זקוק לטיפים להשכרת דירה בפעם הראשונה - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

זקוק לטיפים להשכרת דירה בפעם הראשונה

Sting

Recommended Posts

שלום חבר'ה

אני בודק כרגע אופציות להשכרת דירה עם החברה, ולמרות שבדקתי כבר בגוגל וקראתי כל חומר שמצאתי כמעט אני עדיין לומד כל פעם משהו חדש. במיוחד מאנשים בעלי ניסיון שאני מתייעץ איתם. ומאחר ומדובר בצעד כלכלי רב ערך לא הייתי מתנגד לאף טיפ...

תודה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 38
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

ואו, הנה נושא שאני יכול לטחון מפה ועד להודעה החדשה עם כל ההתעסקות שהיה לי בזה בשנים האחרונות שלי בת"א.

מה בדיוק תרצה לדעת?

אגב, הדבר הראשון שאני יגיד לך זה תמצא מקום עם מרווח, דבר מאוד קריטי כשאתה גר עם חברה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

דבר ראשון אם אתה צריך דברים (ארונות\שולחנות\כיסאות\מוצרי חשמל קטנים) יש לי כמה דברים שאני מוכן לתת במחיר הקרן - וכן לשנורר ממשפחה וחברים מה שאפשר - גם ככה אתה הולך להוציא לא מעט כסף (אני לא אומר "להתכלב" אבל סמוך עלי - ההוצאות מטורפות).

אני גר בשכירות קרוב ל-15 שנים - ולהלן כמה כללי מפתח:

1. תגיע מעמדת חוזק כלכלית ולא מעמדת חולשה (משפיע על רב הנקודות הרצ"ב) - בשתי הדירות האחרונות שלי אני משלם מראש ובמזומן על 10 חודשים - ואני מתנה זאת שכל בעיה בדירה אני מזמין בעל מקצוע ומציג קבלות ועליהם מזדכה על החודשיים האחרונים. ברגע שבעל הבית מבין שיש לו עסק עם מישהו רציני ולא מישהו שהולך להתנחל בלי לשלם - היחס שלו אוטומטי משתנה.

2. תמנע מצ'קים - וחס וחלילה צ'קים פתוחים (לא בפקודת ולא בסכום) - ערבות בנקאית של חודשיים שכירות זה מעל הראש.

3. תחתום חוזה לשנתיים עם אופציה להערכה - כאשר כל אחד מהצדדים רשאי להביא את החוזה לסיום בהתראה מראש של 3 חודשים.

4. שלום בית עם השכנים זה דבר חשוב.

5. תבצע SCOUT על הדירה לפני שאתה חותם על החוזה (תגיע בשעות שונות לראות עם אין ערסים\רעש\לכלוך ועיזות).

6. קרבה להורים - לא קרוב מדי ולא רחוק מדי.

7. אם יש לך כלי - ככל שתתרחק מאזור תל אביב - השכירות\ארנונה ובכלל ההוצאות יורדות בצורה חדה עם כל 10 ק"מ.

8. אם אתה מקבל דירה צבועה - אתה מחזיר דירה צבועה (אני אישית מעדיף שיביאו לי לא צבועה ואשפץ בעצמי - יום עבודה ואני מחזיר אותה כמו שהיא).

9. מעבר דירה - חשוב לארוז טוב טוב לפני - אתה הדברים השבירים\חשובים - תוביל לבד - תסכם על מחיר מראש - טיפ גם במסעדה אני לא נותן.

הערה לא קשורה (ויכול להיות שגם לא במקום) - אני רואה במעבר דירה עם חברה 80% מנישואין - או שזה יבנה אותכם בתור זוג או שתחדלו מלהיות זוג - קח את זה בחשבון.

כל טוב - בהצלחה,

גבריאל

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

דבר ראשון אם אתה צריך דברים (ארונות\שולחנות\כיסאות\מוצרי חשמל קטנים) יש לי כמה דברים שאני מוכן לתת במחיר הקרן - וכן לשנורר ממשפחה וחברים מה שאפשר - גם ככה אתה הולך להוציא לא מעט כסף (אני לא אומר "להתכלב" אבל סמוך עלי - ההוצאות מטורפות).

אני גר בשכירות קרוב ל-15 שנים - ולהלן כמה כללי מפתח:

1. תגיע מעמדת חוזק כלכלית ולא מעמדת חולשה (משפיע על רב הנקודות הרצ"ב) - בשתי הדירות האחרונות שלי אני משלם מראש ובמזומן על 10 חודשים - ואני מתנה זאת שכל בעיה בדירה אני מזמין בעל מקצוע ומציג קבלות ועליהם מזדכה על החודשיים האחרונים. ברגע שבעל הבית מבין שיש לו עסק עם מישהו רציני ולא מישהו שהולך להתנחל בלי לשלם - היחס שלו אוטומטי משתנה.

2. תמנע מצ'קים - וחס וחלילה צ'קים פתוחים (לא בפקודת ולא בסכום) - ערבות בנקאית של חודשיים שכירות זה מעל הראש.

3. תחתום חוזה לשנתיים עם אופציה להערכה - כאשר כל אחד מהצדדים רשאי להביא את החוזה לסיום בהתראה מראש של 3 חודשים.

4. שלום בית עם השכנים זה דבר חשוב.

