מדריך: פתיחת HD6950 ל-HD6970 - כרטיסי מסך - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מדריך: פתיחת HD6950 ל-HD6970

djelectric

Recommended Posts

הצהרה: אין האתר אחראי על כל נזק שיגרם לחומרה, הפועולות הוא האחראי היחיד על נזק שיגרם.

המדריך לפתיחת HD6950 לכרטיס HD6970

לפני כמה שבועות שחררה את כרטיסי ה-HD6950 וה-HD6970. שני הכרטיסים מבוססים על ליבת ה-CAYMAN החדשה,

אשר היא הראשונה להשתמש בסידור VLIW4 לקבוצות המעבדים המאוחדים בכרטיס.

כמו במוצרים אחרים של , גם ליבת ה-CAYMAN מפולחת ל-2 כרטיסים, ה-PRO וה-XT.

בעת ייצור הכרטיסים עושה פעולה קטנה של כיבוי חלקים בליבה על מנת ליצור את ליבת ה-PRO המוחלשת.

arch.jpg

בתמונה אנו רואים את ליבת הCAYMAN במצב PRO, ככה הליבה נראית ב-HD6950 כאשר החלקים האדומים מסמלים את מה שכבוי.

ל- יש שתי שיטות לנעול מעבדים מאוחדים בכרטיס. האחת מסתמכת על ניתוק נתיחים בתור הליבה, בדומה לנעילת המכפלה של .

השניה היא השיטה שאנו מעוניינים בה, AMD מגדירה ביוס אשר נועל את כמות המעבדים המאודחים, יחד עם הגדרות של תדרים שונים לרכיבים.

למזלינו, כל כרטיסי הרפרנס של כל היצרניות מגיעות פשוט עם ביוס אשר נועל את כמות המעבדים המאוחדים.

ליבת הPRO וה-XT

before.gifafter.gif

על מנת לפתוח את כמות המעבדים המאוחדים הנוספת כל שנדרש הוא לצרוב לכרטיס ביוס של HD6970.

את הביוסים אפשר למצוא במאגר הביוסים של TechPowerUp, כל אחד מהביוסים האלה יעבוד על כל כרטיס רפרנס.

הנה הן הפעולות אשר צריך לבצע על מנת לגרום לקסם לקרות:

1 - הורידו את ATI Winflash העדכני מכאן

http://www.techpowerup.com/downloads/2107/ATI%20Winflash%202.0.1.18.html

2 - הורידו ביוס של HD6970 מכאן

3 - וודאו שכפתור הביוס בכרטיס מכוון על מצב ראשון

biosswitch_small.jpg

4 - הריצו את Winflash, לחצו על כפתור Save כדיי לשמור את הביוס הנוחכי על מנת שיהיה לכם גיבוי.

5 - טענו את ביוס ה-HD6970 ל-Winflash ע''י לחיצה על Load Image

6 - תנו לתהליך הצריבה להסתיים ואתחלו את המחשב.

7 - בדקו את כמות המעבדים המאוחדים באמצעות GPU-Z וודאו שרשום שישנם כ-1536 כאלה.

8 - על מנת להבטיח ביצועים מקסימאליים כנסו ל-Catalyst Control Center וכוונו את מד ה-PowerTune ל+20

9 - בדקו יציבות בשימוש בוינדוס, ומשחקים.

טבלאת צריכה ומצבים

power.jpg

במידה ומשהו משתבש זכרו כי אתם תמיד יכולים לעבור למצב של הביוס השני בכרטיס על ידי הזזת הכפתור.

מבדיקות שנעשו עד כה, כל הכרטיסים של AMD, Powercolor, HIS,, נפתחו.

בהצלחה

קרדיט ענק לידידי מגרמניה W1zzard :yelclap:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 555
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

האם זה אפשרי גם בכרטיס 6850 ? (להפוך ל 6870)

מדברים רק על 6950 ל 6970

בכל מקרה, ממליץ לאנשים להיכנס למאמר המקורי

http://www.techpowerup.com/articles/overclocking/vidcard/159

למטה יש נתוני בדיקה של משתמשים, עדיין אבל מניח שתוך שבוע יהיה יותר מידע

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם מישהו מהפורום עושה את זה, אשמח לשמוע תוצאות.

לקבל ב-1,500 כרטיס העולה ~2000, זה ממש לא רע (מזכיר לי דבר דומה שהיה לפני 4 שנים גם כן עם כרטיס של ATI).

