שקרנים פתולוגיים- נתקלתם ? - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

שקרנים פתולוגיים- נתקלתם ?

hitman123

Recommended Posts

בכללי לא היה כלכך אכפת לי, אבל עכשיו אני חושב על זה בזמן האחרון ורוצה לשתף אותכם אם משהו שמטריד אותי.

יש לי כמה חברים שאחד מהם אני מכיר כבר 6 שנים בערך והשני פחות. שניהם כל הזמן, כל יציאה שלי איתם תמיד יש איזהם סיפורים מונפצים, מוגזמים, דרמטיים שכבר בדיעבד אני יודע שלא היו.

היו הרבה פעמים שחבר סיפר לי שנגיד הוא היה בתגלית, ואז שנתיים אחרי הוא מספר לי שלא הוציאו אותו לשום דבר בצבא אפילו לתגלית(כאילו מדגיש את זה).

עכשיו הבעיה שלי היא שכשהו מספר לי את זה אני מרגיש שהוא עושה ממני אידיוט/צחוק/מטומטם כי הוא חושב שאני מאמין לכל החירטוטים שלו. בהתחלה עוד האמנתי לו, אבל כמו שאומרים, כל שקר סופו לצוף. וגם הסיפורים שלו הוא מספר ממש מונפצים, מוגזמים, ולא יכול להיות שכל יציאה יש לו סיפור חדש.

אני לא מבין איך יכול בנאדם בשיחה נורמלית רגילה פשוט להתחיל לשקר בלי שום סימן של אי נעימות.

אני בטוח שהרבה מכם נתקלתם באנשים כאלה.

אני בעקרון בנאדם שלא אוהב קונפליקטים אבל כשיושב מולך חבר ומתחיל לחרטט לך בעיניים איזה 20 דקות(כשאחרי דקה הבנת שזאת חרטה) ומתאר את החרטה בפרטי פרטים זה די מעצבן והורס את האווירה.

השאלה שלי היא מה לעשות אם כאלה, אני נוהג פשוט להתעלם אבל לפעמים ממש בא לי להגיד לו שיפסיק לזיין את המוח כי אני לא מטומטם ואני יודע שזאת חרטה אבל זה יהרוס את החברות שלי איתו.

מה אתם הייתם עושים: מתעלמים או אומרים לו את מה שאתם חושב על זה בפנים?

תודה רבה על ההשקעה בקריאה וערב טוב:)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כן גם אני מכיר מישהו כזה

אני פשוט סוג של משתף פעולה(כן אני אידיוט)ונותן לו להאמין שאני מאמין לו כי פשוט אין לי כח להיכנס איתו לוויכוחים

בהתחשב בזה שאין לי בכלל כח להיות איתו

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז זהו, שגם אני לא רוצה להיכנס לוויכוחים.

נגיד אנחנו יושבים 3-4 חבר'ה, והחבר החרטטן מתחיל לחרטט. עכשיו יש לי 2 בררות:

או להתעלם ממנו, או פשוט להגיד לו בפנים שיפסיק לזיין בשכל ואז הוא יכעס עלי ויווצר מין מצב של אי נעימות בגללי.

מצד שני במילים אחרות אתה פשוט נותן לבנאדם הנ"ל לדרוך על הכבוד שלך כמה שהוא ירצה בלי מפריע.

לדעתי בגלל שכל פעם אף אחד לא אומר לו כלום זאת הסיבה שבגללה הוא ממשיך. אם כל פעם היו אומרים לו לעצור אז לאט לאט הוא היה מפסיק אם זה כי הוא היה יודע שיעלו עליו וישפילו אותו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מי משפיל אותך? איזה לדרוך על הכבוד שלך?

אנשים כאלה הם מסכנים. הם מנסים להוכיח לך שהם מספיק טובים כדי שתכבד אותם ומנסים להרשים אותך - אתה אמור לרחם עליהם ולא לכעוס.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כן, כולנו מכירים את טיפוס השקרן הפתולוגי. אני יותר נוטה לקרוא להם גוזמאים. לרוב יש להם בסיס כלשהו לסיפור, רק שהם מעצימים, מגזימים ומנפחים אותו פי כמה וכמה.

לעיתים בהחלט נדמה כי הם בעצמם כבר לא יודעים שמה שהם מספרים זה בדיה ולא אמת.

השיטה שלי היא לזרום איתם ולתת להם להנות. הרי אם אתה (ותכלס, כולם) יודע שזה שקר (או יותר הגזמה לרוב), מה הבעיה? שיהנה.

כמו שאמרו פה, בסך הכל זה אנשים מסכנים, אין טעם לאמלל אותם עוד יותר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תראה, מאז הטיסה האחרונה שלי לירח שמומנה כולה ע"י מקום העבודה שלי,

שאני הייתי שותף בהקמתו(רמז, מבתחיל ב goo נגמר ב-gle),

לא נתקלתי בשקרנים פתולוגיים בכלל.

אבל מחר אני קבעתי שלישייה עם אגם רוטברג ובר רפאלי,

אני אשאל אותן מה הן חושבות על זה(אבל אני לא מבטיח כלום,

זה לא שהתאספנו שם לשיחות נפש איף יו נואו וואט איי מין).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש לי חבר בדיוק כזה

כל משפט שני שלו נשמע כאילו הוא המציא את זה לפני כמה דק'

אני בד"כ מתעלם או צוחק איתו, אין לי שום כוונה להתעמת איתו כי לא יצא לי מזה כלום.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש לי חבר שמוכן להישבע שהוא מתנדב במשטרה תמורת 120 אלפיות בחודש

ושהוא נסע באופנוע 1200 שלו ובאמצע כביש 2 הוא עבר באדום (שכמעט בכל כביש 2 אין רמזורים) וכמעט דרסה אותו משאית אז הוא נכנס מתחתיה ואז התקשרו אליו משטרה ושאלו אותו למה הוא עבר באדום, הוא אומר "עזווווב לא חשוב" אומרים לו סבבה סע בזהירות

ועוד סיפורים מדהימים שכאלה, אבל הכי כיף לדבר איתו ועם עוד כמה חברים שיודעים לחרטט ואז יש קרב חארטות ואני נהנה :smile1:

אגב החבר בן 16

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...