5. תבצע SCOUT על הדירה לפני שאתה חותם על החוזה (תגיע בשעות שונות לראות עם אין ערסים\רעש\לכלוך ועיזות).

6. קרבה להורים - לא קרוב מדי ולא רחוק מדי.

7. אם יש לך כלי - ככל שתתרחק מאזור תל אביב - השכירות\ארנונה ובכלל ההוצאות יורדות בצורה חדה עם כל 10 ק"מ.

8. אם אתה מקבל דירה צבועה - אתה מחזיר דירה צבועה (אני אישית מעדיף שיביאו לי לא צבועה ואשפץ בעצמי - יום עבודה ואני מחזיר אותה כמו שהיא).

9. מעבר דירה - חשוב לארוז טוב טוב לפני - אתה הדברים השבירים\חשובים - תוביל לבד - תסכם על מחיר מראש - טיפ גם במסעדה אני לא נותן.

הערה לא קשורה (ויכול להיות שגם לא במקום) - אני רואה במעבר דירה עם חברה 80% מנישואין - או שזה יבנה אותכם בתור זוג או שתחדלו מלהיות זוג - קח את זה בחשבון.

כל טוב - בהצלחה,

גבריאל

1. אל תעשה את זה גם אם אתה יכול. אני שמעתי על מישהי שגילתה שגר אצלה מישהו ששילם למישהו אחר שהוא לא בעל הדירה על שנה מראש.

2. מסכים

3. התראה מראש רק לאחר השנה הראשונה. בעלי דירות לא ששים על לקבוע מחיר לשנה השניה, אלו שמדברים על השנה השלישית מעטים עוד יותר.

4. מסכים

5. מסכים

6. מסכים

7. ממש לא- הארנונה בת"א היא מהנמוכות בארץ. לגור בשכירות בכל מקום אחר זה שיעמום המחץ.

8. גם אני לא אוהב לקבל דירה צבועה.

9. תסכם על מחיר מראש ותתעקש שהמוביל יבוא לראות לפני כדי שלא יתע לך עיזים ביום ההעברה. סכם עם הבוס ולא עם העובדים ותן לכל עובד 100 שקל טיפ בסיום (אלא אם כן אתה לא נותן טיפים גם במסעדות).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חח.. זאת הדירה הראשונה שלו, אני בספק אם יש לו מספיק ציוד בשביל בכלל להצדיק חברת הובלות, ובטח ובטח שהיא לא תגיע לסכומים שבהם עוד 100 שקל לכל עובד יחשבו בתור "טיפ" (אלא אם הוא בקטע של לשלם 100% טיפ).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ממש לא- הארנונה בת"א היא מהנמוכות בארץ. לגור בשכירות בכל מקום אחר זה שיעמום המחץ.

לגבי ארנונה - לא בדקתי ספציפית בתל-אביב, אבל אכן אתה צודק - אין שום קשר בין מחירי ארנונה לבין מחירי הנדל"ן (כולל שכירות). זה נטו החלטה של העירייה, וזה גם משתנה לפי אזורים (אפשר להגיע להבדלים של מאות אחוזים בתוך אותה עיר). מה שחשוב הוא פשוט לברר את עלות הארנונה מראש עם בעל הדירה, או עם השוכרים הקודמים - כדי להכניס זאת בחשבון הכללי ולהימנע מהפתעות.

לגבי החלק השני - התפיסה הזו (שאין כל קשר בינה לבין המציאות, אגב) היא מה שגורם לאנשים לשלם 4000 שקל בחודש כדי לגור במלונה, העיקר שזה תל-אביב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני גר ברעננה [עם ההורים - אין קשר לעצות לשכירות] ויוצא עם לת"א כמה פעמים בשבוע, בכיף. בלילה אין פקקים, זה רבע שעה נסיעה.

מה הבעיה בזה? אני מאוד מאוד לא "משועמם" מבחינת חיי הלילה שלי - והם בהחלט מפותחים.

(כנ"ל חבר שלי שמשכיר דירה ברעננה)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לגבי החלק השני - התפיסה הזו (שאין כל קשר בינה לבין המציאות, אגב) היא מה שגורם לאנשים לשלם 4000 שקל בחודש כדי לגור במלונה, העיקר שזה תל-אביב.

:xyxthumbs:

מחזק - אף פעם לא התלהבתי מתל אבי - להיפך כל פעם שאני נכנס לתל אביב אני מקלל את הרגע (פקקים, חנייה ואין ספור פלצנים ופלצניות)

obey my dog

zoolander03.jpg

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אגב, נקודה למחשבה למי שאין לו ובכל זאת אוהב לבלות בת"א - על צירי ת"א-ראשל"צ-רחובות, ת"א-הרצליה-נתניה ות"א-ר"ג-פ"ת יש מוניות שירות 24 שעות ביממה כולל שבת. אפשר לגור באחד מהמקומות האלה ולהיות מחובר היטב גם לעיר החטאים. :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כל טוב - בהצלחה,

גבריאל

ההערה הכי חשובה בכול הת'רד !

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כל מי שלא אוהב את ת"א- אל תבואו לגור בת"א. גם ככה יש יותר מידי שרוצים לגור בעיר הכי טובה בעולם.

אני בכל השנים שאני חי מחוץ לבית פעם אחת התרחקתי מעט מת"א האמיתית לאיזה ת"א-גבעתיים כזה והרגשתי במעצר בית בבית-אבות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...