SB Digital Music או אולי Audigy? רק לא OB! - אודיו וקולנוע ביתי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

SB Digital Music או אולי Audigy? רק לא OB!

MonoMan

Recommended Posts

הגיעו מים עד נפש.אני לא יכול לסבול יותר את הכ.קול OB שיש לי. הוא פשוט מסריח (שזה כבר נושא לדיון אחר,והוא של קריאטיב...)

אני מנסה לגבש דעה על איזה כרטיס קול לקנות, שיהיה ברמה אחת או שניים מאלה שOB.

יצא לי לשמוע את הEXTIGY מחובר למערכת קולונוע-ביתי, ואת LIVE 5.1 מחובר לקמברידג' 5.1

מכיוון שאני לא מלא בכסף אני מחפש פיתרון באיזור ה 400 שקל, מה שתפס את עיני (ואני מקווה גם אוזני) זה

Sound Blaster Digital Music

aka Sound Blaster MP3+

וקראתי עליו ביקורת טובה.

הוא מבוסס על צ'יפ של Analog Devices שמקבל ביקורות טובות

המחיר שלו הוא באיזור ה370.הוא חיצוני (דהה) מה שמקל על קלות החיבור בתוך כל ג'ונגל החוטים שיש לי פה...

הכרטיס יתחבר, כמו הנוכחי, למערכת קולנוע ביתי - העדפה לחיבור קואקס דיגיטלי, וגם אופטי.

עיקר השימוש בעצם הוא לשמיעת מוזיקה (משחקים מעט מאוד,סרטים בכלל לא(בשביל זה יש Player))

דעתכם עליו:

שמעתם אותו?

כדאי לקנות אותו? או שבעצם למצוא איזה סוג של Audigy במחיר דומה?

אולי בכלל יש לכם מה לחדש לי ? (רק בבקשה לא OEM , אני אוהב מוצרים בקופסא, ולא מוצרים בשקית, שאלוהים יודע מאיזה מחשב יצא הכרטיס)

בתודה מראש.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

SoundBlaster Audigy Platinum, Audigy Platinum Ex,SoundBlaster Audigy 2 Platinum, Audigy 2 Platinum Ex,

SoundBlaster Audigy Platinum 2 ZS, Audigy Platinum ZS Ex

כל הכרטיסים האלו יתנו לך איכות אופטימלית כולם מגיעים עם פאנל פנימי או חיצוני הכולל מגוון רב של חיבורים ביניהם גם אופטי לי אישית יש אחד כזה (תסתכל במפרט) והוא מחובר לרמקולים שלי בצורה אופטית , איכות מעולה.

הביעה היחידה שאלו הם כרטיסים יקרים יותר אבל שווים לדעתי את ההשקעה הם באמת מהווים שינוי מכל הכרטיסים החדשים יותר ואו פחות המשולבים על לוחות האם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הבן אדם אמר לך שהוא הולך להתחבר לרסיבר חיצוני דרך היציאה הדגיטלית, ואתה מציע לו לבזבז איזה 1,500 שקל על כרטיס שלא יתן לו כלום מעבר לכניסת מיקרופון מחוץ למחשב, בקופסה חיצונית ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

או במילים אחרות, קנה לך איזה SB Live! Value בגרושים, ותחבר אותו לחבור הקואקסלי ברסיבר (עם כבל mono miniplug -> rca שתאלץ למצוא לבד...).

זה בידיוק מה שאני רוצה להימנע ממנו כי זה המצב הנוכחי, והאיכות איומה (גם אנלוגי גם דיגיטלי) ואין לי שום דרך לשלוט על איכות הקול... ובכלל אין דברים חדשים לדבר הזה.

אז מה אתם אומרים בעצם, שפחות מאודיג'י - השדרוג לכ.קול לא שווה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז יש אחת מהאפשרויות הבאות:

א. הרסיבר שלך פשוט נשמע רע...

ב. אתה שומע שירים שמקודדים באיכות נוראה, ושום כרטיס קול באלפי שקלים לא ישנה את זה

ג. מופעלים אצלך אפקטים מיותרים כאילו ואחרים (למרות שאני לא בטוח שהם משפיעים בכלל על הסאונד שיוצא מהחיבור הדגיטלי)

ד. אתה משתמש באקולייזר שמכוון לעוצמות מוגזמות לחלוטין, מה שיוצר המון רעשים בסאונד (כנ"ל)

מה שלא יהיה, אין שום הבדל בחיבור דגיטלי בין כרטיס שעולה 100 ש"ח (או אפילו כרטיס onboard) לבין כרטיס שעולה 2,000 ש"ח.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה מה שהוא עושה...יציאה אופטית=ללא שום התעסקות של הכרטיס...כלומר אודגי לא מתעסק בדיוק כמו שהOB לא מתעסק...

מה שאנקודר אמר זה בדיוק מה שאתה צריך להתייחס אליו. זה לא רק החומרה!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

א.הוא לא נשמע רע, כי בכל דבר אחר (DVD,TV,Discs) הוא נשמע *הרבה* יותר טוב.

ב.ספרית הדיסקים שלי שקודדה באיזור 192-256 ק"ב. איכותי לא?

ג.לכרטיס שלי אין שום דרך לכוון את האות או שימוש באקולייזר.

ד.שוב אין אקולייזר בכרטיס, וברסיבר אני שם על מצב רגיל בלי שום עיבוד אותות.

מכיוון שאתם אומרים לי שהכל אותו ח*א כמו שיש לי, אז כבר אין לי טעם לשדרג את הכרטיס הא? :-X

כן אבל אם הוא יחבר את הרסיבר בכבל אופטי לכרטיס הקול האיכות תיהיה טובה יותר!

האומנם? זה מה שאני מבקש לדעת! איזה כרטיס שווה את היציאה אופטית שלו?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תרשו לי להחזיר את הדיון כיוון שרציתי:

אני מקבל את הרושם שכרטיסי קול כולם אותו דבר באופן בסיסי...

מה שאתם לא יודעים זה שהכרטיס קול שלי פשוט נשמע גרוע (creative ct5880 למתעניינים,לא, לא הקבצים, לא הפליירים, לא האפקטים , לא הכבלים.. חיפשתי דרכים לשפר אותו ...)

מה שאני רוצה זה כרטיס קול שיתן לי שיפור באיכות הסאונד. לא צריך אפקטים, לא צריך כלום. רק לשמוע איכותי.

יש כזאת חיה? המלצות? משהו? (כרטיס באיזור ה400-500, דיגיטלי\אופטי)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אבל אתה לא מבין... :-\

בחיבור דרך היציאה הדגיטלית, אין שום קשר למעבד הסאונד של הכרטיס.... :-X

אולי, מה שאתה חושב שזאת יציאה דגיטלית אצלך בכרטיס, זאת סתם יציאת line out אנלוגית רגילה ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...