אנונימיות לטוקבקיסטים ברשת - עמוד 14 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

אנונימיות לטוקבקיסטים ברשת

david11

האם לחשוף שמות של טוקבקיסטים ברשת ?  

1371 הצבעות

1. 1. האם לחשוף שמות של טוקבקיסטים ברשת ?

• לא לחשוף שם
    • כן לחשוף שם

Recommended Posts

• תגובות 205
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

אתה לא קולט?

על כל אחד כזה שהיום מגיש, יש 10 שבגלל הסיבוך בהליך הנוכחי לא מגישים.

ולא, לא מדובר על בעלי ההון ולא מדובר על המדינה. מדובר על אזחים פשוטים שנאלצים לסבול בשקט כי המצב הנוכחי מסובך מידי.

אחרי שהתיקון הזה לחוק יעבור, סוף סוף הם כן יוכלו לתבוע.

תשמע, אני לא חסיד גדול של צורת הביטוי של דוד, אבל כאן נראה לי שהוא צודק. אני לא שמעתי על אזרחים פשוטים תובעים אזרחים פשוטים אחרים (בישראל) על הוצאת דיבה גם כשאין בעיה לזהות את הכותב (למשל, פרסום בפייסבוק תחת שם אמיתי). בד"כ התובע הוא בעל עסק או ידוען כלשהו שיש לאנשים עניין להשמיצו. במקרים אלו זו יכולה להיות דרך לא רעה בכלל לסתימת פיות כנגד ביקורת לגיטימית על התנהלות קלוקלת, כאשר עלות ההגשה של התביעה, שכנראה תדחה בסופו של דבר, נראת כמחיר סביר עבור ההשתקה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה לא שומע על תביעות כאלו בגלל שלמעט מקרים חריגים, התקשורת לא מספרת לך עליהן. כי תביעת דיבה של, נגיד, שרה נתניהו נגד עיתון מעריב הרבה יותר מעניינת מתביעת דיבה של משה לוי נגד חיים כהן.

הלכתי לאתר פסקדין וכתבתי בחיפוש "לשון הרע":

http://www.psakdin.co.il/search/result.asp?Contents=%EC%F9%E5%EF+%E4%F8%F2&x=0&y=0

מתוך עשרת התוצאות שבדף הראשון:

* תביעת בעל כלפי אשתו לשעבר לקבלת פיצוי כספי בגין פרסום לשון הרע

* פיצוי של 15,000 ש"ח בגין פרסומי לשון הרע בין אחים

* נהג אוטובוס שכינה מאבטח אתיופי "כושי" ו"אפס" ישלם 15,000 ש"ח בגין הוצאת לשון הרע

* שבועון רוסי ישלם לאלמנה פיצויים בסך של 150,000 ש"ח בגין לשון הרע ופגיעה בפרטיות

רואה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הקשר הוא זה:

תשמע, אני לא חסיד גדול של צורת הביטוי של דוד, אבל כאן נראה לי שהוא צודק. אני לא שמעתי על אזרחים פשוטים תובעים אזרחים פשוטים אחרים (בישראל) על הוצאת דיבה גם כשאין בעיה לזהות את הכותב (למשל, פרסום בפייסבוק תחת שם אמיתי). בד"כ התובע הוא בעל עסק או ידוען כלשהו שיש לאנשים עניין להשמיצו. במקרים אלו זו יכולה להיות דרך לא רעה בכלל לסתימת פיות כנגד ביקורת לגיטימית על התנהלות קלוקלת, כאשר עלות ההגשה של התביעה, שכנראה תדחה בסופו של דבר, נראת כמחיר סביר עבור ההשתקה.

אבל אף אחד פה לא באמת מצפה שתקרא את ההודעות שכתובות פה, ההודעות האלה לא באמת נכתבו כדי שתקרא אותם

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 3 שבועות מאוחר יותר...