בניגוד לפעם היא, יש דבר נחמד ב-69XX הנקרא דואל-ביוס, כך שאפשר להחזיר לביוס עובד במקרה הצורך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אי אפשר למכור רק כרטיסים עם ליבות מלאות במחירים מופקעים, אז מכבים בתהליך זול חלקים בליבה ומשווקים במחיר אחר, בדיוק כמו שאינטל עושה טסטינג וזה למה יש לנו מעבדי DAUL שהם מE5200 של 2.5GHZ עד E5800 של 3.2GHZ או כמו כל סדרה אחרת

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בוא נדבר שנייה באומדנים.

נגיד וייצור הליבה עולה לAMD כ-100 דולר.

ואז החלשת הליבה עולה לה דולר אחד.

את גירסת ה-XT בעלת הליבה הלא מוחלשת מוכרת ליצרנים ב130$.

את גירסת ה-PRO בעלת הליבה המוחלשת מוכרת ליצרנים ב110$.

למה לא למכור "רק" גירסת XT ב120 דולר או 110 דולר? הרי גירסת הPRO עולה להם יותר. אין בזה שום היגיון כלכלי. כלום...

הרבה יותר הגיוני לי שמה שמתרחש הוא דבר כזה:

AMD מייצרת Batch של 1,000 ליבות. מתוכן, עקב "בעיות ייצור" שונות - 500 יוצאות "מושלמות"(XT) ועוד 500 יוצאות "Less than Perfect" ולכן הן PRO, עדיין ההיגיון הכלכלי כאן קטן מאוד, אך זה הסבר הרבה יותר הגיוני מהראשון.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה הולך בדיוק כמו מעבדי ה X2 X3 X4 שלהם... יש לך לא מעט מעבדים שאתה יכול לפתוח להם נוספת

אתה צריך להבין שבשביל ליצור "יחודית" לכל דגם צריך להשקיע הון בפס יצור שונה

יותר קל וזול לקחת מעבד אחד ולמכור אותו בגרסאות שונות... הם עדיין מרוויחים די ויותר וגם בדרך נפטרים במעבדים פגומים על ידי כיבוי חלק מהליבות

למה למכור דגמים זולים? כי השוק מורכב מכמה רמות של צרכנים עם תקציבים שונים, כל הרעיון הוא לתת מענה מלא לכל טווחי המחירים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין שום היגיון להשקיע *יותר כסף* פר יחידה על מנת למכור אותה ב*פחות כסף*.

זה כמו שאני אומר לך שכמעבדת מחשבים, על תיקון של שעה אני אתן לך 100 ש"ח ועל תיקון של שעתיים אני אתן לך 80 ש"ח. זה אבסורדי לגמרי.

משהו אחר מתרחש כאן ואני מנסה להבין מה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מי אמר שהם משקיעים יותר כסף? לא הבנת את העקרון.

מה שקורה זה שבמקום להקים פס ייצור שלם ויקר למוצר כמעת זהה, מעבירים אותו תהליך כיבוי זול ופשוט. במקרה הזה צריבת ביוס מסכנה.

תאמין לי שכבעל מפעל אתה היית מעדיף לעשות את זה מאשר להקים פס ייצור שלם במליונים.

בקיצור הפוך גוטה, פה בשביל לייצר מוצר זול יותר הם משקיעים פחות כסף.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בוא נדבר שנייה באומדנים.

נגיד וייצור הליבה עולה לAMD כ-100 דולר.

ואז החלשת הליבה עולה לה דולר אחד.

את גירסת ה-XT בעלת הליבה הלא מוחלשת מוכרת ליצרנים ב130$.

את גירסת ה-PRO בעלת הליבה המוחלשת מוכרת ליצרנים ב110$.

למה לא למכור "רק" גירסת XT ב120 דולר או 110 דולר? הרי גירסת הPRO עולה להם יותר. אין בזה שום היגיון כלכלי. כלום...

הרבה יותר הגיוני לי שמה שמתרחש הוא דבר כזה:

AMD מייצרת Batch של 1,000 ליבות. מתוכן, עקב "בעיות ייצור" שונות - 500 יוצאות "מושלמות"(XT) ועוד 500 יוצאות "Less than Perfect" ולכן הן PRO, עדיין ההיגיון הכלכלי כאן קטן מאוד, אך זה הסבר הרבה יותר הגיוני מהראשון.

זה בדיוק המצב מאז ומתמיד. במקום לזרוק לפח צ'יפים פגומים חלקית/לא עומדים בתקן משווקים אותם בתור גרסאות מוחלשות ע"י ניתוק של החלקים הפגומים, במידה ואפשר, הגיון כלכלי פשוט ונכון.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ועם כבר אז המכירות של כרטיסי הMID-HIGH END גבוהות יותר ממכירות הHIGH END ככה שזה לא משנה עם הם השקיעו בזה 101$ הם מרוויחים מזה עדיין לא מעט כסף עם כול הכרטיסים האלו שנימכרים .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...