יציאה מצה"ל על נפשי - עמוד 3 - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

יציאה מצה"ל על נפשי

r1plet

Recommended Posts

בתור אחד שכן עשה 3 שנים וגויס כמורעל -ורק מתחרט על זה -לא לא בגלל מצפון בגלל החרא שמנהיגי המדינה מציפים אותנו

הון שילטון וכפיה דתית

אני כן אומר לבחור לך על זה -חבל לשרוף 3 שנים להגן על חרדים\אילי הון\ובר רפאליות והרכוש שלהם

ואחרי זה לשרוף הרבה זמן במילואים

וכל זה שהמדינה זורקת זין ענק על מעמד בינוני רגיל שבפועל המעמד הזה רובו כבר עני ביחס ליוקר המחיה היום (מי שלא קנה דירה בזמן )

עזוב אותך צהל תנסה להשתחרר ותנסה לברוח לארץ נורמלית - בדרך להיות מדינת הלכה בקצב הזה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 160
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

בתור אחד שכן עשה 3 שנים וגויס כמורעל -ורק מתחרט על זה -לא לא בגלל מצפון בגלל החרא שמנהיגי המדינה מציפים אותנו

הון שילטון וכפיה דתית

אני כן אומר לבחור לך על זה -חבל לשרוף 3 שנים להגן על חרדים\אילי הון\ובר רפאליות והרכוש שלהם

ואחרי זה לשרוף הרבה זמן במילואים

עם זה אני דווקא מסכים לגמרי, אבל אם אני לא אלך ואתה לא תלך זה לא יבטל את הצורך בצבא - זה סתם יטיל יותר עומס על מי שכן ילך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מצוין. אף אחד לא אמר שצבא צריך להיות כיף.

והנה ספוילר בשבילך: החיים "האמיתיים" קשים הרבה יותר.

לא כ"כ הבנתי איך זה מתקשר האחד לשני. אני מסכים עם העניין שלא צריך לצאת סתם כי לא בא/לא מתחשק. אלא אם כן יש בעיות רפואיות/נפשיות שמצדיקות את המהלך הזה.

לגבי השורה השנייה שכתבת אני לא צריך שום ספוילר. מוכר וידוע.

אני לא חושב שלהשאר בצבא עם כל הקשיים, זה תמיד הדבר הנכון לעשות.

באזרחות אם משהו לא מתאים לך אתה תמיד יכול לקום וללכת. בצבא זה לא עובד ככה...

לעניין השני שהעלת, "בגלל שבגיל 18 - 22 הוא חשב ופעל בצורה מסויימת. צריך ל"שרוף" את הבן אדם הזה במשך כל חייו?", היה ופלוני ביצע במהלך השנים הללו כל עבירה אחרת - רצח, שוד, אונס, אלימות, גניבה - התרוץ הזה יעמוד לו? אולי יש מקום לדבר על "התיישנות" גם בהקשר של השתמטות, אבל בגדול זה לא אמור לעניין אף אחד שהוא צעיר וטיפש. בגיל 18 אדם נחשב מבוגר מספיק לקבל החלטות בשביל עצמו, ולכן גם מבוגר מספיק כדי לשאת בתוצאות החלטות אלו.

יש הבדל גדול בין השתמטות מצה"ל לבין העבירות שאתה דברת עליהן.

אדם שבחר לא להתגייס לצה"ל, לא מסוכן לחברה ולא מזיק בצורה ישירה אם כי אוליי באופן מאוד עקיף.

האנשים שביצעו את העבירות שאתה דברת עליהם, מסוכנים לחברה ומזיקים לה באופן ישיר.

אני עדיין בדעה שההחלטות בגילאים צעירים כאלו לא לתמיד שקולות ובוגרות. במשך הזמן, בן אדם גם יכול לחזור בו ומהדעות שלו. (שוב, אני לא מתכוון למעשי רצח וביזה) אני לא חושב שצריך להוקיע מהחברה "משתמטים" כאלו ואחרים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כאשר חייל "לא עושה כלום" במשך שלוש שנים, אז עדיף בהרבה שיהיה באזרחות.

בתור חייל אתה עולה כסף למשלם המיסים, ואם התפוקה שלך לא שווה את הסכום בו משקיעים בך(שהוא נמוך), אז באזרחות תוכל לתרום הרבה יותר למדינה ולחברה - תעבוד, תשלם מיסים וכו'.

