מפרט ב3000 שקל, חוות דעת סופית - עמוד 2 - ייעוץ לפני רכישת מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מפרט ב3000 שקל, חוות דעת סופית

nitzanpeer

Recommended Posts

אלמוני פלוני רוצה להגיע לרחוב הרצל, ואתה "פשוט אומר לו את הדברים כמו שהם"? שיש שם סירחון נוראי, עבודות תשתית, רמזור מקולקל, ודיירים קרימינלים? ואז אתה מסביר לו איך להגיע לרחוב בן-גוריון? למה לא? גם תציע לו שידוך טוב וייעוץ השקעות, הוא בסך הכל שאל איך להגיע לרחוב הרצל.

דוגמא לא קשורה בכלל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 75
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

כמה אנלוגיות כבר שמעת בחיים?

הבנאדם פתח ואמר "אין צורך בהמלצות או חנויות אחרות במקום KSP" ומיד נותנים לו המלצה על בחנות שאינה KSP.

מונית/אוטובוס זו בחירה שניתן לעשות במסגרת הרצון להגיע לרחוב הרצל. רחוב הרצל, במקרה שלנו, זה מפרט ללא בחנות ששמה KSP. מונית/אוטובוס זה מעבד i3/i5. מעבד של בחנות אחרת פשוט מחוץ לדיון.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

natan84 מה שאתה עושה הוא שימוש מטעה במטאפורה שהוא למעשה דמגוגיה לשמה מתובלת היטב בחכמולוגיה.

האמירות כאן הן לא איך להגיע לבן גוריון במקום בהרצל. השאלה היא איך להגיע לסניף הדואר ברחוב הרצל כאשר אין אחד כזה. לא משתלם לקחת מערכת מבוססת CI3 בתקציב המדובר - אין שם דואר. מה שנעשה פה הוא הכוונה וגילוי דעת. אם אתה שואל איך מגיעים לסניף הדואר בהרצל אנחנו עונים לך שאין אחד כזה וכוונים אותך לסניף הדואר. מה שווה ההכוונה להרצל אם כאשר תגיע לשם ותעמוד מול הבניין שאתה משוכנע שבו נמצא סניף הדואר, אין סניף דואר?! האמירות הביקורתיות הן אמירות מכוונות, אם בדרך לסניף הדואר שכן נמצא בבן גוריון, הגעת לסיני, אתה לא בכיוון, וכן מערכת לצרכים הנ"ל לא עוברת דרך מעבד CI3 בשום שלב של הדרך. מה שיפה מכל הסיפור פה זה שהרצל זה די קרוב לבן גוריון, כלומר מערכת מבוססת CI3 עם GTX460 תיתן ביצועים בהפרשים זניחים בפעולות היומיום ממערכת עם 640X4 ו5870, ובמשחקים יהיה הפרש יותר מהותי כבר, אם כי עדיין לא מדובר בהפרש תהומי, כלומר אם תגיע לרחוב הרצל ותגלה שהדואר נמצא בבן גוריון עדיין תוכל לצעוק להם לשלם את חשבון הגז. אבל הרבה יותר חכם יהיה ללכת ישירות לסניף הדואר.

קצת יותר בתכלס. כותרת הת'רד היא " מפרט ב3000 שקל, חוות דעת סופית " חוות הדעת היא נורא פשוטה, המערכת שבנה פותח הת'רד לא ממקסמת את התועלת עבור כספו, וניתן באותו הסכום לקבל מערכת טובה יותר לצרכים או לחלופין לחסוך כסף.

וזה לא נכון שהמערכת מבוססת הAMD יקרה יותר, theone89 בנה מערכת חזקה יותר (עם כרטיס מסך חזק יותר) ולכן המערכות עולות סכום דומה, עם כרטיס מסך GTX460 המערכת מבוססת על גם תהיה זולה במאות שקלים.

בנוסף, זה לא נכון שהATHLON חם יותר כי הוא לא PHENOM והTDP שלו נמוך יותר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תאמין לי למרצים בפקולטה להנדסת חשמל בטכניון יש נטייה להשתמש באנלוגיות, והרבה, ככה ששמעתי המון :silly:.

האנלוגיה שלך תקפה אם הוא ביקש מפרט נגיד למשחקים והשני הביא לו מפרט לעריכה.

זה שהבחור עשה "מחקר" ופסל לא אומר שמפרט מבוסס לא יהיה יותר משתלם למרות מה שפותח הדיון חושב. הם בסה"כ הציעו אלטרנטיבה שתעשה אותה עבודה והסבירו גם למה לדעתם היא עדיפה, את ההחלטה בסוף משאירים לפותח הדיון שיעשה עם הכסף שלו מה שהוא רוצה.

