם דירה ואוטו הן שתי הקניות הגדולות של כל אדם כמעט,

אבל יש עוד המון קניות מתמשכות.

כגון מוצרים מתחלפים,

כגון , ועוד.

אנשים בישראל נאלצים להזמין דברים מחו"ל, ולקוות שלא יעלו על זה במכס,

(או לבקש מחברים שטסים לחו"ל, שיקנו להם שם ו"יבריחו" את זה בחזרה לארץ)

פשוט כי אם קונים בישראל, אז המחיר על הרבה דברים מופקע.

למס הזה המציאו שם יפה: מכס. לקחו את המילה מס, הוסיפו כ באמצע, כנראה כדי לגוון, כדי שלא נשמע את המילה מס כל הזמן. יצא מכס.

ומה שממש נורא זה שאפילו אוכל ממוסה.

בישראל כשאתה קונה קורנפלקס, אתה משלם 28שח לאריזה דקה שנראית כמו דגימה בשביל לטעום.

בארה"ב, אתה משלם 3$, ומקבל קופסא ענקית שהיא בגודל פי 4 מהקופסא המגוחכת שאתה קונה בארץ ב-28שח.

איזה מדינה חולה ממסה אוכל?

ועוד לא תגיד קוויאר או משהו כזה..

זה כולה דגנים.

ובקצרה:

- מס על הדלק(המחיר בישראל פי 2 מבמדינות מערביות. אם נתחשב במס שיורד מהמשכורת, זה יוצא שהמחיר הוא פי 4 מאשר במדינות מערביות.. בדיוק כמו האוטו והדירה שראינו במחקרים)

- מס על המים

- מס על להשתין(אגרת ביוב.. בהרבה מדינות בכלל אין.. גם לא על מים)

- מס על ערוץ 1 בטלויזיה(מתי בפעם האחרונה צפיתם בערץ 1? באיזה שנה זה היה?)

- מס על לחדש את רשיון הרכב - אגרת רשיון - 1000שח בשנה, בארה"ב 3$ - עלות הנייר ולא יותר מזה.

צר לי להגיד, אבל

טיפש מי שנשאר לגור פה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...