בקשר לפרופיל 21 נפשי:

יש לי שני חברים שיצאו על נפשי, אחד עוד לפני הגיוס, עושה שירות לאומי ותורם יותר מרוב רובם של החיילים בצה"ל(ג'ובניקים, תומכ"לים וקרביים כאחד) לעתידה של המדינה בכך שעוזר בחינוך ובייעוץ לנערים מרקע לא קל בכלל.

השני יצא לאחר שירות של כשנה, וגם הוא עושה שירות לאומי - אומנם בעל מאפיין פחות "לאומי", אך עדיין עושה עבודת קודש בעזרה לאוכלוסיות מאוד מוגבלות.

כאשר הברירה היא בין לא לתרום ואף לעלות כסף, לבין לתרום יותר - התשובה ברורה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1+

לא צריך להתסכל על הצבא כאופציה היחידה והבלעדית לתרום לחברה. יש מלא אופציות נוספות והתנדבותיות שאפשר לתרום בהן לחברה. תרומה לא פחות גדולה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז הנה לכם, לכל מי שתקף אותי על ההודעה בעמוד הראשון בטענות של "ומה אם הוא באמת 21 נפשי"... מי שבאמת 21 נפשי לא צריך עצות של איך יוצאים על 21 נפשי.

בשורה התחתונה, מדובר על בחור בריא לחלוטין, שסתם מחפש לדפוק את המערכת כי הוא לא מרגיש שהמסגרת מתאימה לו. מבחינתי, אגב, זו זכותו המלאה - להיפך, אני אהיה מאוד שמח אם תוכניותיו בנוגע למעבר לארה"ב יתממשו, אני רק רוצה שזה יקרה לפני התואר, שתשלם שם מחיר מלא על השכלה ולא את המחיר המסובסד שתשלם פה למרות שאין בכוונתך לתרום כלום למדינה - רק לקחת.

בן ז*#@ כבר אמרנו?

ואגב, לפי כתבה מעניינת הנוגעת לעניין שפורסמה השבוע בידיעות: אין הרבה מדינות (שאינן טוטאליטריות) שיש בהן גיוס חובה. אחת מהן היא דרום קוראה, עקב המתיחות התמידית עם השכנה מצפון, שם קיים שירות חובה של כשנתיים (לבנים בלבד). לפי חוקי המדינה, כל מי שמשתמט משירות צבאי, בין אם ע"י סירוב גלוי ובין אם ע"י ממצאים רפוים מזוייפים, נשלח למאסר של 18 חודש מלווה בעבודה קשה ללא שום שיקול דעת של השופט, ואחר שחרורו סובל ממגבלות רבות. מבחינתי זה המצב שצריך להיות בארץ.

פעם גם אני חשבתי פחות או יותר כך...

עם הזמן, לאחר שראיתי איך המערכת הצבאית מתנהלת, ובעקבות החלטות הממשלה המעניקות פטורים ותקציבים לאוכלוסיות מסוימות, אני מתחיל לחשוב שהדרך היחידה בה המצב יוכל להשתנות, היא ע"י התנגדות כלשהי למצב - בין אם ע"י "השתמטות" המונית משירות, ובין אם ע"י פעולות יותר אקטיביות.

אני לא מסוגל לבוא בטענות לאדם שהחליט לא לבזבז 3 שנים מזמנו ואת כספי משלם המיסים בתפקיד מיותר כלשהו, רק בגלל שמישהו אחר אולץ לעשות כן.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עם זה אני דווקא מסכים לגמרי, אבל אם אני לא אלך ואתה לא תלך זה לא יבטל את הצורך בצבא - זה סתם יטיל יותר עומס על מי שכן ילך.

עד שיום אחד הממשלה תתעורר

תראה יש לי אח ושכן באותו הגיל

האח הלך לצבא ונשאר לו יותר מחצי שנה לשרת אחרי זה יהיה לו מילואים

לאומת זאת השכן יום אחד איזה חרדי החזיר אותו בתשובה (לא בלוף באמת)

הבחור אפך לחרדי לכל דבר ועניין אבל בגלל שזה היה מאוחר יחסית רצו לגייס אותו

והוא לא הלך לצווים

יום אחד לכדו אותו לוכדי עריקים מה אתה חושב שקרה ? -אחרי כמה ימים חזר משוחרר מהצבא

ועל מה ? אין חוק דתי שאוסר לשרת בצבא -בחור חילוני היה גם מגויס וגם מקבל כמה חודשים "דפוק"

זה אפליה שהמדינה עושה כבר שנים -ולא חיבים לגיס בכוח עם רוצים פשוט סוגרים ברז לכל קיצבה לאדם בריא שלא עושה או שירות לאומי

אבל אני לא עצבני רק אליהם צריך לפעול גם נגד בר רפאליות לסוגיהם וחארות אחרות

צריך לסגור את הגבולות למסתננים מאפריקה שעם כל הכבוד הופכים שכונות שלמות לאפריקה 2

ואני לא מדבר על דרום אפריקה אלה אפריקה ארד קור

הם גם למדו מהר והתחילו לבקש תקציבים והמדינה תיתן להם על חשבוננו

יש יותר מידי חולות במדינה שהפוליטיקאים לא מתפלים בהם למרות שזה כן רצון הרוב

אז למה שאזרח רגיל יתמוך במדינה מרצונו ?