עריכה: yz101 הקדים אותי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

natan84 מה שאתה עושה הוא שימוש מטעה במטאפורה שהוא למעשה דמגוגיה לשמה מתובלת היטב בחכמולוגיה.

האמירות כאן הן לא איך להגיע לבן גוריון במקום בהרצל. השאלה היא איך להגיע לסניף הדואר ברחוב הרצל כאשר אין אחד כזה.

עובדתית, יש אחד כזה. הרבה יותר מאחד.

אתה זה שהחלטת בנחרצות, שסניף דואר זו פלטפורמה משתלמת (ורחוב הרצל זה KSP+INTEL), אבל סניף דואר זה מחשב ללא בחנות ששמה KSP. למה? כך קבע פותח הדיון, וזה הכלל שחל בדיון.

אילו השואל היה מבקש פלטפורמה משתלמת לשימושים X בעלות Y, אז היית קובע שסניף הדואר הנכסף זו פלטפורמה ב-RSM, או בכל מקום אחר.[br]פורסם בתאריך: 24.01.2011 בשעה 19:29:29

תאמין לי למרצים בפקולטה להנדסת חשמל בטכניון יש נטייה להשתמש באנלוגיות, והרבה, ככה ששמעתי המון.

האנלוגיה שלך תקפה אם הוא ביקש מפרט נגיד למשחקים והשני הביא לו מפרט לעריכה.

זה שהבחור עשה "מחקר" ופסל לא אומר שמפרט מבוסס לא יהיה יותר משתלם למרות מה שפותח הדיון חושב. הם בסה"כ הציעו אלטרנטיבה שתעשה אותה עבודה והסבירו גם למה לדעתם היא עדיפה, את ההחלטה בסוף משאירים לפותח הדיון שיעשה עם הכסף שלו מה שהוא רוצה.

המרצים בפקולטה למדעי המחשב באוניברסיטת תל-אביב אוהבים אנלוגיות לא פחות.

זה שמפרט מבוסס AMD יהיה יותר או פחות משתלם, לא אומר שהוא בכלל שייך לדיון, כי פותח הדיון ביקש מפרט ללא AMD.

בפקולטה להנדסת חשמל בטכניון לא לומדים מספיק מתמטיקה דיסקרטית / מבוא ללוגיקה? לא מכירים את המשמעות ש-x לא שייך לקבוצת הפתרונות, אפילו ש-x לכאורה הכי משתלם?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז הפועל היוצא מזה הוא שאם אתה עובד במפיל הפיס ואין לך משפחה ו/או חברים. ואתה מגלה שההגרלה מכורה, ואת המספרים, ואתה רואה מישהו ממלא טופס ושם 6 מתוך שבעה מספרים נכונים, ויש לך את האפשרות להגיד לו את השביעי, ואתה רואה שהוא מתכוון לסמן את המספר הלא נכון, אתה פשוט תשב בצד ותשתוק.

זה או שהוא זוכה בפרס הראשון (הבחירה הטובה ביותר ) או שהוא זוכה בפרס השני, עדיין אחלה פרס, אבל הוא יכול היה לקבל את הפרס הראשון.

עכשיו אתה אומר שאני בעצם קובע עובדה בהתבסס על כלום, כלומר שהפרס הראשון לא בהכרח טוב מהפרס השני. על זה אפשר להסתכל מכמה כיוונים. אחד מהם יהיה, בתור מה אני קובע את זה? אחד אחר יהיה מי אני שיקבע את זה?

איך אני קובע? המספרים לא משקרים - ואם בFXP יצא אחרת זה בגלל שזה באמת פורום שבו 1+1 יוצא 7. אם באמת תשב ותקרא את הבנצ'ים ו/או יהיה לך בעצמך נסיון עם המעבדים השונים עם מבחנים ובדיקות שערכת בעצמך אתה תגיע למסקנה שברוב המכריע של המקרים, ההפרש בביצועים בין הCI3 ל640X4 הוא פשוט זניח. אם אתה עוקב אחרי המאמרים השונים ו/או מבין בנושאי תוכנה ו/או פיתוח תוכנה אתה יודע שיש יתרון למעבד מרובע על פני כפול ושזה הולך ומתרחב. אם אתה קורא בנצ'מרקים של אתה יודע ש5870 עדיף ולא באופן זניח על GTX460.

מי אני שיקבע? אדם מנוסה בתחום (בעל עסק מכירה תיקון / שדרוג לשעבר), שדואג תמיד להישאר מעודכן.