חסימת אתרים: מי יעצור את המשטרה?

משטרת מנצלת חוקים החלים על המרחב הממשי ומשליכה אותם על הוירטואלי, כדי להגדיל את אחיזתה בנעשה ברשת ולסגור אתרים. והיא לא לבד - גם רשות שדות התעופה חוסמת אתרים בעלי אידיאולוגיה שלא מוצאת חן בעיניהם

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4014489,00.html

ואתם חשבתם שזה יסתיים בטקבקיסטים :lol: :'(

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חסימת אתרים: מי יעצור את המשטרה?

משטרת מנצלת חוקים החלים על המרחב הממשי ומשליכה אותם על הוירטואלי, כדי להגדיל את אחיזתה בנעשה ברשת ולסגור אתרים. והיא לא לבד - גם רשות שדות התעופה חוסמת אתרים בעלי אידיאולוגיה שלא מוצאת חן בעיניהם

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4014489,00.html

ואתם חשבתם שזה יסתיים בטקבקיסטים :lol: :'(

איך קישרת בין אחד לשני?

המשטרה סגרה אתרי הימורים הרבה לפני שהחוק לחשיפת שמות גולשים עבר.. חוץ מזה שהחוק שמתיר חשיפה של שמות גולשים בגלל לשון הרע לא סוגר אתרים, וכמובן שהמשטרה לא יכולה להשתמש בחוק הזה, ובקיצור, מה לעזאל זה קשור?

ונתב"ג סך הכל חסמו כמה אתרים ברשת האלחוטית שלהם...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

משטרת מנצלת חוקים החלים על המרחב הממשי ומשליכה אותם על הוירטואלי

בכל הנושא חזר על עצמו העיניין עם הוצאת דיבה ולשון הרע - זהו חוק שפועל במרחב הממשי ורק הצעת החוק הייתה ניסיון להחיל אותו על המרחב הוירטואלי .

לאינטרנט צריך חוקים משלה ולא להחיל עליה את החוקים שקיימים בעולם הממשי ( פחות או יותר כן ? כלומר צריך לעבד את החוקים המממשים שיתאימו לעולם הוירטואלי ולא להחיל אותם בפירוש הממשי בצורה ישרה ) ( לא חשוב אם אינך מבין :) זה כניראה לא מיועד אלייך )

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כמובן, ובעוד 100 שנה כשאני יוכל לרצוח דרך האינטרנט דור 5 אז אל תכניס אותי לכלא כי זה היה במרחב הוירטואלי...

(ואל תצפה שאני יענה לך... נמאס לי מהדיון הזה עוד לפני חודש כשהוא עוד היה "טרי")

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז אתה אינך טועה

כי

יש עיניין לנושא הדמות הוירטואלית ולמי היא שייכת , כלומר , הדמות "דדי" שיש לה חברים וקשרים והודעות וכו' ( קרי פרופיל ואיפיונים ) למי היא שייכת ? ואכן אם היא שייכת לאדם אחר שאיננו אתה ( בעל הסיסמה והנגישות כמו כן יוצר התוכן של הדמות ) האם מותר לו ל"רצוח" אותה ?

אני לא מוצא את הדיון הזה אבל הנושא הזה הוא נושא משפטי שיועוצב בהמשך השנים בצורה יותר קובעת , כלומר , האם מותר לפייסבוק למנוע מימך כניסה לפרופיל ? ( היום אני חושב שכן כי כך זה מוקנה להם בזכויות יוצרים של האתר ושאתה בהצטרפותך הסכמת להם - אבל ויש אבל גדול ומשפטי כאן שילך ויגדל ככול שבני אדם יבלו און ליין יותר ויותר עם השנים ) [br]פורסם בתאריך: 18.01.2011 בשעה 09:08:24

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4014916,00.html

עיניין הזהות האישית קרי הדמות הוירטואלית של האדם ברשת ילך ויגדל .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...