דיסק קשיח חיצוני לגיבוי - עמוד 2 - אמצעי אחסון - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

דיסק קשיח חיצוני לגיבוי

Ran B

Recommended Posts

• תגובות 30
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

על הGIGAPOD ראיתי שמגיע עם שנאי (חשוב כמובן)

לא ראיתי במה שאתה, נייק, פירסמת.

האם הוא גם מגיע עם שנאי? אם לא - מאיפה הזנת המתח שלו?

שוב תודה,

רן.

בכל מקרה,

במידה ואני אקנה דיסק קשיח WD 1TB מהסדרה השחורה (כמו הכונן הפנימי שלי במחשב),

רק הדיסק הקשיח עולה 420 שקל + המארז (130 שקל) זה 550 שקל סה"כ.

זה יוצא יותר יקר מלקנות דיסק קשיח חיצוני מוכן של WD מהסדרת ELITE שלהם (ששקלתי אותו)

מה שיוצא פחות משתלם.

וגם, זה לא שהתלהבתי כ"כ מהביצועים של הWD BLACK הזה ככונן פנימי למחשב.

אם ההמלצה שלכם ללכת על סמסונג F3 הזה, אני מצטער לשלול אותה מראש - אני לא מעוניין בדיסק של סמסונג.

אני יודע שהוא זול בחצי מחיר ויש האומרים שהוא טוב יותר מהWD... מצטער על האטימות מראש.

בכל מקרה, יש גם את סדרת הBLUE, שהוא עולה 320 שקל ל1TB. שיוצא 450 שקל סה"כ..

ועדיין יוצא קצת יקר...

כרגע אני עדיין ממשיך לשקול את הTRANS 500GB ב350 שקל. מארז + כונן.

(ועם אפשרות להחליף את הכונן בפנים, במידה ואני לא מרוצה..) :

http://www.shirion-computers.com/Product.asp?Pid=TS500GSJ35U&Cat2Cat1ID=53&Cat2ID=217&aff=Zap〈=he

מבאס שאין חוות דעת עליו באינטרנט.

זה כנראה כי לרוב בחו"ל הוא נמכר רק כמארז ללא הכונן הפנימי..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חבל שאתה שולל את הסמסונג.

לגבי ה-Transcend, איפה רשום שניתן להחליף את הכונן שבפנים מבלי לפגוע באחריות? ניתן להחליף בכל (או לפחות ברוב) החיצוניים היעודיים (כמו Station /My Book /FreeAgent וכו'), רק שעצם הפעולה מבטלת את האחריות לגמרי. זה בעצם היתרון של קניית מארז וכונן קשיח בנפרד, האחריות היא על כל מוצר ולא על כל החבילה.

מעבר לזה, למען הסר הספק אבהיר שמאוורר זה חיסרון מבחינת רעש ומצד שני אם למשל ניסית את המוצר ואתה יודע בבטחה שהוא אינו מרעיש בצורה מפריעה אז זה גם לא יתרון. בגדול מאוורר זה יתרון אבל בהשוואה למארז אלומיניום עם פתחי אוורור - לא ממש צריך מאוורר.

ובשורה התחתונה, אם כבר 500GB אז ה-HD502HJ בשילוב עם המארז של Sedna (או כל מארז טוב בעל תג מחיר דומה) יהיה עדיף מאשר ה-Transcend.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הייתי ממליץ לך לחשוב לטווח מעט יותר ארוך.

להלן קישור למארז של Сhieftec עם חיבור USB 3.0 שיתאים גם לצרכים עתידיים

http://www.ksp.co.il/hmain.php?now_snif=ksprishonlezion&cat=4368

להלן קישור לאתר היצרן: http://www.chieftec.eu/index.php?option=com_content&task=view〈=EN&id=531#

לחץ על לשונית Product Video המדגים את הפונקציונליות של המארז.

הוא יקר יותר 180 ש"ח - ואני מתכנן לרכוש אותו יחד עם דיסק חיצוני בנפח 3TB לפחות.

כונני 1-2TB "קטנים מידי", יש לי 2 כאלו והם עומדים "להיסתם"...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הייתי ממליץ לך לחשוב לטווח מעט יותר ארוך.