הרוב לא רוצה חרדים בממשלה תראה למי יש רוב מוחץ של מנדטים

הרוב לא רוצה מסתננים

והרוב לא רוצה שאילי הון ישלטו בנו כמו מריונטה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא כ"כ הבנתי איך זה מתקשר האחד לשני. אני מסכים עם העניין שלא צריך לצאת סתם כי לא בא/לא מתחשק. אלא אם כן יש בעיות רפואיות/נפשיות שמצדיקות את המהלך הזה.

לגבי השורה השנייה שכתבת אני לא צריך שום ספוילר. מוכר וידוע.

אני לא חושב שלהשאר בצבא עם כל הקשיים, זה תמיד הדבר הנכון לעשות.

באזרחות אם משהו לא מתאים לך אתה תמיד יכול לקום וללכת. בצבא זה לא עובד ככה...

אבל הנידון הוא אדם שאין לו שום בעיה נפשית/רפואית, והוא רוצה לצאת מהצבא בדיוק כי לא בא לו.

ותתפלא עד כמה הצבא גמיש לעומת האזרחות. במקרה הגרוע ביותר תעשה קצת בעיות, יעבירו אותך לתפקיד קל יותר. עדיין תמשיך לקבל שלוש ארוחות ביום ולינה.

בהצלחה עם זה באזרחות.

אני לא מסוגל לבוא בטענות לאדם שהחליט לא לבזבז 3 שנים מזמנו ואת כספי משלם המיסים בתפקיד מיותר כלשהו, רק בגלל שמישהו אחר אולץ לעשות כן.

לא הבנתי מי קבע שתפקיד כלשהו הוא מיותר. אתה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש הבדל גדול בין השתמטות מצה"ל לבין העבירות שאתה דברת עליהן.

אדם שבחר לא להתגייס לצה"ל, לא מסוכן לחברה ולא מזיק בצורה ישירה אם כי אוליי באופן מאוד עקיף.

האנשים שביצעו את העבירות שאתה דברת עליהם, מסוכנים לחברה ומזיקים לה באופן ישיר.

מקובל עלי. אם כך, נעבור לדון בעבירות "נגד המדינה", כאשר למעשי היחיד יש השפעה זניחה בלבד על התמונה הכוללת: עבודה בשחור ללא תשלום מס הכנסה, הברחת סחורה לארץ ללא תשלום מכס, קבלת קצבאות או הטבות אחרות במרמה, שהייה ללא אשרה (בארה"ב, למשל)... האם מכל אלה יש להתעלם אם זה נעשה בגיל צעיר?

ועוד דבר לגבי בזבוז הזמן בצבא - לא זכור לי שפותח הדיון דיבר על שירות לאומי. אם היה רוצה לעשות שירות לאומי בתנאי שכר ומשך הדומים לשירות צבאי, הייתי מאוד בעד. כרגע, שירות לאומי קל הרבה יותר משירות צבאי ממוצע ונמשך שנה בלבד, ולמיטב הבנתי גם את זה פותח הדיון לא מתכוון לעשות. רק לעשות תואר ולעוף מפה...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

למדינה קטנה ומוקפת אויבים כמו שלנו זה לא תלוי ברצון האישי של האזרח האם להתגייס או לא,אלא מתי!

גיוס חובה במדינתינו הוא מעבר לחובה,ועיקרון זה צריך להיות מושתת בכל אחד ואחד מאיתנו.עלינו להבין את הבעיתיות בהשתמטות ובדילוג על השלב החיוני הזה בהגנה על המולדת שלנו שלא תתקים ללא הג'ובניקים או הקרביים כאחד.

תנשכו שפתיים,תאכלו קצת חרא במקרה הרע,אבל תגנו על משפחתיכם,חבריכם ויותר מזה,על הלאום שלכם שמהווה את מדינתינו.

