מדריך: פתיחת HD6950 ל-HD6970 - עמוד 37 - כרטיסי מסך - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מדריך: פתיחת HD6950 ל-HD6970

djelectric

Recommended Posts

יש לי בעיות יציבות עם הכרטיס

הוא קורס במשחקים,

אני רוצה להעלות את המתח כי נראה לי שהוא מתחת למה שצריך

לפי מה שהבנתי AB לא מראה את המתח האמיתי של הכרטיס אלה לפי דוויס ID

איך אני מודד את המתח ובעזרת איזה תוכנה כדאי להעלות את המתח

תודה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 555
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

לא צריכות להיות לך בעיות יציבות, תבדוק פיתרון אחר כי אצלי זה עובד בלי שום העלאת מתח.

איזה ספק יש לך?

אתה באוברקלוק גם למעבד במקרה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אפשר לקבל ביוס לכרטיס הזה Sapphire HD6950 2GB Dual Fan (כמו ההוא בשיקור שהבאתי לפני )

שמגיעה עם קלוקים של HD 6970, יציב

כי לא משנה איך אני משחק עם הכרטיס הזה אני לא מצליח לייצב אותו על 880 בעזרת AB

יש ארטיפקטים במשחקים כול הזמן

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם הכרטיס שלך לא יציב ב-880 יש מצב שנפלת על כרטיס שהוא פשוט לא אוברקלוקר טוב, גם זה קורה... יש כרטיסים שמסוגלים להגיע עד 200MHZ מעל התדר המקורי ויש כרטיסים שנעצרים גם אחרי 30, תמיד קרה ויקרה.

ממליץ לך לא לעשות אוברקלוק ב-MSI, במקום זה אתה יכול להוריד תוכנה פשוטה שנקראת ASUS SmartDoctor ושם יש אפשרות שנקראת Overclocking Range Enhancement, זה למעשה פותח לך את המגבלות אוברקלוק ב- Overdrive ואין צורך להתנהל מול תוכנת צד שלישי כדי לבצע אוברקלוק (אתה יכול להסיר את התוכנה של מיד אחרי פתיחת ההגבלה אבל תצטרך להתקין אותה ולחזור על התהליך כל פעם שתחליף דרייבר), תוכל להשתמש ב AFTERBURNER רק לשם שליטה בעקומת המאוורר, מנסיוני מומלץ.

ועוד שאלה, האם צרבת ביוס של 6970 או שצרבת ביוס של 6950 עם פתיחה ל1536 שיידרים? הביוס של 6970 משנה גם את מתחי הזכרונות ויכול לגרום בעיות יציבות בכרטיס, אני צרבתי ביוס של 6950 עם העלאת מתח Hardset בביוס עצמו (בקש עזרה מ Lanzar הוא עזר לי עם זה) והגעתי בכיף ל 900/1400 (תדר מקורי של 6950 הוא 800/1250) ללא שום בעיות יציבות, יש לי כרטיס של גיגהבייט, אני בטוח שאני יכול להביא אותו גם ל-925 בלי בעיה אבל טרם ניסיתי כי הכרטיס פשוט נותן ביצועים מעולים כרגע.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש ברשותי גם כרטיס HD 6950 ריפרנס שפתחתי על ידי צריבה של הביוס של 6970 (המלא, כולל שינויי מתחים ), הכרטיס יציב כמו סלע .... שום בעיות.

ניסיתי לצרוב את אותו אחד על הכרטיס הזה אבל משום מה זה לא אפשרי (כנראה שהכרטיס שונה ?< ) רשמתי גם עמוד או שניים אחורה את ההודעה שאני מקבל , בגדול לא ניתן לצרוב ביוס של 6970 רגיל עליו

הקטע זה שהוא מגיעה עם שני ביוסים, אחד עם השאדרים פתוחים והשני לא כאשר ככול הנראה כול שאר הדברים זהים בהם

ואני לא מסוגל להרים אותו מעל ה 840 ... להבדיל מהשני שאין בו בעיות כאלה בכלל

למרות זאת אני רוצה להאמין שלא נפלתי על כרטיס מוגבל ...

אני ינסה את מה שאמרת, אולי AB היא המקור לבעיות

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא קראתי הכל, אבל ניסית להעלות קצת מתח? רק בשביל לראות אם זאת הבעיה או שזה משהו אחר..

. יש כרטיסים שמסוגלים להגיע עד 200MHZ מעל התדר המקורי

אתה מתכוון עם תוספת מתח או בלי?

לא ראיתי מישהו שהגיע ל1GHZ בלי תוספת מתח..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא קראתי הכל, אבל ניסית להעלות קצת מתח? רק בשביל לראות אם זאת הבעיה או שזה משהו אחר..

אתה מתכוון עם תוספת מתח או בלי?

לא ראיתי מישהו שהגיע ל1GHZ בלי תוספת מתח..

ב-6950 לא ניסיתי להגיע לתדר כזה בלי העלאת מתח, לעומת זאת את ה-GTX260 שהיה לי לפני של הצלחתי להרים בכיף כמעט 200 מעל התדר המקורי, נראה לי באיזור ה-180 ללא שינויי מתח.