להלן קישור למארז של Сhieftec עם חיבור 3.0 שיתאים גם לצרכים עתידיים

http://www.ksp.co.il/hmain.php?now_snif=ksprishonlezion&cat=4368

להלן קישור לאתר היצרן: http://www.chieftec.eu/index.php?option=com_content&task=view〈=EN&id=531#

לחץ על לשונית Product Video המדגים את הפונקציונליות של המארז.

הוא יקר יותר 180 ש"ח - ואני מתכנן לרכוש אותו יחד עם דיסק חיצוני בנפח 3TB לפחות.

כונני 1-2TB "קטנים מידי", יש לי 2 כאלו והם עומדים "להיסתם"...

אוקי, בהנחה שאני חושב על USB3 - זה בנוסף ליציאת ESATA.

היות וכרגע USB3 לא קיים אצלי במערכת,

הלוח שלי לא תומך בזה על חיבורי הUSB הקיימים שלו (אגב, ניתן לרכוש היום כרטיס הרחבה PCI עם 3 ?

והאם PCI תומך במהירות העברה של 5GB/S למימוש מלוא הפוטנציאל של USB3?? ברור לי שהדיסק הקשיח

לא בהכרח תומך במהירות כמו USB3 וגם הכל בתיאוריה.. אבל גם השאלה של הPCI בתיאוריה :))

בשני המארזים שאתם נתתם (אתה ונייק אחריך) התומכים בUSB3 - אין תמיכה בESATA כמו שכתוב.

ולטווח הנוכחי (ולא הרחוק) זה לא משרת אותי... כל עוד אין לי USB3.

לגבי החלפת הכונן הפנימי ושלילת האחריות. ברור לי שפתיחת המארז יכולה לשלול אחריות.

ובי-דיפולט אין בי את הרצון לפתוח את המארז.

לא ידעתי שיש אפשרות לפתוח את המארז בכוננים היעודיים גם של שאר החברות..

זה נשמע הגיוני, אבל לך תתעסק במשהו שמורכב בצורה מסויימת ולא נמכר בצורות אחרות.

הTRANSCEND נמכר במקור כמארז ריק מה שמבטיח לי (ככל הנראה) אפשרות החלפה במידת הצורך.

ואם נחזור לנושא.

יש מארז חיצוני היום שמפרגן בUSB3 לעתיד ומכיל גם ESATA?

מארז כזה + לבחירתי יכול לתת לי מענה מספק לצרכים של היום ולעתיד.

מכירים אחד כזה??

תודה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

גם אם תמצא זה יהיה יקר ולא משתלם.

אבל הסיבה לכך שאני בכלל לא אטרח לחפש בשבילך היא שאם יש לך eSATA אז אין סיבה משמעותית לעבור ל- 3.0, בטח לא כשזה דורש קנייה של כרטיס הרחבה כזה או אחר. eSATA לא יגביל שום דיסק קשיח, ההבדל היחיד הוא ב-Plug and play של אבל זה לא נורא אם AHCI מופעל (ואז יש Hot plug).

לשאלתך, PCI יגביל גם חיבור SATA פשוט אז על אחת פי כמה וכמה לגבי 3.0. ב-PCI-E זה שונה, זה תלוי בלוח ובכרטיס ההרחבה. בקצרה אפשר לומר שאם תשתמש בשני כוננים קשיחים על אפיק בודד (כלומר כרטיס PCI-E עם שני פורטים של 3.0) אז רוחב הפס יהיה מוגבל במעט אבל זה יהיה זניח לגמרי (250MB בין שני כוננים קשיחים).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז לצורך העניין,

מכיוון ומדובר בדיסק חיצוני ללא מטרות תזוזה, אלא מטרות גיבוי ונייחות טוטאלית מצד הדיסק החיצוני,

אני אשאר עם ESATA.

בלי שום קשר,

לדיסק בעל נפח גדול ונייד, אני בהחלט אקנה משהו בסנגון הMY PASSPORT, שהוא 2.5 אינץ,

נייד, קל, קטן ובעל חיבור בלבד (ממנו הוא מקבל גם את המתח החשמלי) -

ובקיצור. יעני DOK רק עם יותר קיבולת. שם באמת הניידות חשובה.