אל תתנו לעצמכם לפספס חויה והרגשת נתינה שאין כמוה,אל תתנו לדעות של אנשים שויתרו להשפיע עליכם,תהיו חזקים.מדובר בתקופה של שלוש שנים לרוב,פיסה קטנה מהחיים שלכם,ואיזה מקום טוב יותר יהיה להשקיע את שלושת השנים הללו מאשר בהגנה ובביטחון היקרים לכם והמדינה שלנו.

למרות הכל,אני מאמין שלא כל אחד מתאים לצבא מסיבות בריאותיות או נפשיות,אך תמיד יש אפשריות אחרות כגון שירות לאומי והתנדבות כעזרה לחברה.

אל תותרו,תחזירו.לא מתוך חובה,אלא מתוך רצון והבנה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ובגלל גישה כמו שלך, הצבא מרשה לעצמו יותר מדיי. הרבה יותר מדיי

"סמרטוט" ו"גבר אמיתי היה מסתיר את הבעיה הרפואית" (לסמג''ד היה עבר קרבי)

ואז הגיעו העונשים - ריתוק וביטול יומיות על שטויות כמו "אי איוש לשכה בזמן ארוחת צהריים".

התגברתי אבל אז הייתה לי החמרה בבעיה , מה שגרם לבטן שלי להתנפח ממש וכבר לא יכולתי ללבוש את המכנס הצבאי בלי החנות פתוחה

וכמובן שהייתי צריך להישפט על זה בפניו.

בגלל החרא שמנהיגי המדינה מציפים אותנו

הון שילטון וכפיה דתית

עזוב אותך צהל תנסה להשתחרר ותנסה לברוח לארץ נורמלית - בדרך להיות מדינת הלכה בקצב הזה

ברגע שתהיה בעיה של כמות משתמטים שלצהל יהיה קשה להתמודד איתה, דברים יתחילו לזוז[br]פורסם בתאריך: 24.12.2010 בשעה 12:56:01

"בגלל גישה" מכוון ל BitchSlap לא ל giloman
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא חסר חיילים בצבא שעובדים לכל היותר במשך שעה אחת מתוך יום עבודה שלם. היות ואתה לא רואה את הצבא מתפרק, ולאף אחד לא באמת אכפת מהם, ניתן בהחלט להסיק שהתפקיד שלהם הוא מיותר, וניתן להסתדר בלעדיהם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מקובל עלי. אם כך, נעבור לדון בעבירות "נגד המדינה", כאשר למעשי היחיד יש השפעה זניחה בלבד על התמונה הכוללת: עבודה בשחור ללא תשלום מס הכנסה, הברחת סחורה לארץ ללא תשלום מכס, קבלת קצבאות או הטבות אחרות במרמה, שהייה ללא אשרה (בארה"ב, למשל)... האם מכל אלה יש להתעלם אם זה נעשה בגיל צעיר?

לא, אני לא חושב שצריך להתעלם.

מדובר בדיון ללא מוצא - שנינו בעלי דעות שונות ומנוגדות, ומסתכלים על הצבא מנקודת מבט שונה. אני לא חושב שנושא הגיוס לצבא, מתיישב באותו קנה מידה עם הנושאים שהעלית...

אפילו שמדובר בעבירה חד-משמעית נגד המדינה.

מי קבע שהוא הכרחי?

עצם זה, שמפקד בעל דרגה גבוהה או זוטר כזה או אחר קבע שיש צורך ונחיצות בתפקיד X. הבחירה שלו לא בהכרח הופכת את התפקיד הזה באופן אוטומטי למועיל והכרחי.

לא חסרות החלטות חסרות כל הגיון, שנקבעות ע"י אנשים שנמצאים גבוה בצמרת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עוד אחד שמדבר בסיסמאות.

עברתי כבר שנה וחצי ולא לרגע אחד חשבתי על השתמטות.

כבר קיבלתי ריתוק וסגרתי 42 ימים בצבא,ללא אפטר,ללא סלולרי וללא ביקורים.במשך חצי שנה כל היציאות שלי היו 21/28 על תקן מקוצרת.

עשיתי טירונות פעמיים,שלושה קורסים של ארבעה חודשים ומעלה,לא היה רגע שלא פתחו לי שעון לעליה על "א'",בלעתי הרבה צפרדעים מהרבה מאוד אנשים אשר "שיכורים מכוח" בלשון המעטה.

אבל תמיד הייתה טמועה בי התובנה שיש דברים גדולים מהרצונות האישיים שלי,ובסופו של יום,אני אצא עם ראש מורם בידיעה שעשיתי את המקסימום ולא ויתרתי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...