הגדול מכולם טס מחר לתאילנד - עמוד 7 - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

הגדול מכולם טס מחר לתאילנד

stone cold

Recommended Posts

צודק, את הסטלה משאירים ליוון, כי מה כבר יש לראות שם מבחינת היסטוריה ותרבות? ::)

בכל מקרה אלכס, אני מקווה שבטיול דיווחת כל יום לאמא שאתה בסדר, אתה יודע...

לפני השינה בשעת ת"ש :smile1:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 113
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

ל

בקיצור שמח שנהנת מטיול התרמילאים והתלהבת שקנית חולצות. אני עוד זוכר את הסיפורים שלך, תואמים בדיוק למה שהכמה חברים שלי עשו ואז אחרי כמה זמן זה היכה בהם כמה זמן הם בזבזו על לשכב על החול והיו יכולים לנסוע במסלול שלי. כולם החליטו ונסעו מאורגן בטיול הבא. את הסטלה השאירו לנופש אמיתי של רוגע בחופים של סיני או קפריסיון/יוון.

צודק 100% הנה בפסח אני נוסע למנאלי, חשבתי על סטלה של רוגע אבל עכשיו אני מחליף לטיול מאורגן.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לב, תנסה לא לרדת לרמה של דובי שסיסמתו היא "HWzone אתר מזויין לילדים קטנים" ותשמור על הפירמה, זה רק יעלה את רמת הדיבור בנושא של קרירין

*ואני מודע לאתגר בחלק האחרון :)

בכל מקרה, מי שמחפש לראות ולחוות את הארץ שנקראת תאילנד חייב לדעתי לקחת טיול מאורגן ולהשקיע את זמנו בכל יום מבוקר עד ערב בלראות ולהגיע לכמה שיותר אתרים כאשר לכל אחד מהם יש מספיק זמן והכל בתוכנית ללא התקלות, עם מדריך שיודע על מה הוא מדבר בשפת עברית והכל מוכן, רק תבוא, תצלם ותטייל.

אני נהניתי ובכל יום הלכתי לישון במלון 4-5 כוכבים בחדר שנראה כמו דירה בסביון (במיוחד מלון מילניום בפוקט!) וכל הפינוקים האפשריים.

מי שמחפש מקום לזרוק עצמו ולראות אטרקצייה פה ושם או טס לתאילנד לנוח, שייקח חופשה באיים, ייראה במו עיניו את כל ה-"תמונות של דקלים+ים תכלת" וייהנה. איתנו היה זוג שאחרי שסיים את המסלול שלנו המשיך לבדו לטיסה לאיים הנוספים רק בשביל "לספר שהיה שם" בעוד איזה אלף דולר לראש.

*לגבי שכירת אופנועים - לא ממליץ, תוך כדי הטיול שמעתי בערך כל כמה ימים על תייר שנהרג והייתי עד לאחת התאונות בעצמי. אנשים שוכחים שנוהגים שם הפוך וחושבים שהם ייקחו שם אופנוע או ויישארו בחיים ב-100%. במיוחד כאשר יוצאים ממנו אחרי ערב דרינקים. סתם חיים שנגמרו ככה סתם.

*עוד סיפור היה שבאותו שבוע, שלושה עשירים מערב הסעדוית התחילו עם כמה בנות ולקחו אותן למלון.

אממה, תוך כדי האקשן,הסתבר שאלה "קטוים" והם גירשו אותן . כעבור חצי שעה, היו בחדר 40 קטוים שאשפזו את הערבים בבית חולים והיה הרבה בלגאן סביב זה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני רק מקווה בשביל קרירין שהוא יתארגן על איזה עישון ולא על איזו מחלת מין :evil_laughterperple: :errrr:

אני מקווה גם שהוא עבר דרך מרפאת מטיילים וקיבל ייעוץ, במיוחד אם הוא מתכוון לטייל גם בצפון תאילנד. אחרת הוא גם עלול להתארגן על מאלריה, טיפוס הבטן, צהבת A ושאר ירקות.

בכל מקרה, שיהיה לו בכיף ואם במיטה - שיהיה בכיף עם קונדום ואז לפחות מהבחינה של מחלות מין הוא יהיה מכוסה (תרתי-משמע).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תאילנד מדינה מערבית לגמרי, לא צריך שום מרפאת מטיילים.

מי שנוסע מעל חודש שישקול לקבל יעוץ אבל בנסיעה קצרה לא צריך כלום.