אבל למקרה הזה ספציפית הניידות לא חשובה ואני בהחלט אשאר עם הESATA.

תודה על ההמלצות, אני שוקל כרגע לקנות מארז ודיסק קשיח בנפרד ולהרכיב בבית.

רן.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מכיוון שמה שאתה חפש הוא דיסק לצרכי גיבוי אז הדיון במהירות הוא די מיותר. בדרך כלל בגיבוי עושים גיבוי אחד מלא ואז מגבים רק את הקבצים החדשים ואת אלו שעברו שינוי (גיבוי אינקרימנטלי) כך שלמעט הגיבוי הראשוני שלוקח זמן כל השאר לוקחים מהר מאד ובכל מקרה אפשר לתת לכל העניין לרוץ בלילה כשהמחשב לא בשימוש.

ולשאלתך הראשונית לגבי תוכנת גיבוי מומלצת, שנשכחה במהלך הדיון על החומרה, תנסה את Cobian Backup. זאת תוכנה חינמית שמאפשרת גיבוי שהוא זהה למקור או גיבוי עם כיווץ רגיל (ZIP).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מכיוון שמה שאתה חפש הוא דיסק לצרכי גיבוי אז הדיון במהירות הוא די מיותר. בדרך כלל בגיבוי עושים גיבוי אחד מלא ואז מגבים רק את הקבצים החדשים ואת אלו שעברו שינוי (גיבוי אינקרימנטלי) כך שלמעט הגיבוי הראשוני שלוקח זמן כל השאר לוקחים מהר מאד ובכל מקרה אפשר לתת לכל העניין לרוץ בלילה כשהמחשב לא בשימוש.

ולשאלתך הראשונית לגבי תוכנת גיבוי מומלצת, שנשכחה במהלך הדיון על החומרה, תנסה את Cobian Backup. זאת תוכנה חינמית שמאפשרת גיבוי שהוא זהה למקור או גיבוי עם כיווץ רגיל (ZIP).

נו, מצאת עם מי לדבר על תהליכים אינקרימנטלים. ;)

בדיוק הפיתוח בפרוייקט האחרון שלי בעבודה היה להמיר מודל טעינת ETL מלא לETL אינקרמנטלי.

אם אנחנו כבר מדברים על גיבוי אינקרימנטלי,

אז אנחנו רוצים לזהות שינויים בקבצים קיימים וכתיבת קבצים חדשה בדיסק המקומי,

אנחנו רוצים שהתהליך לא יפספס שום קובץ חדש/שעבר שינוי ואנחנו רוצים שזה יעשה אוטומטית, מבלי שנשבור את הראש

איזה קובץ אני צריך להעתיק ואיזה קובץ קיים לי כבר. ובקיצור, לנהל תהליך MERGE לגיבוי בצורה יעילה ונכונה.

בכללי זה אומר שאני צריך תוכנית שתדע בערך "לאנדקס" את הקבצים שלי במחשב ולהכיר בכל כתיבה לדיסק המקומי בכל זמן נתון.

אני מניח שפה נופלת רוב הבעיה בתוכנות גיבוי למניהן (כמו אלה שמתלוננים על זלילת משאבים של תוכנת הגיבוי של WD,

זה הגיוני - היא צריכה לעקוב אחרי קריאות וכתיבות לדיסק בשביל לא לפספס שום חלק בגיבוי האוטומטי שלה)

כך שעם גיבוי אינקרימנטלי אמיתי אני כנראה לא יכול לעשות בצורה נוחה / ללא גזילת משאבים רבים מהמחשב בכל זמן נתון (ולאו דווקא

בלילה כמו שאתה מתאר)

לצורך העניין, הגיבוי שאני אעשה אהיה יותר חובבני ואחת לכמה זמן.

אין סיבה שאני לא אשתמש בממשק ESATA כשיש לי את האופציה והיא עדיפה על .

בוודאי שהיא עדיפה במיוחד עבור דיסק לגיבוי, שאין לו מטרות ניידות והתחברות לעוד מחשבים שלאו דווקא יהיה להם ממשק ESATA נתמך.

תודה על ההמלצה לתוכנה.

רן

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...