עוד כיוון: האם אתה יכול להסביר לי הסבר אמיתי כלומר ללא אמירות סתומות (במובן החמור של המילה) מדוע עדיף בכל זאת לרכוש מעבד CI3 וGTX460?

הערה נוספת, לא אני ולא theone89 מוכרים פה מערכות. אנחנו בסך הכל מציעים מפרט שניתן בחנויות שונות אגב, לקבל במחיר דומה לזה של פותח הת'רד או מפרט זול יותר, שעדיין ייתן את אותה התמורה. ברור שאתה מזלזל בדעות לגבי מה טוב יותר, שזה חבל כי אין סיבה לפקפק במניעיהם של חברי הפורום לסייע בידי המבקשים עזרה לקבל אותה. אבל מה שמתחוור מכל הסיטאציה זה שאו שאתה נהנה להתפס לענייני סמנטיקה או שאתה פשוט לא רוצה לראות את הבנאדם מקבל את מיטב התמורה עבור כספו.

ואם גרמנו לבנאדם שהתכוון לרכוש מערכת מבוססת CI3 שלא לצורך לקנות מערכת זולה יותר בין אם בKSP או במקום אחר שמבוססת על 640X4 לדוגמא והוא יהנה ממנו בדיוק באותה מידה וחסך כמה מאות שקלים, אז הפורום בהחלט עשה את שלו.

יש לזכור שבסופו של דבר פותח הת'רד הוא אדם בפני עצמו ויעשה את ההחלטה בעצמו. לבוא ולבקש מאנשים מביני עניין גושפנקה שמה שאתה עושה זה בסדר גם אם לדעתם זה לא דבר שחכם לעשות צריך לעורר פידבק שלילי. איזה מן פורום זה היה אם כל אחד שהיה מגיע פשוט היינו הולכים עם הדעה הראשונית שלו ומעודדים אותה? זו יופי של אסטרטגית מכירות, אבל זה לא הרעיון של הפורום.

אגב, בהרצל בכפר סבא אין סניף דואר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

פותח הדיון ביקש "חוות דעת " כדי שאחרים יחוו דעתם. דעתם לא מתאימה לך? תתגבר על זה. אתה תמיד תוכל לחוות את דעתך ולתת לאיש לבחור במה שנראה לו, במקום להתנגח בכל מי שאומר משהו שלא נראה לך.

והה והפקולטה להנדסת חשמל בטכניון בועטת לכל פקולטה אחרת בארץ בתחת. נקודה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שמע, זה עדיף. אצלנו הפקולטה למדעים מדויקים בית הספר למדעי המחשב באוניבסיטת ת"א בועטת בנו הסטודנטים שלה.

ההגדרה של קבוצת הפתרונות שלך לא עולה הקנה אחד עם מטרת הפורום. קבוצת הפתרונות צריכה להכיל את המערכת הטובה ביותר שניתן להשיג בסכום הנ"ל או את המערכת המקבילה בביצועים במינימום עלות. ואם אתה רוצה את זה ככה, סבבה, אז המטרה היא לגרום לבנאדם לבחור בקבוצת הפתרונות הנכונה.

natan84 עברת את בדידה - כבוד! אבל זה לא אומר כלום לגבי איזו מערכת עדיף לפותח הת'רד לקנות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז הפועל היוצא מזה הוא שאם אתה עובד במפיל הפיס ואין לך משפחה ו/או חברים. ואתה מגלה שההגרלה מכורה, ואת המספרים, ואתה רואה מישהו ממלא טופס ושם 6 מתוך שבעה מספרים נכונים, ויש לך את האפשרות להגיד לו את השביעי, ואתה רואה שהוא מתכוון לסמן את המספר הלא נכון, אתה פשוט תשב בצד ותשתוק.

זה או שהוא זוכה בפרס הראשון (הבחירה הטובה ביותר ) או שהוא זוכה בפרס השני, עדיין אחלה פרס, אבל הוא יכול היה לקבל את הפרס הראשון.

עכשיו אתה אומר שאני בעצם קובע עובדה בהתבסס על כלום, כלומר שהפרס הראשון לא בהכרח טוב מהפרס השני. על זה אפשר להסתכל מכמה כיוונים. אחד מהם יהיה, בתור מה אני קובע את זה? אחד אחר יהיה מי אני שיקבע את זה?