אפשר בשקט לאכול בכל מקום כולל בדוכני רחוב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אהה לא. ממש לא.

אני לא יודע כמה עקבת אחרי רמת הניקיון שלדוכני הרחוב אבל יש סיבה שאין את זה בארץ והיא שזה שולח מדי יום אנשים לבתי החולים.

הניקוי של הכלים נעשה בפיילה באמצע הרחוב, לתוך הפיילה הזאת נכנסים מדי פעם עכברושים שראיתי במו עיניי ואני עוד מצביע למוכר על זה והוא עושה כזה, אה "THIS IS OK SIR, RAT IS CLEAN ANIMAL"... מה זה צחקתי באותו רגע :smile1:

מה שהי מעצבן כל הזמן זה שאין שם מים זורמים והחיים סובבים סביב לקנות כל הזמן בקבוקי שתייה. המקומיים קונים בקבוקי 20-40 ליטר ב 7ELEVEN ואילו אני הייתי קונה בכל מקום בקבוק בעשרה-שלושים באט )תלוי אם היינו באתר תיירות או לא, באתרי תיירות כמו מול ארמון המלך בקבוק עולה גם חמישים באט) וזה לאורך הטיול לקח תקציב די רציני עם חושבים שבסה"כ מדובר במים. כשרציתי לשתות מהברז מדריך מקומי (למדריך הישראלי מתלווה מדריך מקומי) עצר אותי ואמר "WATER IS FOR DISHES, YOU DIE" אז חשבתי לעצמי, הממ עם זה שוטפים כלים ואם שותים אפשר למות מזיהום, אה. סבבה חחח

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אלכס, יש לך טעות בסיסית.

אנשים רבים לא נוסעים לתאילנד בשביל "לראות אותה", אלא בשביל להתחכך עם תיירות ממדינות זרות, ללכת למסיבות ולעשות סקס (עם מקומיות או עם תיירות).

מסיבות כמו שיש בתאילנד, עם רמת "סליז" גבוהה, מלא אנשים שיכורים שרק רוצים לשמוח ולהתפרק, קשה למצוא במקום אחר.

"בטן גב" אפשר לעשות בכל מקום, כולל פשוט באילת. אבל בתאילנד ה"בטן גב" הזה כולל דברים שקשה למצוא במקומות אחרים. יש כאלה שזה מתאים להם ויש כאלה שלא.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא רק.

אתה צודק לגביי האיים. וזה משהו שמאוד הצחיק אותי במסלול של אלכס, רק יום אחד בקופיפי (ועוד יום בפוקט שזה לא באמת אי..) ובזה הוא סיכם את האיים בתאילנד :lol:

אבל אנשים שטסים לתאילנד, לפחות בפעם הראשונה שלהם, בדרך כלל עושים גם את מסלולי הטיולים במרכז/צפון. ואם היה לי כוח הייתי גם מספר לאלכס שאת כל הדברים שהוא עשה גם אני עשיתי, כולל כל מיני טיולים במקדשים, בארמון המלך, במפעל לייצור בד/עור וכו' כולל אפילו הרצאה ומצגת מסודרת, בנוסף לסיור האותנטי (לפחות לכאורה אני מניח..) עצמו, כולל טיולי פילים, ספארי, שייט בקייקים, פאנטה סי, וכו'. המדריכים האלה שלו לא המציאו את הגלגל. כל המסלולים האלה קיימים לכל דורש. רוב האנשים לא תמיד טורחים לעשות אותם, אבל זאת כבר החלטה ורצון שלהם.

גם נורא הצחיק אותי ה"בונוס" במסלול של אלכס - מסאז' רגליים מפנק.

אבל אין לי כוח, באמת שאין לי.. אין לי כוח להתחיל בדיון ארוך של "איך מומלץ לחוות את תאילנד".

אני מעדיף לעשות את זה בטיול של 7-10 ימים בבנגקוק/צפון, כולל כל האטרקציות הרגילות (וגם קצת מעבר), ואז ירידה לאיים. להיות לפחות שבוע בכל צד (צד: פוקט+קופיפי, קוסמוי+קופנגן) ולהנות מהחופש. לעשות מסאז' שמנים לפחות פעם ביומיים (ואין שום קשר לסקס), להנות מהאווירה והשחרור המוחלט שיש במסיבות שם בניגוד לכל מקום אחר בארץ לפחות, ופשוט לחוות את תאילנד כמו שאני רוצה לחוות אותה, ולא כמו שאיזה מדריך מחליט להעביר לי אותה..