ואיציק, ב- בקובץ קונפיג יש ערך שנקרא UnofficialOverclockingEULA, אתה צריך לכתוב בו את המשפט הבא:

I confirm that I am aware of unofficial overclocking limitations and fully understand that will not provide me any support on it

וגם את UnofficialOverclockingMode לשנות ל-1 כדי שתוכל להרים לו מתח...

לגבי מה שאמרת על הכרטיס עם שני הביוסים מוזר מאוד שאחד מהם כבר פתוח עם ה-1536 שיידרים, מה שהייתי עושה זה לביוס של 6950 מקורי על שני המצבים ואז מנסה לצרוב מחדש ביוס של 6950 עם פתיחת השיידרים או 6970 לשיקולך...

ואגב עם איזו תוכנה אתה בודק ארטיפקטים אחרי העלאת תדרים? ניסית להעלות תדרים נגיד ל-840 ופשוט לשחק ולראות מה קורה? קח בחשבון שתוכנות כמו Furmark מאמצות את הכרטיס בצורה אדירה שאף משחק לא מסוגל להגיע אליו והיו מקרים שכרטיסים נשרפו, לכן לא מומלץ לבדוק עם התוכנה הזו. האם יש ארטיפקטים ב-Unigine Heaven למשל?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ב-6950 לא ניסיתי להגיע לתדר כזה בלי העלאת מתח, לעומת זאת את ה-GTX260 שהיה לי לפני של הצלחתי להרים בכיף כמעט 200 מעל התדר המקורי, נראה לי באיזור ה-180 ללא שינויי מתח.

ואיציק, ב- בקובץ קונפיג יש ערך שנקרא UnofficialOverclockingEULA, אתה צריך לכתוב בו את המשפט הבא:

I confirm that I am aware of unofficial overclocking limitations and fully understand that will not provide me any support on it

(עשיתי את זה, בכרטיס אחד נותן להעלות מתח בשני לא, כנראה שהכרטיס לא מאפשר את זה או משהוא כי הם לא אותו PCB (אדר ריפרנס והשני לא )

וגם את UnofficialOverclockingMode לשנות ל-1 כדי שתוכל להרים לו מתח...

אני יודע

לגבי מה שאמרת על הכרטיס עם שני הביוסים מוזר מאוד שאחד מהם כבר פתוח עם ה-1536 שיידרים, מה שהייתי עושה זה לביוס של 6950 מקורי על שני המצבים ואז מנסה לצרוב מחדש ביוס של 6950 עם פתיחת השיידרים או 6970 לשיקולך...

על כרטיס אחד אי אפשר לצרוב ביוס בכלל, ניסיתי לצרוב את הביוס שיש במדריך אבל לא הצלחתי (לא ריפרנס)

בכרטיס השני צרבתי את הביוס הזה וזה עבד מצויין (ריפרנס )

ואגב עם איזו תוכנה אתה בודק ארטיפקטים אחרי העלאת תדרים? ניסית להעלות תדרים נגיד ל-840 ופשוט לשחק ולראות מה קורה? קח בחשבון שתוכנות כמו Furmark מאמצות את הכרטיס בצורה אדירה שאף משחק לא מסוגל להגיע אליו והיו מקרים שכרטיסים נשרפו, לכן לא מומלץ לבדוק עם התוכנה הזו. האם יש ארטיפקטים ב-Unigine Heaven למשל?

בדקתי עם הרבה תוכנות, בין היתן יוניג'ין האבן , ATITOOL וסתם משחקים

בבנצ'ים אין ארטיפקטים בכלל, במשחקים ברגע שאני עולה מעל 840 לכיוון ה 880 יש ארטיפקטים (רק במשחקים )

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז זה מסביר את הבעיה, כרטיס שהוא לא רפרנס (למיטב ידיעתי אלא אם כן השתנה משהו בחודשים האחרונים) לא יכול להפתח ל-6970 על ידי צריבת ביוס. מבחינת תדרי שעון אם אתה תקוע, כנראה שבאמת נפלת על כרטיס שהוא לא משהו וזה לא משנה ככ באיזה תוכנת אוברקלוק תשתמש... ואגב אם אתה מצליח להגיע עם הכרטיס עד ל-850, עצור שם ותנסה להעלות את מהירות הזכרון, גם שם יכול להיות שתרוויח כמה אחוזים של שיפור. אבל עדיין מוזר לי שאתה לא מצליח להרים לו מתח דרך . נסה להסיר את התוכנה למחוק את כל קבצי הקונפיג וההגדרות מהרגיסטרי ולהתקין מחדש ואולי זה יעבוד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הורדתי את TRIXX של ספיר והוא מאפשר שליטה מלאה בכרטיס (כולל מתח ), איזה קטע ... תוכנה של ספיר עובדת על כרטיס ששל ספיר

העלתי מתח ל 1.16 והוא עובד מצויין על 880@1375

מה שמעניין זה שהכרטיס השנני (הריפרנס ) של ספיר לא ניקלט בתוכנה(TRIXX) :P הוא אומר שצריך לכבות את הפרופיל אולטרה צריכה נמוכה ואני לא מצליח לעשות את זה ... לא נורא בשביל הכרטיס הזה יש את CCC

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...