איך אני קובע? המספרים לא משקרים - ואם בFXP יצא אחרת זה בגלל שזה באמת פורום שבו 1+1 יוצא 7. אם באמת תשב ותקרא את הבנצ'ים ו/או יהיה לך בעצמך נסיון עם המעבדים השונים עם מבחנים ובדיקות שערכת בעצמך אתה תגיע למסקנה שברוב המכריע של המקרים, ההפרש בביצועים בין הCI3 ל640X4 הוא פשוט זניח. אם אתה עוקב אחרי המאמרים השונים ו/או מבין בנושאי תוכנה ו/או פיתוח תוכנה אתה יודע שיש יתרון למעבד מרובע על פני כפול ושזה הולך ומתרחב. אם אתה קורא בנצ'מרקים של כרטיסי מסך אתה יודע ש5870 עדיף ולא באופן זניח על GTX460.

מי אני שיקבע? אדם מנוסה בתחום (בעל עסק מכירה תיקון / שדרוג לשעבר), שדואג תמיד להישאר מעודכן.

עוד כיוון: האם אתה יכול להסביר לי הסבר אמיתי כלומר ללא אמירות סתומות (במובן החמור של המילה) מדוע עדיף בכל זאת לרכוש מעבד CI3 וGTX460?

הערה נוספת, לא אני ולא theone89 מוכרים פה מערכות. אנחנו בסך הכל מציעים מפרט שניתן בחנויות שונות אגב, לקבל במחיר דומה לזה של פותח הת'רד או מפרט זול יותר, שעדיין ייתן את אותה התמורה. ברור שאתה מזלזל בדעות לגבי מה טוב יותר, שזה חבל כי אין סיבה לפקפק במניעיהם של חברי הפורום לסייע בידי המבקשים עזרה לקבל אותה. אבל מה שמתחוור מכל הסיטאציה זה שאו שאתה נהנה להתפס לענייני סמנטיקה או שאתה פשוט לא רוצה לראות את הבנאדם מקבל את מיטב התמורה עבור כספו.

ואם גרמנו לבנאדם שהתכוון לרכוש מערכת מבוססת CI3 שלא לצורך לקנות מערכת זולה יותר בין אם בKSP או במקום אחר שמבוססת על 640X4 לדוגמא והוא יהנה ממנו בדיוק באותה מידה וחסך כמה מאות שקלים, אז הפורום בהחלט עשה את שלו.

יש לזכור שבסופו של דבר פותח הת'רד הוא אדם בפני עצמו ויעשה את ההחלטה בעצמו. לבוא ולבקש מאנשים מביני עניין גושפנקה שמה שאתה עושה זה בסדר גם אם לדעתם זה לא דבר שחכם לעשות צריך לעורר פידבק שלילי. איזה מן פורום זה היה אם כל אחד שהיה מגיע פשוט היינו הולכים עם הדעה הראשונית שלו ומעודדים אותה? זו יופי של אסטרטגית מכירות, אבל זה לא הרעיון של הפורום.

אגב, בהרצל בכפר סבא אין סניף דואר.

שכחת לציין, שאותו אדם עם טופס שם לידו שלט וכתב עליו באותיות קידוש לבנה "אל תגידו לי מספרים!".

וודאי שאני לא אגיד את המספר השביעי, כי ביקש לא להגיד מספרים. כך גם אני לא מציע אינטל למי שמקדים ואומר שהוא רוצה , לא מציע למי שמקדים ואומר שהוא רוצה אינטל, ולא מציע הנחייה כיצד להגיע לרחוב בן-גוריון למי שמחפש איך להגיע לרחוב הרצל. יותר מזה, אני גם לא מזכיר את נזקי העישון למי שמבקש ממני סיגריה (לא, אני לא מעשן).

אני לא נכנס בכלל לדיון איזה מפרט עדיף. חורה לי שכל אחד שיודע להרכיב מפרט על פלטפורמה משתלמת נוהג במבקשי עזרה כגורו. מי שמבקש מפרט עם אינטל - לא צריך לתקן את דרכיו. מי שמבקש מפרט עם - לא צריך לתקן את דרכיו. מי שרוצה מחשב למטרה X בסכום Y משאיר מקום לחובבי הבנצ'מרקים וההשוואות בין חברות שונות. [br]פורסם בתאריך: 24.01.2011 בשעה 20:08:40

שמע, זה עדיף. אצלנו הפקולטה למדעים מדויקים בית הספר למדעי המחשב באוניבסיטת ת"א בועטת בנו הסטודנטים שלה.

מרדכי אפשטיין עדיין בן 80?

natan84 עברת את בדידה - כבוד! אבל זה לא אומר כלום לגבי איזו מערכת עדיף לפותח הת'רד לקנות.

עברתי עוד הרבה דברים בדרך.

