סוגיית בן יחיד בצה"ל - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

סוגיית בן יחיד בצה"ל

gtabak_37

Recommended Posts

החלום שלי זה לשרת ביחידה קרבית, אני אוהב את הארץ והמדינה ומאוד רוצה לתרום לה בצורה הכי טובה שאני יכול. יש לי אחות אחת ושנינו אחים להורים הביולוגיים שלנו- האם אני נחשב בן יחיד או לא. כולם אומרים לי שמכיוון שאני בן (זכר) יחיד, אינני זכאי להצטרף ליחידה קרבית ללא חתימת הורים ולעומת זאת בכמה אתרים באינטרנט רשום: "בן יחיד הכוונה הינה ל"ילד יחיד" כך שאם יש לך אחות, אתה כבר לא נכנס לקטגוריה של 'בן יחיד'."

אשמח לתשובה נכונה וברורה אחת ולתמיד

תודה מראש

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 38
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

חחחח

פשוט גדול.

דבר ראשון, אתה לא בן יחיד, סוגיית "בן יחיד" בצה"ל היא רק כלפי ילד אחד במשפחה.

אם אתם 2 ילדים (לא משנה המין) אתה לא נחשב כבן יחיד.

חוץ מזה מצחיק אותי כל הרעל והטירוף שלפני הגיוס לצה"ל.

אני רק מקווה שאתה יודע לצבוע טוב טוב :lol: :lol: :lol:

בכל מקרה בהצלחה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הצבא בזמנו עשה לי את זה גם לקח לי שנה וחצי לשכנע את ההורים לחתום לי על שירות קרבי (אני בן יחיד) ואחרי הגיוס לקח לי 8 חודשים להבין שאני רוצה לבטל.

כך או כך בצבא תלמד הרבה דברים שיעזרו לך בחיים,אז בהצלחה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה רבה לכם, הורדתם לי אבן מהלב.

בקשר לרעל, אולי זה שאבא שלי בקבע והחדיר בי ערכים כאלה במנות קטנות כל החיים גורם לזה שהצבא עושה לי את זה ;)

חחח

אל תיקח את זה אישית או משהו אבל אם אתה חושב שאתה הולך להילחם ברשע ובפשע כשאתה לבוש מדי צה"ל

your in for a wild wild ride

המקסימום שתעשה זה לצבוע קירות.. אז בהצלחה.

הצבא בזמנו עשה לי את זה גם לקח לי שנה וחצי לשכנע את ההורים לחתום לי על שירות קרבי (אני בן יחיד) ואחרי הגיוס לקח לי 8 חודשים להבין שאני רוצה לבטל.

כך או כך בצבא תלמד הרבה דברים שיעזרו לך בחיים,אז בהצלחה.

אני לא בן יחיד אבל יש לי את הסיפור שלי..

לי לקח שנה להבין שצה"ל זה לא ..

אבל למדתי, לא יכול להגיד שלא.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הכל כמובן לקוח מהניסיון שלי עם צה"ל.

מה לעשות שאני לא יכול לשרת בכל יחידה ויחידה בצה"ל..

אבל ממה שאני יודע,

לצה"ל לא אכפת מהלוחמים שלו, הוא זורק אותם ומעיף אותו על ימין ועל שמאל מהתפקיד הכל כך חשוב הזה. (מנקודת מבט בתור חפ"ש, מפקד, וחייל סגל בסיס)

סיפורים של חברים ששירתו ביחידות אחרות.

אני נותן את הניסיון שלי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני אתן סיכום קצר מהניסין שלי והוא יהיה נכון לגבי כל תפקיד בכל צהל.

הייתי לוחם אחר כך הייתי נהג ואז קודמתי להיות סמל של הבא'ח הכי גדול בצה'ל,12פלוגות + פלוגת מפקדה.

כל דבר הכי קטן שהיה קשור לרכב היה עובר דרכי,באיזה שעה יגיע אוכל לחיילים בשטח באיזה שעה יקבלו תחמושת איזה יסע איזה נהג ואיזו פלוגה תצא להתאמן קודם,איך עזרי אימון מגיעים מצריפין לבסיס זה גם מטלה שלי,אילו רכבים יצאו להקים טקסי השבעה טקסי כומתא הכל היה חלק מהתפקיד שלי.

אז אני מניח שראיתי מספיק.

ודבר אחד אני יכול לאמר הכל אבל הכל זה אינטרס אחד גדול.

זה לא אמור לעבוד ככה,אין עבודה משוטפת אין "אתה שומר על הגב שלי אני שומר על הגב שלך"

המניע הוא אינטרס ושם המשחק זה מי יתקע למי סכין בגב קודם.

זאת גם הסיבה העיקרית שהרבה חיילים אומרים שהצבא נראה כמו שהוא נראה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני אתן סיכום קצר מהניסין שלי והוא יהיה נכון לגבי כל תפקיד בכל צהל.

הייתי לוחם אחר כך הייתי נהג ואז קודמתי להיות סמל של הבא'ח הכי גדול בצה'ל,12פלוגות + פלוגת מפקדה.

כל דבר הכי קטן שהיה קשור לרכב היה עובר דרכי,באיזה שעה יגיע אוכל לחיילים בשטח באיזה שעה יקבלו תחמושת איזה יסע איזה נהג ואיזו פלוגה תצא להתאמן קודם,איך עזרי אימון מגיעים מצריפין לבסיס זה גם מטלה שלי,אילו רכבים יצאו להקים טקסי השבעה טקסי כומתא הכל היה חלק מהתפקיד שלי.

אז אני מניח שראיתי מספיק.

ודבר אחד אני יכול לאמר הכל אבל הכל זה אינטרס אחד גדול.

זה לא אמור לעבוד ככה,אין עבודה משוטפת אין "אתה שומר על הגב שלי אני שומר על הגב שלך"

המניע הוא אינטרס ושם המשחק זה מי יתקע למי סכין בגב קודם.

זאת גם הסיבה העיקרית שהרבה חיילים אומרים שהצבא נראה כמו שהוא נראה.

סמל אחד התפקידים היותר בעייתים וקשים שיש, אתה אוכל חרא מכולם.

תכלס אני מבין את נקודת המבט שלך על דברים. ויש בזה גם הרבה הגיון.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

גם אני חושב שהצבא שלנו לא בנוי כראוי ואנחנו צריכים לעבור למודל הצבא המקצועי הנהוג בהרבה מדינות מערביות בעולם. בכל מקרה, אני רואה את תפקיד הלוחם בתור משהו מעניין ומאתגר. לא משנה אם לוחם חי"ר או לוחם תותחנים או נ"מ- אני חושב שבזה אני ארצה לעסוק. אם לא, אז זה רק לשלוש שנים ;)

חוץ מזה ששמעתי הרבה אנשים שנהנו מתקופת השירות שלהם בתור לוחם, והתקופה הייתה תקופה יפה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...