אלכס לעומת זאת מעדיף לעשות טיול שנתי. אשכרה טיול שנתי, במלוא מובן המילה.

אותי זה היה משעמם טילים. הוא מאושר מזה. אחלה. כולם מרוצים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תאילנד מדינה מערבית לגמרי, לא צריך שום מרפאת מטיילים.

מי שנוסע מעל חודש שישקול לקבל יעוץ אבל בנסיעה קצרה לא צריך כלום.

אם מלריה, קדחת דנגה, טיפוס הבטן, בילהרציה, צהבת A, סטרונגילואידס ושאר ירקות הם מחלות מערביות למהדרין - אז אכן, תאילנד היא מדינה מערבית לגמרי.

ביקור במרפאת מטיילים עולה גרושים, בטח בהשוואה לשאר העלויות של הטיול, אז מה אכפת לגשת?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אבל אין לי כוח, באמת שאין לי.. אין לי כוח להתחיל בדיון ארוך של "איך מומלץ לחוות את תאילנד".

אני מעדיף לעשות את זה בטיול של 7-10 ימים בבנגקוק/צפון, כולל כל האטרקציות הרגילות (וגם קצת מעבר), ואז ירידה לאיים. להיות לפחות שבוע בכל צד (צד: פוקט+קופיפי, קוסמוי+קופנגן) ולהנות מהחופש. לעשות מסאז' שמנים לפחות פעם ביומיים (ואין שום קשר לסקס), להנות מהאווירה והשחרור המוחלט שיש במסיבות שם בניגוד לכל מקום אחר בארץ לפחות, ופשוט לחוות את תאילנד כמו שאני רוצה לחוות אותה, ולא כמו שאיזה מדריך מחליט להעביר לי אותה..

אלכס לעומת זאת מעדיף לעשות טיול שנתי. אשכרה טיול שנתי, במלוא מובן המילה.

אותי זה היה משעמם טילים. הוא מאושר מזה. אחלה. כולם מרוצים.

בדיוק :xyxthumbs:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם מלריה, קדחת דנגה, טיפוס הבטן, בילהרציה, צהבת A, סטרונגילואידס ושאר ירקות הם מחלות מערביות למהדרין - אז אכן, תאילנד היא מדינה מערבית לגמרי.

ביקור במרפאת מטיילים עולה גרושים, בטח בהשוואה לשאר העלויות של הטיול, אז מה אכפת לגשת?

זה תלוי באיזור.

יש איזורים מאוד פרימיטיביים בתאילנד (בעיקר בצפון) ואם הכוונה היא לבלות שם זמן רב - אז בהחלט מומלץ לעשות חיסונים. אני עשיתי.

בכל פורום טיולים, וגם במרפאה עצמה, אמרו לי שאם הטיול הוא בעיקר בבנגקוק ובאיים, זה מיותר.

בנגקוק זו עיר מערבית! נכון שהמנטליות לא בדיוק אמריקאית טיפוסית, אבל מבחינה טכנולוגית יש לא מעט דברים שישראל יכולה ללמוד מהם.. למשל, בכבישים יש על הרמזורים טיימר שסופר את השניות אחורה על החילוף של הרמזור. וכשהוא נהיה אדום - ברוב המקרים גם יורד מחסום פיזי ממש כמו שיש אצלנו לפני מעבר רכבת.

אגב הנתון של אלכס לגבי "תייר אחד מת בכל יום" נשמע לי קצת מצוץ מהאצבע..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

גם אם הנתון הזה נכון , צריך לקחת את זה בפרופורציה ביחס לכמות התיירים שמבקרים בתאילנד מדי שנה (משהו באיזור ה13-14 מיליון) - ככה ש 365 תיירים מתים זה ממש לא הרבה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בישראל ניסו את הפטנט עם הטיימר בכל מיני מקומות והוא לא הוכיח את עצמו.

קרירין ציין שהוא מתכוון לטייל גם בצפון, לכן הזכרתי את עניין המחלות. למרות שגם בבנגקוק ובאיים ראוי לפחות להיות מודעים לעניין של מחלות מעיים שונות (שלא לדבר על מחלות מין - אבל זה לא ייחודי לתאילנד).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...