כאמור, זאת לא השאלה בכלל איזו מערכת עדיף לפותח הת'רד לקנות.

השאלה היא האם יש להמשיך להתעלם מפותח הת'רד, כשהוא אומר "רק אינטל/KSP בבקשה".

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

למה בכלל להסתבך עם מטאפורות, אנלוגיות ודמגוגיות? :s07: הבן אדם אמר שהוא עשה מחקר ארוך בנושא והחליט שהוא רוצה אינטל וKSP. עזבו את זה שזה נורא נורא נורא מאוס כבר לנסות לשכנע אנשים לקחת , אם הוא בא מקובע על מספר דברים ומבקש עזרה לגבי שאר הדברים, אני לא רואה סיבה למה בכלל לנסות לשנות את הדעה שלו ולהציע משהו שהוא לא מעוניין בו. אתם עדיין לא יודעים שזמן זה דבר יקר, במיוחד אם הוא שלכם?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה לא נורא לנסות להמיר דתם של אנשים לAMD, אחרי הכל יש הרבה אנשים שAMD אולי באמת יותר יתאימו להם

העניין הוא שבסתר.. גם אני מאד רוצה לבסס את המערכת שלי על AMDאתם חושבים שאני לא רוצה 4 ליבות ואפשרויות שדרוג עתידיות מאד מפתות בזול? בטח שכן

אבל מה שאני רואה לפניי הוא מעבד סופר מתחמם שימות לי תוך שנתיים שלוש או שהביצועים שלו ירדו משמעותית תוך שהוא

מחמם לי גם את כל הלוח ואפילו הקייס וגורם לבלאי מואץ של שאר החלקים

כשבתאכלס הערך המוסף שקיבלתי ממנו על פני הi3

הוא איזה המרה של זריזה ב2 דקות פעם אחת במשך כל חייו ואולי איזה 4 5 FPS יותר באיזה משחק

ואם מישהו משכנע אותי שהסנריו הזה מוטעה.. והמשוואה הפשוטה חום = בלאי לא נכונה... מחר אני קונה

עכשיו אני רוצה שתהיו אובייקטיבים ותגידו לי האם שווה לקנות ביותר כסף phenom X4 שכמעט שווה לi3 בשימושים יומיומים

או באותו מחיר x4 שחלש ממנו חד משמעית (שוב - שימושים יומיומים) :facepalm:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

:עכביש: :עכביש: :עכביש:

נתן, מספיק בבקשה ליצור עוד ספאם לדיון הזה.

הם באים לקראתו ורוצים לעזור לו, הם לא רוצים להרע לו, אז בבקשה, תלמד ממה שאומרים, ואל תגיד שהם לא מבינים מה הוא רוצה.

המשתמשים בפורום הזה מקצועיים, ובסה"כ באים לטובתו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זהו נימאס לי בואו נעשה סדר קטן, בגלל שאנשים מסוימים חושבים שעם אנחנו מציעים RSM והבנאדם רוצה KSP אז סבבה שיקנה שהם, קבל תמיפרט הבא :xyxthumbs:

מעבדי ‏AMD Athlon II x4 Quad 640 Socket AM3 3.0Ghz Box

לוחות אם למעבדי ‏AMD GIGABYTE MA78LMT-S2 AM2+, AM3, 760G, 1333, VGA ATI HD3000, DVI, HDAudio

זכרונות DDR III 1600Mhz 2x2GB Ripjaws X Edition Dual Channel

דיסקים קשיחים Samsung 1TB 7200RPM 32MB, Sata II HD103SJ

כרטיסי מסך Sapphire HD 5850 Vapor-X OC 1GB DX11 2xDVI DP PCI-E

צורבי DVD Sony Optiarc AD-7260S DVD±RW x24 Black Sata

מארזים Antec Three Hundred Midi Tower Gamer Black Case (No PSU)

ספקי כוח SeaSonic 500W 80+ Bronze Active PFC 12cm Fan SS-500ET (Oem)

מחירון עבודות במעבדה הרכבת מחשב חדש עד 3000 שקל

מחיר 3040 ₪ המיפרט הורכב בKSP.

מיפרט דומה לגמרי לזה שלRSM אולי חוץ מי הזיכרונות שיותר טובים מי הרגילים ובמחיר טוב וכרטיס מסך פחות טוב אבל עם קירור צד שלישי מצויין, בכללי עם החנות היא KSP אז האיתי מציע ללכת על המיפרט הזה עם לא ועדיין יש רצון מטופש ליקנות אז בבקשה, אני יוצא מי הדיון.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...